Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 213098 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« dnia: Styczeń 18, 2007, 19:51:52 »
zajrzyjcie na stronę Floriana i pisma nowego KG do Kw i związków.
Oj myślę że nowy KG wziął się ostro do pracy.
Co na to związki ?????
pozdrawiam

Offline seven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:11:37 »
No bardzo ciekawie, jak na początek to ostro, a co najgorsze postępowanie poparte przepisami.
Panowie na "górze" wiedzieli co robią wprowadzajac nowe przepisy (nowelizacja ustawy 2006), czynili to z premedytacją "a ciemny naród to kupił". Polityka PIS-owska w 100%, KG ma mocnych popleczników.
Oj będzie ciekawie.
 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2007, 21:40:29 »
A związki na to: A co na to KAMO?
Seven to jest tylko interpretacja przepisów, Zobaczymy co na taką interpretację powiedzą inni fachowcy

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2007, 10:44:19 »
Jak informuje pismo KG, z dniem 22 stycznia br. wracamy do rozliczania tygodnia w wymiarze 48h, w nawiązaniu KG infor,uje ze w budzecie na'07 nie ma przeznaczonych srodkow na rekompensate nadgodzin jak i  na nowe etaty, oraz ze wzamian za przdluzony czas pracy mamy urlop dodatkowy(zreszta racja bo wlasnie dlatego ud został wprowadzony)
i co najwazniejsze, o czym juz wiele razy pisałem, to iż przedluzony czas pracy do 48 h w zaden sposob nie jest sprzeczny z Normami EU a co tak usilnie panowie ze ZZ nam wmawiali.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2007, 17:09:48 wysłana przez emer »

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2007, 13:15:47 »
Gdzie to pismo można znalezść żeby sobie poczytać,mimo wszystko to bardzo dobra informacja …jeśli tak naprawdę jest ….

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2007, 13:29:42 »
Pismo KG zostało wyslane na e-mail na jrg, więc nalezy pytac w swoich jednostkach

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2007, 15:10:47 »
edi79 - dostałem to 17.01. - wysyłam Ci na maila

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2007, 15:34:01 »
Czy chodzi wam o pisma KG z dnia 18.01.07 -BK-I-110/22-1(2)/07, czy jest jakieś nowe w tym temacie bo nie bardzo rozumiem :huh:.Przecierz kwestja 48h/tygodniowo jest określona w ustawie a następnie w rozporządzeniu są podane przypadki w jakich można przedłużyć strażakowi czas służby ponad podstawową normę 40h/ tygodniowo.I jeszce jedno KG bezpośrednio wysyła e-mail pisma na jrg :huh:

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2007, 17:13:19 »
fire-fox998, pracujac w psp chyba wiesz ze droga sluzbowa dziala w obie strony i kg nie wysyla bezposrednio na jrg pism, lecz przechodza one przez KW i KP, ktore wysylają pisma "zgodnie z poleceniem KG nr.... " itd.
Tak to chodzi o to pismo, byc moze u Was przyszlo ono wczesniej stad twoja wypowiedz.

pozdrawiam

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2007, 17:26:07 »
mario68 jak byś mógł to prześlij mi to pismo na moją pocztę. Dzięki
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2007, 17:31:13 »
Dziwne zmiany nazewnictwa występują w PSP, gdyż w normalnych czasach które kiedyś panowały w straży urlop dodatkowy był urlopem za pracę w szczególnych warunkach, no ale każda władza dostosowywuje pewne żeczy do swoich potrzeb.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2007, 17:46:47 »
JW23, niestety nie masz racji, zresztą nie tylko TY, bo właśnie tak jest że urlop dodatkowy dawno temu został wprowadzony w szczegolnosci za przedluzony czas pracy, takie byly zalozenia ustawowe aby go wpowadzic, choc warunki szkodliwe rowniez, wiec poszperaj w przepisach lub popytaj starszych kolegów. Niestety tak bylo, tylko jakos wszyscy o tym zapomnieli a młodsi poprostu o tym nie wiedzą, zreszta ja tez  myslalem do niedawna ze to za war. szkodliwe.

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2007, 18:22:29 »
edi79 - dostałem to 17.01. - wysyłam Ci na maila

W takim razie czekam na tą wiadomość wielkie dzieki ....mario68

Offline lejwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2007, 18:47:45 »
Nasz KG tym pismem załatwił trzy sprawy na raz :
-rozwiązał problem z zaległymi nad godzinami
- problem z bieżącymi nad godzinami
- oraz problem z ludźmi z komend  ( bo poco teraz wysyłać ludzi z biur do podziału skoro jest ich na podziale więcej , bo mają mniej wolego )

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2007, 20:11:53 »


Faktycznie emer pismo miałem trochę wcześniej - jak wygląda droga służbowa w naszej firmie to ja z ,,grubsza" wiem ale nie w tym rzecz. Samo pismo jest swego rodzaju wykładnią prawa obowiązującego tak przepisów ustawodawczych jak i wykonawczych w  mojej ocenie treść pisma (ani obecny stan prawny) nie dają podstaw do tego aby twierdzić że w PSP mamy jako podstawowy  48 godzinny tydzień pracy :wacko:, możemy mieć natomiast przedłużany czas pracy ponad normę podstawową 40-godz.  do godz. 48 [/b]- bez konieczności rekompensaty. Poprzedni KG z resztą za to poleciał ponieważ miał zgoła odmienne zdanie a jakie priorytety będzie miał nasz nowy szef to myślę że bardzo niedługo zobaczymy- bo to chyba nie tylko o czas służby chodzi :huh: Pozdro..

Offline str

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2007, 21:17:06 »
Jeżeli strażak ma pracować 48h tygodniowo to, co zrobić z tymi, co nie chcą pracować tyle lub nie mogą, jeżeli nie są strażakami może zapewnić im etaty cywilne. Jeżeli Pan Komendant uważa się za strażaka może przyjdzie do pracy w każdą sobotę na 8h na pewno wszystkim zaimponuje swoją konsekwencją w realizowaniu swoich pomysłów. Polska jest dziwnym krajem najpierw była komuna później zaczęto wprowadzać demokrację i jeszcze nie skończono, a wprowadzają niewolnictwo. Dwa miliony niezadowolonych Polaków wyjechało za granice, a może tych, co się tu dobrze czują wysłać do Rosji tam będą mogli łatwiej realizować swoje pomysły, w razie problemów zrobią "czystki stalinowskie". :wacko:

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2007, 21:44:39 »
Witam wszystkich.
Jak już pisałem wcześniej w innym temacie, czytając pismo "miłościwie nam panującego" , nie zgodzę się do końca z tym co piszą moi przedmówcy, że to jest przedłużenie naszego czasu służby do 48 godz. tygodniowo cytuję   "Czasem ponadnornatywnym jest:
-...
-czas służby powyżej 40 godzin, o ile pozostanie w służbie nie było związana z zapewnieniem ciągłości służby"

Według mnie czas służby będze się nam wydłużał jedynie w sezonie letnim, lub jezeli podniosą nam minimalne stany osobowe na zmianie służbowej.
Podam przykład z ostatniego okresu rozliczeniowego z mojej zmiany: obsada zmiany 11 osób minimum 6, gdzie maksymalna liczba nadgodzin wyniosła 28. Dodam, że były tam i urlopy i jeden z nas był na zwoplnieniu lekarskim ok 1 m-c.
Poprawcie mnie jeżeli się mylę!!
Pozdrawiam

Offline zmiana2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2007, 22:08:31 »
Strachy na lachy, tym swoim ostatnim pismem przypomniał tylko twardogłowym z biura że istnieje ustawa o psp a do tyłu to sobie może przeliczać ile razy jadł. No bo niby przez ostatnie 6 miesięcy to ciągłość służby nie była zachowana?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2007, 07:55:29 »
Dla zainteresowanych - treść pisma można znaleźć i pobrac na stronie nszzpp.
   Zdaje mi się ,że teraz prawo będzie interpretowane znowu inaczej , każda ekipa ma swoje interpretacje . A może by tak wystąpić o jedną wykłanie prawną zapisów naszych przepisów . Pole  dla central związkowych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2007, 09:33:37 »
Strachy na lachy, tym swoim ostatnim pismem przypomniał tylko twardogłowym z biura że istnieje ustawa o psp a do tyłu to sobie może przeliczać ile razy jadł. No bo niby przez ostatnie 6 miesięcy to ciągłość służby nie była zachowana?


A moze mi ktoś wyjaśnić definicję "ciągłość służby" ???

Moim zdaniem zostało to zaciągnięte z kodeksu pracy gdzie zmieniono pracy na służby i stąd powstają jajca.
Rozumiem że w normalnym zakładzie może być taki zapis przy pracy ciągłej, żeby nie było przestojów, ale u nas nikt jakos nie pokusił się o wyjaśnienie definicji ciągłości służby, a jak wszyscy wiemy, czy jest nas 5, 10 czy 15 , takowa ciągłość jest zachowana - bo straż pożarna czuwa 24 na dobę - 365 dni w roku i przestojów w niej nie ma.Gdyby było zapisane minimalne stany osobowe, albo gotowość bojowa to rozumiem.
A tak powiedzmy sobie szczerze - nie ma regulaminów rozwinięć z samochodu, nie ma określonych norm obsady na samochodach i nawet 2 na GBA stanowi zabezpieczenie i nie zagraża ciągłośći służby- której jak twierdzę nikt nie zdefiniował.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2007, 10:40:46 »
Komendanici  i biurowi zazdroszczą ludziom na podziale, bo sama pracowłam to trochę wiem coś na ten temat. Ale wtedy była tylko co 10 wolna, więc możecie sobie wyobrazić co przeżywali teraz???  Dla nich to musiał być szok, a przecież przeliczając  matematycznie godziny zgadzają się, ale teraz biurowi nie dość że będą 40 h, to jeszcze mają wyższe dodatki.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2007, 11:47:49 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2007, 12:07:05 »
Rekompensatą za przedłuzony czas pracy jest urlop dodatkowy w wymiarze 18 dni czyli  pokrywa mi 6 dodatkowych służb w ciągu roku. Niech im bedzie....ale od razu mam pytanie - co ze strażakami którzy w ciągu roku będą mieli wiecej niż 6 dodatkowych służb, a nie przekroczą srednio 48-godzinnego tygodnia pracy? Z moich obliczeń wynika że na mojej zmianie każdy te 6 służb bedzie miał bankowo, a jak się trafią zwolnienia lekarskie to tego urlop dodatkowego zabraknie na rekompensate. Co to za rekompensata jak jej wymiar jest krótszy od tego co przepracowałem? Czyżby w KG 2+2 to było 22? Pozdrawiam

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2007, 16:52:54 »
A co z harmonogramami na pierwsze półrocze 2007 przecież są ułożone na 40 h. tygodniowo.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2007, 17:11:58 »
Komendanici  i biurowi zazdroszczą ludziom na podziale, bo sama pracowłam to trochę wiem coś na ten temat. Ale wtedy była tylko co 10 wolna, więc możecie sobie wyobrazić co przeżywali teraz???  Dla nich to musiał być szok, a przecież przeliczając  matematycznie godziny zgadzają się, ale teraz biurowi nie dość że będą 40 h, to jeszcze mają wyższe dodatki.


U mnie gdy zatrudnili panią w księgowości to strażakom na podziale nawet "dzień dobry" nie odpowiadała, a dodatek miała 3 razy większy jak podoficer w służbie stałej i 10-letnim stażem.




« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 17:19:43 wysłana przez żółtepsisko »