Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213664 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 25, 2007, 17:39:58 »
Panie Komendancie: dlaczego na jednoski nie zostało wysłane zadne pismo jasno okreslajace co z godzinami za zeszły rok? jak sie pan wczesniej wyraził nie moga one przepasc-jednak czesc przełozonych interpretuje to inaczej: " jak by miały nie przepadac to by było jakies pismo, a poki co to wam przepadły"....

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 25, 2007, 17:43:25 »
Dlaczego pan KG wprowadza takie zamieszanie wśród strazaków , czemu to sluzy. w imie czego, jeden strażak wiecej na zmianie nie poprawi bezpieczeństwa  spoleczeństwa, w mniejszej obsadzie wykonywalismytakie same dzialania jak dzisiaj, jesli jet 40 godzin tygodniowo to sie go trzyjmamy z godnie z prawem. Co to znaczy zapewnienie ciąglosci sluzby? to co jak jest jednego strazaka na zmianie mniej to juz nie jest zapewniona ciaglość sluzby? Z godnie rozporzadzeniem o mminimalnej obsadzie zmianowej decyduje KP lub KM w porozumieniu z KW dlatego z jakiej racji narzuca sie zKG procentowe minimalne stany obsady zmian. To KP , KM jest odpowiedzialny za swój rejon i on wie najlepiej  jak powinna być minimalna obsada zmiany oraz system pracy. Pozostawmy to w jego gestii,niech on decyduje w tych sprawach w porozumieniu z zalogą i zwiazkami. Niektórzy bardzo chetnie wprowadziliby system 24/72 ale KG rozlozyl im ręce wprowadzając minimalne obsady na zmianie. W wielu komendach byl system 24/72 i wszyscy byli bardzo zadowoleni . Jak pan nastal wprowadzil procentowo minimalne obsady zmian powrocono do systemu 24/48 .Jest przez to tylko biurokracja brak efektywnego szkolenia, zajmujemy sie grafikami. nie mówiąc o szkolenie stażystów. Dlaczego KG dziala na szkodę strazaków, niech pan pamieta zostal pan powolany w kazdej chwili można  odwolać , przyjemnie będzie jak będą potem psy wieszać na KG? Najpierw trzeba zreformować KG i KW bo jak narazie to ta reforma dopadla KM i KP . W KW  powolano osrodki szkolenia a by zachowac etaty a nie wspomne o KG jak ktoś mial tam przyjemność być to sobie sam odpowie. pozdrawiam.
Dla ułatwienia tej decyzji komendantowi powiatowemu w nowym przepisie BHP znajdzie się obowiązek dysponowania do działań pierwszego samochodu ratowniczego z pełną obsadą. Wyjaśnienie co jest zapewnieniem ciągłości służby znajdzie się w nowelizacji ustawy, a szerzej w rozporządzeniu o czasie służby strażaka. Oczywiście zostanie zlikwidowany bzdurny zapis o ustalaniu minimalnej obsady w procentach. Będzie to liczba strażaków na każdej zmianie, a nie procent. Ułatwione też będzie ściąganie strażaka z wolnego, ale uwaga. Jeśli strażak nie będzie na dyżurze domowym, to "ściągnięcie" będzie kosztowało. Zakładamy rozliczenie godzina za godzinę, ale nie mniej niż 12 godzin "nadgodzin" za ściągnięcie do służby. Nie zgadzam się że tworzenie ośrodków szkolenia jest ukrywaniem etatów. Po 5 latach podoficer ma prawo zapomnieć sporo z tego czego nauczył się na kursie podoficerskim. Dlatego należy wprowadzić obowiązek przechodzenia przez komorę dymową co jakiś czas. Natomiast w przepisie płacowym w ramach elementu motywacyjnego zamierzam wprowadzić dodatek za zdany egzamin recertyfikacyjny. Aby dać szansę jego zdania trzeba wprowadzić kurs przygotowujący. To będą musiały zrobić ośrodki szkolenia. Będą miały co robić.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 25, 2007, 17:49:50 »
Panie Komendancie: dlaczego na jednoski nie zostało wysłane zadne pismo jasno okreslajace co z godzinami za zeszły rok? jak sie pan wczesniej wyraził nie moga one przepasc-jednak czesc przełozonych interpretuje to inaczej: " jak by miały nie przepadac to by było jakies pismo, a poki co to wam przepadły"....
Nie bardzo rozumiem, jak mają przepadać godziny uznane za ponadnormatywny czas służby. Zresztą Ci komendanci, którzy wypuścili strażaków na emerytury bez oddania im czasu ponadnormatywnego szybko się o tym przekonają. Sądy pracy już badają kilka takich spraw i nie mam wątpliwości czym się to skończy. Ale wracając do "przepadania". Ma Pan propozycję jak takie pismo powinno wyglądać? Pozdrawiam. W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 25, 2007, 18:04:41 »
Chciałbym zwrócić uwagę Pana Komendanta na kwestię informatyzacji naszej służby - system SWD, ewidencji i pozostałych zależnych.

Znam, myślę, że i Pan się orientuje w całej historii rozwoju sprawozdawczości i informatyzacji PSP.
Proszę zwrócić uwagę, jak przez wiele lat zaniechań i niejasnej kwestii informatyzacji jednostek organizacyjnych sami wyrządziliśmy sobie kuku.
W sposób ciągły wydajemy pieniądze na oprogramowania, które:
- funkcjonuje na zasadzie udzielonej licencji,
- nie przekazuje żadnych praw dla PSP do kodu źródłowego (sądzę wręcz, że nikt w PSP nie dysponuje kodem źródłowym programu nawet do kontroli/weryfikacji), a to już jest spore zagrożenie.
- jest w niejasny sposób wyceniane i sprzedawane (jeden dostawca/autor, jeden autoryzowany serwis) - monopol i dyktat cenowy, jednym słowem sufit.

Temat ten to faktycznie rzeka. Myślę, że u jej źródeł leży fakt, że KG przez całe lata nie mogła zrobić przetargu na oprogramowanie dla jednostek finansowych z innych budżetów. Obecnie sytuacja się zmieniła. Ustawa "modernizacyjna" zawiera sporą kwotę na całościową informatyzację. A co ważniejsze w tym roku mamy środki na analizę potrzeb którą ma zrobić firma zewnętrzna. Przygotowujemy procedurę wyboru takiej firmy co jest trudne, ale skorzystamy z negocjacji z zachowaniem konkurencji. Tak czy inaczej do tematu bierzemy się i to ostro. A że pracownicy KG sami nie są w stanie opracować całościowego programu informatyzacji? Pewnie projektu samochodu też by nie zrobili. Pozdrawiam Skomra.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 25, 2007, 18:08:07 »
Wie Pan nie moja to rola i kompetencje aby proponowac tresc takiego pisma. Reansumując na jednostkach jest bałagan, czeski film - nic nikt nie wie- ot taka zeczywistość, Jedna kartka z krótkim i jasnym stanowiskiem KG : nadgodziny za okres rozliczeniowy ... według prawa nie przepadaja, i nalezy je..... ( zwrócić w postaci wolnych służb, ich odbioru.... czy jak kolwiek to  nazwać) Prosta zecz - jasna interpretacja co nalezy i jak zroibc !

Pozdrawaim

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 25, 2007, 18:21:01 »
Może KG zainteresuje się i tą problematyką i znajdzie się jeszcze jednka kartka papieru w Komendzie Głownej do napisania zapytania do KW, ile i komu w ostatnich latach rozdano medali i odznaczeń w rozbiciu na stanowiska i w porównaniu podział bojowy/biuro?
A jeśli zechciałby sięgnąć głębiej może również zapytać dlazcego niektórzy pracownicy biura dostają medale z taką częstotliwością???

PS. Może ktos zada te pytanie naściądze, bo jak ja się wyrwę to znów okaże się, że jestem złośliwy?  A przecież nie jestem, no napewno nie w stosunku do JEKG...

Może to nie tak ważne jak nadgodziny ale też nurtujące pytanie , zamieszczone na Odznaczenia dla kogo???


Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 25, 2007, 18:36:43 »
Panie Komendancie
Jedno pytanie, które mnie wciąż nurtuje: dlaczego do momentu Pańskiej nominacji godziny wykraczające poza normatyw 40 godzinny były traktowane jako nadgodziny i podlegały oddawaniu, zaś po Pańskiej nominacji cudownie zniknęły. Z mojej wiedzy wynika, ze w tym czasie nie zmieniła się ustawa o PSP, ani rozporządzenie MSWiA. Co do Pańskiej wypowiedzi:
Cytuj
Zresztą Ci komendanci, którzy wypuścili strażaków na emerytury bez oddania im czasu ponadnormatywnego szybko się o tym przekonają. Sądy pracy już badają kilka takich spraw i nie mam wątpliwości czym się to skończy.

Nie będzie to dotyczyło tylko emerytów. Pierwszy wyrok pociągnie za sobą sprawy zakładane przez czynnych funkcjonariuszy. Czy ma pan świadomość, że to Pan wsadził na tę minę KP/M?

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 25, 2007, 18:46:36 »
Szanowny Panie Komendancie !
Mam do Pana pytanie czy może Pan przywrócić  należyty szacunek dla naszej służby ,   a przede wszystkim dla ludzi dla których służba w państwowej straży pożarnej to nie tylko praca ale także  patriotyczny obowiązek który każdy z nas był gotów wypełniać  zgodnie z  złożonym  ślubowaniem . Muszę   przyznać że byłem sceptyczny do Pana osoby  po niefortunnej wypowiedzi że jest Pan  najlepszym kandydatem na to stanowisko w Polsce .Jednak po wczytaniu się w Pana słowa nabieram przekonania że nie przyszedł Pan piastować tylko tego stanowiska .
Ma Pan rację. Nie po to zostałem KG, żeby sobie porządzić. Wiem co chcę zrobić, wiem jak to zrobić i będę przekonywał ministra że jest to właściwy kierunek. Myślę, że właściwego szacunku dla naszej formacji nie trzeba przywracać. Gorzej z relacjami PSP, a inne służby. Bez przeobrażenia KSRG w KSR daleko nie zajedziemy. A co do niefortunnej wypowiedzi to może wyjaśnię. Jest to fragment wywiadu, gdzie dziennikarz próbował się dowiedzieć jakie polityczne naciski zdecydowały o mojej nominacji . Odpowiedziałem, że jestem teoretycznie najlepiej przygotowanym strażakiem do tej roli. I tu mam dla Pana złą informację. To nie była pomyłka. Ja tak uważam. Mgr inż. pożarnictwa. doktor nauk wojskowych (specjalność bezpieczeństwo narodowe temat pracy "Model funkcjonowania organów administracji publicznej w czasie klęsk żywiołowych na obszarze województwa), podyplomowo Politechnika Rzeszowska - Inżynieria oprogramowania i SGSP - Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Angielski na poziomie FCE (zdałem w grudniu niestety tylko na C - mogło być lepiej). Do tego wieloletnie doświadczenie dowódcze i w zarządzaniu jednostkami PSP. Zna Pan kogoś lepiej przygotowanego teoretycznie i praktycznie do roli KG? Ja nie. A że będąc mistrzem świata w pływaniu można zginąć pod tramwajem, to już zupełnie inna historia. Pozdrawiam W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 25, 2007, 18:55:19 »
Osobiście nie mam zamiaru (ani czasu) przygotowywać reform. Natomiast mam zwyczaj tworzyć zespół i analizować gotowe wyniki, Jak uda mi się znaleźć odpowiedniego człowieka na dyrektora biura organizacyjnego oraz doradcę d/s strategii to będę w stanie określić kiedy prace nad strategią się skończą. Schemat organizacyjny ukaże się zaraz w poniedziałek (nawet nie wiedziałem że go nie ma, a regulamin wszedł w życie już w środę). Przy okazji. Czy miałby Pan ochotę popracować w zespole pracującym nad strategią? Jeśli tak, niech Pan prześle informację na mój adres mailowy. Pozdrawiam Skomra

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 25, 2007, 18:57:24 »
Panie Komendancie: dlaczego na jednoski nie zostało wysłane zadne pismo jasno okreslajace co z godzinami za zeszły rok? jak sie pan wczesniej wyraził nie moga one przepasc-jednak czesc przełozonych interpretuje to inaczej: " jak by miały nie przepadac to by było jakies pismo, a poki co to wam przepadły"....
Nie bardzo rozumiem, jak mają przepadać godziny uznane za ponadnormatywny czas służby. Zresztą Ci komendanci, którzy wypuścili strażaków na emerytury bez oddania im czasu ponadnormatywnego szybko się o tym przekonają. Sądy pracy już badają kilka takich spraw i nie mam wątpliwości czym się to skończy. Ale wracając do "przepadania". Ma Pan propozycję jak takie pismo powinno wyglądać? Pozdrawiam. W. Skomra

To pytanie do Komendanta kierowałem kilka razy ale żadnej konkretnej odp. Panie komendancie miałem nadgodziny za rok 2006 (można powiedzieć , ze sporo ) nie tylko wynikające z czasem pełnienia służby 24/48 ale także bywałem ściągany w czasie wolnym od pracy (Służby). w styczniu po pana piśmie do komendantów , nadgodziny zostały wyzerowane , czyli jak to rozumieć ? Czy można stosować prawo do tyłu , Jak to jest liczone ,w styczniu wychodzą Pana wytyczne o zmianie 48/24 2007r ; a stosowane jest od roku 2006. Proszę o wytłumaczenie tego wątku czy nadgodziny przepadają i jaki system był stosowany w roku do grudnia  2006r  40 godz/tyg  czy 48 godz/tyg
Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 25, 2007, 19:01:46 »
Panie Komendancie
Jedno pytanie, które mnie wciąż nurtuje: dlaczego do momentu Pańskiej nominacji godziny wykraczające poza normatyw 40 godzinny były traktowane jako nadgodziny i podlegały oddawaniu, zaś po Pańskiej nominacji cudownie zniknęły. Z mojej wiedzy wynika, ze w tym czasie nie zmieniła się ustawa o PSP, ani rozporządzenie MSWiA.
Komendanci mogą sobie prowadzić rejestry jakie chcą. Ja chciałem wiedzieć, które z tych godzin spełniają ustawowe warunki by uznać je za godziny ponadnormatywne. Zresztą z chwilą opracowania harmonogramu zwrotu godzin ponadnormatywnych zamierzam zrezygnować z przesyłania tych danych do KG. Pozdrawiam W. Skomra

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 25, 2007, 19:06:34 »
Panie Komendancie !!!!!
Do czego jest Panu potrzebna sławna już ANKIETA ? Kto układał do niej pytania ?
Wynik wiadomy z góry.
Jeżeli PAN nie odpowie na te pytanie to myślę(nie tylko ja) że odpowiada PAN tylko i wyłącznie na wygodne pytania .
Pozdrawiam

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 25, 2007, 19:08:30 »
To pytanie do Komendanta kierowałem kilka razy ale żadnej konkretnej odp. Panie komendancie miałem nadgodziny za rok 2006 (można powiedzieć , ze sporo ) nie tylko wynikające z czasem pełnienia służby 24/48 ale także bywałem ściągany w czasie wolnym od pracy (Służby). w styczniu po pana piśmie do komendantów , nadgodziny zostały wyzerowane , czyli jak to rozumieć ? Czy można stosować prawo do tyłu , Jak to jest liczone ,w styczniu wychodzą Pana wytyczne o zmianie 48/24 2007r ; a stosowane jest od roku 2006. Proszę o wytłumaczenie tego wątku czy nadgodziny przepadają i jaki system był stosowany w roku do grudnia  2006r  40 godz/tyg  czy 48 godz/tyg
Pozdrawiam
Żadne godziny nie zostały "wyzerowane". Czas służby wynosi 40 godzin i tylko w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości służby może być przedłużony do 48 i tylko te godziny są rekompensowane urlopem dodatkowym. W każdym innym przypadku 41 godzina jest ponadnormatywną. W 2006 było dokładnie tak samo. Pozdrawiam W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 25, 2007, 19:17:40 »
Panie Komendancie !!!!!
Do czego jest Panu potrzebna sławna już ANKIETA ? Kto układał do niej pytania ?
Wynik wiadomy z góry.
Jeżeli PAN nie odpowie na te pytanie to myślę(nie tylko ja) że odpowiada PAN tylko i wyłącznie na wygodne pytania .
Pozdrawiam
Zespół powołany przez mojego poprzednika zmierzał do wprowadzenia systemu 12 godzinnego. W zespole działali głównie przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Mam wątpliwości czy związki zawodowe mają monopol na wiedzę o tym, jakie są oczekiwania strażaków. Dlatego z badań będę korzystał częściej.  A co do pytań na ankiecie, to rozumiem, że według Pana pytanie powinno brzmieć "Czy chcesz być piękny, młody, bogaty i pracować nie dłużej niż 1 godzinę na tydzień?" Pozdrawiam Skomra

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 25, 2007, 19:21:48 »
Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Otóż tak podnoszona przez Pana ciągłość służby jest pojęciem enigmatycznym, znanym tylko Panu, lub bardzo wąskiemu gronu w KG. Czy ciągłość służby była zachowana, gdy w JRG był 1 strażak, 2,3....czy może 50% stanu zmiany.
Wydaje się, że bardzo lekko przychodzi Panu przedłużanie czasu służby strażakom podziału bojowego. Gorzej jest, gdy ciągłość mogłaby być zachowana poprzez przedłużenie czasu pracy pracownikowi 8 godzinnemu - oczywiście w granicach 48 godzin.

A co do ankiety, to parafrazując znany dowcip: Kto jest twoim idolem i dlaczego Witold Skomra.
Wybaczy Pan złośliwość, ale tak przygotowano te pytania.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 19:24:30 wysłana przez sam_go »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 25, 2007, 19:26:02 »
Marus gratuluję przemyśleń i z niecierpliwością czekam na odpowiedź KG.
Od siebie jako przedstawiciela służby dyżurnej mogę dodać tylko tyle, że Pan KG w trosce o moje przepracowanie pozbawił mnie obu głównych świąt w tym roku i chyba w następnych. Żegnaj rodzino i znajomi w święta i weekendy pełnię służbę ale się nie "zmęczę". Swoją drogą to ile lat Pan przepracował na SK, że wie w jakim systemie jest lepiej? Jeszcze tylko jedno małe pytanie liczę, że zechce Pan się ustosunkować mianowicie, jak wcześniej czytałem dostrzega Pan problemy Sk i deklaruje poprawę w przyszłym roku bo w bieżącym rzekomo jest zbyt Późno. Dlaczego w takim razie dobija nas Pan tym chorym systemem pracy przecież to zwykła obłuda deklaracja współczucia i nóż w plecy.
Po 12 godzinach ciągłego wykonywania czynności służbowych strażak musi dostać czas na odpoczynek. Co mi ze strażaka, który nie może już wykonywać czynności? Lepiej niech idzie do domu. Ot i wszystko. A za większą uciążliwość należy się wyższe wynagrodzenie to jednak wymaga zmiany w przepisach. Pozdrawiam W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 25, 2007, 19:28:51 »

A co do ankiety, to parafrazując znany dowcip: Kto jest twoim idolem i dlaczego Witold Skomra.
Wybaczy Pan złośliwość, ale tak przygotowano te pytania.
Genialne - popieram. Zapłaci Pan za to badanie? Bo niestety z pieniędzy podatnika ja się nie odważę. Pozdrawiam W. Skomra

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 25, 2007, 19:29:19 »
Panie Konendancie.
W 2005 rok gdy  służyliśmy 48 godz/tyg./tzw.okers przejściowy/ obowiązywała rekompensata w postaci dodatkowego urlopu, który był udzielany /przykładowo 120 godz./, a rozpisywany był na wniosku 100 godz. czyli różnica 20% - tak było ?
Moje pytanie - czy będzie tak obecnie .Proszę o ustosunkowanie się do tej sprawy.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 25, 2007, 19:31:07 »
Cytuj
No cóż, Pan KG się nie loguje, ale wierzę, że jednak przegląda to forum (nawet o tym wiem  cool) zadam więc pytanie wprost Wielkiemu Nieobecnemu:

Czy ma Pan odwagę i zamiar, aby zaszczycić swoją osobą posiedzenie Rady KSP NSZZ "Solidarność" w Częstochowie w dniach 1-2 marca 2007 roku?

Przyda się do tego krótka ankieta:
1. Tak, mam zamiar, ale nie przyjadę
2. Tak mam odwagę, ale nie mam zamiaru
3. Nie mam zdania

Pytanie: którą odpowiedź Pan wybiera?

Cytuj
Zespół powołany przez mojego poprzednika zmierzał do wprowadzenia systemu 12 godzinnego. W zespole działali głównie przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Mam wątpliwości czy związki zawodowe mają monopol na wiedzę o tym, jakie są oczekiwania strażaków.

Z niecierpliwością będę czekać na skonfrontowanie tego w Częstochowie o ile Pan przyjedzie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 25, 2007, 19:31:46 »
Czy mógłby Pan rozwinąć temat urlopów?Napisał Pan ,że nijak nie wychodzi Panu ,że strażak podziału bojowego biorąc 26 dni urlopu ( od 01.03. ) wraca na służbę 28 dnia marca.A przecież w każdej jednostce w nasze urlopy wliczane są dni wolne od pracy i jak by nie liczyć wracamy 28 marca do służby.Chyba ,że nasze urlopy powinny być liczone jak urlopy każdego innego pracownika w Polsce.Pozdrawiam.

Offline Lemmy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 25, 2007, 19:35:46 »
Panie Komendancie, kiedy końcowe rozporządzenie ws. podwyżek będzie gotowe i kiedy pieniążki na koncie?
Pozdrawiam

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #546 dnia: Luty 25, 2007, 19:54:48 »
Panie Komendancie
        Na wstępie chciałbym wyrazić wyrazy uznania za niespotykaną dotychczas formę prowadzenia konstruktywnej konwersacji dotyczącej funkcjonowania naszej słuzby. Jako jedyny ( z tego co zauważyłem "odważył się" Pan wysłuchać zdania ludzi z dołu z pierwszej lini działań PSK ,d-cy zmian, d-cy zastępu). Moje pytanie jest dostyć krótkie i zasadnicze:

 1.Czy PSP jest zainteresowania posiadaniem w swoich szeregach ludzi wykształconych poza SGSP ?
2.Czy kończąć studia inżynierskie ( 2 języki obce, specjalność sądzę, że w tych czasach bardzo przydatna) jestem gorszy niż absolwent SGSP?
3. Po ukończeniu studiów zostałem przeniesiony na PSK żebym sie nie wychylał  wg pojęcia wciąż u nas na czasie : mierny, bierny ale wierny. A najlepiej żebym odszedł i spokój.

Z poważaniem
PSP chcąc być służbą nowoczesną musi korzystać z wiedzy znacznie wykraczającej poza to czego uczą na SGSP. Problem nie w tym, że takich osób potrzebujemy, ale w tym, że strażacy aspirujący do stanowisk dowódczych ułatwili sobie życie i zaczęli kończyć różne wychowania przedszkole i żądać z tego tytułu awansów i podwyżek. Efekt jest taki, że w tej chwili jest wakat na stanowisku komendanta powiatowego w jednostce, gdzie jest 11 oficerów. Żaden nie spełnia warunków nawet by wystąpić do ministra SWiA  o odstępstwo. Paranoja. Idąc dalej można by wprowadzić zasadę, że pielęgniarka po bibliotekarstwie jest lekarzem i może operować na otwartym sercu. Wracając do absolwentów uczelni cywilnych to jedną z barier są niskie zarobki na etapie służby przygotowawczej. To eliminuje tych na których nam najbardziej zależy. Może za dużo sobie obiecuję po systemie motywacyjnym, ale chciałbym by dodatek za wyższe wykształcenie niż wymagane na zajmowanym stanowisku znacznie zmienił tę sytuację. Nie chcę ani skracać okresu służby przygotowawczej ani odpuszczać okresu formowania (kurs podstawowy i podoficerski). No to trzeba motywować pieniędzmi. Zobaczymy co z tych planów mi wyjdzie. A generalnie dobrego informatyka, chemika itd ze strażaka nie będzie. A jeśli nawet będzie to raczej jako wyjątek od reguły niż reguła. Pozdrawiam

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #547 dnia: Luty 25, 2007, 19:59:37 »
Panie Komendancie, kiedy końcowe rozporządzenie ws. podwyżek będzie gotowe i kiedy pieniążki na koncie?
Pozdrawiam
W piątek ustosunkowałem się do ostatnich (mam nadzieję) wątpliwości departamentu budżetu MSWiA. rzecz dotyczyła jednego zdania w uzasadnieniu do przepisu, a nie samego przepisu. Ministerstwo jest mocno zdeterminowane zakończeniem całego procesu do końca marca. Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #548 dnia: Luty 25, 2007, 20:01:24 »
Cytuj
Może za dużo sobie obiecuję po systemie motywacyjnym, ale chciałbym by dodatek za wyższe wykształcenie niż wymagane na zajmowanym stanowisku znacznie zmienił tę sytuację. Nie chcę ani skracać okresu służby przygotowawczej ani odpuszczać okresu formowania (kurs podstawowy i podoficerski). No to trzeba motywować pieniędzmi. Zobaczymy co z tych planów mi wyjdzie. A generalnie dobrego informatyka, chemika itd ze strażaka nie będzie. A jeśli nawet będzie to raczej jako wyjątek od reguły niż reguła. Pozdrawiam

Nastapiło nieoczekiwane i w tym elemencie zgadzam się z panem.To muszę przyznać uczciwie.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #549 dnia: Luty 25, 2007, 20:10:40 »
Panie Komendancie.
Gratuluje pomysłu ankiety.
... z pewnoscią wielu strazaków nadal przeciera oczy ze zdumienia....  przejdzie on do historii  jako ankietowy bubel wszechczasów.
Brakuje tam jeszcze tylko zapisów:
" Czy zgadzasz się na wszystko w zamian za pozostawienie w służbie?"

Panie Komendancie!
CO BĘDZIE MIAŁ Z TEGO PODATNIK I JAKI PONIESIE KOSZT TEJ BEZSENSOWNEJ INICJATYWY?

Pozdrawiam
Już dwa razy odpisywałem na ten post, ale serwer się wiesza. Może teraz się uda. Szanowny Panie, albo Pan wskaże kiedy to groziłem strażakom usunięciem ze służby, albo uznam, że jest Pan pieniaczem z którym nie watro dyskutować. Koszt badań to zaledwie ułamek kosztów utrzymania np. jednego doradcy komendanta, a efektywność nieporównywalnie większa (przygotowano  4 tysiące ankiet). A ogólny wniosek z Pańskiego postu? Monopol na wiedzę o oczekiwaniach strażaków został przełamany i posiadaczom tej wiedzy tajemnej nerwy puszczają. Ta ankieta to dopiero początek. Jeśli uda się uzyskać reprezentatywność wyniku, to w ten sposób zechcę zrobić badania nastrojów w służbie i mam nadzieję, że takie badania od tej chwili będą robione corocznie i na podstawie dostrzeżonych zmian będą ustalane kierunki działań. Słowa te kierują do pozostałych forumowiczów, bo przekonywanie pieniacza, to strata czasu.