Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213538 razy)

Offline Szwejk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 15, 2007, 23:13:20 »
Panie Robercie!
To co przecztałem w pkt.3 Pana postu to jest dopiero demagogia i fałszowanie historii.Myślę że dokładając do 40000 /słownie czterdzieści tysięcy/ ochotników uzyskałby Pan jeszcze lepszy wynik np.
400 000 etatow.Proszę wziąć pod uwagę że tych ok.12.5 tys etatów zgromadznych było w tzw.resortach. Jeśli Pana zdaniem powiinny zostać wchłonięte do PSP to nie uniknęlibyśmy wielu sytuacji gdzie zakładowe straże pozostałyby jako ostatnie na placu boju, po likwidacji i prywatyzacji wielu fiirm , zakładów kombinatów.Tam gdzie organ właścicielski uważa że są potrzebne , są i mają się
dobrze.Przygotowanie reformy straży pożarnej to lata 90-91.Jak dobrze przecztałem CV Pana Komendanta Głownego kończył SGSP w 1987.Pan wybaczy Panie Robercie ale wtedy Pan KG miał niespełna 4 lata służby, więc zadawanie pytania w stylu "gdzie Pan wtedy był ..." jest naprawdę nie na miejscu.
Wracając do Pana  kąśliwości nt. chorobowego i czynności podjętych przez KG - przyznaję rację.
Pamiętać jednak należy , że trzeba to widzieć również we własnym oku. Pana odpowiednik - Przewodniczący w małopolsce, mimo chorobowego  dziarsko bierze udział w każdej sesji Rady Miasta
jako radny / nie pobiera pensji lecz tzw dietę/. Prosiłbym więc o umiar w kpnie.Pozdrawiam

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 15, 2007, 23:43:35 »
Cytuj
Co do związków zawodowych to mam pewne zastrzeżenia, ale żeby do strażaków z pierwszej linii? To Pan już przesadził. Wróćmy jednak do związków. O reformie z 2005 nie jestem w stanie rozmawiać bez używania słów powszechnie uważanych za obelżywe lub obraźliwe i nie jestem stanie zrozumieć jak tę totalną klapę niektórzy związkowcy sprzedają jako sukces strażaków. Przeanalizujmy ten " sukces " szerzej. Z punktu widzenia podatnika (a to JEGO WYSOKOŚĆ PODATNIK utrzymuje PSP) za dużo wyższe nakłady podatnik dostał POGORSZENIE poziomu bezpieczeństwa, bo mniej strażaków strzeże jego bezpieczeństwa. Z punktu widzenia służby zatrudnienie nowych strażaków spowodowało załamanie systemu szkolenia (zapchane ośrodki szkolenia i szkoły, armia 4000 strażaków oczekujących na możliwość ukończenia kursu podoficerskiego) i gwałtowny wzrost wydatków rzeczowych (nowych trzeba ubrać i wyposażyć w ochrony osobiste). Funkcjonariusze 8 godzinni też powinni być wdzięczni za tę nowelizację. Zgodnie z nią 1500 osób miało przejść z komend na podział. Pan gen. Krzowski robiąc reformę zbliżył się do tej liczby, ale jej NIE OSIĄGNĄ!. I co z tego wszystkiego ma przeciętny strażak? Ma okazję posiedzieć dłużej w domu i pokłócić się z żoną unikając przy tym złośliwości sąsiadów (To Pana też zwolnili z pracy?). Jak już jest na służbie to ma więcej obowiązków, bo nikt stażystom nie powierzy bardziej odpowiedzialnych zadań i w efekcie musi pracować za siebie i za nich.  I co najważniejsze przy ogólnym wzroście uposażeń nie dostał ani grosza bo cały wzrost poszedł na zatrudnienie nowych strażaków. "Dobre" ma za to perspektywy na przyszłość. Do tej pory walczyliśmy o co najmniej zrównanie uposażeń strażaków i policjantów bo strażak pełni służbę 52 godziny tygodniowo. Teraz ten argument odpadł. I co teraz Panowie związkowcy?
Całe szczęście że jest ustawa o modernizacji służb mundurowych bo inaczej na żadne podwyżki nie moglibyśmy liczyć. Podsumowując czekam aż związkowcy pójdą po rozum do głowy i przyznają, że ta cała nowelizacja to strzał we własne kolano i działanie na niekorzyść zarówno szeregowych strażaków jak i obywateli których mamy chronić. To chyba w skrócie tyle. Udało mi się nie użyć żadnego wulgaryzmu, a to już sukces. Pozdrawiam Skomra

DziendobryWieczór

Chociaż po takim tekście to już chyba Dobranoc.

Po przeczytaniu tego postu, chciałem się do niego odnieść dość szczegółowo. Napiszę tylko wnioski (te powszechnie uznawane za kulturalne) jakie mi się nasunęły:
1. demagogia przeplatana fałszem;
2. nie chce stawiać rokowań na temat współpracy;
3. Pan W.Skomra mówi o pewnych skutkach, nie przypominając przyczyn tychże. A ja przypomnę. Otóż problem uregulowania normatywu czasu służby został zaprzepaszczony na wiele lat, w momencie powstawania PSP. Przypomnę, że w tym czasie W.Skomra był członkiem Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność". Przypomnę również, że w tamtym czasie z pośród ponad 40.000 etatów (słownie: czterdzieści tysięcy etatów !!) Zawodowych i Zakładowych Straży Pożarnych (etatów państwowych), do  Państwowej Straży Pożarnej trafiło 27.500. Pytanie do ówczesnego reformatora - gdzie się podziała reszta etatów? Może na starcie PSP wybrano zły wariant organizacyjny?

I jedna prośba: Proszę nie pracować na chorobowym, bo to nie daje dobrych efektów (tak w leczeniu jak w pracy) oraz jest niezgodne z przepisami prawa pracy. Szczególnie jak chory powinien leżeć.

Pozdrawiam
Robert Osmycki



Bravo, nareszcie mądrali ktos przygadał....... a KG nie rózni sie niczym od innych, może ZUS na pana KG trzeba nasłać........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 16, 2007, 00:02:46 »
A ja myślałem, że odpowiadał będzie KG ale widać inni są lepiej zorientowani.
Może to ściąga dla Komendanta i jego adwokatów ?
jesli tak , to ja tez na chwilę ubiorę togę:
Trzeba było jednak panie Szwejk dowiedzieć się jaki rodzaj choroby ma ten "odpowiednik" i czy ma wpisane "chory powinien leżeć"? A po drugie, czy był wtedy umówiony z powiedzmy innym "odpowiednikiem" czyli Komendantem Wojewódzkim na spotkanie i olał to pisząc mu, że jest chory a w tym samym czasie był na sesji Rady Miasta ?
Widzi Pan jakąś różnicę czy nie bardzo ?
Cytuj
Pan wybaczy Panie Robercie ale wtedy Pan KG miał niespełna 4 lata służby, więc zadawanie pytania w stylu "gdzie Pan wtedy był ..." jest naprawdę nie na miejscu.
To znaczy że nie był wtedy członkiem Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność" ? 
Bo się już trochę pogubiłem.....  :huh:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 08:26:56 wysłana przez Geddeon »

amilo

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 16, 2007, 00:28:47 »
Cytuj
Ważne żeby zasady naliczania było łatwe do stosowania przez dowódców JRG.

Tak naprawdę cała biurokracja w JRG jest zwalana  na dowódców zmian lub osoby ich zastępujące . Wszystkie harmonogramy służb i ciągłe ich korekty, przeliczania czasów pracy, pilne na wczoraj do Komendy wykazy  i tym podobne wykonują ludzie z podziału. Zamiast w nocy odpoczywać ślęczymy przy komputerach by nikomu nie podpaść. Czy kadry są tylko do wystawiania zaświadczeń o zatrudnieniu?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 00:32:06 wysłana przez amilo »

Offline matjack998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 16, 2007, 01:07:46 »
Święta prawda Amilo,właśnie zrobiłem sobie przerwę bo już oczy bolą od tych kratek i głowa puchnie od wielokrotnego przeliczania godzin,służb ,urlopów za całe półrocze dla całej 22 osobowej zmiany.Sprawdzić czy się zmieścimy z godzinami w okresie rozliczeniowym,dopasuj dyżury domowe.Jeszcze tylko rozkaz dzienny na jutrzejszą służbę bo bo d-ca jednostki na urlopie a z-ca wakat.D-ca sekcji /dzisiaj i 4-5 razy w miesiącu pełniący ob.d-cy zmiany/od początku roku naliczanie ,przeliczanie,rozliczanie ,oblicz.....,itd,a od rana do nocy/już 1-sza :huh:/gdzie w to wszystko włożyć szkolenie zmiany/szczególnie młodzi strażacy/zamiast zajmować się tym co najważniejsze i przydatne g..na moim zdaniem nikomu niepotrzebna buchalteria.Znając pomysły i interpretacje przepisów KG przedstawiane na forum to nie ostatnie przeliczenia.Kończę i pozdrawiam  ,bo zaraz albo głowa opadnie na klawiaturę albo zacznę bluzgać. :huh: ^_^

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 16, 2007, 08:31:20 »
Szanowny Panie komendancie "teoretycznie najlepszy na to stanowisko".
Jesli Pan z założenia i od poczatku nastawia sie konfrontacyjnie wobec związków zawodowych ( w tym tych z których pan wyszedł i które pana wyciągnęły na szerokie wody) to musi Pan wiedzieć, że nastawic sie trzeba na siwe włosy i brak czasu dla słuzby i strazaków!!! Pańskie wypowiedzi nie zmieniaja faktu że jest Pan hipokryta i  nie dosrzega rzeczywistych powodów takiej a nie innej sytuacji. Jesli pan moze niechaj że przejrzy wszystkie dokumenty i opinie zwiazków zawodowych na temat zmian ustawowych , które ujete zostały w ustawie o PSP w 2005 roku. To Pańscy idole  gen Jankowski a później Buk zapowiadali, że wprowadzane zmiany nie wpłyna negatywnie na gotowość operacyjną i stany osobowe jak i nie beda niosły skutków fiinansowych. Przypomne choćby spotkanie w Józefowie w obecności Pana Janika i Sobotki. Na wszystkie zmiany w ustawie o PSP jest opinia zwiazków zawodowych, poczyta Pan, nma Pan teraz Pare dni wolnego to Pan zobaczy.
Niech Pan także nie zapomina ze to dzieki Panu gen. Krzowskiemu wrócil pan na stanowisko w podkarpackiem, niech pan nie zapomina, że historia oceni nasze postawy, niech pan nie chowa głowy w piasek i nie wciska kity o zwiazkach zawodowych i zgania na poprzedników. Teraz Pan za to wszystko odpowiada i jak Pan to spapra to będzie tylko wyłacznie Pańska wina. Przypominam co powidzial Panu minister Dorn przy przejmowaniu obowiazków ( przeglad pożarniczy 1/2007 str 3) ...jego zdaniem( Dorna) zainicjowal on ( Krzowski) konieczne zmiany , które musiał wczesniej, czy poźniej nastapic  i skierował PSP na droge od , której nie ma powrotu. Po raz pierwszy dokonal  przeglądu struktury organizacyjnej PSP i przygotowal zaakceptowane przez premiera rozporzadzenie w sprawie ramowej organizacji komend...... Byl Pan tam , słuchal pan ministra, czy zapatrzony w bniebo w różowych okularach odcinal juz kupony sławy i wyobrażał sobie siebie w mundurze galowym, niesiony w lektyce, po uslanej płatkami kwiatów drodze, gdzie wdzięczni a strażacy z podziału bojowego chylili przed panem czoła za to ze przedłuzyl im pan czas słuzby, a powietrze przeszywal błyskk Pańskich szlifów generalskich i granat lampasów!!! ale to na razie tylko sen. Panie Komendancie!!
"... myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska...", a to tak dlka przypomnienia!!!!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 16, 2007, 09:04:09 »
Szanowny Panie komendancie "teoretycznie najlepszy na to stanowisko".
Jesli Pan z założenia i od poczatku nastawia sie konfrontacyjnie wobec związków zawodowych ( w tym tych z których pan wyszedł i które pana wyciągnęły na szerokie wody) to musi Pan wiedzieć, że nastawic sie trzeba na siwe włosy i brak czasu dla słuzby i strazaków!!! Pańskie wypowiedzi nie zmieniaja faktu że jest Pan hipokryta i  nie dosrzega rzeczywistych powodów takiej a nie innej sytuacji. Jesli pan moze niechaj że przejrzy wszystkie dokumenty i opinie zwiazków zawodowych na temat zmian ustawowych , które ujete zostały w ustawie o PSP w 2005 roku. To Pańscy idole  gen Jankowski a później Buk zapowiadali, że wprowadzane zmiany nie wpłyna negatywnie na gotowość operacyjną i stany osobowe jak i nie beda niosły skutków fiinansowych. Przypomne choćby spotkanie w Józefowie w obecności Pana Janika i Sobotki. Na wszystkie zmiany w ustawie o PSP jest opinia zwiazków zawodowych, poczyta Pan, nma Pan teraz Pare dni wolnego to Pan zobaczy.
Niech Pan także nie zapomina ze to dzieki Panu gen. Krzowskiemu wrócil pan na stanowisko w podkarpackiem, niech pan nie zapomina, że historia oceni nasze postawy, niech pan nie chowa głowy w piasek i nie wciska kity o zwiazkach zawodowych i zgania na poprzedników. Teraz Pan za to wszystko odpowiada i jak Pan to spapra to będzie tylko wyłacznie Pańska wina. Przypominam co powidzial Panu minister Dorn przy przejmowaniu obowiazków ( przeglad pożarniczy 1/2007 str 3) ...jego zdaniem( Dorna) zainicjowal on ( Krzowski) konieczne zmiany , które musiał wczesniej, czy poźniej nastapic  i skierował PSP na droge od , której nie ma powrotu. Po raz pierwszy dokonal  przeglądu struktury organizacyjnej PSP i przygotowal zaakceptowane przez premiera rozporzadzenie w sprawie ramowej organizacji komend...... Byl Pan tam , słuchal pan ministra, czy zapatrzony w bniebo w różowych okularach odcinal juz kupony sławy i wyobrażał sobie siebie w mundurze galowym, niesiony w lektyce, po uslanej płatkami kwiatów drodze, gdzie wdzięczni a strażacy z podziału bojowego chylili przed panem czoła za to ze przedłuzyl im pan czas słuzby, a powietrze przeszywal błyskk Pańskich szlifów generalskich i granat lampasów!!! ale to na razie tylko sen. Panie Komendancie!!
"... myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska...", a to tak dlka przypomnienia!!!!
Zajebisty wpis, goła prawda ....
Ostatnio przestałem z kolega Skomrą ( wszak na forum jesteśmy kolegami, a to jego wybór)dyskutować, bo to co wypisuje jest tak samo oderwane od rzeczywistości i prawa jak jego zadufanie w sobie, wobec czego szkoda palców , zreszta nie mam zamiaru zniżac sie do jego poziomu, bo mnie pokona doswiadczeniem.......(stopka co niektórych). Ale to mi się podobało... masz plusa


A swoją droga pamiętacie stwierdzenie??? : dajcie mi władzę a ja Was usadzę......
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 09:07:17 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 16, 2007, 09:27:03 »

Ważną rzeczą jest zakaz prowadzenia przez kogokolwiek z rodziny wszelkiej działalności związanej z naszą branżą.to co dzieje chociażby w gronie rzeczoznawców, firm sprzedających  usługi i sprzęt pożarniczy to nic innego jak czysta korupcja.
A na zakończenie  wszystkim zazdroszczącym pracy ośmiogodzinnej w podziale bojowym proponuje nowy system pracy: również ośmiogodzinny : zmiana poranna, popołudniowa, nocka i tak tydzień po tygodniu jak cywile mają w swych zakładach pracy, aż do wyrobienia normy czasu pracy. Wszak bardzo dobry system. tylko 20 – 22 dojazdy, spaprany cały tydzień, zero możliwości fuchy itd. na tym ma to polegać,ze jedni drugim wygarniają? Doceńmy to co mamy, nawet  48 godzin i przestańmy szarżować. Na naszej kłótni  wiecie kto skorzysta – „bracia Policjanci”, którzy rzucą się na lwią cześć środków z ustawy modernizacyjnej, bo będą do tego przygotowani a my... znowu do sponsora i żebrania ciąg dalszy. Apeluje do związków zawodowych, by ich stanowiska
w wielu sprawach były kontsruktywne a nie destrukcyjne, by odpuścić trochę i załatwić jak najwięcej , nie ważne pod jakim sztandarem, ważne dla kogo dla NAS. Przestańmy się wzajemnie kopać i zróbmy coś wspólnie
Pozdrawiam wszystkich obiektywnie patrzących na sprawy i przepraszam urażonych. Przypuszczam, że mi się nieźle dostanie ale inność nigdy nie była lubiana w tym kraju.




zastanawia mnie dlaczego tego wątku nikt z uczestników forum nie chciał komentować.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 09:28:53 wysłana przez analityk »

Offline darekpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 16, 2007, 10:24:06 »
czy to prawda że nasz I KG już zakonczył kariere ?? to ściąga juz nieaktualna

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 16, 2007, 10:35:58 »
Panie KG, jeżli znajdzie Pan czas proszę o skończenie z prywatnymi/rodzinnymi PSP. Znam sytuacje gdzie na każdej zmianie jest rodzinka, w komendzie też i to na coraz lepszych stanowiskach, to skandal. KP za to odpowiedzialny powinni ponieść tego konsekwncje. Jeżeli Pan zdecyduje się mi odpowiedzieć to podam Panu kilka konkretów, odrazu oszczegam że nie wszystkie się Panu spodobają, gdyż to też  z podwórka Pana "znajomych". Pozdrawiam



Panie KG ponownie zadaję to pytanie i proszę o odniesienie sie do niego.

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 16, 2007, 10:38:58 »
A skąd taka informacja, czy ktos może to potwierdzić?


**Nie pisz postów po sobie. Przestrzegaj regulaminu. Jak chcesz coś zmienić masz funkcję 'modyfikuj' Zatocz oczami koło.
Post zostanie skasowany. **
dago
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 12:02:48 wysłana przez dago »

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 16, 2007, 12:37:43 »
Wczoraj na pożegnaniu Z-cy K-ta woj. woj. Sląskiego KG przekazał inf. o tym że tylko strażak majacy powyżej 25 lat służby może liczyć na dod. sł. w wysokości 50 % w przypadku odejścia na emeryturę.

Panie KG czy to prawda.
Jak zwykle sprawa to dotknie wszystkich strażaków podziału i nielicznych z komend. Panowie komendanci i wybrańcy służby mają 50 % dodatku .

Wielkie BRAWO dla kolegi Marsa
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 13:01:21 wysłana przez volf »

Offline strażak2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 16, 2007, 14:12:02 »
Często czytam forum .Jestem ratownikiem od16 lat.
Mam bardzo poważne pytanie do KG:Co przeszkadza panu dać wszystkim strażakom po 238zł w końcu wizerunek straży pożarnej to przedewszyskim służba na poddziale bojowym a nie w białej koszuli?

Pytanie do kolegów z poddziału:A może obniżyć nasze zaufanie do społeczeństwa(tak jak policja)i może dostaniemy po więcej niż 238zł.

P.S.Pytanie do kolegów jest czysto retoryczne.Bo my strażacy (czyt.poddział bojowy i stanowiska kierowania) nie jesteśmy w stanie zmienić zaufania społeczeństwa-ratujemy,pomagamy wszystkim bez względu na status społeczny-jesteśmy poprostu ludźmi.
pozdrawiam wszystkich nawet tych w białych koszukach

Offline Sagan^^

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 16, 2007, 15:55:04 »
Do Pana KG!
Panie Komendancie bardzo proszę o wprowadzenie w całej Polsce, wzorem Śląskiej KW, 48 godz. tydzień służby dla każdego w podziale bojowym i użyć do tego wszelkich możliwych i dostępnych środków. Przynajmniej w mojej KP taka jest świadoma wola przytłaczającej większości strażaków, dodam tylko, że wielu z nich poza służbą w PSP jest zaangażowanych w OSP będąc tam czynnymi działaczami a wiec poza godzinami służby spędzają niepoliczalne ilości godzin w społecznikowskiej pracy na rzecz pożarnictwa.
Niech to też będzie dodatkowym argumentem w staraniach o systematyczne podnoszenie dobrobytu strażaków tak aby nie musieli oni szukać dodatkowego zatrudnienia w celu zapewnienia swoim rodzinom godnego życia.

Jak w każdej społeczności i w naszej jest garstka wichrzycieli i snobów widzących tylko koniec własnego nosa. Niestety te osoby zarażają swoją złością pozostałych mając do dyspozycji takie anonimowe miejsce jak to tutaj. W związku z tym  mój poniższy apel skierowany do moderatorów forum.

Czołem! Panie Komendancie
i życzę powodzenia w realizacji trudnych zadań!



Do moderatorów!!!

Drodzy Panowie, chcieliście  stworzyć platforme porozumienia a wyszła farsa!!
Jeśli ma cos z tego jeszcze wyjść to proszę:
1) kasować w tym wątku wszystkie posty będące pyskówkami osób, które dogadują sobie również w innych wątkach,
2) jednak przede wszystkim proszę o kasowanie w całości postów zawierających takie sformułowania jak np.:
-nareszcie mądrali ktos przygadał-
-Pan [...]-
-jest Pan hipokryta-
-z kolega Skomrą….[..]- (cytaty) itp.,
jak również te które przesycone są szyderstwem bądź też hołdujące postom o takim zabarwieniu oraz te pozbawione wartości merytorycznych a będących zadumą nad swoją osobistą niedolą.

To, że występujemy anonimowo nie upoważnia nas do ubliżania komukolwiek a co dopiero przełożonemu. Przypominam ze obowiązuje nas etyka zawodowa. To forum w obecnej formie stwarza doskonała okazje do szerzenia demoralizacji służbowej.
Jeżeli opisany proceder nie ustanie  wystąpię do Departamentu kontroli, skarg i wniosków MSWiA  z wnioskiem o kontrole bądź likwidacje tego forum w związku z naruszeniem regulaminów zachowania się oraz podważaniem zasad etyki zawodowej.

Na chwile obecną proszę o zablokowanie funkcjonowania tego forum na stałe w godzinach 7:00 do 15:30 w dni powszednie. Jak widać po analizie przychodzących postów duża liczba strażaków pisze i wchodzi tutaj w godzinach pracy co chyba z oczywistych względów jest niedopuszczalne! ( myśle ze nikt ze strażaków w Polsce nie ma tego w zakresie czynności).
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 21:21:11 wysłana przez dago »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 16, 2007, 16:07:03 »
 
To, że występujemy anonimowo nie upoważnia nas do ubliżania komukolwiek

Panie SAGAN^^ czekamy na przedstawienie się........

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 16, 2007, 16:21:48 »
Cytuj
Na chwile obecną proszę o zablokowanie funkcjonowania tego forum na stałe w godzinach 7:00 do 15:30 w dni powszednie. Jak widać po analizie przychodzących postów duża liczba strażaków pisze i wchodzi tutaj w godzinach pracy

A zastanowiłeś sie Sagan, że niektórzy pracują 24 a 48 maja wolne??
I wg. Ciebie mają czekać do 15.30 żeby coś napisać ?? :huh: :huh:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 16, 2007, 16:29:06 »
Panie Komendancie !!!!!
napisał Pan tak 
"Bo nie wolno pracować w sposób ciągły dłużej niż 12 godzin na dobę, a dyżurni nie mają możliwości odpoczynku w czasie służby. "
 przecież można zrobić obsadę 2-osobową ,gdzie jeden i drugi będzie miał możliwość odpoczynku.
Dla "efektywniejszego" pełnienia służby obsada 2 osobowa jest najlepsza.
Pracuję w stanowisku kierowania od 1998 roku, mamy telefon 998,112 i pełnimy służbę razem z pogotowiem ratunkowym. To co się dzieje na służbie ;telefony,papiery,dokumenty a do tego pogotowie to czysty horror. Kiedyś byliśmy w dwóch i służba była mniej uciążliwa.
Od stycznia pracujemy pojedyńczo i na 12. Po takiej służbie jestem bardziej zmęczony niż po 24( a mamy teraz okres zimowy gdzie zdarzeń jest mniej) Co to będzie wiosną ,latem.
Co Pan na moją propozycję ?
Pozdrawiam

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 16, 2007, 16:34:01 »
 Sagan wyluzuj

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 16, 2007, 16:36:34 »
Cytuj
Jak w każdej społeczności i w naszej jest garstka wichrzycieli i snobów widzących tylko koniec własnego nosa. Niestety te osoby zarażają swoją złością pozostałych mając do dyspozycji takie anonimowe miejsce jak to tutaj. W związku z tym  mój poniższy apel skierowany do moderatorów forum.

Panie Sagan, ja jestem gotowy ujawnić się z imienia i nazwiska, mogę również podać jednostkę w której służę  a Pan ? Jedynm z nielicznych "wichrzycieli i snobów" jak się można zorientować jesteś właśnie Pan.

Cytuj
Panie Komendancie bardzo proszę o wprowadzenie w całej Polsce, wzorem Śląskiej KW, 48 godz. tydzień służby dla każdego w podziale bojowym i użyć do tego wszelkich możliwych i dostępnych środków. Przynajmniej w mojej KP taka jest świadoma wola przytłaczającej większości strażaków, dodam tylko, że wielu z nich poza służbą w PSP jest zaangażowanych w OSP będąc tam czynnymi działaczami a wiec poza godzinami służby spędzają niepoliczalne ilości godzin w społecznikowskiej pracy na rzecz pożarnictwa.

Czasy "jedynej słusznej drogi" mineły juz bezpowrotnie. Rozumiem jednak, że Panu do tych czasów tęskno ?

Cytuj
To, że występujemy anonimowo nie upoważnia nas do ubliżania komukolwiek a co dopiero przełożonemu. Przypominam ze obowiązuje nas etyka zawodowa. To forum w obecnej formie stwarza doskonała okazje do szerzenia demoralizacji służbowej.

Jeśli chodzi o ubliżanie to też twierdzę, ze nie warto. Natomiast Pan drogi Panie chyba myli ubliżanie z brakiem szacunku. Jeśli chodzi zaś a sam szacunek to pozwolę sobie stwierdzić, że szacunku nie nabywa się wraz z "gwiazdkami" czy awansem na wyższe stanowisko służbowe. Na szacunek trzeba sobie po prostu zasłużyć.

Cytuj
Jeżeli opisany proceder nie ustanie  wystąpię do Departamentu kontroli, skarg i wniosków MSWiA  z wnioskiem o kontrole bądź likwidacje tego forum w związku z naruszeniem regulaminów zachowania się oraz podważaniem zasad etyki zawodowej.

Hm, tu Pana bezczelność przechodzi moje najśmielsze oczekiwania. Drogi Panie, nikt nie ma obowiązku wchodzić na żadne forum a jeśli to robi to z własnej i nieprzymuszonej woli i nie Pan będziesz dyktował komukolwiek czy te forum ma istnieć czy nie.  Swoją drogą to może łaskwie pokaże mi Pan "regulamin zachowania się". On istnieje czy wymyslił go pan na tę okoliczność ?

Cytuj
Na chwile obecną proszę o zablokowanie funkcjonowania tego forum na stałe w godzinach 7:00 do 15:30 w dni powszednie

Ależ drogi Panie raczy Pan zauważyć, iż niektórzy strażacy (ci zmianowi) są w tych godzinach na wolnym dlaczego w takim razie chcesz Pan ograniczać im swobodę obywatelską.

Tak, tak. Niektórym marzą się stare czasy, była cenzura, były jedyne słuszne racje. Jak ktoś za głośno się odzywał to mozna było gościa zgn....ić i było po sprawie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 16, 2007, 16:48:27 »
coś mu tu zaczyna zawiewac cenzura i irytacją osób którym mówienie głośno o problemach jest nie na ręke...wkońcu my to straż pożarna, to my się cieszymy najwiekszym uznaniem w spoleczenstwie... u nas nie ma korupcji... u nas nie ma bałaganu... jesteśmy cudowni.... my nia mamy problemów... wiwat cesarz,...:wacko:

Czyżby macki Prawych i Sprawiedliwych dopełzły na forum hmm...?! zacyna sie ciekawie..... :rolleyes:

pozdrawiam i polecam nerwosol dostępny w każdej aptece bez recepty  :rolleyes:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 16, 2007, 17:43:43 »
Panie Komendancie,
mam nadzieję , że takich wypowiedzi ja p.Sagana nie uzna Pan za wiarygodne ponieważ:
- nie można anonimowo wypowiadać się za przytłaczającą większość strżaków ze swojej KP
- nie mozna cenzurować forum.
Wypowiedź p. Sagana to "koń trojański".
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline ognio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 16, 2007, 17:47:23 »
Jak ma pan zamiar poradzić sobie z korupcją w PSP, bo to co się dzieje na p w miejscowości W to jest koniec świata jedna postać tysiąc kontaktów i róbta co chceta

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 16, 2007, 17:52:45 »
przecież można zrobić obsadę 2-osobową ,gdzie jeden i drugi będzie miał możliwość odpoczynku.
Dla "efektywniejszego" pełnienia służby obsada 2 osobowa jest najlepsza

czy ty czytasz to co wypisujesz?
Przypomina mi to tekst chyba z "Kariery Nikosia Dyzmy" - "...trzeba zrobić tak żeby było lepiej..."
No to można w takim razie zrobić obsadę trzyosobową! Wtedy na pewno zachowamy rozkład służby zgodny z przepisami i wszyscy będą zadowoleni.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 16, 2007, 18:06:45 »
mario 68 !!!!!!!!!!!!!!
czy ty czytasz to co wypisujesz?
Przypomina mi to tekst chyba z "Kariery Nikosia Dyzmy" - "...trzeba zrobić tak żeby było lepiej..."
No to można w takim razie zrobić obsadę trzyosobową! Wtedy na pewno zachowamy rozkład służby zgodny z przepisami i wszyscy będą zadowoleni.
 O co Tobie chodzi ???
Do stycznia 2007 pracowaliśmy w obsadzie 2 osobowej i było dobrze. Nikt nie narzekał!!
Czy my mamy się cofać? O toTobie chodzi !!!!
Pozdrawiam i czekam aż mi wyjaśnisz sprawę.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 16, 2007, 18:11:08 »
Jak w każdej społeczności i w naszej jest garstka wichrzycieli i snobów widzących tylko koniec własnego nosa. Niestety te osoby zarażają swoją złością pozostałych mając do dyspozycji takie anonimowe miejsce jak to tutaj.
Odnoszę wrażenie, że Sagan zrobił sobie z większości kolegów jaja. Ja odbieram jego wypowiedź jako kapitalny żart.  ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe