Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213574 razy)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 11, 2007, 14:49:37 »
Cytuj
Reprezentuję woj. lubelskie gdzie jest duże nasycenie kadrą oficerską, również tą po SGSP. Niestety prawidłowe wykorzystanie tego potencjału jest bardzo ograniczone. Wydawało sie, że w  wyniku przeprowadzanej reorganizacji ta sytuacja się zmieni. Okazuje sie jednak, że NIE. W mojej KP jak i wielu innych oficerskie etaty zajmują aspiranci i nadal je podobo będą piastować - choć duża grupa oficerów (absolwentów SGSP) z wieloletnim stażem pracy zajmuje bądź przejdzie na etaty aspiranckie i inne podrzędne np. w wyniku likwidacji etatu. Efektem tego występują paradoksalne przypadki, że Komendą Powiatową kierować będą aspiranci wraz z oficerami po cywilnych uczelniach, a oficerowie po SGSP z wieloma fakultetami uzupełniającymi będą zamiatać plac przed komendą.
Mam nadzieję, że nie taki był cel tej reorganizacji. A może to tylko zła interpretacja założeń reorganizacji przez niektórych komendatów. Mój 01 uważa, że nie można przenieść aspiranta z zajmowanego etatu oficerskiego. Ten sam problem dotyczy oficerów po cywilnych uczelniach, którzy blokują etaty oficerskie związane z dowodzeniem np. d-ca JRG.
kaziu na razie zamiataj ten plac, a kiedyś na pewno przyjdzie czas, że ty będziesz patrzeć jak inni będą zamiatać. Twój 01 ma 100% racji "aspirant i oficer po cywilnych też człowiek", a jak uważasz że nie to twoja prywatna sprawa. A co ma zrobić twój 01 - bezprawnie spuścić ze stołka aspiranta abyś ty na nim siedział - dobre sobie ^_^
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 11, 2007, 14:49:38 »
Cytuj
Cytat: robard  Luty 10, 2007, 08:51:22
i jeszce ja, sgsp, magisterka w trakcie (równiez na sgsp), stanowisko obecne dowódca zmiany(wg. nowego regulaminu - aspiranckie), kurs ratownictwa wysokosciowego, instruktorów zarzadzania kryzysowego w sgsp, 17 lat pracy i  bez szans na dlszy rozwój zawodowy (o awansie nie wspominając).

Sz.P. Robart. A co Pan powie na temat pracy magisterskiej "Mnożnikowy system wynagradzania strażaków PSP jako element motywujący do podwyższania kwalifikacji zawodowych". Chętnie podejmę się prowadzenia takiej pracy. Niech Pan na początek przygotuje 1. Cel pracy 2. Problemy badawcze. 3. Hipotezy robocze. Proponuję żeby ilość problemów = ilości hipotez = ilość rozdziałów w pracy. Tylko niech Pan rzuci okiem na materiały dotyczące ujęcia holistycznego w pracach naukowych. Chciałbym żeby  efekty tej pracy mogły trafić do przepisu płacowego już od 2008r. Myślę że dla przeciętnie zdolnego inżyniera napisanie wstępu z w/w elementami nie powinno zająć więcej niż dwa - trzy dni. Czekam na wynik. Pozdrawiam Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 11, 2007, 14:59:01 »
Rozumię minimum obsady, ale dlaczego mamy pracować do 48 godzin za free.
Uważa Pan, że załatwi tą sprawę tymi 10 zł. Przecież chcąc zarobić 240 zł za jedna dodatkową służbę muszę przepracować w okresie rozliczeniowym te dodatkowe 192 i dopiero wtedy dorobię. Więc mamy za godzinę około 1 zł 10 gr. No chyba, że jest inaczej, jeśli tak to proszę o korektę.
Będzie OK jeśli za wszystkie nadgodziny powyżej średniej 40 tygodniowo dostaniemy kasę. A to co Pan proponuje to kolejne robienie nas w konia.
Jeśli chodzi o przepisy BHP to dobrze, byle tylko były przestrzegane przez wszystkich także przez pracodawcę.
Pozdrawiam
 
Skoro rozmawiamy o problemach, to kontynuujmy. Cieszę się że użył Pan określenia "pracować" a nie pełnić służbę, bo to znakomicie zawęża obszar problemu. Na początek niech Pan rzuci okiem na własny wykaz godzin spędzonych przy akcjach ratowniczych za rok 2006 i przemnoży tę ilość razy trzy ( zakładając że trzeba się jeszcze szkolić i konserwować sprzęt). Następnie niech Pan porówna otrzymany wynik z ilością godzin przepracowanych (bez prawa do odpoczynku) przez dyspozytora w Pańskiej jednostce. Skoro dyspozytor pracuje tylko 40 godzin na tydzień, a Pan dłużej, to domyślam się, że znajduje to odzwierciedlenie w czasie efektywnie przepracowanym. Czekam na wynik. Pozdrawiam SKOMRA

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 11, 2007, 15:08:20 »
Jak mowiłem, spadną na mnie gromy. Oczywiście jak się domyślam ze strony ZZ. Zapiszę się do ZZ wtedy gdy bedą działać w słusznej sprawie, gdy będą mowić jednym głosem a nie zwalczać się wzajemnie. Opisałem tylko to co jest w mojej KP i JRG.
Nie jestem ani Krzykaczem, ani Karierowiczem. Widzę że nie jestem też tak mądry jak WY.
Bez urazy Panowie Związkowcy, ale w mojej KP tak, niestety się dzieje...


Jestem z Panem jeśli to Pana pociesza. W ministerstwie przygotowano 3 warianty wyjścia z pata związanego ze zbyt niską obsadą w JRG. Jak sami nie znajdziemy rozwiązania problemu to problem zostanie rozwiązany za nas i bez nas (choć już pewnie beze mnie). Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 11, 2007, 15:26:58 »
W nawiązaniu do odpowiedzi na post volf'a

No proszę, piękne unikniecie odpowiedzi.
Panie Komendancie mam takie pytanie:
czy lekarzowi Pogotowia Ratunkowego też przełożony wylicza czas „efektywnej pracy”?,
czy policjantowi patrolującemu ulicę lub siedzącemu w radiowozie gdzieś na uboczu i nie biorącemu udziału w akcji też Komendant Główny wylicza czas „efektywnej pracy”?
Jeżeli tak to mam pytanie, za co biorą pieniądze ci wszyscy oraz żołnierze nie biorący udziału w „misjach pokojowych”?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 11, 2007, 15:38:24 »
Muszę przyznać że bardzo ładnie Pan pisze na forum , tylko się wierzyć nie chce że to pisze KOMENDANT GŁÓWNY  może w historii PSP zdarzy się cud lub przypadek że pojedziemy na jednym wozie, a wygląda to tak jakby Pan nie był strażakiem tylko przyszedł ,,odwalić robotę i basta,,. Zna Pan przecież rozgoryczenie strażaków i ich problemy to dlaczego podpisuje się Pan przeciwko i wbrew naszej woli, wystarczy tylko 1 dziesiątą wziąść pod uwagę co tutaj piszemy i napewno będzie dobrze.

--NIE JESTEŚMY PRZECIEŻ GŁUPKAMI--
   -- A I GWIAZDKI TEŻ MAMY --
Pozdrawiam

,,PS,,  Prosze przekazać ministrowi MON żeby rozwiązał naszą kochaną armie żołnierzy bo przecież WOJNY NIE MA  a kase też biorą
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 15:42:29 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 11, 2007, 15:59:00 »
..... Na początek niech Pan rzuci okiem na własny wykaz godzin spędzonych przy akcjach ratowniczych za rok 2006 i przemnoży tę ilość razy trzy ( zakładając że trzeba się jeszcze szkolić i konserwować sprzęt). Następnie niech Pan porówna otrzymany wynik z ilością godzin przepracowanych (bez prawa do odpoczynku) przez dyspozytora w Pańskiej jednostce. Skoro dyspozytor pracuje tylko 40 godzin na tydzień, a Pan dłużej, to domyślam się, że znajduje to odzwierciedlenie w czasie efektywnie przepracowanym. Czekam na wynik. Pozdrawiam SKOMRA

Czy nie sądzi Pan, że jest to uchylanie się od merytorycznej odpowiedzi? W podobnej tonacji wypowiadała się już KG na pytanie RPO - " 24 h służby to: 8 h pracy, 8 h odpoczynku i 8 h czuwania" Czy Pan identyfikuje się z taką interpretacją czasu służby?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 16:01:16 wysłana przez sam_go »

Offline k922

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 11, 2007, 16:20:20 »

[/quote]
Jestem z Panem jeśli to Pana pociesza. W ministerstwie przygotowano 3 warianty wyjścia z pata związanego ze zbyt niską obsadą w JRG. Jak sami nie znajdziemy rozwiązania problemu to problem zostanie rozwiązany za nas i bez nas (choć już pewnie beze mnie). Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA.
[/quote]


Mam pytanie
Panie Komendancie
w roku 1990 jak kończyłem SCHP to w uwczesnej Straży Pożarnej był 1 ( JEDEN) GENERAŁ
a dziś???
a może zlikwidujmy etaty generalskie ( oprócz KG) i pieniądze z tego tytułu przeznaczmy na "dół"?

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 11, 2007, 16:27:11 »
URLOPY!! 26 dni urlopu wypoczynkowego.
Jak to jest Panie Komendancie w tej naszej jednej straży
Mój kolega pracujący w systemie 8 godz.idzie na zasłużony urlop wypoczynkowy/26dni/,zaczyna urlop 1.03 i wraca do pracy 6.04.
Natomiast ja strażak podziału bojowego idę na zasłużony urlop /26 dni/
zaczynam urlop 1.03 i wracam juz na służbę 28.03.- Jak to jest ?.Proszę o odpowiedz.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 11, 2007, 16:31:48 »
Rozumię minimum obsady, ale dlaczego mamy pracować do 48 godzin za free.
Uważa Pan, że załatwi tą sprawę tymi 10 zł. Przecież chcąc zarobić 240 zł za jedna dodatkową służbę muszę przepracować w okresie rozliczeniowym te dodatkowe 192 i dopiero wtedy dorobię. Więc mamy za godzinę około 1 zł 10 gr. No chyba, że jest inaczej, jeśli tak to proszę o korektę.
Będzie OK jeśli za wszystkie nadgodziny powyżej średniej 40 tygodniowo dostaniemy kasę. A to co Pan proponuje to kolejne robienie nas w konia.
Jeśli chodzi o przepisy BHP to dobrze, byle tylko były przestrzegane przez wszystkich także przez pracodawcę.
Pozdrawiam


 
Skoro rozmawiamy o problemach, to kontynuujmy. Cieszę się że użył Pan określenia "pracować" a nie pełnić służbę, bo to znakomicie zawęża obszar problemu. Na początek niech Pan rzuci okiem na własny wykaz godzin spędzonych przy akcjach ratowniczych za rok 2006 i przemnoży tę ilość razy trzy ( zakładając że trzeba się jeszcze szkolić i konserwować sprzęt). Następnie niech Pan porówna otrzymany wynik z ilością godzin przepracowanych (bez prawa do odpoczynku) przez dyspozytora w Pańskiej jednostce. Skoro dyspozytor pracuje tylko 40 godzin na tydzień, a Pan dłużej, to domyślam się, że znajduje to odzwierciedlenie w czasie efektywnie przepracowanym. Czekam na wynik. Pozdrawiam SKOMRA

No nie z tymi przeliczeniami to już trochę przesady i to mówi człowiek który jest najważniejszym strażakiem w Polsce.Jasne jest że pracujemy tyle co musimy, a mianowicie :
8-8:30 zmiana służby
8:30-9:00 przygotowanie śniadania(jak nie ma wyjazdu)śniadanie
9:00 - 12:30 szkolenie ,ćwiczenia , różne prace na mieście itp..
12:30-13:00  Oczywiście jak się jest na miejscu jrg obiad
13:00-15:30 ćwiczenia ,szkolenia lub różne prace na mieście
15:30-18:00 praca konserwacji sprzętu
18:00-18-30 kolacja
18:30-19:30 sala gimnastyczna obowiązkowa
koło 20 :00   prysznic(toaleta wieczorna)
-----------------------------------------
Teraz zaczyna się czuwanie (tak nie lubiane przez naszego KG) gdzieś do godż.22-23 .
23:00 spanie jak ktoś może spać .
6:00 pobudka
6:30 rejony , konserwacja sprzętu
8:00 zmiana służby (które też trzeba dodać nadgodzin bo razem jest 1godz pomnożyć przez ile służb )
I to wszystko tylko trzeba pamiętać ze jak jest akcja (lub jakieś prace podnośnikowe , drabinowe ,itp.) to cały plan zawala .
Nie mogę się zgodzić z panem KG , lekarze , wojskowi ,kolejarze ,policja , ci wszyscy panowie pracują i czuwają podczas  swojej służby ale żaden ICH SZEF nie wpadł na pomysł aby im wyliczyć  efektywne godz. Brawo .Teraz już mnie nic nie zaskoczy .
pozdrawiam całym szacunkiem dla Pana:   fox

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 11, 2007, 16:59:08 »
Panie Komendacie!
Z całym szacunkiem ... z wyliczaniem efektywnego czasu pracy to Pan zdecydowanie przesadził i proponowałbym zobaczyć jak wygląda efektywna praca w biurach w Komendzie Głownej. Chyba nawet największemu laikowi nie wmówi Pan że pomijajac nalezną przerwę...wszystcy Pana podwładni spedzają resztę czasu na efektywnej pracy! To tyle komentarza.
Teraz kilka pytań.
1. Czy słyszał Pan że prawie połowa społeczeństwa nie czuje się bezpiecznie na ulicach? Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł żeby policjantom wprowadzić 48 godzin pracy w tygodniu? Przecież w ten sposób mielibyśmy jakieś 20 tysięcy policjantów wiecej!!! Czyli bezpieczeństwo w górę! Dlaczego jakoś nikt  tego nie stara się forsować?
2. Po wejściu do UE okazało się ze brakuje 2500 pograniczników i dostali te etaty krokowo po kilkaset na rok. Dlaczego zamiast tego nie wydłuzono im czasu pracy do 48 godzin?

Co do podwyżek. Proszę o odpowiedż...dlaczego strazaków z podziału w biały dzień okrada się z obiecanych pieniedzy? Czy Pan nie wie że dodatki służbowe w JRG są na żałosnym poziomie kilku do kilkunastu procent i żaden z nas tego motywacyjnego dodatku nie zobaczy na oczy? Dlaczego wysokie grupy otrzymały wysokie podwyżki? Jakie jest merytoryczne uzasadnienie? Tam na górze to są mądrzy i pracowici a tu na dole to są głupi i lenie?  
Prawda jest taka że w KW i KG to Panowie uwazaja się za "nadstrażaków" i otrzymanie takiej samej podwyzki jak ratownik czy stazysta to już nawet nie dyshonor dla Panów tylko obelga! Zawsze mówiło się że osoby które są odpowiedzialne za tworzenie siatki podwyzek nigdy nie dopuszczą zeby podwyzka była równa...i jak zawsze to sie sprawdza. Tak samo sprawa ma się z wynagrodzeniem za nadgodziny...przecież Panowie na górze nic by z tego nie mieli wiec ustali się taki pułap zeby zwykły strazak dostał niewiel jak już trzeba będzie płacić....a żeby nawet to coś dostać to trzeba by pracować prawie bez przerwy....ani tu sprawiedliwosci ani solidarności.... może już czas zadbać o strazaka bo jeśli nie teraz ...to kiedy? W koncu to ten strażak na dole który  pracuje tak "nieefektywnie" wyrabia PSP wizerunek na poziomie nieosiągalnym dla nikogo inego poza Polski Radiem. Mówi Pan ze trzeba problemy rozwiązywać bo ktoś zrobi to za nas ...rozumiem że wyraża Pan obawę ze rozwiazania nie bedą szły w dobrym kierunku....a przepraszam...teraz to niby rozwiązuje się te problemy u nas dobrze? Gdzie?
Pozdrawiam....życząc jak najwięcej efektywnej i efektownej pracy

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 11, 2007, 18:09:56 »

[/quote]
Skoro rozmawiamy o problemach, to kontynuujmy. Cieszę się że użył Pan określenia "pracować" a nie pełnić służbę, bo to znakomicie zawęża obszar problemu. Na początek niech Pan rzuci okiem na własny wykaz godzin spędzonych przy akcjach ratowniczych za rok 2006 i przemnoży tę ilość razy trzy ( zakładając że trzeba się jeszcze szkolić i konserwować sprzęt). Następnie niech Pan porówna otrzymany wynik z ilością godzin przepracowanych (bez prawa do odpoczynku) przez dyspozytora w Pańskiej jednostce. Skoro dyspozytor pracuje tylko 40 godzin na tydzień, a Pan dłużej, to domyślam się, że znajduje to odzwierciedlenie w czasie efektywnie przepracowanym. Czekam na wynik. Pozdrawiam SKOMRA
[/quote]

Szanowny Panie Komendancie !!!!! Pańska wypowiedź jest żenująca !!!!! Ja na Pana miejscu wstydziłbym się uważać za funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej. Niestety z przykrością stwierdzam, iż konieczne chyba są w Pana przypadku konsultacje yu psychiatry, bo chyba zauważam u Pana po raz kolejny typowy przykład rozdwojenia jaźni. Po pierwsze w formacji PSP uposażenia nie sa płacone według efektywnego przebiegu słuzby, lecz z uwagi na sam fak "pełnienia słuzby". Dlatego m.in. nasz zawód to nie jest praca, lecz służba. Porównywanie służby dyspozytora a służby strazaka z podziału nie ma żadnego sensu. Dziwie się, że Pan jako członek tej formacji wogóle pomyslał o takim porównaniu. Tym więcej, iż w Pana poprzednich wypowiedziach wiele razy słyszeliśmy o Pańskich działaniach na rzecz poprawienia jakości akcji ratowniczej itd. Przy propwadzeniu takiej polityki to formację PSP będzie tworzył... PAN tylko Pan.
Uprzedzam od razu, że nie jestem funkcjonariuszem zmianowym, lecz nigdy na myśl nie przyszło mi, aby w ten sp[osób rozróżniać moich kolegów strażaków. Ja, podobnie jak dyspozytorzy mamy inny zakres obowiązków - oni mają obowiązek przyjąć zgłoszenie i zadysponować strażaków do akcji, podział ma za zadanie prawidłowo i z sukcesem przeprowadzić akcję ratowniczą. Czy z faktu, że akurat na zmianie strażak nie pojechał do pożaru to ma dostać mniejsze pieniądze?? Przepraszam za dosc ostry ton na wstepie, ale dawno nie wzburzyła mnie tak ignorancka wypowiedź. Zrozumiałbym ją jeszcze z ust laika, cywila, ale z ust strażaka..... nigdy

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 11, 2007, 18:43:34 »
Czy chciałby Pan Komendant czuwać,spać, nic nie robić przez 240 godzin bez wyjazdu i nie dostać za to wynagrodzenia, bo za co płacić jak nic się nie działo.Wystarczy,że raz na 10 lat kogoś uratujemy i płacą za to na całym świecie.Jeszcze raz to samo.Już Brak mi sił w tłumaczeniu.Jak Pan Komendant tego nie rozumie to kto ma nas poprzeć.
Cytuj
Mi ta formuła też się nie podoba, ale ma ma wyboru. Dyrektywa unijna mówi o czasie podstawowym, który może być wydłużony. . Musimy poczekać na efekt zespołu pracującego nad rozporządzeniem o czasie służby, to powinno sporo wyjaśnić.
Formuła ta napewno nie podoba się też ratownikom w jrg. Jeżeli porównujemy czas pracy do dyrektyw unijnych to może też nasze pensje porównać. Jakoś nikt niechce tego poruszyć.Nie musimy brać wszystkiego co w innych krajach, bo w każdym kraju są inne warunki ekonomiczne i historyczne. Cywilizacja idzie w kierunku osiągania coraz większego dobrobytu i nie można się cofać. Nie tak dawno tydzień pracy i nauczania był 6-cio dniowy, teraz mamy 5-cio dniowy. Pojawiają się głosy o 4-o dniowym. „Trzeba z żywymi naprzód iść”.Dzielenie czasu służby na odpoczynek, szkolenie itp. to podział sztuczny i skostniały wprowadzony w komuniźmie.
Cytuj
Porównanie 40 i 48 godzin będzie miało sens jeśli wprowadzi się takie pojęcia jak prawo do odpoczynku podczas służby ( oczywiście dla pracujących w systemie 24/48) oraz ograniczy dopuszczalny czas służby wykonywanej w sposób ciągły (po 12 godzinach akcji bezwzględnie podmiana).
Nikt nie zagwarantuje odpoczynku w czasie służby, często zdarzało się, że po podmianie trzeba było brać udział w następnej akcji. Zresztą będąc w zakładzie jesteśmy w dyspozycji pracodawcy ( oderwani od życia osobistego, a jest tylko jedno) i w każdej chwili gotowi i to jest właśnie specyfika tej pracy. Abstrahując – czy ktoś chciałby czuwać w pracy nic nierobiąc (brak zdarzeń) i nic za to nie mieć?. Wszelkie dywagacje  w tym temacie to próby manipulacji i szukanie dziury w całym. Życzę zdrowia i sił wszystkim dążącym do poprawy egzynstencji ludom pracującym.
Ps. Sensowne jest wprowadzenie zapisu o ciągłości służby i przedłużonym czasie pracy w rozliczeniu półrocznym lub rocznym. Tydzień pracy 40-to godzinny, 2 służby w tygodniu = 48h, 3 służby = 64h ( 72 - 8 godzin przełamanie tygodnia). Zapis ten spowoduje pozostawanie w pracy powyżej 40h zgodny z prawem. Proste rozwiązania są najlepsze.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 18:46:25 wysłana przez cul2 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 11, 2007, 19:21:21 »
Szanowny Panie Komendancie
Koledzy strażacy.
Pan KG poruszył tu problem dyżurnych , mam pytanie.
Czy ja mam podzielony czas pracy na 4 służby, 4 czuwania, 4 odpoczynku? Chyba nie?
Sory ale musze to napisać bo już nie mogę czytać jak to koledzy zgodnie z harmonogramem mają wypełniony czas służby ( może są takie jednostki nie neguje).
Nie mam na czym zagotować herbaty, posiłek  na kolanie, i najlepiej pampers.
Na JRG to wygląda tak : Rano po zmianie śniadanie i potem wyrko, jak jest komendant to jakieś ściemnianie że niby coś  się robi i aby do 15:30 potem wyrko , TV, odwiedziny żon.
Na PSK ciągłe telefony , zestawienia, poczta, zezwolenia itd. Znający temat wiedzą o co chodzi. Ponadto jeszcze dołowanie przez kolegów typu: jak już nic nie będziesz umiał robić to cię przeniosą na PSK ( trzeba mieć mocną psyche) W nocy koledzy z podziału odpoczywają  ja oczywiście niejednokrotnie prowadzę działania OSP, rano zdziwienie że były jakieś wyjazdy i teksty typu : zamykaj w nocy drzwi bo telefon głośno dzwoni nie możemy Się wyspać.
Mam żal że musze pracować na 12 , w nocy nawet jak jest spokojnie to jestem skazany na twardy fotel i biurko, czy to jest wporządku?
Wiem że to moje pisanie niczego nie zmieni ale przynajmniej lepiej się poczuje (morze)
Kiedyś naprawdę chętnie jechało się do służby, dziś szkoda słów.

Pozdrawiam i od razu odpisuje wiem że nie jest tak wszędzie ale w niektórych miejscach tak niestety jest, tu można wprowadzić zmiany tylko od GÓRY.


Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 11, 2007, 20:41:23 »
Szanowny Panie Komendancie
Koledzy strażacy.
Pan KG poruszył tu problem dyżurnych , mam pytanie.
Czy ja mam podzielony czas pracy na 4 służby, 4 czuwania, 4 odpoczynku? Chyba nie?
Sory ale musze to napisać bo już nie mogę czytać jak to koledzy zgodnie z harmonogramem mają wypełniony czas służby ( może są takie jednostki nie neguje).
Nie mam na czym zagotować herbaty, posiłek  na kolanie, i najlepiej pampers.
Na JRG to wygląda tak : Rano po zmianie śniadanie i potem wyrko, jak jest komendant to jakieś ściemnianie że niby coś  się robi i aby do 15:30 potem wyrko , TV, odwiedziny żon.
Na PSK ciągłe telefony , zestawienia, poczta, zezwolenia itd. Znający temat wiedzą o co chodzi. Ponadto jeszcze dołowanie przez kolegów typu: jak już nic nie będziesz umiał robić to cię przeniosą na PSK ( trzeba mieć mocną psyche) W nocy koledzy z podziału odpoczywają  ja oczywiście niejednokrotnie prowadzę działania OSP, rano zdziwienie że były jakieś wyjazdy i teksty typu : zamykaj w nocy drzwi bo telefon głośno dzwoni nie możemy Się wyspać.
Mam żal że muszę pracować na 12 , w nocy nawet jak jest spokojnie to jestem skazany na twardy fotel i biurko, czy to jest wporządku?
Wiem że to moje pisanie niczego nie zmieni ale przynajmniej lepiej się poczuje (morze)
Kiedyś naprawdę chętnie jechało się do służby, dziś szkoda słów.

Pozdrawiam i od razu odpisuje wiem że nie jest tak wszędzie ale w niektórych miejscach tak niestety jest, tu można wprowadzić zmiany tylko od GÓRY.


ale macie fajnie jak tylko śpicie , co to za jednostka , no ale może i tak macie nie wiem , jaki d-ca taka jednostka , u nas są tez takie dowcipy ,w stylu zamknij drzwi
ale to są żarty ,wiec opisałem jak wygląda moja  służba które tak wygląda może z małymi wyjątkami przewidzianymi nagłymi wypadkami dnia..Pozdrawiam.

Ale nie uważam ,abyś  miał  aż tak dobrze

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 11, 2007, 20:46:40 »
 [/quote]
Jestem z Panem jeśli to Pana pociesza. W ministerstwie przygotowano 3 warianty wyjścia z pata związanego ze zbyt niską obsadą w JRG. Jak sami nie znajdziemy rozwiązania problemu to problem zostanie rozwiązany za nas i bez nas (choć już pewnie beze mnie). Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA.
[/quote]

Może coś więcej o tych trzech wariantach, jakieś szczegóły Panie Komendancie.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 20:49:24 wysłana przez zar »

Offline ireczek111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 11, 2007, 21:23:39 »
 :wacko:A może niech nasz Pan szanowny 01 wprowadzi rozliczanie tak jak w OSP 10 zł za wyjazd i starczy PARANOJA PANOWIE PARANOJA :huh:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 11, 2007, 22:08:14 »
Cytuj
Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe.
O ile pana rozumiem chodzi w pierwszej części wypowiedzi o przewodniczącego "S".
Nie będę się wypowiadał niech sam się wypowie jeśli ma ochotę i uważa to za stosowne.
Co do "pozostałych" to czy sugeruje Pan, że związkowców nie interesują ludzie których powinniśmy z racji wykonywanego zawodu, ratować jak najlepiej potrafimy ??
Tylko dlatego że związkowcy mówią, że chcą mieć godziny pracy na poziomie obowiązującym w innych formacjach MSWiA ??
Jeśli źle to zrozumiałem to proszę mnie oświecić. A jeśli dobrze to czy nie uważa Pan że to już trochę lekka przesada ??


Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 11, 2007, 22:41:58 »
   UWAGA UWAGA UWAGA
DO pana KOMENDANTA
Kupcie nam radiostacje przenośne i puśćcie nas do domu w razie,,W,, podjedziemy własnym środkiem transportu. a do akcji niech wyjedzie sam kierowca i problem rozwiązany  :(:(:(:(:(
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 22:44:12 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 11, 2007, 22:59:26 »
Jeżeli w nocy się odpoczywa to ja idę spać do domu.
A efektywnie mogę popracować u każdego kto sobie tego życzy "jak będzie się mu paliło mieszkanie". Myślę że gdyby to ktoś usłyszał to każdy by zpłacił za to że strażacy odpoczywają!
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 11, 2007, 23:01:40 »
Witam!
Na razie nie pisałem w tym temacie, ale po prostu szlag mnie trafia jak czytam:
Cytuj
Porównywanie służby dyspozytora a służby strazaka z podziału nie ma żadnego sensu.
No!!! Właśnie nie ma :angry: Ktoś.. na siłę stworzył jakby III /dyż SK/? Grupę zawodową PSP. Stąd też te różne niesnaski :huh:
Nie będę się powtarzał, ale tylko uprzejmie polecę dział SK-CPR-CZK do którego powstania - też się <Pan> w jakiejś mierze "przyłożył", choć dotychczas jakby nie czytał :angry:
Pozdrawiam i powodzenia na Forum :wub:
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 23:05:07 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 11, 2007, 23:12:05 »
Cytuj
Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA.

Ależ Pan KG ma umiejętność podnoszenia ciśnienia tętniczego strażakom odwiedzającym te forum. Jeszcze troszkę a większość trafi na kardiologie i nie będzie komu pełnić służby.

Liczy Pan na instynkt samozachowawczy strażaków ?

Mój instynkt podpowiada mi, iż aby w naszej formacji było normalnie to najpierw trzeba unormować czas służby strażaka ( mam na mysli wszystkich strażaków nie wyłączając systemu codziennego) a potem dopiero myslec o finansach na ewentualne nadgodziny. To co Pan proponuje to nic innego jak okradanie strażaka (nie wszystkich, tylko tych zmianowych) i jego rodziny.

Powiada Pan, że nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiej grupy w KG ?

Darował by Pan sobie tego typu ironię i próbę zdyskredytowania związkowca w oczach strażaków. Pan za swoje czynności które wykonuje Pan jako KG otrzymuje sowite wynagrodzenie a wspomniany przez Pana związkowiec większość pracy wykonuje społecznie. Przynajmniej już z tego tytułu należy mu się od Pana minimum szacunku o ile Pana na takowy stać. Nie będę już wyliczał ilu KG odeszło w ostatnim czasie na emeryturę z jeszcze wyższej grupy a ilu działaczy związkowych.

Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe.

Od 1985 roku wykonuje zawód strażaka i robię to najlepiej jak umie a Pan twierdzi, że powinienem robić to jeszcze lepiej i jeszcze dłużej (48 godz/tyg). Kto Pana w ogóle upoważnił do korzystania z tak górnolotnych haseł jak "ratowanie ludzi" przy próbie wymuszenia na strażakach uległości wobec 48 godz/tyg słuzby ? Czemu Pan maskuje swoją bezsilność tego typu hasłami ? Czy Pan w ogóle się orientuje ile razy ja i moi koledzy (w czasie trwania swojej kariery) pozostawaliśmy dłużej w służbie ponieważ taka była konieczność? Czmu Pan i Panu podobni widzą tylko "łóżka na podziale"  oraz "nieefektywny czas pracy" Czy wy macie chociaż pojęcie ilu strażaków w skali kraju ma przedłużony czas służby choćby ze względu na zmianę służby czy wyjazdy na krótko przed zmianą służby ? Niech Szanowny Pan KG doda sobie średni 30 min do każdej służby strażaka i pomnoży przez ilość służb w roku. Czyż nie z tego tytułu właśnie mamy urlop dodatkowy który Pan próbuje nam wmówić, ze mamy go właśnie na okoliczność 48 godz/tyg służby.

W roku 1992 kiedy wchodziła w życie ustawa o PSP nasi przełożeni tłumaczyli nam długo, ze czasy się zmieniły, że idzie kapitalizm, że dojdzie nam mnóstwo dodatkowych obowiązków (rat. tech, przed medyczne, chemiczne itp ) z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Faktycznie obowiązków przybyło, w płacach mieliśmy dogonić choćby policję, mieliśmy dostać więcej etatów. A co mamy dzisiaj ? Ano mamy nowego Pana KG który to nam próbuje wytłumaczyć, iż drzemią w nas jeszcze spore rezerwy które on musi z nas wykrzesać ponieważ nie pracujemy efektywnie. Ba, jeśli Pan KG tego nie zrobi to zrobią to za niego inni panowie z MSWiA już bez niego, podobno są trzy warianty i jeden gorszy od drugiego.

A ja mówię stanowcze NIE dla takiej polityki Pana KG czy nawet panów z MSWiA. Nie ma prawa w cywilizowanym kraju być tak aby w jednej formacji jedni pracowali 48 godz/tyg a drudzy 40. Nie wiem czy Pan KG zauważył ale i policjanci ubiegają się (ostatnie postulaty) aby np. mieli dodatkowo płacone za gdziny służby w nocy i święta (tak jak to wynika z KP u cywili) Policjanci których średnia zarobków znacznie przewyższa naszą. Panie KG niech Pan mi poda choćby jeden powód uzasadniony merytorycznie który przekona mnie i innych strażaków do tego aby strażak zmianowy pełnił służbę dłużej niż 40 godz/tyg. Obaj wiemy, iż takiego powodu po prostu nie ma a sytuacja jak mamy dziś w PSP jest sytuacją nienormalną z której nasze kierownictwo wyjść w cywilizowany sposób nie potrafi.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 23:36:07 wysłana przez MCh »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 11, 2007, 23:26:41 »
Racja Mch :angry:
Szczególnie podoba mi się:
Cytuj
Nie ma prawa w cywilizowanym kraju być tak aby w jednej formacji jedni pracowali 48 godz/tyg a drudzy 40.
Czy Ty naprawdę uważasz Ten Kraj już za..., czy jeszcze moim zdaniem "nieco egzotyczny" ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 11, 2007, 23:27:55 »
Cytuj
Skoro rozmawiamy o problemach, to kontynuujmy. Cieszę się że użył Pan określenia "pracować" a nie pełnić służbę, bo to znakomicie zawęża obszar problemu. Na początek niech Pan rzuci okiem na własny wykaz godzin spędzonych przy akcjach ratowniczych za rok 2006 i przemnoży tę ilość razy trzy ( zakładając że trzeba się jeszcze szkolić i konserwować sprzęt). Następnie niech Pan porówna otrzymany wynik z ilością godzin przepracowanych (bez prawa do odpoczynku) przez dyspozytora w Pańskiej jednostce. Skoro dyspozytor pracuje tylko 40 godzin na tydzień, a Pan dłużej, to domyślam się, że znajduje to odzwierciedlenie w czasie efektywnie przepracowanym. Czekam na wynik. Pozdrawiam SKOMRA

No, no mam nadzieję że jest to czysto satyryczny tekst a nie stanowisko KG W. Skomry. Jeśli jest to jednak stanowisko KG to faktycznie W. Skomra jest najlepiej teoretycznie przygotowanym strażakiem w kraju- ale w tym przypadku to nie ma czym się chwalić  :huh:

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 11, 2007, 23:41:33 »
Cytuj
Czy Ty naprawdę uważasz Ten Kraj już za..., czy jeszcze moim zdaniem "nieco egzotyczny"

Mam nadzieję, że Ten Kraj jest krajem cywilizowanym a wypadki takie jak nam próbuje zaserwować Pan KG są niemożliwe do zrealizowania. Jeśli okaże się inaczej to będzie znaczyło, ze czeka nas cięższa i dłuższa walka z tymi "wiatrakami"
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 23:43:12 wysłana przez MCh »