Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213534 razy)

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 10, 2007, 21:47:48 »
Mam w domu uzasadnienie do nowelizacji naszej ustawy z 2005 gdzie jest napisane, że skrócenie czasu służby następuje " wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska pożarniczego" a nie celem dostosowania do wymogów prawa międzynarodowego

Odnoszę wrażenie, że Pan chyba nie utożsamia się z tym i tak już podzielonym środowiskiem strażackim, a przynajmniej z tą częścią która pracuje w systemie zmianowym. Jest to przykre, że szef formacji oczekiwania pracujących w niej ludzi traktuje jakoś tak obco.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 22:09:09 wysłana przez volf »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 10, 2007, 21:53:43 »
Cytuj
chak kierunek ,, kierunek podaj bo coś dziwnie się ociagasz jagbyś niezrozumiał pytania Pana KG
kierunek będzie we wniosku na awans jak oczywiście dojdzie do KG
Skoro nie chce Pan zdradzić swojego wykształcenia, to niech Pan dokona "autolustracji". Niech Pan weźmie swój zakres czynności i odpowie na proste pytanie. Czy  w Pańskim zakresie czynności jest zadanie które WYMAGA posiadania wykształcenia jakie Pan zdobył. Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie by wniosek o awans został złożony. Pozdrawiam

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 10, 2007, 22:00:14 »
Widząc tak ochoczo udzielane (przynajmniej na początku) odpowiedzi Kom. Głównego chciałbym zapytac czy zamierza Pan zmodernizowac Rozporządzenie w sprawie umundurowania? Jest w nim m. innymi zapis w paragrafie 18 ust.1 pkt.2,  o moim zdaniem bezsensownym zostawianiu wyposażenia, umundurowania itp. w jednostce z której strazak odchodzi do innej jednostki  - tez PSP!!!
Jednostka PSP w innej miejscowości do której strażak przechodzi musi wydac min. kilka tysięcy zł. na wyposażenie ponowne dla strażaka. Czy to nie marnotrawstwo?
Owszem czyste marnotrawstwo. Dlatego poleciłem by ubranie sztabowe które "zdałem" w Rzeszowie zostało przekazane na stan KG, gdzie je "ponownie" pobiorę.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 10, 2007, 22:21:19 »
i jeszce ja, sgsp, magisterka w trakcie (równiez na sgsp), stanowisko obecne dowódca zmiany(wg. nowego regulaminu - aspiranckie), kurs ratownictwa wysokosciowego, instruktorów zarzadzania kryzysowego w sgsp, 17 lat pracy i  bez szans na dlszy rozwój zawodowy (o awansie nie wspominając).
Niech mi pan powie, czy naprawde najlepszym wyjściem dla takich jak ja, jest przejście na emeryturę i wyjazd do Anglii?
Tak z pewnościa nie gramy w jednej druzynie, skoro o "oczekiwaniach srodowiska pożarniczego" pisze Pan jak o potrzebach zupełnie obcej dla Pana instytucji?!
Gdzie Pan pełni służbę? Na podkarpaciu? Przecież generalnie w straży brakuje inżynierów pożarnictwa. Za dwa lata nie będzie kim obsadzić stanowisk komendantów. Już teraz są problemy. Nie mam przy sobie przepisów, ale domyślam się, że zajmuje Pan etat "łamany", a to czy jest on oficerski czy nie wynika jedynie z limitu etatów. Jeśli tak, to według moich założeń wniosek awansowy powinien być złożony ( o ile nie podpadł Pan przełożonym). Ale szczegółowe instrukcje w tej sprawie powinny dotrzeć do komend we wtorek. Natomiast poruszył Pan ciekawy temat. Mianowicie czy awans powinien być jedyną formą wynagradzania osób podnoszących kwalifikacje. Według mnie nie. Ustawa "modernizacyjna" wymusza przejście na system motywacyjny wynagradzania. Motywacja uznaniowa ma więcej wad niż zalet i powinna być ograniczona do ok 20% podwyżki. Natomiast w chwili wprowadzania mnożników na stanowiskach należy pomyśleć o motywacji zależnej od strażaka, a nie od przełożonego. Np. podoficer z wykształceniem technik pożarnictwa mógłby otrzymywać wyższe wynagrodzenie. Podobnie aspirant z wykształceniem wyższym. Myślę też nad metodą wynagradzania strażaków robiących recertyfikację lub kursy uzupełniające. Taki system motywowania jest o wiele lepszy od "widzimisię" przełożonego. Ale wprowadzenie takich zasad to styczeń 2008. Pozdrawiam SKOMRA,

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 10, 2007, 22:29:37 »
Witam Pana Komendanta
Cytuj
Owszem czyste marnotrawstwo. Dlatego poleciłem by ubranie sztabowe które "zdałem" w Rzeszowie zostało przekazane na stan KG, gdzie je "ponownie" pobiorę.
Dobrze, że widzi Pan drobne problemy, które powodują bałagan, stratę czasu. Musiał Pan zdać to ubranie, ktoś musiał je przyjąć. Teraz ponownie będzie to samo tylko w drugą stronę. Jest mnóstwo takich spraw np. dzienniki zajęć gdzie powiela się wpisywanie obecności w pracy i tych samych tematów w planie miesięcznym, kwartalnym, rocznym, w książce podziału bojowego, w dokumentacji ćwiczeń, w karcie pojazdu itp. Wystarczyłby plan zajęć i wpis do książki - po co ten dziennik?  

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 10, 2007, 22:31:48 »
mam zapytanko a co z rozporządzeniem płacowym
W piątek udało się wypracować stanowisko, które powinno godzić ogień z wodą czyli oczekiwania strażaków z założeniami ustawy o modernizacji służb mundurowych. O ile wspólne stanowisko KG PSP i MSWiA zostanie zatwierdzone, będę je mógł przedstawić związkowcom. Jest to jednak przepis tylko na ten rok. Od przyszłego musimy wprowadzić dodatek motywacyjny (po zmianie ustawy), system mnożnikowy oraz awans "poziomy" czyli dodatkowa płaca np. za dodatkowe wykształcenie. Natomiast jestem przeciwny zbytniemu rozbudowaniu dodatków uznaniowych. To zwykle rodzi dużo sporów i kontrowersji.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 10, 2007, 22:36:34 »
Witam Pana Komendanta
Cytuj
Owszem czyste marnotrawstwo. Dlatego poleciłem by ubranie sztabowe które "zdałem" w Rzeszowie zostało przekazane na stan KG, gdzie je "ponownie" pobiorę.
Dobrze, że widzi Pan drobne problemy, które powodują bałagan, stratę czasu. Musiał Pan zdać to ubranie, ktoś musiał je przyjąć. Teraz ponownie będzie to samo tylko w drugą stronę. Jest mnóstwo takich spraw np. dzienniki zajęć gdzie powiela się wpisywanie obecności w pracy i tych samych tematów w planie miesięcznym, kwartalnym, rocznym, w książce podziału bojowego, w dokumentacji ćwiczeń, w karcie pojazdu itp. Wystarczyłby plan zajęć i wpis do książki - po co ten dziennik? 
A podoba się Panu że musimy prowadzić RĘCZNIE karty drogowe i ręcznie rozliczać paliwo w sytuacji, gdy mogą to robić urządzenia elektroniczne? Przecież przepis transportowy w tym miejscu to epoka kamienia łupanego. Ciekawe ile etatów tracimy przez ten idiotyczny zapis.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 10, 2007, 22:46:09 »
Mam w domu uzasadnienie do nowelizacji naszej ustawy z 2005 gdzie jest napisane, że skrócenie czasu służby następuje " wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska pożarniczego" a nie celem dostosowania do wymogów prawa międzynarodowego

Odnoszę wrażenie, że Pan chyba nie utożsamia się z tym i tak już podzielonym środowiskiem strażackim, a przynajmniej z tą częścią która pracuje w systemie zmianowym. Jest to przykre, że szef formacji oczekiwania pracujących w niej ludzi traktuje jakoś tak obco.
Pozdrawiam
Jeśli chce Pan porozmawiać o problemach - proszę bardzo. Jeśli tylko o własnej frustracji, to nie jestem odpowiednim specjalistą. W jednostkach 10 - 11 osób na zmianie musimy mieć minimum 6 strażaków dla ich własnego dobra. Skoro jest Pan takim specjalistą, to chyba Pan słyszał o konieczności asekuracji. Przy proponowanej stawce ok. 10 zł za godzinę ponadnormatywnego czasu służby (art.93 w proponowanej nowelizacji) nie powinno być problemów z chętnymi na takie służby. Niech Pan może najpierw przeczyta dokładnie nowelizację. Zresztą zamierzam zaostrzyć przepisy BHP dotyczące minimalnego składu wyjeżdżającego do działań i maksymalnego czasu prowadzenia działań. Oczywiście w trosce o zdrowie i życie strażaków. Ale żeby  to zrobić trzeba mieć narzędzie prawne i ekonomiczne. To tyle .

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 10, 2007, 22:50:06 »
   Przeczytałem Pana odp.i jestem mile zaskoczony.
Niestety interpretacji czasu pracy nie mogę Panu wybaczyć.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 10, 2007, 22:51:44 »
Cytuj
A podoba się Panu że musimy prowadzić RĘCZNIE karty drogowe i ręcznie rozliczać paliwo w sytuacji, gdy mogą to robić urządzenia elektroniczne? Przecież przepis transportowy w tym miejscu to epoka kamienia łupanego. Ciekawe ile etatów tracimy przez ten idiotyczny zapis.
Sam Pan widzi ile tego jest, trzeba dużo czasu i zaparcia, żeby doprowadzić do normalności. I nie chodzi o to czy to się podoba, ale o sprawność organizacyjną, która wszystkim poprawi warunki pracy. Pozdrawiam

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 10, 2007, 23:39:02 »
Jeśli chce Pan porozmawiać o problemach - proszę bardzo. Jeśli tylko o własnej frustracji, to nie jestem odpowiednim specjalistą. W jednostkach 10 - 11 osób na zmianie musimy mieć minimum 6 strażaków dla ich własnego dobra. Skoro jest Pan takim specjalistą, to chyba Pan słyszał o konieczności asekuracji. Przy proponowanej stawce ok. 10 zł za godzinę ponadnormatywnego czasu służby (art.93 w proponowanej nowelizacji) nie powinno być problemów z chętnymi na takie służby. Niech Pan może najpierw przeczyta dokładnie nowelizację. Zresztą zamierzam zaostrzyć przepisy BHP dotyczące minimalnego składu wyjeżdżającego do działań i maksymalnego czasu prowadzenia działań. Oczywiście w trosce o zdrowie i życie strażaków. Ale żeby  to zrobić trzeba mieć narzędzie prawne i ekonomiczne. To tyle .

Potraktuję to jako merytoryczną dyskusję i nie będę wysilał sie na złośliwości, żle Pan rozpoczął swoje komendantowanie i nie tylko ja tak uważam. Jeśli chodzi o problemy ma je napewno kazdy, może mniej lub więcej. Sfrustrowany też nie jestem, zaliczam się raczej do grupy ludzi zadowolonych z tego co mam i pesymistycznie nastawionych do życia.
 Rozumię minimum obsady, ale dlaczego mamy pracować do 48 godzin za free.
Uważa Pan, że załatwi tą sprawę tymi 10 zł. Przecież chcąc zarobić 240 zł za jedna dodatkową służbę muszę przepracować w okresie rozliczeniowym te dodatkowe 192 i dopiero wtedy dorobię. Więc mamy za godzinę około 1 zł 10 gr. No chyba, że jest inaczej, jeśli tak to proszę o korektę.
Będzie OK jeśli za wszystkie nadgodziny powyżej średniej 40 tygodniowo dostaniemy kasę. A to co Pan proponuje to kolejne robienie nas w konia.
Jeśli chodzi o przepisy BHP to dobrze, byle tylko były przestrzegane przez wszystkich także przez pracodawcę.
Pozdrawiam
 
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 23:49:46 wysłana przez volf »

Offline Leonzawodowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 11, 2007, 00:01:21 »
Szanowny Panie Komendancie...

Na wstępie gratuluję Panu awansu. Jako że miałem okazję poznać Pana osobiście na SGSP śmie twierdzić że jest Pan człowiekiem o ogromnej wiedzy z zakresu prawa w połączeniu z praktyką strażacką i wiążę z Panem wielkie nadzieje.
Mam tylko jedna wielką prośbę: walcz Pan o dobro i sprawy zwykłych strażaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nie karierowiczów, związkowców, i innych kombinatorów, którzy obecnie rożnymi drogami coraz częściej trafiają w nasze szeregi!!!
Czytając wypowiedzi kolegów na forum dochodzę do wniosku że obecnie największym problemem jest unormowanie czasu pracy i płacy. Panie Komendancie, moja sugestia jest stara jak świat i sprawdzona: najprostsze metody są najskuteczniejsze!!!!
Niech Pan zatwierdzi równe podwyżki dla wszystkich!!!!! Proste i skuteczne prawda? Wszyscy będą zadowoleni!!!
Po co się zastanawiać, kombinować, przeliczać, za nadgodziny po prostu zapłacić ludziom, wrócić do starego systemu „dziesiąta służba wolna” i tyle. Moim zdaniem, jako p/o Dowódcy Zmiany największym obecnie problemem w PSP są stany osobowe Zmian. Dlaczego tak  pisze? Z lubością pamiętam czasy gdy w mojej jednostce były obsadzone pełnymi obsadami 4 samochody + Dowódca Zmiany. Dlaczego o tym piszę? Obecnie, nie ma co się z tym kryć działamy na krawędzi ryzyka. Nasz główny problem, moim zdaniem, to stan ludzi na zmianach, co tu wymyślać jak w moim JRG nie ma na żadnym samochodzie obsady do zgodnego z zasadami BHP i rzemiosła strażackiego sprawienia drabiny D-10W, to o czym my tu gadamy? Ja nie twierdze ze nie da się tego zrobić, bo tę i wiele innych spraw robimy przy akcji (mam wspaniałych fachowców na Zmianie i oddanych sprawie) ale to tylko do czasu, kiedy komuś się noga podwinie. Wtedy to nikt inny nie będzie winien, tylko ten Dowódca bo źle dowodził. I nikt go nie będzie bronił jak znam życie, raczej mu się wytknie wszystko co źle zrobił, dobije gwoździa do trumny a o pomoc to niech się modli do Boga. Szansą dla nas na szybkie i skuteczne załatwienie tej sprawy była katastrofa Hali na Śląsku. Myślę, że gdyby się ona zawaliła w innym miejscu, gdzie na zmianie jest 5 ludzi, to ktoś może zainteresował by się dlaczego tak się u nas dzieje. Gdyby media się za to wzięły było by już po sprawie i obsady były by ”normalne” i czas pracy by się zgadzał, i pieniądze by się na to znalazły.
Teraz najważniejszym dla Dowódców Zmian czy JRG jest czas pracy, ślęczenie nad tabelkami, papierami itp., zamiast więcej czasu poświecić na szkolenia, ćwiczenia.
Panie Komendancie: PSP to strażacy, Podział Bojowy, nie biura, urzędasy itp. Powtarzam: walcz Pan o sprawy zwykłych strażaków!!! Bo to na nich opiera się cała PSP!!!!!!
W tej sprawie jest bardzo dużo do zrobienia, dla tych zwykłych strażaków. To jest masa problemów, którymi nikt od lat się nie zajmował. Najpierw daj im pan zarobić a każdy z nich będzie Pana szanował jako przełożonego i człowieka. Naprawdę jest wiele prostych, drobnych z pozoru spraw do załatwienia np.: drugie ubranie bojowe, i wiele, wiele innych spraw „przyziemnych”, prostych a skutecznie pomagającym nam we służbie.

Chyba na razie wystarczy moich refleksji do Pana, bo napisałem całe wypracowanie. Może wygląda to jak głos uciśnionych, ale niech tam...
Na pewno spadną na mnie gromy, ale ja jestem praktykiem, pracowałem i jako strażak, i dyspozytor, teraz p/o Dowódcy Zmiany i zawsze staram się w prosty i skuteczny sposób podchodzić do sprawy. Silne podstawy to siła całego organizmu. Jeszcze raz proszę niech Pan dba o strażaków, tych zwykłych, nie gwiazdorów. Jak to ktoś kiedyś napisał : „Praca u podstaw drogą do sukcesu”.

Życzę Panu jak najwięcej zdrowia i wytrwałości w walce o dobro zwykłych strażaków z Podziału Bojowego, o których ktoś dawno zapomniał. I jak to już ktoś fajnie na forum napisał: żeby po tych wszystkich zmianach mógł Pan się pojawić w dowolnej KP czy JRG, nawet gdyby wyposażono nas w broń palną :mellow:

PS.
Jeszcze raz przepraszam wszystkich którzy mogą się czuć urażeni moimi sugestiami. Nie jestem żadnym Krzykaczem. Zawsze mówię o tym co mi leży na sercu – nasze wspólne dobro.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 10:41:34 wysłana przez Leonzawodowiec »

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 11, 2007, 00:10:42 »
Witam - (pierwszy raz aktywnie na forum)
Jestem dyżurnym - oficerem, po SChP i cywilnym inż. informatyki - pewno przydatny kierunek na tej działce. Pomijam wątek "degradacji" SK, nawet na własną prośbę zostałem przy tej funkcji ale to na marginesie. Mam cichą nadzieję, że ta sytuacja naprostuje się z czasem - choć wolałbym wróbla w garści...
Mam pytanie konkretne:
SWD firmy Abakus - twór niby pomagający w pracy... - czy jest jakaś koordynacja z zespołem/człowiekiem tworzącym tą aplikację czy jest to klasyczny żywioł.
W mojej KP jest akurat instalowany ten moduł - pomijając sprawy techniczne ale nikt nie pomyślał o praktyce. Co 2-3 lata zmieniane jest oprogramowanie. Za każdym razem (aby zaspokoić potrzeby programu) trzeba "przeklepywać" z palca dane techniczne itp.
JEŚLI MAMY MIEĆ Z CENTRALIZOWANY PROGRAM EWIDENCYJNY TO NIECH TO BĘDĄ PROSTE REGUŁY.
Jestem programistą i moim zdaniem ten program jest dla instancji wyższej a nie dla praktyków.
Przykład z życia - ostatnia wichura - ponad 500 interwencji w ciągu doby - nikt nie jest w stanie klepać tego sukcesywnie ( w czasie realnym) w komputer. Wg SWD trzeba wprowadzić działanie a później pozmieniać daty - po co?
Po prostu program jest zbyt z automatyzowany. W naszej służbie nie da się przewidzieć wszystkiego. Musimy mieć możliwość ułatwienia. Co z tego, że będziemy pracować po 12 godzin skoro ten czas jest "marnowany" na bzdetne zajęcia.
Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 11, 2007, 05:08:30 »
Przepraszam że wejdę trochę nie na temat ale poruszył mnie jakże wylewny post pana;
LeonaZawodowca: do którego muszę się odnieść:
Cytuj
Mam tylko jedna wielką prośbę: walcz Pan o dobro i sprawy zwykłych strażaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nie karierowiczów, związkowców, i innych kombinatorów, którzy obecnie rożnymi drogami coraz częściej trafiają w nasze szeregi!!!
No popatrz zwiazkowców i karierowiczów nie powinno się przyjmować do straży !!
Bo to kombinatorzy !!!
Otóż panie LeonieZawodowcu:
związkowcem przeważnie zostaje się po przyjęciu do służby a karierę też nie można robić w straży przed przyjęciem. Więc jak to rozwiązać ???
Ale do kombinatorów jeszcze wrócimy....

Cytuj
Komendancie, moja sugestia jest stara jak świat i sprawdzona: najprostsze metody są najskuteczniejsze!!!!
Niech Pan zatwierdzi równe podwyżki dla wszystkich!!!!! Proste i skuteczne prawda? Wszyscy będą zadowoleni!!!
Po co się zastanawiać, kombinować, przeliczać, za nadgodziny po prostu zapłacić ludziom, wrócić do starego systemu „dziesiąta służba wolna” i tyle.
Jakie to proste....ale sam stwierdzasz że pracujemy ponad normę bo są nadgodziny.... a za chwilkę:
Cytuj
(A propos, te super stany osobowe to tez WASZA zdaje się zasługa Panowie Związkowcy, to nie wy najgłośniej krzyczeliście że za dużo pracujemy, zamiast krzyczeć o zarobki?!!!!)
nie zauważyłeś że jedno z drugim się wiąże ?? Ale już znalazłeś winnych. oczywiście winne związki bo krzyczały: skoro nie chcą nam płacić za nadgodziny to pracujmy tyle co wszyscy inni w tym kraju.
Cytuj
Drugi ważny problem to niech Pan zrobi porządek ze Związkami.
I tutaj czytając dalej się załamałem......
Sugerujesz KG żeby zmienił ustawę żeby był jeden związek jak w policji (tam też jest 2 lub nawet 3 związki o czym pewnie nie wiesz) bo wtedy wzorem policjantów będziemy mogli wszyscy na raz iść na chorobowe i załatwić sprawę czasu pracy... :D
Zastanawiałem się czy Ty wiesz do kogo adresujesz te słowa ??? Chyba się trochę pomyliłeś... :D
I żalisz sie Komendantowi że tam się związki dogadały i mają 40 godz/tyg a u Ciebie się gryzą ....
Ze ciągle są podziały że nie działają wspólnie....
Powiedz mi dlaczego Ty nie zapisałeś się do jednego z nich i nie przejąłeś sterów i nie zrobiłeś wreszcie porządku ??
Bo lepiej jest stać z boku i krytykować i narzekać ??? Tak ??
A czy Ty sam przypadkiem nie robisz podziałów ??
piszesz:
Cytuj
Po co ciągle dzielić: podział, biuro, a teraz jeszcze dyspozytorzy. Wszyscy chyba jesteśmy strażakami i gramy w jednej drużynie nie prawda? Ale do wszystkich to nie dociera....
A ciut wcześniej :
Cytuj
Panie Komendancie: PSP to strażacy, Podział Bojowy, nie biura, urzędasy itp. Powtarzam: walcz Pan o sprawy zwykłych strażaków!!!
A tamci to już nie strażacy tylko urzędasy ??
To nie jest tworzenie podziałów ???

Wracając do "kombinatorów".....
W innym temacie (awanse po SGSP ??) napisałeś:
Cytuj
Ostatnim rzutem na taśmę udało mi się dostać stopień ** (oczywiście nie obyło się bez zwodu bo zostałem – pracując na Podziale - „sztucznie” zatrudniony w Komendzie na jakimś tam stanowisku biurowym i TYLKO dzięki temu się udało to przeforsować, bo wtedy była taka tendencja że awanse otrzymuje biuro, podział nie ma na co liczyć – chodzi o ludzi ze stanowiskami z podziału, oczywiście o takim fakcie w jaki sposób się „ustawić” żeby otrzymać stopień oficerski dowiedziałem się przypadkiem od.... Związkowców, resztę dopowiedzcie sobie sami co robią Związki w Straży, choć tym razem serdecznie im dziękuję za informację).

Więc teraz ja zapytam; czy to nie jest kombinowanie ???
Przypadkowo dowiedziałeś się od związkowców.... ale już ich wysmarowałeś że:dopowiedzcie sobie sami co robią Związki w Straży, ale w gruncie rzeczy to im serdecznie dziękujesz bo to ze kombinują bo pozwoliło i Tobie zakombinować !! Obłuda !!! :angry:

A inni koledzy nie dostali gwiazdek i czekają ciągle na awans który nie wiadomo czy nastąpi...
Ale oni nie potrafili lub może nie chcieli zakombinować czy zrobić "zwodu".
Więc może zanim zaczniesz krytykować innych to zweryfikuj siebie !!!
Może to Ty właśnie jesteś ten wspomniany przez Siebie : Karierowicz ??


karierowicz «człowiek dążący za wszelką cenę do zrobienia kariery» słown.jęz.polsk




Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 11, 2007, 07:28:09 »
Do Pana leonzawodowiec

Chłopie co Ty wypisujesz  :huh: płakać się chce. Przeczytaj kilka razy to co napisał Geddeon, najlepiej naucz się tego na pamięć i nie pisz takich bzdet przekombinowany cwaniaczku.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 11, 2007, 09:09:10 »
Szanowny Panie komendancie.
Proponuję wysłać niejakiego leonazawodowca na badania lekarskie, bo z jego postu wynika jasno, ze jest to człowiek cierpiący na rozdwojenie jaźni (co trafnie zdiagnozował kolega Geddeon),  ^_^.

Offline Leonzawodowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 11, 2007, 09:38:42 »
Jak mowiłem, spadną na mnie gromy. Oczywiście jak się domyślam ze strony ZZ. Zapiszę się do ZZ wtedy gdy bedą działać w słusznej sprawie, gdy będą mowić jednym głosem a nie zwalczać się wzajemnie. Opisałem tylko to co jest w mojej KP i JRG.
Nie jestem ani Krzykaczem, ani Karierowiczem. Widzę że nie jestem też tak mądry jak WY.
Bez urazy Panowie Związkowcy, ale w mojej KP tak, niestety się dzieje...

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 09:51:56 wysłana przez Leonzawodowiec »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 11, 2007, 10:29:29 »
Leonieamatorze to jest wolny kraj i możesz wygłaszać swoje poglądy, tylko coś zabardzo pomieszałeś. Nie jesteś zdecydowany co chciałbyś , stan po jednej stronie i nie przestępuj z nogi na nogę. Myślę, że następne posty Leonazawodowca będą ok.
Cytuj
Zapiszę się do ZZ wtedy gdy bedą działać w słusznej sprawie, gdy będą mowić jednym głosem a nie zwalczać się wzajemnie. Opisałem tylko to co jest w mojej KP i JRG.
Rzeczywiście nie jest dobrze. Myślę, że ZZ ( czytaj: ludzie w związkach) mają swoje poglądy co prowadzi do wymiany zdań. Póki co nie zapisuj się do ZZ bo "działamy na szkodę strażaka i przeciwko sobie". Jeżeli zdarzy się, że ZZ coś wywalczy to nie bierz, bo możesz narazić się przełożonym. A zresztą bierz i dalej napi.... na ZZ. Plewy same się odsiały i dlatego jest mniej ludzi w związkach, ale nie sztuką jest wytrwać gdy wszystko jest ok.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 10:43:48 wysłana przez cul2 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 11, 2007, 11:15:31 »
Leon proszę nie zapisuj się nigdzie a już w szczególności do związków.
Skoro nie potrafisz zrozumieć co sam napisałeś, a bawisz się w Nostradamusa "Jak mowiłem, spadną na mnie gromy."  ^_^
Odpowiedz tylko czy uważasz że sposób twojego awansu był kombinatorstwem ??
tak czy  nie ?

Offline kazio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 11, 2007, 11:53:32 »
Reprezentuję woj. lubelskie gdzie jest duże nasycenie kadrą oficerską, również tą po SGSP. Niestety prawidłowe wykorzystanie tego potencjału jest bardzo ograniczone. Wydawało sie, że w  wyniku przeprowadzanej reorganizacji ta sytuacja się zmieni. Okazuje sie jednak, że NIE. W mojej KP jak i wielu innych oficerskie etaty zajmują aspiranci i nadal je podobo będą piastować - choć duża grupa oficerów (absolwentów SGSP) z wieloletnim stażem pracy zajmuje bądź przejdzie na etaty aspiranckie i inne podrzędne np. w wyniku likwidacji etatu. Efektem tego występują paradoksalne przypadki, że Komendą Powiatową kierować będą aspiranci wraz z oficerami po cywilnych uczelniach, a oficerowie po SGSP z wieloma fakultetami uzupełniającymi będą zamiatać plac przed komendą.
Mam nadzieję, że nie taki był cel tej reorganizacji. A może to tylko zła interpretacja założeń reorganizacji przez niektórych komendatów. Mój 01 uważa, że nie można przenieść aspiranta z zajmowanego etatu oficerskiego. Ten sam problem dotyczy oficerów po cywilnych uczelniach, którzy blokują etaty oficerskie związane z dowodzeniem np. d-ca JRG.
Bardzo proszę Pana Komendanta, aby mógł się odnieść do przedstawionego problemu.

Offline Leonzawodowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 11, 2007, 12:02:49 »
Kolego Geddon i inni Szanowni Koledzy
Nie jestem Twoim wrogiem, ani nikogo innego, sorki może poruszyłem ten temat nie tu gdzie trzeba. Sorki, juz nie bede.
A propos twojego pytania Geddon: I tak i nie.
W swietle obowiązujących wtedy przepisów byłem absowentem SGSP, ale ze stanowiska D-cy Sekcji nie miałem szans na stopień **. Taka była wtedy tendencja. Dlatego ten myk. To wszystko.
I nie kłóćmy się Panowie. Działajmy wspólnie aby było lepiej w PSP.
Jeszcze raz sorki jeśli kogoś uraziłem. Na prawdę przepraszam.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 11, 2007, 13:08:34 »
Cytuj
Cytat: robard  Luty 10, 2007, 08:51:22
i jeszce ja, sgsp, magisterka w trakcie (równiez na sgsp), stanowisko obecne dowódca zmiany(wg. nowego regulaminu - aspiranckie), kurs ratownictwa wysokosciowego, instruktorów zarzadzania kryzysowego w sgsp, 17 lat pracy i  bez szans na dlszy rozwój zawodowy (o awansie nie wspominając).
Niech mi pan powie, czy naprawde najlepszym wyjściem dla takich jak ja, jest przejście na emeryturę i wyjazd do Anglii?
Tak z pewnościa nie gramy w jednej druzynie, skoro o "oczekiwaniach srodowiska pożarniczego" pisze Pan jak o potrzebach zupełnie obcej dla Pana instytucji?!
w_skomra napisał Luty 10, 2007, 10:21:19 »
Gdzie Pan pełni służbę? Na podkarpaciu? Przecież generalnie w straży brakuje inżynierów pożarnictwa. Za dwa lata nie będzie kim obsadzić stanowisk komendantów. Już teraz są problemy. Nie mam przy sobie przepisów, ale domyślam się, że zajmuje Pan etat "łamany", a to czy jest on oficerski czy nie wynika jedynie z limitu etatów. Jeśli tak, to według moich założeń wniosek awansowy powinien być złożony ( o ile nie podpadł Pan przełożonym).

Ustosunkuję się tylko do Pańskiej odpowiedzi udzielonej na moje pytanie.
Nie wiem, czy dobrze odczytalem lekkie zdziwienie  w Pańskiej wypowiedzi, otóż nie pracuję na podkarpaciu, nie podpadłem przełożonym (chyba?), być może nie mam takich pleców jak inni, żeby uwzględnili mnie (i nie tylko mnie, ale jest kilku takich kolegów jak ja) przy reorganizacji.
Stanowisko, które zajmuję nie jest stanowiskiem tzw. łamanym, jest tylko aspiranckie wg. rozporządzenia (etat zmiany do 12 osób) i tylko to było uwzględniane przy konstruowaniu regulaminów komend (o ile wiem), nie wzięto pod uwagę, takich czynników jak: ilość obiektów wielkopowierzchniowych w obszarze chronionym, ilość zdarzeń, generalnie rozporządzenie nie uwzględnia specyfiki rejonu dzialania danej JRG. Stąd ( podział stanowisk na oficerskie lub aspiranckie tylko ze względu na  limitu etatów na zmianie, jest całkowicie błędny), moja KM podczas opracowywania regulaminu w którejś z wersji planowała nawet zwiększenie limitu, ale w efekcie końcowym etaty przesunieto do innej JRG, mojej KM) etat d-cy zmiany w mojej JRG jest więc, etatem aspiranckim. Jesli chce Pan powiedzieć, że nie powinienem się przejmować, bo za kilka lat zabraknie komendantów i mam szansę awansować na inne stanowisko (oczywiście nie myślę o komendanckim, ale o innym stanowisku, które jest stanowiskiem ofocerskim) to mnie Pan wcale nie pocieszył, bo za kilka lat będę miał 20 lat służby, za chwilę kończę magisterkę (po co, nie wiem?), jeżeli chciał Pan zasugerować, że w innych regionach kraju są wolne etaty oficersie, to serdecznie dziekuję, ale nie skorzystam, jesli taka jest Pańska rada na to co się w chwili obecnej dzieje to ...ech..nie było pytania.
To była ostatnia moja wypowiedź na temat czysto osobisty i widzę, że niepotrzebnie zaczynałem ten temat skoro odpowiedzią jest sugestia przeniesienia sie w inny rejon kraju, zyczę wszystkim adeptom pożarnictwa, absolwentom szkól pożarniczych rad diamtralnie różniących się od tej której udzielił Pan KG mi.

PS> w odróżnieniu od Leonazawodowca> jak widac jestem słabym związkowcem, a jeszcze gorszym karierowiczem i kombinatorem, bo nie dostałm awansu i nie mam na to szans..
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 13:56:39 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 11, 2007, 13:50:12 »
Kolego Leonie:
Nikt nie uważa Cię za swojego wroga a co najwyżej przeciwnika w poglądach i dyskusji.
I tak to należy odbierać.
Problem wyniknął stąd że pomimo że w poście zawarłeś nie wątpliwie słuszne uwagi dotyczące czasu służby, rozwiązań związanych z nadgodzinami czy podwyżek jednak wplątałeś w to wiele innych wątków i wyszedł szereg zaprzeczeń.
Być może pisałeś to będąc silnie wzburzony lub z odrobiną "dopingu" bo był to sobotni wieczór ;)
Nawet wyszła ciekawostka gdzie namawiałeś komendanta żeby poprzez ustawę zrobił jeden silny związek :)  trzeba przyznać że nikt na to się nie odważył... :)

Co do mojego pytania czy uważasz że sposób twojego awansu był kombinatorstwem ??
To ja uważam że nie. Ja nazwał bym to "cwaniactwem" ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu
Miało to na celu umożliwić awans w stopniu, który mimo ukończenia SGSP na zajmowanym stanowisku nie był możliwy. Jak widać można to zrobić inaczej i jeśli jest taka możliwość (i twój Kom. na to poszedł) to jak najbardziej trzeba z tego skorzystać. Żadne prawo nie zostało chyba przez to złamane.... ? I tak pewnie zrobiono w wielu innych jednostkach gdzie strażacy z podziału mieli zablokowany awans.  Można ubolewać nad tym że nie wszystkim się udało tak zrobić bo nie każdy miał takie możliwości.
Pozdrawiam.




Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 11, 2007, 14:18:57 »
Do "strazaka1972"

Dzięki za poparcie moich przemyśleń dot. reorganizacji PSP, ale z tymi "komorami gazowymi" to przesadziłeś zdecydowanie. Przemyśl to.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza

Pozdrawiam również. Ale jakbys nie zauwazył to była to drwina z mojej strony.

Szacunek
strażak1972

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 11, 2007, 14:40:04 »
Szanowny Panie Komendancie...

Życzę Panu jak najwięcej zdrowia i wytrwałości w walce o dobro zwykłych strażaków z Podziału Bojowego, o których ktoś dawno zapomniał. I jak to już ktoś fajnie na forum napisał: żeby po tych wszystkich zmianach mógł Pan się pojawić w dowolnej KP czy JRG, nawet gdyby wyposażono nas w broń palną :mellow:

PS.
Jeszcze raz przepraszam wszystkich którzy mogą się czuć urażeni moimi sugestiami. Nie jestem żadnym Krzykaczem. Zawsze mówię o tym co mi leży na sercu – nasze wspólne dobro.

Niestety zmiana czasu służby nie jest tak prosta. Dyrektywa unijna wprowadza bowiem czas maksymalny i odstępstwa od czasu maksymalnego (art. 17 dyrektywy). Aby nie narazić się na sprzeczność z prawem unijnym musimy określić czas maksymalny 40 godzin i odstępstwa od reguły. Niestety prosty mechanizm 9 służb i 10 wolna nie przejdzie. A szkoda.
Pozdrawiam