Autor Wątek: MSK,PSK a związki zawodowe  (Przeczytany 21005 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 23, 2007, 13:16:54 »
Dlaczego z uporem maniaka za wszystkie zło świata obwiniasz ZZ? Nie należysz przecież, więc przerzuć się na komendantów. A co do protestu, to raz już zacząłeś i co? Nie obraź się, ale sprawiasz wrażenie gościa, który widzi tylko czubek swojego nosa i nie zauważa, że pewne zmiany na lepsze ruszyły, No chyba, że w ramach protestu zrzekłeś się tegorocznej podwyżki, a potem zrzekniesz się kasy, którą wywalczą ZZ w ramach nowelizacji ustawy. Proponuję obserwować sytuację i nie motać się opluwając wszystkich dookoła. Nie od razu Kraków zbudowano. JEKG dałeś pół roku na spiepszenie PSP, daj więc czas nowemu KG.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Robert Osmycki jest na emeryturze, więc może zadbać o dupy nas wszystkich, może również o Twoją.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2007, 13:19:09 wysłana przez sam_go »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 23, 2007, 14:23:30 »
sam_go z całym szacunkiem dla ZZ - należałem przez parę dobrych lat i jak na razie mi to wystarczy. Niestety niektórzy koledzy związkowcy okazali się najgorszymi szmatami i sprzedawczykami. A statystycznie rzecz biorąc to takich powinno być ( i zapewne jest) więcej. Niestety ja uważam się (uważałem)  za związkowca-ideowca. Dla mnie czarne jest czarne, białe jest białe. Niestety nie uznaję szarości. Poświęcanie jednej grupy dla interesów drugiej jest dla mnie obrzydliwe i podłe. A tak związki zrobiły z dyżurnymi operacyjnymi a teraz udają że nic się nie stało. Nasi koledzy związkowcy (już nawet na poziomie powiatu) są bardziej politykami niż związkowcami. Argument żeby poczekać
Twierdzisz , że nic nie dał protest dyżurnych sprzed prawie pół roku? Ja myślę że jednak dał. Pojawił sie problem, którego nikt wcześniej nie widział lub udawał że nie widzi. Problemy dotyczące SK przewinęły się w rozmowach z poprzednim KG. I może też trochę populizmu i demagogii było w tym co mówił o SK i dyżurnych. Ale przynajmniej stwierdził że jest coś nie tak. Czego jak na razie nie można doczekać się od ZZ! Nowemu KG mogę dać nawet rok na to aby naprawił PSP ale pod warunkiem, że mnie przekona, że chce to zrobić.
Mylisz się że nie widzę tych dobrych rzeczy które powoli postępują. Poprawiło się i to bardzo. A będzie się dalej poprawiać. Ale nie przypisuj zasługi za to tylko ZZ (no, zawsze po ordery wszyscy sie pchają do pierwszego szeregu!). Związki wywalczą kasę w ramach nowelizacji ustawy?? No tu to mnie już totalnie rozśmieszyłeś i rozczuliłeś. "Wywalczą" to co i tak ewentualnie ma nam przypaść w udziale.
Poza tym nikt nikogo nie opluwa (a tym bardziej wszystkich). To z Twojego posta wyziera jad w moim kierunku tylko dlatego, że pozwalam sobie cały czas na krytykę ZZ za milczenie i zaniechanie w sprawie dyżurnych! Wczytaj się w posty dyżurnych PSK na różnych wątkach a stwierdzisz że większość z nich myśli podobnie jak ja. Czy oni też opluwają "wszystkich"?
I odnośnie R.Osmyckiego uważasz, że ktoś kto nie do końca walczył o interesy strażaków pozostając w służbie będzie to robił będąc na emeryturze? A jeżeli tak się stanie to tym bardziej będzie to świadczyć źle o kimś takim.
Nie jestem ci wrogiem, nieprzyjacielem tylko partnerem do dyskusji i polemiki. Pamiętaj że każdy może mieć własne zdanie. A jeżeli chcesz mnie przekonać że ZZ stoją w obronie SK to podaj mi na to argumenty a nie wal z "grubej rury" że "opluwam wszystkich" i widzę tylko czubek swojego nosa!
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2007, 14:36:04 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 23, 2007, 15:56:33 »
Cytuj
Ale nie przypisuj zasługi za to tylko ZZ (no, zawsze po ordery wszyscy sie pchają do pierwszego szeregu!). Związki wywalczą kasę w ramach nowelizacji ustawy?? No tu to mnie już totalnie rozśmieszyłeś i rozczuliłeś. "Wywalczą" to co i tak ewentualnie ma nam przypaść w udziale.
Nie widzisz, albo lepiej - nie chcesz widzieć pewnych rzeczy, które dla mnie są oczywiste. Chętnie podejmę dyskusję z Tobą - o ile mod nie wyrzuci nas do innego wątku.
Otóż kasa, która wg Ciebie i tak nam się należy leżałaby na koncie Gilowskiej do końca świata, tak jak leży od blisko 1,5 roku. Swego czasu JEKG tak chwalony przez Ciebie za pochylenie się nad SK (pochylił się i wzorem bohatera z Katowic wrzucił Wam 12, a PB 48h) ubolewał, ze ta kasa jest nie do ruszenia. To właśnie po spotkaniach MSWiA z ZZ zaświtała iskierka, że da się coś w temacie zrobić.
Następna sprawa: zarzucasz mi, jadowitość - wybacz, ale szlag mnie trafia czytając o związkowcach s...nach itp. Uogólniając obrażasz mnie i krzywdzisz wielu porządnych ludzi, jeżeli posiadasz jakieś udokumentowane zarzuty to pisz o Kowalskim, a nie o ZZ.

Cytuj
I odnośnie R.Osmyckiego uważasz, że ktoś kto nie do końca walczył o interesy strażaków pozostając w służbie będzie to robił będąc na emeryturze? A jeżeli tak się stanie to tym bardziej będzie to świadczyć źle o kimś takim.

Znowu czegoś nie rozumiesz, czy to tylko Twoja niekonsekwencja? Zarzucasz związkowcom, że rzekomo wchodzą w układy ze stroną służbową, czerpiąc osobiste korzyści, więc pytam jakie korzyści moiże czerpać z komendanta emeryt?

Cytuj
A jeżeli chcesz mnie przekonać że ZZ stoją w obronie SK to podaj mi na to argumenty a nie wal z "grubej rury" że "opluwam wszystkich" i widzę tylko czubek swojego nosa!

Proponuję przeczytać uchwały z walnego zjazdu "S" - jeżeli nie ma tam uchwały o dążeniu do powrotu systemu służby SK 24, to zgolę wąsy jak senator Putra.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 23, 2007, 22:09:30 »
Zasatnawiam się nad takim rozwiązaniem.
Na podstawie konkretnego § z rozporządzenia zbierając podpisy wszystkich dyżurnych wystąpiś do komendanta o zmianę decyzji ws czasu służby na SK.  Będzie miał zagwózdkę, bo to on jest władny do zmiany takiej decyzji, a że musi występować o zmianę regulaminu organizacyjnego to już inna broszka.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 24, 2007, 07:14:22 »
Swego czasu JEKG tak chwalony przez Ciebie za pochylenie się nad SK (pochylił się i wzorem bohatera z Katowic wrzucił Wam 12, a PB 48h)
Powiedz mi gdzie wtedy były związki zawodowe? Czy akcja dyżurnych jaką wtedy próbowaliśmy rozpocząć i przeprowadzić wywołała jakiś odzew w związkach?
A nie, rzeczywiście wywołała - prośbę aby nie zapychac im skrzynek pocztowych!

Znowu czegoś nie rozumiesz, czy to tylko Twoja niekonsekwencja? Zarzucasz związkowcom, że rzekomo wchodzą w układy ze stroną służbową, czerpiąc osobiste korzyści, więc pytam jakie korzyści moiże czerpać z komendanta emeryt?

W tym miejscu to ty mnie nie rozumiesz. Jeżeli są jakiekolwiek podstawy (wcale nie twierdzę że akurat w przypadku R.Osmyckiego są) aby twierdzić że ktoś kiedykolwiek wchodził w układy ze stroną służbową (pozostając w służbie) to nie jest chwalebne jeżeli "budzi się" przechodząc na emeryturę.

ale szlag mnie trafia czytając o związkowcach s...nach itp. Uogólniając obrażasz mnie i krzywdzisz wielu porządnych ludzi, jeżeli posiadasz jakieś udokumentowane zarzuty to pisz o Kowalskim, a nie o ZZ.
Czytaj uważniej - napisałem "niektórzy". A to nie znaczy wszyscy. Jeżeli wziąłeś to do siebie - to przepraszam. Ale jeżeli nie masz powodu aby to brać do siebie to się tym nie przejmuj - niech się inni zastanowią nad sobą. 

Proponuję przeczytać uchwały z walnego zjazdu "S" - jeżeli nie ma tam uchwały o dążeniu do powrotu systemu służby SK 24, to zgolę wąsy jak senator Putra.

Oczywiście że przeczytałem. I co z nich wynika? Że sumienia związkowców zostały uspokojone?
To właśnie wyziera z Twojego postu - "no jak to? przecież bronimy SK!"
No to odpowiedz mi na jedno proste pytanie - dlaczego związki w chwili wprowadzania systemu 12 godzinnego dla SK stanowczo go nie oprotestowały i nie wymusiły na stronie służbowej powrotu do starego systemu?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2007, 07:58:07 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 24, 2007, 17:15:53 »
Ok. Potraktujmy to jako protokół rozbieżności i zamknijmy dyskusję.
Pozdrawiam.

Ps: Tutuł tematu jakby z założenia ustawia na antypodach ZZ i MSK, moim zdaniem tak nie jest.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 24, 2007, 17:59:37 »
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Robert Osmycki jest na emeryturze, więc może zadbać o dupy nas wszystkich, może również o Twoją.
A co ma jedno do drugiego - czy będąc w służbie nie mógł działać? -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 24, 2007, 18:10:36 »
To było ad vocem wypowiedzi:
Cytuj
No bo powiedzmy sobie wprost - panowie przewodniczący bardziej dbają o swoja dupę niż o interesy tak małej grupy jak dyżurni.
Tylko tyle.
Dyskusję z kol. Mario zakończyłem propozycją protokołu rozbieżności i życzeniami wszystkiego najlepszego

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 24, 2007, 18:21:33 »
Ok. Potraktujmy to jako protokół rozbieżności i zamknijmy dyskusję.
Pozdrawiam.

Ps: tytuł tematu jakby z założenia ustawia na antypodach ZZ i MSK, moim zdaniem tak nie jest.


Tylko tyle a gdzie te hasła "W jednosci siła " wszystkie związki razem +PB +SK, PSK, MSK+biuro "Godne podwyżki, Wywalić JEKG" Już jest kasa już kforum niepotrzebne już o SK nie maco wspominać bo to kogoś drażni .Oby co niektórych spotkał los ,żeby wylądowali na tym stanowisku i żeby syty zrozumiał głodnego(16lat na PB 4lata na PSK)Pozdr


Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 24, 2007, 19:07:31 »
Dyskusję z kol. Mario zakończyłem propozycją protokołu rozbieżności i życzeniami wszystkiego najlepszego

Aha, czyli forma zamknięcia przez Ciebie dyskusji świadczy o tym, że "kol. Mario" to beton, kołek, prol, ktoś kto nie może mieć innego zdania niz ty. Ktoś z którym w zasadzie nie warto dalej prowadzić dyskusji. Sorry ale to tak wygląda. Bez urazy - nie piszę tego żeby wywołać jakiś konflikt.
Pzdr.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 24, 2007, 21:35:12 »
Czy ja wyglądam na człowieka konfliktowego (patrz avatar)? Po prostu stwierdziłem, że nie uda mi się Ciebie przekonać (szanuję Twoje poglądy, acz nie muszę się z nimi zgadzać), ani Ty nie przekonasz mnie (mam nadzieję, że uszanujesz moje zdanie). Protokół rozbieżności traktuję, jako honorowe wyście dla obu stron.
Skąd Ci do diabła przyszedł do głowy ten beton?????

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 24, 2007, 22:45:39 »
Czy ja wyglądam na człowieka konfliktowego (patrz avatar)? Po prostu stwierdziłem, że nie uda mi się Ciebie przekonać (szanuję Twoje poglądy, acz nie muszę się z nimi zgadzać), ani Ty nie przekonasz mnie (mam nadzieję, że uszanujesz moje zdanie). Protokół rozbieżności traktuję, jako honorowe wyście dla obu stron.
Skąd Ci do diabła przyszedł do głowy ten beton?????

Mimo Twojego odmiennego zdania i braku chęci dialogu z tymi z SK to pomyśl ,że może Ty też będziesz na naszym miejscu i może już niedługo (mam taką specjalność,że z SK biorę udział w akcji)I nie zapomniałem co to jest PB i wiem co to jest SK .Postaraj się zrozumieć nasza sytuację( bo teraz jestem na SK) Jak chodziło o jedność działania to to było dobrze ale teraz to już SK nie jest potrzebne.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 25, 2007, 07:04:48 »
sam_go - zawsze mnie przekonasz jeżeli użyjesz rzeczowych i prawdziwych argumentów. W kwestii o której zaczęliśmy dyskusję (relacja ZZ-SK) takich argumentów, moim zdaniem, nie ma.
Możemy na razie zakończyć dyskusję. Na pewno niejednokrotnie do niej wrócimy. Mam nadzieję że to ja będę musiał odszczekać brak działania ZZ w kwestii problemów SK.
A tak poza tym to chyba dobrze że są na forum pewne różnice zdań. Kiepsko by było gdybyśmy wszyscy piali hymny na cześć ZZ lub strony służbowej.  ^_^

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 25, 2007, 09:42:18 »
Do Mario:
"Różnijmy się pięknie" - nie wiem czyje, ale pasuje jak ulał.
Do Piotra 998:
Nie śmiem nawet wchodzić w polemikę z Tobą, ale moim zdaniem rozporządzenie z 29.12.2005 w par. 12 nie daje KP/M delegacji do ustalenia systemu pełnienia służby, a jedynie ustalenie harmonogramu, z zachowaniem określonych wcześniej zasad, zaś par. 3 pkt 4 nie wspomina o SK w uprawnieniach kierownika jednostki. Rozumiem, ze dużo zależy od interpretacji przepisu (oby nie skomryzacji ^_^), ale  nie doszukałem się literalnie zapisu kto tak naprawdę ustala system służby w SK

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 29, 2007, 13:09:48 »
Nie śmiem nawet wchodzić w polemikę z Tobą, ale moim zdaniem rozporządzenie z 29.12.2005 w par. 12 nie daje KP/M delegacji do ustalenia systemu pełnienia służby, a jedynie ustalenie harmonogramu, ... ale  nie doszukałem się literalnie zapisu kto tak naprawdę ustala system służby w SK
Polemika na argumenty jest zawsze wskazana - podnosi poziom wiedzy.
W rozporządzeniu oraz ustawie o PSP nie znajdziesz, kto ustala system służby ponieważ pojęcie "system służby" nie występuje - jest pojęcie tożsame tzn. "harmonogram służby". -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 09, 2007, 14:55:35 »
Witam!
No... i polemika trwa nadal  :angry: Obecnie np: w Dz. zawodow. kto pierwszy i lepszy od.. /czyt. ZZ/ oraz inne osobiste "wycieczki" na Forum.
Niestety tak łatwo i bez... hm /szaaa/ wprowadzony w SK ten "chory" system, przez nawiedzonego KG, funkcjonuje /zbyt mocno powiedziane/ sobie NADAL!!! Na pewno nie w najlepsze  ^_^
Już powoli nawet tzw. biuro, które za nim tak bardzo obstawało - ma go, coraz bardziej po prostu Dosyć. Tylko patrzeć, jak bynajmniej u mnie, ponownie zacznie się <łapanka> z PB :wacko:
Pozdr.
Ps. Jak to Piotr998 napisał:
Cytuj
Najciekawsze historie pisze samo życie

/+/ :wub:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 15:18:09 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Joy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 15, 2007, 18:32:58 »
A co z związkiem zawodowym dyspozytorów stryjek998 poruszył temat czy ktoś coś zrobił w tej sprawie?

Offline stryjek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 15, 2007, 18:39:34 »
Yoy w jedności siła i musimy sprawę wziąć we własne ręce ale to przy okazji spotkania się pod Sejmem .Pozdrawiam .

Offline Dyspo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 15, 2007, 21:22:11 »
Jutro zebranie mazowieckiego FLORIANA może coś się dowiemy, jak nie to  chyba trzeba będzie naprawde pomyśleć o własnym związku.

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 19, 2007, 20:19:22 »
Jutro zebranie mazowieckiego FLORIANA może coś się dowiemy, jak nie to  chyba trzeba będzie naprawde pomyśleć o własnym związku.
I co tam w mazowieckim? Są jakieś wieści po zebraniu FLORIANA?

wariant

  • Gość
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 03, 2007, 06:48:51 »
ja sie do tych ZZ zapisuje!!!!!!!!!!!