Autor Wątek: MSK,PSK a związki zawodowe  (Przeczytany 21008 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2007, 19:04:58 »
Ale wypowiadając się o zz, zawsze mówicie ogólnie, generalizujecie, nikt z Was nie mówi, że dotyczy to jego KM, KP, więc też takie to włąsnie wywołuje wrażenie.
Poza tym jeśli w Twojej komendzie jest jedne zz np. "S", to masz prawo zapisać się do innego zz np. Florian, lub ZZPP, które działają w twoim województwie i onie będą reprezentować Twoje interesy...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2007, 19:15:01 »
jeśli na spotkaniu związkowym nie ma żadnego dyżurnego, to .....

Robard - to już jest hipokryzja najczystszej wody!
Związkowiec jest związkowcem nie tylko na zebraniu związkowym! Co, jeżeli słyszy o problemach na korytarzu, jadalni, kuchni, palarni tzn. że słucha ich jako ktoś z zewnątrz?? Nasze problemy Panowie przewodniczący wszystkich szczebli znają aż nadto dobrze tylko nie wszyscy (a w zasadzie większość) nie chce się tym zająć!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2007, 19:36:06 »
@mario68 słyszę na korytarzu też o problemach pracowników cywilnych, ale wracamy do pierwszej i najważniejszej kwestii - obrona interesów członków związku, oni za to płacą skąłdki, żeby w pierwszym rzędzie zajmować się właśnie ich sprawami!!!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2007, 00:57:50 »
Witam Panowie. Macie problem ze swoimi OPERACYJNYMI u nas wszyscy na CPR mają dodatki prawie równe d-cy zmiany. Zaopiniowane przez ZZ może trzeba pogadać z przełożonym, papier wszystko przyjmie trochę odwagi też, o ile wie kogo ma pod sobą a nie czepiać się ZZ.
PS.
Mało z was należy do jakiegokolwiek związku w mojej KP nikt z CPR nie należy. USZANOWANKO J

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2007, 17:04:52 »
robard pamiętam jeszcze czasy kiedy byłem w związku i próbowałem cokolwiek zdziałać dla tej grupy strażaków skończyło się to bardzo nieprzyjemnie dla mnie a w odpowiedzi powiedziano mi abym nie wychylał się bo to ciebie nie dotyczy. :wacko:
Dałem sobie siana a ze związku wypisałem się. Teraz jestem w tej grupie ale zawsze załatwiam to ze swoimi przełożonymi w miarę możliwości ( a skromne mają bo sterowani są odgórnie). ^_^
Dyżurni zawsze byli tą ciemną stroną mocy ^_^ , którzy zawsze przegrywają i nic do gadania nie mają a od których najwięcej wymaga się !
pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2007, 12:31:28 »
Częstochowa 12.04.2007rok




Uchwała nr 8/2007



XX Nadzwyczajnego
Walnego Zebrania Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ „Solidarność”




NWZD KSP NSZZ „Solidarność” wnosi o zmianę systemu pełnienia służby w WSKR, MSK, PSK z systemu 12-godzinnego na system 24-godzinny.

 Przewodniczący
 Przewodniczący
 

 Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”
 XX Nadzwyczajnego Walnego Zebrania
Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ „Solidarność”
 

 Robert Osmycki
 Wiesław Wojciechowski


Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:03:05 »
Zadowoleni?
Tyle można zrobić, ale czas służby i tak ustala JEKG, a jego zdanie znacie.
Pozdrawiam sympatyków ZZ.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:18:51 »
Zadowoleni?
Tyle można zrobić, ale czas służby i tak ustala JEKG, a jego zdanie znacie.
Pozdrawiam sympatyków ZZ.

Kto niby ma być zadowolony i z czego??? Najpierw sprawę jakoś dziwnie przeoczono, gdy faktycznie można było interweniować, a teraz... Raczej /na pewno/ jak to mówią <musztarda, po obiedzie> :angry: Nie wiem jak to rozumieć??? Hmm.
Już wcześniej o Tym napisałem więc...
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3885.msg54325#msg54325
Pozdrawiam członków ZZ - też! A co  :wub:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:48:37 »
Cytuj
Zadowoleni?
Tyle można zrobić, ale czas służby i tak ustala JEKG, a jego zdanie znacie.

I to jest smutna prawda i uchwała ZZ nic nie zmieni choć chciałbym się mylić
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 14, 2007, 10:21:23 »
Panie i Panowie z SK.
Nie wiem skąd w Was przeświadczenie, że taki los zgotowały Wam ZZ (być może JEKG osiągnął swój cel, podobnie jak obarczył ZZ winą za brak do tej pory podwyżek). Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że ZZ nie przeoczyły problemu SK, ale wydaje mi się, że trochę przeceniacie możliwości ZZ. Może poniewczasie, ale podejmowane są próby ulżeniu Waszej służbie i tyle można zrobić. Tak wygląda poskomrywanie ZZ - zgodnie z deklaracją po objęciu tronu przez JEKG.
Pozdrawiam.

A tak poza konkursem może warto uderzyć się w piersi i rozejżeć ilu z Was należy do ZZ (proszę, nie piszcie tylko, że nie należycie, bo się obraziliście na związki).
Pozdrowienia dla kolegi Meremre  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2007, 10:26:00 wysłana przez sam_go »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2007, 14:26:37 »
Czas służby nie ustala KG tylko KP/KM.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2007, 22:08:57 »
Czas służby nie ustala KG tylko KP/KM.
Gdzie tak jest??? Hm :angry:

Na razie??? Tylko "teoretycznie", ponoć nawet zgodnie z przepisami, ale dla "dobra" służby i ponad... KG - no i Mamy . Uchwała jednego ZZ /nawet nie jednogłośna/, uważam już nic teraz nie zmieni /chciałbym jak b.wielu/. Był też czas ku temu, ale... hmmm :angry:
Pozdr. :huh:


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2007, 23:38:34 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firered

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2007, 19:06:17 »
Czas pracy ustala komendant powiatowy albo miejski ale nasz dostał polecenie od KW żeby wprowadzić 12-tki a KW dostał zapewne od KG.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 20, 2007, 10:59:58 »
To wytłumaczcie mi bo nic z tego nie rozumiem jest szansa aby wrócił system 24/48 na PSK? :huh:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 23, 2007, 16:02:48 »
Cytuj
Czas pracy ustala komendant powiatowy albo miejski ale nasz dostał polecenie od KW żeby wprowadzić 12-tki a KW dostał zapewne od KG.

Trochę piszecie głupoty. Warto czasem zapoznać się z przepisami. KM może co najwyżej zmienić godziny rozpoczęcia służby, i to w porozumieniu z KW .....,a i w przepisie jest też o ZZ, one też ustalają czas służby? Poczytajcie, podyskutujemy ^_^

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 23, 2007, 17:08:10 »
Trochę piszecie głupoty. Warto czasem zapoznać się z przepisami.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. nr 266 poz. 2247 z dnia 30 grudnia 2005 r.)
§ 2.  3. Wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby przez strażaka w danej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej lub Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną", może wynosić 12 godzin:
  1)  w przypadkach szczególnie uzasadnionych warunkami służby, po uprzednim uzgodnieniu między kierownikiem jednostki organizacyjnej a działającymi w niej organizacjami związkowymi, a w przypadku ich braku z przedstawicielem strażaków reprezentującym ponad połowę stanu etatowego jednostki;
  2)  na stanowiskach kierowania komend Państwowej Straży Pożarnej;
§ 12. Właściwym do ustalania harmonogramów służby w danej jednostce organizacyjnej jest kierownik tej jednostki.
[b]Naprawdę warto zapoznać się z przepisami.[/b]  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:07:24 »
Witam!
Właśnie!!! Może wynosić 12 godz., a odgórnie wynosi tylko w "SK" w przypadku jedynie dyż.
 Jak myślicie dlaczego? Ja już nie raz o tym wspominałem. Ktoś... nie zauważył? Przeoczył w czasie, a drugi to wbrew prawu jak widać wykorzystał, przy poparciu/poklasku/ części KP,KM,JRG. Taki sprawdzian, a może się uda i udało :angry:
Teraz jakieś tam uchwały o przywrócenie stanu porzedniego - nawet Zarządu, Komisji Krajowej ZZ to tylko musztarda po obiedzie!!! Następny w kolejce był PB, tylko jakby nieco ich więcej i mogą bardziej "pyskować"! Dlatego jeszcze nie! Na razie trzeba przepchnąć 48h. prawda?  O to ogólnie m.in. Tu chodzi -_-.
Cytuj
§ 12. Właściwym do ustalania harmonogramów służby w danej jednostce organizacyjnej jest kierownik tej jednostki.
Naprawdę warto zapoznać się z przepisami.  smiley
Bardzo rozsądny zapis tym Rozporządzeniu i gdyby, go stosować na pewno nie byłoby tylu niepotrzebnych od m-cy nieporozumień. Chyba, że o to KG właśnie chodziło :huh:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

REDKING

  • Gość
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:22:59 »
Ajax 100% racji !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 26, 2007, 21:53:57 »
Witam!
Tak sobie i tylko czytam ostatnie tzw. <Komunikaty> ^_^  Nawet słowa o SK /było,minęło nie/  :angry: Poza 1 Uchwałą jednego Związku, która nic tak naprawdę nowego nie wnosi, a powinna być jak już... znacznie szybciej nt. czasu służby i nie tylko SK!!!
Cóż po prostu jak zwykle nieprawdaż??? Kolejny RAZ  :angry:
Pozdr.
Ps. Moja propozycja odnośnie form protestu dyż. jest chyba znana.  :wub: Skoro mamy być niby razem, to dlaczego, akurat <Tu> i <Teraz> jakby znów osobno?
Może mi ktoś z Sz.P. ze ZZ wyjaśni również wzorem KG dlaczego łamie się obowiązujące Rozporz. i robi na siłę "dobrze dla dobra ogółu" Hm... Pewnie tak lepiej co? Może, co nielicznym niektórym, a czy znaczy to wszystkim!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 27, 2007, 16:21:11 »
Zobaczymy co wymyśli nowy KG. Na razie nie znamy jego planów i poglądów co do SK. TAMTEN zaczął obiecująco, ale skończył jak widać. 
Co do ZZ z opinią trzeba się wstrzymać, przecież dzięki NIM mamy dzisiaj zmiany.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 28, 2007, 18:58:58 »
witam
może znacie jakieś plotki co nowy "pasterz" myśli o nowym świetnym systemie praca w SK

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 29, 2007, 21:36:05 »
Na razie cisza z obozu NOWEGO, może w poniedziałek coś się dowiemy, przecież jest weekend dla biurowców.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 22, 2007, 22:44:51 »
Ciekawe :angry:
Cytuj
Ale diabeł tkwi w szczegółach, kiedyś Robert O napisał ,,Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd,, .

Cytuj
Przekładanie głosowania powołującego ZK z pierwszego dnia zjazdu na drugi, było celowym zabiegiem, udanym (bodaj) p.o. przewodniczącego Zk. W dniu następnym po spotkaniu na stołówce i spożyciu, głowa nie tak funkcjonowała, a i o poranku mimo ważnych głosowań część ludzi się zerwało do domów.

Zdradzę tajemnicę, też tam byłem i było mi wstyd tak wstyd za niektórych związkowców.
Chyba do dziś... wstyd nie jednemu - oby!!! Choć o zmianach na "powrót" zbyt nie słychać i jeszcze bardziej widać :wacko: Czyżby  ponownie???
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 23, 2007, 11:48:05 »
Po buńczucznych zapowiedziach i podjętych uchwałach na nadzwyczajnym zjeździe jednego ze ZZ w sprawie przywrócenia systemu 24/48 na PSK, po spotkaniu z podsekretarzem stanu w MSWiA oraz przedstawicielami KG pozostał tylko głuchy krzyk.
Ale to nie jest pierwszy przypadek olewania dyżurnych PSK przez ZZ.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: MSK,PSK a związki zawodowe
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 23, 2007, 12:54:13 »
No bo powiedzmy sobie wprost - panowie przewodniczący bardziej dbają o swoja dupę niż o interesy tak małej grupy jak dyżurni. Proste? Przecież staramy się udowadniać to od dłuższego czasu w swoich postach na forum. I co? Wszyscy związkowcy zaprzeczają, że jest OK, wszystko jest pod kontrolą itd, itp. Przykre ale prawdziwe.
Czas chyba wrócić do pomysłu protestu Dyżurnych Operacyjnych.