Autor Wątek: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?  (Przeczytany 75925 razy)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« dnia: Styczeń 11, 2007, 21:07:11 »
Czytałem oczywiście życiorys,ale jaka jest opinia ludzi którzy znają
pana st. bryg. dr inż. Witold Skomra .

Offline Rałek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2007, 22:48:23 »
Przyznaje że kandydatura W.S. była już rozpatrywana przy poprzedniej wymianie głównodowodzącego.
No i się nasz komendant wojewódzki doczekał...
Moje spostrzeżenia są nastepujące:
1. Strażak-teoretyk i to nie tylko z racji wykształcenia (doktorat bodajże z organizacji)
2. Pierwszy wprowadził system 12h MSK/CPR w Polsce. Na terenie wojewodztwa podkarpackiego w tym systemie pracujemy już od roku.
3. Rządy sprawuje autorytarnie.

Dla braci strazackiej może to oznaczac w końcu energicznego człowieka na stanowisku, ale dla komendantów wojewodzkich ....... współczuje.
A... i jeszcze jedno: bryg. Skomra NA PEWNO!!!!!! będzie forsował 48h tydzień pracy, robił juz takie przymiarki na terenie województwa.
Pzdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2007, 22:51:55 wysłana przez Rałek »

Offline romek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2007, 23:41:33 »
Przyznaje że kandydatura W.S. była już rozpatrywana przy poprzedniej wymianie głównodowodzącego.
No i się nasz komendant wojewódzki doczekał...
Moje spostrzeżenia są nastepujące:
1. Strażak-teoretyk i to nie tylko z racji wykształcenia (doktorat bodajże z organizacji)
2. Pierwszy wprowadził system 12h MSK/CPR w Polsce. Na terenie wojewodztwa podkarpackiego w tym systemie pracujemy już od roku.
3. Rządy sprawuje autorytarnie.

nic odać nic ująć
ad.2. podział 12x24
ad.3. nio.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2007, 23:48:58 »
A przede wszystkim piło się na samą górę od samego początku od stopnia STRAZAKA a więc musi to coś znaczyć.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2007, 00:12:03 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:25:21 wysłana przez solosar »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:07:52 »
teraz to dopiero będą rządy twardej ręki - B... chroń nas od złego.
ZZ teraz dopiero wezmą się do pracy albo podwiną całkiem uszy.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:57:13 »
Byle nowy komendant mial madrzejszych  doradcow  od poprzedniego ktorzy nas podzielili na strazakow A B i C!!!!!!!!!!!! :wacko:

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:10:38 »
Zna kotoś życiorys nowego kandydata?

Offline krees

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:11:34 »
niewiele moge powiedziec o tym czlowieku poza tym, ze przynajmniej jako wykladowca w SGSP (mialem z nim semestr podstaw administracji) byl osoba bardzo wporzadku (jak niewielu na tej uczelni) mam nadzieje ze na stanowisku takze. Ciekawe co nam zgotuje przed majowa promocja :)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:25:01 »
Cytuj
jako wykladowca w SGSP (mialem z nim semestr podstaw administracji) byl osoba bardzo wporzadku (jak niewielu na tej uczelni)
To akurat również mogę potwierdzić, a inne informacje na temat nowego KG mogliby podać  koledzy z podkarpackiego.
Ciekawe jest natomiast to, że do godziny obecnej brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji na stronach KG i MSWiA, chyba chcą żeby ta wieść spadła na nas jak grom z jasnegonie nieba?  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2007, 11:30:38 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11

Boston

  • Gość
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2007, 13:35:59 »
u Pana Skomry pisałem pracę dyplomową, bardzo miły i serdeczny człowiek, nie byłem najlepszym studentem tzw. orłem, ale nie spotkała mnie z jego strony żadna niemiła sytuacja. W mojej ocenie bardzo inteligenty, oczytany i wartościowy człowiek. Pomógł mi napisać pracę i ją potem obronić. Pisał sporo artykułów do PP miedzy innymi w sprawie posterunków PSP, organizacjji dowodzenia podczas klęsk żywiołowych itp. Pozdrawiam wszystkich strażaków.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2007, 13:37:45 »
Czyli zła wiadomość dla dyżurnych PSK/MSK - skoro jako pierwszy w Polsce wprowadził ten system dla stanowisk kierowania więc jest do niego przekonany w 100%.
I pozamiatane!!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2007, 13:56:40 »
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że z równą desperacją będzie walczył o wdrożenie spraw ważnych i przynoszących korzyści dla wszystkich strażaków.
Dzisiaj Jarosław miał kontrolować Ludwika, pewnie dlatego poleciał KK - reorganizacja się przeciągała.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2007, 14:21:10 »
O 14.20 w TVN 24 bezposrednia transmisja z minowania  KG!!!

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2007, 15:04:39 »
kiedys miałem okazje poznac pana skomrę jak był dyrektorem kckr-u, juz wtedy pomimo zwiazkowych inklinacji mocno filozofował na temat zmian podziłu bojowego i na stanowiskach kierowania. pamietacie ten okres 1999-2002 (bodajże) jak straszono nas jakimis niemieckimi systemami z hamburga , potem 12 na 24... moze teraz po latach nastapi wdrożenie...ha ha ha .... a wracajac do tematu  pamietam go jako ; cichego , spokojnego z wyrafinowanym usmieszkiem i swoim niekoniecznie konwencjonalnym zdaniem - autokrata. no i ... teoretyk , ale powinien mieć doswiadczenie w pracy z ludżmi był 2 razy komendantem wojewódzkim. z drugiej strony słyszałem ,ze mocno skonfliktował strazaków w podkarpackim ...ale to musieliby sie koledzy z rzeszowa wypowiedzieć ile w tym prawdy.

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2007, 16:01:40 »
Jest info na stronie KG:

Zmiana na stanowisku Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej
 
 
11 stycznia 2007 r Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik DFORN na podst. art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667 z późn. zm.) odwołał

nadbrygadiera Kazimierza KRZOWSKIEGO ze stanowiska Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,

a z dniem 12 stycznia 2007 r. na podstawie jak wyżej powołał na to stanowisko

st. bryg. dr inż. Witolda SKOMRĘ
 
P.S. Nazwisko ministra nie zostało przekęcone ;) tak jest na stronie ;) 

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2007, 17:30:54 »
"Spieszmy się kochać Komendantów - Tak szybko odchodzą."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2007, 17:56:07 »
Witam!
Moim zdaniem bardzo żałosna ta cała procedura odwołania i powołania nowego KG :angry: Przypominają mi się stare czasy...ech!!! Widać nadal "tajne przez poufne" dobrze sobie funkcjonuje -_-
Jaki będzie? Czas napewno szybko pokaże. Tylko faktycznie dyż. i może reszta nie mają już o czym marzyć :angry: Nastąpią też niechybnie "drobne" zmiany personalne. ZZ - Chyba? Mam cichą nadzieję nie wskoczą znów do jego <kieszeni> jak ostatnio... i później szaaa :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Leonzawodowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2007, 17:33:07 »
Witam.
Pisałem pracę dyplomową u bryg. Skomry. Jako promotor - najlepszy jakiego miałem, oby wiecej takich w SGSP. Służył wszelką możliwą pomocą. Gość ma w/g mnie potężną wiedzę teoretyczną, jak u niego z praktyką nie wiem, niech się wypowiedzą Ci którzy z nim "wąchali dym". A co zrobi na stanowisku KG? Pożyjemy zobaczymy.... Jak to mówią moi starsi koledzy - "w Straży dobrze to już bylo..."
Miejmy nadzieje że bedzie walczył o sprawy strażaków (podział), a nie pożarników (bióro).
Pozdrawiam.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2007, 00:15:40 »
A ja myślę że dobrze się stało. Z byłym Panem komendantem nasze kochane związki weszły w układ, z obecnym będzie ciężko , zapewne zechce wprowadzić 12x24 dla podziału i będzie równo wtedy wszyscy będziemy strażakami. Pozdrawiam.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2007, 01:48:46 »
Cytuj
zapewne zechce wprowadzić 12x24 dla podziału i będzie równo wtedy wszyscy będziemy strażakami.
A teraz nie jesteśmy ???

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2007, 02:06:29 »
Witold Skomra nowym komendantem głównym PSP

Gazeta Wyborcza, 2007-01-12 19:01:29

Starszy brygadier Witold Skomra, dotychczasowy szef podkarpackiej straży pożarnej, zostanie nowym komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej - w piątek powoła go na to stanowisko wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn.

Jak poinformował rzecznik resortu Witold Lisicki, dotychczasowy szef PSP - nadbrygadier Kazimierz Krzowski poprosił o zezwolenie na przejście na emeryturę.

Skomra jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W latach 1987-1998 pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Rzeszowie i Komendzie Wojewódzkie Straży Pożarnej (przekształconej w KW PSP) w Rzeszowie. W roku 1998 przeniesiony został do komendy głównej, gdzie był dyrektorem biura operacyjnego.

Od sierpnia 2002 r., był też zatrudniony w SGSP na stanowisku doradcy komendanta. Równocześnie prowadził zajęcia z przedmiotu: "Postępowanie administracyjne". Od grudnia 2005 był podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP w Rzeszowie. Jest też doktorantem Akademii Obrony Narodowej.

Krzowski był komendantem głównym PSP od 3 listopada 2005 r. Wcześniej był m.in. komendantem rejonowym straży pożarnej w Gorlicach, wykładowcą w Ośrodku Szkolenia Pożarniczego w Wieliczce, zastępcą Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie (1990- 1992), dowódcą JGR nr 1 w Krakowie (1992-1999), małopolskim komendantem wojewódzkim PSP (1999-2002), głównym specjalistą KW PSP w Krakowie (2002-2005) i naczelnikiem Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Krakowie.

W ostatnim czasie pojawiły się m.in. informacje o podaniu się do dymisji komendanta wojewódzkiego straży pożarnej na Śląsku gen. Janusza Skulicha. Powodem jego decyzji ma być ustawa o 40- godzinnym czasie pracy strażaków uchwalona w lipcu 2005 r. Zgodnie z nią, pracują oni w tygodniu 40 godzin, a za nadgodziny przysługuje im wolne - to powoduje jednak zmniejszenie obsady jednostek.

Wicepremier Dorn już w ubiegły piątek mówił, że w sprawie Skulicha nie podjął jeszcze decyzji bo czeka na opinię wojewody śląskiego. Zapowiadał też, że przeanalizuje i "będzie musiał podjąć decyzję" w sprawie zmiany czasu pracy strażaków.

czyli powrót do 48 godzin-znów nas będą rzeżbić :angry:
Więcej w Gazecie Wyborczej.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2007, 02:31:59 »
Link :
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,3845796.html
Więc tak jak przypuszczałem.

Więc wróćmy do poprzednich ustawień --> 216 godzin i 1 służba wolna!!!
A co ??
Jak szaleć to szaleć  :wacko:
I obsady będą maksymalne....  olać ustawę !!
Za cara służba wojskowa trwała 15 lat, to co, my 50 godzin na miesiąc więcej nie wytrzymamy ??

Cytuj
"będzie musiał podjąć decyzję" w sprawie zmiany czasu pracy strażaków.
Wszystkich strażaków??? Czy tylko tych co jeżdzą do akcji ??

« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2007, 02:40:43 wysłana przez Geddeon »

Offline Bourn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2007, 08:59:10 »

Miejmy nadzieje że bedzie walczył o sprawy strażaków (podział), a nie pożarników (bióro).
Pozdrawiam.
A nie powiedział Ci że biuro piszemy przez "u"?