Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych

<< < (18/20) > >>

piotrfire:
maz myślę że bardziej mozliwa jest opcja powrotu do systemu 24 na PSK aniżeli jak twoje pobozne zyczenia o podwyżce

firepl:
piotr998

„Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd”

Widzisz  Pan Robert O. Przynajmniej miał odwagę i napisał jak to było naprawdę z SK i za to zyskał u mnie plus.
Nie chce już wracać i dalej drążyć    kto ,gdzie ,kiedy.
Ważne że znalazł się jeden człowiek i wyjaśnił to , czego od dłuższego czasu dyżurni dopytywali i nikt nie potrafił wyjaśnić.
 Pozdrawiam

mario:

--- Cytat: firepl w Luty 28, 2007, 19:19:38 ---piotr998
„Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd”

--- Koniec cytatu ---

Jakos niestety umknął mi ten post. Jednak nawet za tą odwagę cywilną Pana Osmyckiego nie należy mu się plus. Bo nawet to że sie do tego przyznał nie zmazuje winy zaniedbania.


--- Cytat: maz w Luty 24, 2007, 00:57:46 ---     Przypominam, że pierwszy  raz sytuacja Dyżurnych (system pracy, grupa zaszeregowania) została indywidualnie odnotowana podczas rozmów z KG.

--- Koniec cytatu ---

Chyba nie przypisujesz tego faktu jako zasługi związków zawodowych??
Zawdzięczamy to wyłącznie sobie jako dyżurnym, którzy upomnieli się o swoje prawa.

A z resztą wypowiedzi MAZ-a zgadzam się  w całej rozciągłości.




grzela:
Zapóźno na naprawianie błędów przez RO.
Gdzie był, jak nas wkręcali w 12.
Nikt się nie zapytał nas o zdanie (ankieta KG).
Nikt nie reagował na nasze pisma.
Teraz wzięli się za robotę jak zaczęło dotykać to PB.
Jestem za tym, aby wszyscy pracowali w tym samym systemie.
Nam już gorzej nie zrobią.
Stałe zmiany dyżurny i dowódcy.
Teraz jest poplątanie z pomieszaniem.

stępień:
piotrfire
24 godzinny system to mogliby wprowadzić tam gdzie stanowiska kierowania są wieloosobowe nie sądzę aby powrócili do tego systemu, w kraju najwięcej jest stanowisk 1-osobowych na SK.
Przepis mówi wyraźnie ciągła praca nie może być dłuższa jak 14 godzin po której następuje co najmniej 11 godzinny odpoczynek.
Nie rozumiem jak ktoś teraz może być pozostawiany na następne 12 godzin służby, to niezgodne z przepisem ale pracujemy w straży a więc mamy inny tok myślenia zwłaszcza ludzi siedzących trochę wyżej jak ten biedny dyżurny :angry:(w dosłownym tego słowa znaczeniu)
pozdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej