Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych

(1/20) > >>

mario:
Do 1 kwietnia mamy jeszcze kupę czasu. Naciśnijmy na związki zawodowe aby w końcu ktoś przedstawił stanowisko najbardziej zainteresowanych ta kwestią osób - czyli nas, dyżurnych! Wystarczy dwa tygodnie aby zebrać z całego kraju podpisy od wszystkich dyżurnych za utrzymaniem systemu jednolitego z podziałem bojowym.
Wystarczy opracować jeden wzór pisma-petycji, rozesłać mailem do PSK/MSK/WSKR po swoim województwie i przekazania ich potem związkom na poziomie województwa do dalszego wykorzystania. Co myślicie o pomyśle?

Pierwsza propozycja:
"Ja niżej podpisany ..................., pełniący funkcję pomocnika dyżurnego operacyjnego/dyżurnego operacyjnego w KP/KM/KW PSP w ................... opowiadam się za utrzymaniem systemu godzinowego słuzby dla PSK/MSK/WSKR jednolitego z podziałem bojowym " 

Można też dodać jakieś uzasadnienie. Poza tym myślę, że gdyby pogadać chłopakami z podziału też podpisali by cooś podobnego.

meremre:
Witam, 100% poparcia dla tego pomysłu.
Można to lekko zmodyfikować pozostawmy furtkę tym powiatom, które chcą przejść na nowy system. System pracy można pozostawić w gestii KP/M przecież to Ich ludzie pracują na tych stanowiskach. Nie mogę ciągle pojąć sposobu postępowania naszego szefostwa z KG przecież nasz lepszy komfort pracy to większa satysfakcja i lepsza wydajność. Przerabialiśmy już system zcentralizowanego zarządzania i jak nam wszystkim wiadomo się nie sprawdził. Jedynie KG jak widać stoi ciągle na straży idei stalinizmu. Mam jeszcze jedno małe spostrzeżenie, jako dyspozytorzy jesteśmy chyba najniżej sytuowani ze wszystkich służb ratowniczych, a przecież to właśnie Ci inni składają nam meldunki. Gdzie tu logika.
Wracając do tematu bo nieco odbiegłem, jak się mamy zorganizować i założyć jakąś centralę by zebrać podpisane oświadczenia, może któryś związek by nam pomógł podejrzewam, że jesteśmy członkami każdego nich.
Ps.
U mnie wszyscy za (to duża komenda)!!!!!

piotrfire:
Ja również sie pod tym podpisuję

asp:
JA również jestem za!!!!!!! i reszta dyżurnych z mojej komendy również. Tylko czy nasze kochane związki pomoga nam w tym temacie? Próbujmy!!!!!!!

firepl:
Jestem za, próbowac zawsze warto u nas też podpiszą, my pracujemy już od roku 12x24 i powiem wam Panowie niejest lekko. Niektóre komendy przechodzą od 1 lutego . Patrze na to wszystko z perspektywy kilku lat i dochodze to wniosku że z nami nikt sie już niebedzie liczył, związki nas sprzedały, u mnie przewodniczący powiedział że tak musi być , na coś musieli sie zgodzić żeby podziału nieruszali, na podziale pracuje wiecej ludzi wybrali mniejsze zło.
pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej