Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych

<< < (2/20) > >>

wojteksko:
witam
jak najbardziej popieram
czekam na konkrety
" a mówili, że taka to odpowiedzialna praca, wypadałoby podnieść grupę itd,itd............................................ " a tu co????????????????
pozdrawiam wojteksko

fires112:
województwo świętokrzyskie popiera planowany protest dyż.oper. - związki zaw. mają to u nas głęboko gdzieś.
Pozdrowienia dla sfrustrowanych dyżurnych , którzy niebawem będą mieli grupy niższe niż d-cy sekcji . 

maz:
                         
                                                  Odezwa do obsad  PSK/MSK

   Z uwagi na fakt, iż w momencie reorganizacji obsady PSK na wszystkich szczeblach są traktowane po macoszemu (nie są zaliczane do „podziału” jak również do „biurowych” proszę o podjęcie reakcji we własnym zakresie. Prosimy o przesłanie niniejszej prośby na podane adresy e-mail, jak również na inne mające wpływ na opiniowanie i zmianę przepisów. Prosimy o wprowadzenie zmian w tekście by go bardziej utożsamić z dużą częścią grupy strażaków jaką jest obsada PSK.  Prosimy by z danego PSK była wysłana ilość e-maili odpowiadająca ilości osób tam pracujących.

rosmycki@kgpsp.gov.pl  kmhetman@poczta.onet.pl   zk@zzsflorian.pl

 oraz adres e-mail komórki do spraw organizacji właściwej KW


ODEZWA
(do osób mających wpływ na ustalanie przepisów płacowych)
   Jesteśmy znaczną grupą i dobrze wykształconą a nie jesteśmy godnie reprezentowani zarówno przez związki zawodowe (niektóre coś próbują robić), a tym bardziej przez swoich komendantów.  Niezrozumiała jest polityka kadrowa w stosunku do obsady etatowej Stanowisk Kierowania, które według wszelkich dotychczasowych koncepcji były centralnym ośrodkiem przepływu informacji jak również  ośrodkiem analizująco-decyzyjnym akcji podejmowanych przez PSP. W koncepcji Komendanta Głównego zostało niemalże sprowadzone do roli „centrali telefonicznej”, czego podstawowym efektem jest obniżenie stanowisk oficerskich jak również aspiranckich i podoficerskich . W obecnym projekcie przepisu płacowego podnosi się i tworzy grupy innych stanowiskom  pracy na „podziale” a PSK w dobie zwiększania zakresu obowiązków jest pomijane. Efekt jest taki, że trzeba coraz więcej umieć, a nie idzie za tym gratyfikacja płacowa !!
   Dojdzie do tego, że tak newralgiczne stanowisko (PSK) będzie traktowane jako praca za karę i w miarę czasu i odchodzenia obecnej kadry nastąpi jego stopniowa degradacja co przełoży sią na jakość  i ocenę pracy Państwowej Straży Pożarnej. Nikt dobrowolnie nie będzie chciał brać takiej odpowiedzialności za zaniżoną płacę !!!
    Dlatego zwracamy się z prośbą o dokonanie charakterystyki poszczególnych stanowisk pracy z uwzględnieniem obowiązujących przepisów w szczególności  - operacyjnych, BHP, finansowych, gospodarki materiałowej - z której wynikałby charakter danego etatu wraz z określeniem ich niezbędnej ilości, oraz niezbędnych kwalifikacji na tym stanowisku.
   Myślimy, że gruntowne przeanalizowanie zakresu prac i umiejętności pracy w PSK zostanie docenione i odpowiednio odzwierciedlone w przepisach poprzez podniesienie grup zaszeregowania stanowisk.

         
                                     Strażak z PSK
                                           popis

wojteksko:
dot. odezwy
popieram i wszyscy dyzurni z KP
podpisujemy i wysyłamy
 pozdrawiam

mario:
Panowie!
Pomimo spotkania się rozpoczętego przeze mnie wątku ze spontaniczną reakcją kilku osób wydaje mi sie jednak, że podobne akcje niestety musi koordynować któryś ze związków zawodowych. Jeżeli zaczniemy zasypywać mailami wszystkie związki a w szczególności właściwe sobie KW to wiecie gdzie wylądują? Wiecie!
Skontaktujmy się ze związkami na swoim terenie niech ruszą tych z samej góry związkowej. Za kilka dni, przy odrobinie ICH dobrej woli, związki terenowe dostaną maile w sprawie zebrania opinii dyżurnych.
W KOŃCU ONI OD TEGO SĄ!!!
Jeżeli nie będzie odzewu potwierdzi się fakt sprzedania nas przez związki. Dopiero wtedy możemy zacząć działać sami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej