Autor Wątek: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży  (Przeczytany 21710 razy)

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« dnia: Grudzień 30, 2006, 09:11:33 »
http://wiadomosci.onet.pl/1457097,11,item.html
Myślę że to są jaja albo jak mi koledzy podpowiadają (w końcu żyjesz i mieszkasz w Polsce więc co się dziwisz)
Pozdrawiam

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2006, 10:09:45 »
najlepszy ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2006, 12:01:53 »
najlepszy ?
Jeden z najlepszych !!
 Akcja w MTK była przeprowadzona wzorowo uwzględniajac skale tragedii.
powodem odwołania napewno była polityka  :angry:
cyt." Prawda jest taka, że tuż przed akcją ratunkową w MTK przygotowany był wniosek o jego odwołanie" - powiedział jeden z byłych komendantów głównych straży pożarnej. Prawo i Sprawiedliwość uznało bowiem, że Skulich jest człowiekiem lewicy i powinien odejść z zajmowanego stanowiska"
 A to ze nie został usuniety szybciej to tylko dlatego ze sprawdził sie w akcjii w katowicach.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2006, 12:03:01 »
Nawet jeśli bulon to jest różnica między najlepszy, a jednego z najlepszych. A co do artykułu wole się nie wypowiadać.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2006, 12:36:57 »
ą no
racja
jeden z najlepszych

wolicki- jego nie odwoluja tylko on sklada dymisje

a czy akcja byla wzorowa?tu mozna by sie spierac
na poziomie strategicznym na pewno
na poziomie interwencyjnym...
ale to juz preszlosc

mysle ze skulich jeszcze sie gdzies odnajdzie, podejrzewam ze jako expert w po :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2006, 12:45:35 »
to była kwestia czasu niestety. dawno były pogloski, że jest jednym z komendantów niepasujących ukladowi politycznemu. początkowo wybronił sie, bo przecież bohaterów się nie zwalnia, a teraz... jakos nie wierze ze to jego włana nieprzymuszona wola

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2006, 13:20:10 »
Państwowa Straż Pożarna od listopada 2005 roku jest  firmą  made in PiS,nie rozumie odwołania  generałów KG,KW, szkół pożarniczych, odwołaliście ludzi z dużą wiedzą, kompetentnych. Jeśli ktoś mi mówi bo to byli ludzie lewicy to może wszyscy my zaczynający w Zawodowej Straży Pożarnej zostaniemy wywaleni?Czytałem pismo gen.Skulicha do Komendanta Głównego w sprawie stanów osobowych Garnizonu śląskiego PSP, i nie dziwie się że nie chce brać odpowiedzialności  za stany osobowe 50 procentowe, prawdą jest jedno przy tych stanach osobowych nasze specyficzne województwo  nie ma szans na sprawne działanie przy takich stanach. Mój stan zmiany w chwili obecnej to 29 osób, stan na służbie 17,po 1 stycznia 2007 będę miał 15,już w tej chwili działamy na granicy bezpieczeństwa i wydajności, sprawa nadgodzin, wynagrodzeń itp to sprawa polityków z KG,natomiast ciągłe przyjmowanie stażystów i obniżanie stanów doprowadzi tą firme  w ślepą uliczkę.Nie rozumie jednego, na przykładzie mojej JRG, przybyło mi 19 stażystów, w tym 4 zastąpiło odchodzących na emerytury, reszta to podniesienie stanów. mam tylko jedno pytanie jaki ma to sens kiedy obsady z roku na rok są mniejsze? to czysta paranoja, przykład ? bardzo proszę- ostatnio duży pożar zakładu, dysponowane są plutony ciężkie z połowy województwa, na zabezpieczenie 200tys miasta zostaje mi 4 strażaków, po 1stycznia będzie ich 2, a która jednostka JRG wyśle mi zastęp na zabezpieczenie miasta, jeśli sama nie będzie miała co wysłać?Panie Gen.Skulich nie dziwie się Panu,śmiało mogę potwierdzić jest Pan jednym z najlepszych oficerów z jakimi gasiłem różne śląskie pożary. Zainteresowanym proponuje pismo gen. Skulicha dla KG PSP.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2006, 13:39:19 »
http://gazetaolsztynska.pl/?main=15&c=118,3,13806 tutaj macie przykład z mojego wojewodztwa, podobna sytuacja.

Offline jar67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2006, 13:40:27 »
Jako strażak z nastoletnim stażem zgadzam się w pełni z moimi przedmówcami. Polityka, polityka i jeszcze raz polityka. Nie patrzy się na umiejętności i doświadczenie tylko na koleżeńskie układy partyjne. Dobitnym tego przykładem są obecne przemiany w PSP. Jak tak dalej pójdzie to Boże broń Polskę od żywiołów i nieszczęść. Dla mnie gen. Skulich wykazał się wielką mądrością i doświadczeniem podczas akcji w MTK. Wielkąszkodą będzie jego odejście bo zaczyna nam brakować mądrych głów w PSP. Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej sukcesów Panie Generale.

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2006, 13:44:24 »
Nie On pierwszy i nie ostatni.
Czy nie lepiej kierować kimś z mniejszym doświadczeniem niż ze starym wygą :)
Taki człowiek się przeciwstawi widząc co sie dzieje w PSP a nowy robi co mu się karze.

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2006, 13:48:39 »
Potwierdziło się to, co „:leśne skrzaty” przębąkiwały w leszczynach już od dłuższego czasu. Nie może być w Polsce kogoś popularniejszego niż premier a nie daj Boże prezydent. Zresztą taką politykę uprawia się w całym kraju. U mnie też „odwołał” się KM na cztery miechy przed odejściem na emeryturę. Nie chciał jeden KW, nie chciał drugi – to znaleźli trzeciego, który pismo „przyjął”.
Jak za komuny – mierny, bierny – byle wierny.
Kończę, bo mi się same wulgaryzmy zaraz zaczną wydobywać spod klawiatury.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2006, 16:46:18 »
Zgadzając się z określeniem "jeden z najlepszych dowódców straży" dodam "chłop z jajami" w pozytywnym tego słowa znaczeniu. I dlatego nie ma się co dziwić złożonej przez Pana nadbrygadiera Skulicha dymisji > jako jeden z nielicznych nie przedkłada stołka nad honor, dobro służby i własne zdanie.
Przypomniał mi się jeden z b. komendantów powiatowych, jak na dywanie u wojewódzkiego stwierdził krótko - może mnie pan odwołać, ale dokąd ja jestem komendantem, to będzie jak ja powiedziałem.
Ilu takich jeszcze znajdziemy w służbie? :huh: ^_^
W zdecydowanej większości strach o własny stołek powoduje pełną dyspozycyjność wobec przełożonego, czego owocem jest m.in. obecna "reorganizacja PSP".  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2006, 17:13:30 »
Czytałem pismo gen.Skulicha do Komendanta Głównego w sprawie stanów osobowych Garnizonu śląskiego

Miałem okazję przeczytać odpowiedź na to pismo z dnia 12 grudnia -  już po tej lekturze można było oczekiwać takich ruchów kadrowych.
 

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2006, 18:29:25 »
wielki szacunek dla gen. Skulicha chociażby dlatego, że podczas owej tragedii byłem dumny ,że to strażek dowodzi ogromnie skomplikowana wielce złożona akcją ratowniczą wymagajacą  współpracy i wspódziałania wielu służb. Musiamy mieć świadomość że min po tej tragedii społeczeństwo i inne słuzby biorące udział zrozumiały to strażacy w większości akcji biora odpowiedzialnośc za jej powodzenie
ale do rzeczy uwazam,że tak doświadczony dowódca( nawet jeżeli decyzją polityczna zostaje usuniety ze stanowiska - z resztą tez politycznego- bez względu na opcję) powinien szkolić adeptów sztuki pozarniczej w naszym kraju( z całym szacunkiem dla komendantów - rektorów naszych uczelni) :mellow:
pozdro dla w/w i wszystkich

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2006, 18:52:02 »
to racja tacy ludzie powinni szkolic następne pokolenia strazaków bo ilu wykładowców ma takie doświadczenie?

Offline sikawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2006, 19:56:48 »
Zgodnie z zasadami i przepisami straż pozarna jest apolityczna żaden strażak nie może być członkiem żadnego układu politycznego i partii .Jednak pokażdych wyborach przychodzi czystka i sprząta wszystkich komendantów wojewódzkich nie patrząc na ich kompetencje.Dla mnie to jest paranoja.Natomiast jeżeli chodzi o strukturę PSP to jest druga paranoja.Patrząc od góry w KG jest kilkaset osób w KW jest kilkadziesiąt w KP jest kilkanaście natomiast prawdziwych strazaków w JRG jest 5 - 6 w większości komend powiatowych. A przecież straż jest postrzegana nie przez armię urzędników ale przez sprawne działania ratowniczo gaśnicze. Ale tego w obecnej chwili nie można sprawnie prowadzić z uwagi na niskie stany osobowe. Jestem w służbie ponad 20 lat i widzę że kiedyś nie było czym gasić , obecnie nie ma kto gasic. Pozdrawiam serdecznie  wszystkich prawdziwych strazaków.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2006, 20:43:22 »
tak to juz jest w tym kraju, jak ktoś jest za dobry, nie ulega wpływom układów, nie daje się w to wszystko wciagnąc to musi odejść... Skulich był odpowiednia osobą na tym stanowisku, ale to się nie liczy. Przyjdzie nowy, mianowany w warszawie. nie musi wiedziec o co w tym chodzi, wazne, że posłusznie bedzie wykonywał polecenia... to koniec reformy ratownictwa w polsce. jak tak dalej bedzie to nigdy tego nie zreformujemy. A moze o to chodzi? O interes władzy a nie obywateli...???
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline l0g0s

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2006, 20:54:34 »
Jesteś mądry i apolityczny? Uciekaj, bo w tym kraju takich eliminują!!!!

Ludzie, czy naprawdę liczy się tylko do jakiej partii należysz i które przekonania wyznajesz??
 A co z tymi apolitycznymi, dla których liczą się umiejętności i doświadczenie??
Pan Komendant jest kolejnym przykładem, że mądrych i doświadczonych się w tym kraju eliminuje!!!!!!
Jak Panowie ze stolicy Cię nie zniszczą to prędzej czy później sam odejdziesz,
bo ileż można znosić niekompetencję przełożonych.
Proponuję Panom z MSWIA oraz z KG PSP zasięgnąć opinii fachowców, zanim przyjmą tę dymisję...
Oczywiście fachowców-PRAKTYKÓW a nie AMATORÓW, którzy siedzą w KG PSP i udają, że się znają na prowadzeniu akcji ratowniczych.

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2006, 21:13:48 »
Polityka, Polityka i jeszcze raz polityka

MTK to ostatnia jego tak głośna akcja gdzie koordynował i był w tym dobry, Słyszałem również o Kużnicy Raciborskiej gdzie też się wykazał i o kilku innych akcjach gdzie pokazał że jest strażakiem z powołania i ma "to coś"

Jest po prostu za dobry i nie wygodny dla władzy i go "spuścili"


Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2006, 21:21:26 »
Z pewnych źródeł wiem, że dymisja Generała leżała już u Dornbaun'a na biurki kilka dni przed tragedią MTK, "niestety" po tej akcji było by im bardzo trudno go zwolnić, więc musieli odczekać trochę.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline kondi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2006, 22:17:14 »
Dymisja? Dlaczego tak późno? Kto brał udział w akcjii w MTK wie, że panował wielki chaos i nic więcej!
Zintegrowane ratownictwo? Zapytajcie "zwykłych strażaków, ratowników " co tam się działo to się doqwiecie prawdy!
A medale były bo chwila tego wymagała! To jest nasza praca, a nie sytuacje żeby zdobywać medale!!!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2006, 00:32:57 »
Gdybym swoimi decyzjami wyprodukował swoim pracownikom tyle tysięcy nadgodzin, to też wolałbym sie odpowiednim momencie ewakuować, będąc na jego miejscu......
A w sądzie liczy się fakt i przestrzeganie prawa a nie prywatne wizje Pana Generała - tam nie ma miejsca na "widzimisię".
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku a i Panu Generałowi odpoczynku zasłużonego życzę.
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline l0g0s

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
ANKIETA - oddaj swój głos!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2006, 09:35:31 »
http://www.sonda.pl/sonda_strona.php3?id=447854&uid=337166

Czy szef śląskiej straży pożarnej powinien odejść?

Oddaj swój głos...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2006, 10:17:48 »
Z pewnych źródeł wiem, że dymisja Generała leżała już u Dornbaun'a na biurki kilka dni przed tragedią MTK, "niestety" po tej akcji było by im bardzo trudno go zwolnić, więc musieli odczekać trochę.
Nie dymisja, tylko decyzja o odwołaniu. Dymisję składa zainteresowany - nie zawsze li tylko z własnej woli.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2006, 11:35:24 »
Z pewnych źródeł wiem, że dymisja Generała leżała już u Dornbaun'a na biurki kilka dni przed tragedią MTK, "niestety" po tej akcji było by im bardzo trudno go zwolnić, więc musieli odczekać trochę.
Nie dymisja, tylko decyzja o odwołaniu. Dymisję składa zainteresowany - nie zawsze li tylko z własnej woli.

Zaiste. Dzięki za sprostowanie.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl