Autor Wątek: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!  (Przeczytany 18627 razy)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« dnia: Grudzień 10, 2006, 15:23:10 »
W ostatnich dniach brałem udział w spotkaniu z Komendantem Głównym PSP, które odbyło się w KW w Krakowie. Na spotkaniu Komendant przedstawił sposób reorganizacji w strukturach PSP. W Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie na tej "super zorganizowanej i przemyślanej" reorganizacji swoje dotychczasowe stanowiska straci 70 (!!!) strażaków - naszych kolegów. Każdy z nas mógł się znaleźć na ich miejscu! Przecież stanowisk, które dotychczas zajmowali nie nadali sobie sami! Na konkretne i rzeczowe pytania Komendant odpowiadał nieprecyzyjnie i ogólnikowo. Z kontekstu jego wypowiedzi wynikało, iż najważniejsza jest sama reorganizacja, a nie ludzie, których kosztem ona jest przeprowadzana! Czy tak należy traktować ludzi, którzy przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat zdobywali wiedzę, kwalifikacje i przekładali to na konkretne czyny, jakimi jest pomoc innym. Obecni na sali proponowali konkretne rozwiązania, nie negując jednocześnie samej potrzeby reformy. Jednak ich propozycje nie spotkały się z żadną reakcją ze strony KG. Komendant sprawiał wrażenie ślepo zapatrzonego w słuszność i celowość przeprowadzanej "rewolucji". Dlatego uważam, iż jedynym sposobem na zmianę tej sytuacji jest zorganizowanie protestu oraz nagłośnienie tej sprawy w środkach masowego przekazu. Naprawde NIE MA JUŻ CZASU !!!! Reforma wg KG nieodwołalnie wchodzi 1-go stycznia 2007 r. Organizujmy się wspólnie i przerwijmy ten nieprzemyślany i krzywdzący proceder!!! Nasze Związki powinny przejąć inicjatywę, a jeśli są na tyle słabe, iż nie potrafią sprzeciwić się wymysłom "Warszawy", to może czas najwyższy na zmianę ich kierownictwa?? PAMIĘTAJCIE - MAMY CZAS TYLKO DO 1-GO STYCZNIA!!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2006, 18:43:05 »
Niestety strasznie nad tym ubolewam ale nie udało mi sie być obecnym na tym spotkaniu.
Jeżeli możesz to podaj więcej szczegółów na ten temat.
Chodzi mi głownie o tych 70 strażaków tracących swoje stanowiska.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2006, 19:34:59 »
Kolego GEDDEON niewiele straciłeś, zaczeło się od godzinnej tyrady KG i jego "świetnego doradcy " na temat reorganizacji.Potem naprawde dobre pytania z sali i wymijające odp.KG. jeśli chodzi o tracących stanowiska(głównie specjalistów),KG odpowiedział ,że jest mu przykro ale reorganizacja jest najważniejsza i niestety po roku utrzymania uposażeń dostaną grupy właściwe do nowych stanowisk (trzy a nawet cztery w dół).Jedynym wyjątkiem mają być osoby z długoletnim stażem (ok. 25lat-czyli nikt),które na wniosek komendanta mogą utrzymać swoje grupy dłużej.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2006, 20:12:25 »
Najbardziej mnie przeraziło to ,że Komendant Główny wyraził zdziwienie, że stanowiska specjalistów są na podziale bojowym i kto właściwie dał nam te stanowiska skoro sa to stanowiska "biurowe". O ile wiem to sobie sam nie dałem tego stanowiska, a ponadto jak te stanowiska były nadawane to KG pracował jeszcze w Krakowie, wiec skad u niego ta niewiedza.Również szczere przyznanie sie KG przed szerokim gremium że w rozmowie z ministrem Dornem nie byli w stanie określić ilu właściwie jest wszystkich oficerów(mowa była o 9tys a okazało sie prawdopodobnie że jest 12tys) świadczy o braku wiedzy na temat czym właściwie sie zarządza ,wiec jak na tej podstawie mozna wogóle coś w takim pośpiechu reorganizować.Na niektóre trafne wskazania niedoskonałości całej tej reorganizacji KG tylko stwierdzał
" i tu właśnie wpadlismy w pułapkę"( co wcale nie oznacza że z tej rewolucyjnej i niedoskonałej reformy PSP zrezygnują - wrecz odwrotnie klamka właściwie już zapadła i wygląda na to że ten bubel wejdzie od 1 stycznia , a potem sie go będzie ewentualnie następnymi aktami prawnymi poprawiać- aż strach pomyśleć że przyszłość naszej PSP projektował kpt Chmielarz który ukończył studia pedagogiczne na kierunku politologia- niektórzy na to mówia "rzut kamieniem")

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2006, 20:31:54 »
Popieram wypowiedzi kolegów wyżej i namawiam na protest aby zablokować ten "Chmielarski bubel".KG nie daje stopni oficerskich cywilom a tu nagle słucha kpt. politologii paranoja!!!

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2006, 21:56:26 »
KG mówił również o podniesieniu prestiżu Podoficerów ( ciekawe jak chce to zrobić skoro ich awanse zostana zablokowane przez nową reorganizację min przez to że na stanowiska zajmowane przez nich obecnie zostaną przeniesieni Oficerowie z likwidowanych stanowisk specjalistów)
Jako droge awansu wybiera sie tzw dodatek motywacyjny i tzw awans równoległy tzn w grupie bedzie jeszcze 10 podgrup o różnej stawce pienieżnej, co gorsze z niższej podgrupy będzie można przeskoczyc po okreslonej liczbie przepracowanych lat- oznacza to że po przeniesieniu np. Specjalisty po zlikwidowaniu jego stanowiska trafi on np. na stanowisko D-cy zastępu na którym to stanowisku bedzie dobiero zaczynał staż , a więc zacznie od najniżej płatnej podgrupy i chyba życia mu braknie żeby doszedł do najwyższej z tych 10 podgrup. Nieciekawie wyglada również przyszłość obecnie uczących się w szkołach pożarniczych (Szkoła Aspirantów powinna zmienić nazwę na Szkołe Techników Pozarnictwa....) Na pytanie czy KG wie coś na temat grzebania przy naszych emeryturach KG powiedział że to możliwe ale on o tym nic nie wie ( to kto ma wiedzieć?)
Widzę tu również pewną nierówność w traktowaniu pracowników tzw."cywilnych" ( głównie pracownicy biurowi jak np. ksiegowość) którym KG pozwala dopracować do emerytury z zachowaniem praw nabytych, a pracownikom podziału bojowego na stanowiskach które są likwidowane niestety nie daje się takiej możliwości no chyba że ktoś ma powyżej 25 lat pracy - nie znam osobiście takich)
Ogólnie mówiąc podział bojowy jest najbardziej załatwiony na tej reformie( choć pracownikom biurowym których będą przesuwać na podział też nie zazdroszczę)
Jedynym wyjściem jest protest i zorganizowana manifestacja!!!! Zachęcam działaczy ZZ do organizacji tych form protestu i to jak najszybciej , najlepiej przed świętami!!!

Offline mada1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2006, 22:56:58 »
witam wszystkich. Jestem nowym uczestnikiem waszych dyskusji które wydaje mi sie na nic się zdają. Pracuję w tej formacji przeszło 20 lat na stanowisku kierowania 15. Od roku śledzę uważnie wszystkie dyskusje. Jestem również od 15 lat członkiem związku i zarazem członkiem KZ w swojej jednostce. Niestety przykro to mówić ale zaczynam sie tego wstydzić. Wydawało mi się w pewnym momencie że zz będą w stanie pomagać ale niestety tak jak mówi stare przysłowie "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia" sprawdza się w 100%. Każdy patrzy tylko na siebie i guzik obchodzą go faktyczne problemy tej formacji. Przepychanki pomiędzy trzema organizacjami związkowymi są żenujące. Każdy komuś coś wytyka tak jak niestety w polityce naszego kochanego kraju. Obraz tego naszego społeczeństwa widać wszędzie nawet wśród osób pracujących w tej samej formacji którym powinno zależeć na poprawieniu sobie bytu.
Nie wiem czy jestem w stanie uwierzyć w zorganizowanie się do protestu. Jesteśmy tak rozbici i podzieleni że przykro patrzeć.  Władze wszystkich związków są po prostu "cienkie", każdy próbuje jeszcze urwać coś dla siebie a KG to ekspert od wymyślania bezsensownych tabelek i zestawień które niczemu nie służą.
Dotyka mnie osobiście przejście SK podobno od 1 stycznia na nowy system pracy. Nikt nic nie wie każdy próbuje interpretować na swój sposób np. u mnie w komendzie wymyślili że nie będzie stałych 4 zmian tylko będą nam pisać dyżury jak im się podoba /i jakie kto będzie miał plecy u przełożonych to będzie miał święta i niedziele wolne/ wg mnie to absurd ale skoro KG nie potrafi wydać nawet konkretnego rozkazu w którym określi jak to się ma odbywać to każdy robi jak chce. A związki dalej sobie. Do końca roku pozostało 3 tygodnie i chciałabym w końcu wiedzieć czy może w Nowy Rok muszę przyjść do pracy.Wiele rzeczy przeżyłam w tej straży i zmianę systemu też przeżyję jak trzeba będzie ale uważam że ZZ mają to wszystko gdzieś.
A kolega robard jak coś go zaboli gdy ktoś go "uszczypnie" na forum potrafi szybko reagować i pisać wyjaśnienia. Szkoda tylko że na stronie internetowej naszego związku zdołał jedynie po trzech miesiącach ciszy napisać strona w przebudowie.
Proszę kolegów Przewodniczących żeby się zastanowili. Nasz związek w komendzie był bardzo liczny ale niestety "starzy" odchodzą na emerytury a  nowi się nie wpisują bo jak patrzą na to wszystko to wcale im się nie dziwię. Po prostu wielkie  bagno.
Chciałabym żeby to wezwanie do protestu wypaliło ale niestety .........brakuje mi wiary.
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2006, 09:01:14 »
Wydawało mi się w pewnym momencie że zz będą w stanie pomagać ale niestety tak jak mówi stare przysłowie "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia" sprawdza się w 100%. Każdy patrzy tylko na siebie i guzik obchodzą go faktyczne problemy tej formacji. Przepychanki pomiędzy trzema organizacjami związkowymi są żenujące. ... Władze wszystkich związków są po prostu "cienkie", każdy próbuje jeszcze urwać coś dla siebie ... Chciałabym żeby to wezwanie do protestu wypaliło ale niestety .........brakuje mi wiary.
Związki działaja tak jak ich szefostwa wybrane przez członków związku. Jeżeli zapomnieli kogo reprezentują, to w statucie każdego związku jest zapisana forma zmiany władz > wybrać nowe kierownictwa, które pokierują związkami zgodnie z oczekiwaniami członków związku. Najgłupszą - moim zdaniem - rzeczą jest wypisywanie się ze związku lub próby zakładania nowego związku. Nieobecni nie mają racji, a rozdrobnienie niczemu dobremu nie służy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Strazakowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2006, 09:11:54 »
W pełni zgadzam się z wypowiedzią Mada 1. Pracuję w straży od 15 lat ale takiego bagna to jeszcze nie było i najgorsze jest to, że nie ma perspektyw  na lepszą sytuację. Te wszyskie nowe rozporządzenia są po prostu do bani łącznie z ostatnim. A do zwązków zapisałem się ponad rok temu i był to wielki mój błąd.
Pozdrawiam wszystkich. :angry:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2006, 09:33:27 »
Koledzy "wasz" protest niemiałby najmniejszego poparcia wśród strażaków podziału bojowego. Widziany jest on przez ludzi ,jako płacz "biurowych" przed stratą cipłej posadki. Zaden z strażaków podziałowych nie poprze tego protestu. Po czsach kiedy byli pogardzani i poniżani przez biuro , uważają, iż się dobrze dzieje ,że przetrzebią administrację.
Nie zrozumncie mnie źle.Te uwagi są li tylko moimi spostrzeżeniami z mojego "podwórka".
Działacza związkowi pewnie się cieszą, że tak sie dzieje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2006, 09:37:07 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2006, 09:47:05 »
Panie " strażakowy" mam tylko nadzieję, że nie popełnisz jeszcze większego błędu i nie wipiszesz się ze ZZ. Reorganizacja jest bolesna i nie ma co ukrywać. Jak każda rewolucja wymaga pewnych ofiar. Moja rada: przyjżyj się dokładnie czy za kształt komendy po reorganizacji odpowiadają ZZ (które tylko opiniują regulaminy), czy KP/M, który je płodzi. A wierz mi robi regulamin pod konkretnych ludz.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2006, 12:04:26 »
o reorganizacji mówiło sie od ok. 2 lat był szansa wszystko ułożyć bezboleśnie, ale wszyscy myśleli ze ich to nie dotyczy i uda się prześlizgać a reorganizacja jest potrzebna i nie płaczcie.
pełne poparcie dla reorganizacji i komendanta głównego.

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2006, 14:02:32 »
Koledzy "wasz" protest niemiałby najmniejszego poparcia wśród strażaków podziału bojowego. Widziany jest on przez ludzi ,jako płacz "biurowych" przed stratą cipłej posadki. Zaden z strażaków podziałowych nie poprze tego protestu. Po czsach kiedy byli pogardzani i poniżani przez biuro , uważają, iż się dobrze dzieje ,że przetrzebią administrację.
Nie zrozumncie mnie źle.Te uwagi są li tylko moimi spostrzeżeniami z mojego "podwórka".
Działacza związkowi pewnie się cieszą, że tak sie dzieje.
Nie wiem gdzie pracujesz ale się grubo mylisz to podział straci najwiecej bo najwiecej ludzi własnie pracuje na podziale!!!!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2006, 14:19:33 »
Napisz proszę, kto tak wiele straci na podziale, bo narazie straszysz.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2006, 15:18:03 »
Nie wiem gdzie pracujesz ale się grubo mylisz to podział straci najwiecej bo najwiecej ludzi własnie pracuje na podziale!!!!!

Nawet nie wiesz kolego w jakim jesteś błędzie......poczytaj troszkę przepisy dotyczące reorganizacji a zobaczysz kto i gdzie najwięcej traci. A nie zauważyłeś nagłego wzrostu (choćby na tym forum) liczby "krzykaczy"? Sam sobie odpowiedz jaka jest tego przyczyna.  ^_^  ^_^

pozdro

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2006, 15:24:48 »
Fieman1 napisał: "Nie wiem gdzie pracujesz ale się grubo mylisz to podział straci najwiecej bo najwiecej ludzi własnie pracuje na podziale!"
Jesteś w błedzie kolego.
Myślę jednak że podział nie straci jak to czarno widzisz kolego. Spadkowicze z biur trafią na wolne etaty starszych ratowników . Źle to może być im. O ile dobrze pamietam , to jest taki zapis ,że mianowani na poprzednich zasadach zachowują swoje stanowiska.
 A więc pracujący dotychczas na podziale zachowają swoje etaty i stanowiska , bo nikt niema prawa im tego zabrać.Poza tym w mojej JRG nikt nie tworzył dziwnych stanowisk dla oficerów, mieli to co było wolne .  Nasze stanowiska nie są likwidowane i to muszą biurowi  przyjąć proponowane stanowisko lub zwolnić sie ze służby. Nasz 01 jest nieugięty w tej sprawie .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2006, 15:27:08 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firetomm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2006, 15:27:54 »
"Napisz proszę, kto tak wiele straci na podziale, bo narazie straszysz."

sam-go dokładnie najpierw zrób analizę tego co się ma wydarzyć a mianowicie zmniejszenie możliwości awansu (ilość stanowisk aspiranckich i oficerskich), obniżenie stanowisk przeniesienia na niższe. to tylko wycinek i globalnie dotyczy top wszystkich.
Jak nie ma możliwości awansu w biurze to i nie będzie na podziale, także stracą wszyscy - a zyska tylko KG.

Offline Bhudżangasana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2006, 16:15:06 »
witam.
Dziwię się kolegom, którzy piszą że podział bojowy nic nie straci. Pracuję na podziale od 8 lat i widze co się teraz dzieje, jakie są przepychanki o każde stanowisko, szczerze mówiac takiego bagna jeszcze nie widziałem. Mam kolegów , którzy zostali przeniesieni "na siłę" do stanowiska kierowania tracąc przy tym swoją grupę, dostają jedną grupę niżej, mój następny kolega jest zmuszony odejść na emeryturę z dowódcy sekcji,ponieważ także straciłby swoje stanowisko. Najgorsze jest to, że nikt nie przejmuje się ludźmi, my sami zaczynamy zauważać problem jeżeli reorganizacja dotyka nas.
Pozdrawiam

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2006, 20:25:51 »

--------------------------------------------------------------------------------pozwoliłem sobie zacytować tekst kolegi Robstrazak z dyskusji na ten sam temat na innym forum.Kolego mam nadzieje że nie będziesz miał miał nic przeciw-tekst dla mnie bomba!!!
 
Hej. też byłem na ty spotkaniu. I po pierwsze uważam, że obecny Komendant Głowny i obecny na spotkaniu P. Piotr Chmielarz ( Pan bo nie był w mundurze) nie maja zadnych merytorycznych i haryzmatycznych podstaw do wprowadzania takiej reformy. Po drugie restrukturyzacja ta ma ogolnie polegac na powrocie do struktury zmiany z poczatku lat 90-tych. Tylk, że od tamtego czasu minelo 10 lat. Na podziale nie pracuja ludzie z wykształceniem podstawowym, zasadniczym w porywach średnim tylko najczęściej średnim, a bardzo często wyższym w tym po SGSP. Dlatego chcąc wprowadzać reformę obecnie trzeba by się nad jej opracowaniem wysilić i pomyśleć, a nie wprowadzać na sztywno wzorców z przed 10 lat. To większość obecnych na sali by potrafiła.
Poza ty podczas odpowiedzi KG często posługiwał się terminem"uzyskają świadczenia emerytalne i odejdą, osiągną wiek emerytalny i odejdą, bedą mieli 15 lat, 20 lat służby i odejdą" to w odpowiedzi do tyuch, którzy mają straćić stanowiska (specjalistów) jako tyuch którzy mają na te stanowiska wskoczyć. Nasuwa się pytanie czy ta reforma ma tak obrzydzić ludziom prace żeby jak najszybciej odchodzili na emerytury. Jezeli tak to myslę, że w pełni spełni swoje założenia. Podczas spotkania uderzyło mnie jeszcze to, że jeśli nawet Komendant Główny realizuje jakieś wytyczne ministerstwa to NIEPRZEJAWIA NAWET CHĘCI ŻEBY O SWOICH PODWŁADNYCH POWALCZYĆ. To jest druzgocące, bo przecież Komendant Głowny od tego m.in.jest zeby się o swoich pracowników się upominać. Ale do tego właśnie potrzebna jest haryzma.
I na koniec słuszna uwaga kolegi z pokoju; każada reforma z racji nazwy powinna mieć na celu POPRAWĘ, ta na pewno tego nie ma. Pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2006, 23:58:09 »
Wszyscy zapominamy o jednym, że reorganizację rozpoczął genarał Piotr Buk będący wówczas na usługach SLD-wskich baronów. Faktem jest równiez to, że nr 112 w PSP obiecał wówczas Panu Kaliszowi Min. MSWiA chcąc wykazać się... A teraz ten przerost ambicji... kontynuje obecny Komendant. A MOŻE to nie komendantów trzeba zmieniać a ich doradców lepiej zaangażować do pracy: Chmielarz, Rzewuski, Tanaś, Kucnerowicz-Polak, Wojciechowska, DĄBROWSKI itd....
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:06:51 »
"KG odpowiedział ,że jest mu przykro ale reorganizacja jest najważniejsza i niestety po roku utrzymania uposażeń dostaną grupy właściwe do nowych stanowisk (trzy a nawet cztery w dół).Jedynym wyjątkiem mają być osoby z długoletnim stażem (ok. 25lat-czyli nikt),które na wniosek komendanta mogą utrzymać swoje grupy dłużej.

A to ciekawe, czyzby zamierzali zmienić ustawę o PSP. Chyba tak, bo obecnie okres 12 miesięcznej "karencji" w zmianie uposażenia dotyczy jedynie dodatków o charakterze stałym - czyli w tym wypadku dotyczy to dodatku słuzbowego, za wysługę lat. Tylko te dodatki po roku ulegną zmniejszeniu. Praktycznie będzie to dotyczyły jedynie dodatku za wysługę lat, a służbowego jedynie w przypadku gdy ktoś maił go w wysokości blisko 50% uposażenia. Takie zasady są okreslone w art. 87 ust. 3 ustawy o PSP.
Jesli chodzi o mianowanie na niższe stanowisko służbowe tozmiana uposażenia jest uregulowana w art. 89 ust. 1 ustawy -  "strażak przeniesiony na stanowisko służbowe zaszeregowane do niższej stawki uposażenia zasadniczego zachowuje prawo do stawki uposażenia zasadniczego pobieranego na poprzednio zajmowanym stanowisku, do czasu uzyskania wyższej stawki uposażenia według stanowiska służbowego". W praktyce oznacza to, iż w przypadku gdy ktoś spadnie np. z 12 na 10 grupę, to od pierwszego stycznia, pensja będzie taka sama do czasu aż jego "nowa grupa" 10 dogoni w stawce grupę 12 - stą. Jest to tzw. zasada "miękkiego lądowania" mająca łagodzić skutki niezawinionej straty uposażenia. Odrębną kwestią jest, iż sprytny Minister przewidział podwyżki w 2007 r. i nowa grupa szybko dogoni starą

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:12:55 »
I jeszcze jedna sprawa (przepraszam za piramidkę, ale mi się przypomniało). W obecnym kształcie całej tej reformy nie wiem czy wogóle można mówić o likwidacji stanowisk. Nastąpiła likwidacja etetów, ale nie stanowisk, a wbrew pozorom nie jest to to samo. W KM Kraków nadal są stanowiska specjalistów, zmniejszono tylko ich liczbę, w tej sytuacji uważam iż nie ma podstaw do zastosowania zasady określonej w art. 38 ust. 2 pkt 4 ustawy o PSP. Moim zdaniem każdy osoba która dostanioe taką decyzję powinna się odwołać a następnie skarżyć do WSA, a ZZ powinny błysnąć i przygotować wzór odwołania, a nawet przeznaczyć pieniądze na dobrego prawnika, który będzie reprezentował ich interesy (pisze to bez cienia złośliwości, pomimo mojego negatywnego stanowiska wobec ZZ).

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2006, 13:49:22 »
W praktyce oznacza to, iż w przypadku gdy ktoś spadnie np. z 12 na 10 grupę, to od pierwszego stycznia, pensja będzie taka sama do czasu aż jego "nowa grupa" 10 dogoni w stawce grupę 12 - stą. Jest to tzw. zasada "miękkiego lądowania" mająca łagodzić skutki niezawinionej straty uposażenia. Odrębną kwestią jest, iż sprytny Minister przewidział podwyżki w 2007 r. i nowa grupa szybko dogoni starą
w pełni zgadzam sie z Bart 2376 cały problem coniektórych polega na tym, że nie stracą finansowo lecz urażona zostanie ich "duma" gdyż przyjdzie im pracować z tzw. "fizolami" utacą swoją wyższość zawsze podniesione czoło i cieplutkie foteliki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2006, 13:55:29 »
Tu nie chodzi tylko o dumę itd. Chodzi też o predyspozycje do pewnych czynności. I działa to w obu kierunkach. Z super ratownika nie koniecznie musi być lew prewencji i odwrotnie z mistrza świata kadr nie zrobisz na siłę ratownika. Nikt nie chciałby bez przymusu zmieniać białej koszuli z krawatem na przemoczony nomeks, no może bardzo nieliczni.

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2006, 16:18:14 »
w pełni zgadzam sie z Bart 2376 cały problem coniektórych polega na tym, że nie stracą finansowo lecz urażona zostanie ich "duma" gdyż przyjdzie im pracować z tzw. "fizolami" utacą swoją wyższość zawsze podniesione czoło i cieplutkie foteliki.

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Po pierwsze wcale nie chodziło mi o urażoną dumę - przedstawiałem tylko stan faktyczny. Po drugie stracą finansowo - na najbliższe 3 lata zapowiedziane są podwyżki - ich te podwyżki nie dotyczą 860 zł na osobę - to jest realna strata jaką ponoszą. Po trzecie dotyka ich brak możliwości awansu - jak w tym świetle wygląda zapowiedź KG o "motywacyjnym systemie płac". Po co mam się starać skoro i tak nic z tego nie będę miał?