Autor Wątek: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!  (Przeczytany 18625 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 19, 2006, 10:02:21 »
 OMC masz wiele racji - popieram Cię .Twoje spostrzeżenia są słuszne , wielu zpośród kadry " biurowej" nie może się pogodzić z faktem, iż niema dla nich ciepłych stołków, a  zaproponowanych  stanowisk nie chce przyjmować i stara sie w tej chwili udowadniać swoje "wysokie kwalifikacje biurowe", i robi dziwne podchody aby zdyskredytować tych co mają zostać w administracji po reformie- do niedawna najlepszych kolegów i szukają w chwili obecnej popacia na "dole".
 Mają przedcież proste wyjście - mogą nieprzyjąć zaprpopnowanych stanowisk i zwolnić się ze służby, tak jak jest to zapisane w przepisach. Ale żaden z nich pomimo kilkunastoletniego stażu służby niechce tak zrobić, starając się tak nagiąć przepisy/czytaj -zinterpretować po swojemu/i tak je przedstawiają w swoich pismach kierowanych do komendantów . rozmowach z nimi naradach służbowych itp.Spoglądając na to z boku i czytając  posty na forum zauważam taką  właśnie tendencje, nie tylko wśród "naszych - z mojego podwórka" ale i wypowiadających sie na tym forum.
   Pozdrawiam wszystkich i życze im wesołych świąt!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2006, 10:05:50 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 19, 2006, 11:05:59 »
jedna wielka pomyłka z tą reorganizacją, kiedy Ci ludzie przejżą na oczy

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 19, 2006, 17:30:05 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:26:13 wysłana przez solosar »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 19, 2006, 18:44:38 »
omc jedno pytanie czy ty jestes ten OMC z ZZ bo nie wiem na jakim poziomie ma być moja odp. na twój post. Jak naładujesz baterie to daj znać.Wtedy dokładnie napisze co o tobie myślę. Od OMC wymaga się przecierz więcej to osoba publiczna,a jeśli jesteś. tylko omc to napisze w sposób prosty.
 
GOO ja do ciebie nic nie mam jesteś kulturalny gość, a ja ciemniak z podziału i u nas wstyd sie przyznać przeklinamy trochę,a jak ktoś nas zdenerwuje to trochę bardziej :rolleyes:Co do okresu przedswiątecznego to niewiem czy wiesz ale moi koledzy dostana do podpisu nowe angaże ,myślę że to miły prezent na święta-możesz pracować dalej albo jak ci się nie podoba to patrz wyżej szereg propozycji kol. osm(albo OSM),albo
Cytuj
"Spieprzaj dziadu"
to nie moje.
pompi-ty jakiś dziwny jesteś i to w dodatku w hełmie to może być grożne, ty na punkcie hełmu masz jakiś uraz. Piszesz w odpowiedzi "przecież wszyscy tracą" zdejmij hełm i odpowiedz to dobrze czy źle.
I na koniec powtarzam ja też jestem za zmianami ale przemyślanymi i przynoszącymi korzyści, a nie straty.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:22:27 »
Witam Panów ponownie.
tomstrazak:
Jest roznica miedzy"czasami sie przeklnie" a normalnym brakiem inteligencji!..cóż pewnie tego nie zrozumiesz. Dla Twojej wiadomości kolego. Nie jestem zadnym zwiazkowcem. Moja opionia na temat zwiazków(generalizując) jest taka. Zwiazki zakładają ludzie,mówiąc o ludziach, pracując dla pieniedzy i stanowisk. Tak na marginesie kolego. Jeśli kiedykolwiek dojdziesz do takiego "poziomu miłości do pracy w straży" (oczywiście na podziale) do jakiego ja doszedłem. To osobiście zlozę Ci gratulacje ! Bo ja(co potwierdzi grono ludzi) kocham te robote! Kocham wyjezdzać,pomagac, potem wracac i analizowac.Mam zamiar całe zycie uczyć sie tej roboty, aby moc oddawac wiedze podczas działań. Ja, za tę pracę dam wszystko! Prosto sie wypowiedziałem kolego!!! ?
Mam nadzieje że ten tekst pozwoli wypowiedziec Ci się jak zamierzałeś!. Pamietam taką kwestię, która bardzo czesto ma zastosowanie w relacjach strażaków" wszystko co można powiedziec, da sie powiedziec prosto. Czego nie da sie powiedziec prosto, o tym trzeba milczec".
Pozdrawiam Cię kolego.
....Lepiej szlifuj charakter niz jezyk!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 20, 2006, 21:51:45 »
omc-masz racje jak można "omc"skojarzyć z Osmycki ja też jakiś dziwny jestemi mało inteligentny i dlatego po twoim ostatnim post.całkiem już zgłupiałem.Jest okres przedświąteczny dla tego nie będę złośliwy.Proszę tylko wytłumacz mi prostymi słowami i zwięźle czy jesteś za taką reorganizacją o której ja piszę.Ja z twojego pierwszego postu zrozumiałem ,że jeśli komuś niepodoba się coś w PSP
to niech sobie szuka innej pracy.Ja i wielu moich kolegów też świata nie widzi poza PSP, ale to nie znaczy ,że mamy siedzieć cicho i czekać
-niech robią z nami co chcą my i tak będziemy ratować.My przecież też mamy rodziny, którym powinniśmy zapewnić godne życie.
Przykro mi również,że wokoło ciebie jak piszesz pracują sami nieudacznicy ja mam fajnych kolegów.Pewnie ,że trafi się ktoś lewy,ale to są jednostki i ta reforma nic nie wnosi w tym temacie.
Cytuj
Ja, za tę pracę dam wszystko!
Ja dałem już wszystko,a tego co mam nie oddam bez walki.

WESOŁYCH ŚWIĄT.


Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 21, 2006, 16:04:46 »
Nooooooooooo! protestujmy, bo Komendant Główny kazał zwrócić uwagę na osoby nie posiadające kwalifikacji do zajmowanego stanowiska. A przecież w naszej firmie takich nie ma, a np. z-cy KP/M po geografii lub psychologii, d-cy jednostek po teologii itp. Widać tylko od podoficera wymaga się kwalifikacji zawodowych adekwatnych do zajmowanego stanowisku. Protestujmy, bo oficer PSP powinien być przynajmniej inżynierem, przecież nie musi umieć wzoru na pole powierzchni kwadratu. Protestujmy!!!!, Panowie sól PSP na to się nie weźmie.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 21, 2006, 21:56:18 »
sam_go -miałem być grzeczny przed świętami i będę.Ten protest miał dotyczyć tylko tego co uderza w ludzi którzy nie ze swojej winy będą przenoszeni na inne etaty i tego , że ludzie masowo uciekają na emerytury bo są zdezoriętowani.
Co do wykształcenia to nie raz ten po jakiejś  śmiesznej dla ciebie uczelni może być 100 razy lepszym oficerem niż ten po SGSP.
Oczywiście jest też wielu marnych oficerów i nie uczelnia jest wyznacznikiem.Znam osobiście przykłady oficerów po SGSP,że szkoda gadać nie tylko wzoru na pole kwadratu nie znają ale poprostu są cieniutcy jak kartka papieru. Dla równowagi powiem ,że znam więcej przykładów świetnych oficerów po SGSP.Proszę cię nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.Powinien liczyć się człowiek i to co sobą
prezentuje.
Na koniec komendant miejski czy powiatowy niestety nie musi być wybitnym pożarnikiem(moim zdaniem oczywiście), musi być natomiast dobrym politykiem i organizatorem.Nawet jeśli będzie profesorem poż.
ale jako człowiek będzie niezaradny i niekomunikatywny to pooooleci.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 21, 2006, 21:59:49 »
Witam ponownie Szanownych Kolegów
Panie Tomstrazak...
Prosto:
Każda reorganizacja budzi wsród ludzi ja obejmujacych pewne obawy.
Uważam, że obawy wiaża sie bardzo często ze sposobem przyjmowania zmian przez wielu ludzi.
Zmiany w PSP bardzo czesto wzbudzały wielkie kontrowersje. Myślę, że równie czesto spowodowane były brakiem wyraznie określonego planu reorganizacji, lub co jeszcze częściej, braku PRZEKAZANIA informacji, opierania się tylko na domysłach i powielaniu wniosków innych kolegów(czesto równiez domysłów).
Co do "zmiany firmy".
Kolego własnie to próbowałem powiedzieć.
Jeśli coś nie pasuje to zmien "firme" lub zrób coś(nie wypowiadaj tylko pogladów w "ciemnej piwnicy""), co zapoczątkuje zmiany. To właśnie za tym wyborem zawsze bedę stał murem.
Kolego sam_go ..wiesz ... myslę ze, Pan komendant, ma swoich Panów Komendantów którzy powinni zajać sie takimi osobami. Może kazdy powinien zająć sie swoimi obowiązkami. Nadmienię jeszcze, że jeśli miałbym mieć z-cy KP/M po psychologi i doświadczeniem pożarniczym. Moze własnie takie wykształcenie pomoże zrozumieć "jądro funkcjonowania organizmu ratownika"... tyle panowie:-) bardzo miło  spedziłem czas w Waszym towarzystwie.
Pozdrawiam...zwykly Ja z wielkimi marzeniami!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 21, 2006, 22:25:52 »
Panowie, nie bardzo rozumiem, co bycie człowiekiem w porządku ma do bycia człowiekiem na stanowisku? Przecież inteligentny kapral nie od razu musi być komendantem. Może - i powinien szanować go d-ca, komendant i przede wszystkim koledzy na zmianie. Więc dywagacje na temat " jeszcze nie oficer, a już świnia" możemy odłożyć na później. Mój poprzedni post miał na celu uzmysłowić niektórym piszącym, że nie ma co liczyć na cud, Podział nie pójdzie protestować za naczelnika, który straci stanowisko ( niestety) bo jego "wydział" powinien liczyć 2 osoby a nie 12,  jest wysoko wykształconym geodetą.

Offline dani_el

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 08, 2007, 10:45:56 »
Witam wszystkich!
Widzę, że tu niektórzy zachowują się zupełnie jak moi koledzy ze zmiany (niektórzy). Cieszą się, że z biura spadną na "dół". Chyba sami mają jakieś kompleksy skoro nazywają się "dołem", bo w mojej JRG od nikogo takiego określenia na podział nie słyszałem. A prawda jest taka, że po tej pożal się Boże reorganizacji będziemy tonąć w papierach. I trzeba będzie wybierać - robić terminowe tabelki, jechać na rozpoznanie czy może do akcji.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 08, 2007, 22:31:07 »
A nie przyszło ci do głowy, że reorganizacja wymusi (oby) zmniejszenie biurokracji, jeżeli do tej pory tabelki wymyślało 5 osób, a będzie 3, to tych tabelek będzie mniej? Przecież i tak wykonywali je SK i podział.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 18, 2007, 08:27:47 »
16 kwietnia 1991 roku Gazeta Wyborcza publikował ogłoszenie Komisji Protestacyjnej ZSP m.st. Warszawy i woj. warszawskiego o naborze młodych, sprawnych mężczyzn do straży z dużymi wymaganiami i kiepską ofertą.
Patrząc na to co sie dzieje w wyniku obecnej reformy odnoszę wrażenie, że historia się powtarza.
 

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2007, 12:30:47 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 18, 2007, 14:33:31 »
A nie przyszło ci do głowy, że reorganizacja wymusi (oby) zmniejszenie biurokracji, jeżeli do tej pory tabelki wymyślało 5 osób, a będzie 3, to tych tabelek będzie mniej? Przecież i tak wykonywali je SK i podział.
Nie licz na to papierów przybywa i będzie przybywało mimo zapewnień o ich zmniejszeniu. To taka swoista paranoja.

@piotr998
Może po 16 ;latach od opisywanego zdarzenia zamieśćmy w jakiejś gazecie w Stolicy ogłoszenie o treści:
Przyjmę do pracy do ....... PSP, na 3 letni okres próbny, kandydatów spełniających wymagania:
- wiek preferowany 25 lat
- wojskowa kat. zdrowia A
- uregulowany stosunek do służby wojskowej
- wykształcenie minimum średnie (dodatkowe pkt. za wyższe)
- uprawnienia na prowadzenie pojazdów kat. B,C,E
- ..... tu czekam na propozycje co jeszcze wymagać od kandydatów :)(wymyślać można wiele)

Pracodawca zapewnia:
- płaca w 810 zł brutto wraz z dodatkami oprzy minimum 48 godz/tyd.
- urlop (odbierany z kłopotami i przeważnie kiedy nie b ędzie pasował kandydatowi)
- bezpłatne, miłe dyżury domowe podczas które zapewnią to , że głowa rodziny posiedzi z tą rodziną w domku - to taki wniosek pro rodzinny
-  pracę w nieznanym systemie zazwyczaj 24/48 ale możliwy 8 godzinny jak również możliwy 12/24  12/48 oraz nieoczekiwane wezwania telefoniczne do służby
- wysoką dawkę adrenaliny, oraz wielesytuacji stresogennych (kandydat z zamiłowaniem do sportów ekstremalnych)
- reszta do dopisu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Składka szybka na ogłoszenie jeden nr telefonu i sonda kto się zgłosi hehe, chyba Ci od sportów ekstremalnych bo to kosztowne zamiłowanie a tu za taką kaskę cały miech zabawy i to dopłacają :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 18, 2007, 20:47:26 »
Będzie w końcu jakiś  PROTEST , czy tylko istnieje on na forum..

Może ktoś  wie co do protestu  strażaków , bo to co mi wiadomo to tylko Policja będzie  miała Protest 8 marca..
Nie oficjalne chciałbym wam powiedzieć , że śmieją się  z nas  inne służby mundurowe , ze pracujemy 48 h tyg., rozmawiałem z policjantem i wojskowym , uważają że ich grupa nie dała by  sobie zabrać  żadnych nadgodzin ...Więc panowie co jest z tym protestem

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 19, 2007, 11:17:20 »
Do ogłoszenia mozna dodac ,że znajomość wielu języków obcych wskazana

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 19, 2007, 12:02:54 »
jeszcze wymóg posiadania własnego lokalu mieszkalnego, a już przynajmniej tytułu prawnego to takiegoż... "bezdomnych" też za bardzo nie chcą przyjmować
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 19, 2007, 12:53:05 »
mało powiedziane że jest chory--jest idiotyczny na samą myśl kartofle w kopcu gnija i scyzoryk w kieszeni sie otwiera---ja mam pytanie-- czy ktoś na tym zyskał w PSP?

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 19, 2007, 14:50:04 »
Jak tak dalej będzie to za parę lat będą przyjmować do PSP na 1/2 etatu swoich dawnych funkcjonariuszy którzy będą na emeryturach. Obserwując politykę naszych rządzących to widać że nikt się nie przejmuje tym, że ludzie z 15 letnim stażem uciekają na emerytury, a młodzi którzy przychodzą i widzą wymagania im stawiane za 1000 zł. to się głęboko zastanawiają co oni tu robią i jak długo tu będą. Tak samo jest z motywacją w naszych szeregach, ludzie którzy potracili stanowiska przez reorganizację, albo zostali zblokowani przez spadających z góry zostali zaj......e zmotywowani do dalszej służby. Więc działajmy tak dalej a daleko nie dojdziemy :huh:
Lepsze jutro, było wczoraj.