Autor Wątek: Pogadajmy o pieniądzach.  (Przeczytany 9664 razy)

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Pogadajmy o pieniądzach.
« dnia: Listopad 25, 2006, 20:48:49 »
Myślę, że jest to dobry czas , aby porozmawiać o naszych zarobkach.
Wiadomo w przyszłym roku i następnych zapowiadane są dla nas podwyżki.
Na co wystarcza Wam  nasza pensja ?
U mnie wygląda to tak
1/3 czynsz
1/3 kredyt mieszkaniowy
1/3 reszta czyli wszystko ,
a zarabiam po prawie 20 latach na średnim stanowisku na podziale 1800
Mam szczęście, że żona pracuje i rok temu przeskoczyła mnie z zarobkami i czasem na piwo odpali.
Ale myśle też o młodych strażakach którzy za 1000 muszą utrzymać 3 osobowe rodziny.
Temat poruszam też w kontekście innego wątku na tym forum , że powstała komisja do podziału pieniędzy które będą w przyszłym roku .
Zastanawiam się jak zostanie podzielone to 230 brutto obiecane przez ministra.
PS
Wiem też,że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają   -_-

Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2006, 22:07:24 »
podobnie. tylko bez kredytu mieszkaniowego. tylko że żona nie pracuję i dwójka dziciaczków na utrzymaniu. ciężko :wub:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2006, 13:31:05 »
Juz sie dziela nasza kasa panowie u KG np. Komenda Powiatowa dostanie 215 z brutto (215

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2006, 13:33:20 »
230 zl dla kogo zwykly starazak dostnie 80 zl i znowu do roboty 230 zl to srednia podwyzka a w strazy srednie wynagrodzenie wynosi 2400 a kto tyle zarabia nasi wodzowie ze zmian i wyzej a zwykly robol dostanie 80 zl

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2006, 15:07:55 »
Witam, mam jedno pytanko..
ile bedzie zarabial miesiecznie strażak w psp tuż po ukonczeniu CSPSP w Częstochowie????

z gory dzieki

strażak79

  • Gość
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2006, 20:48:47 »
930-940 zł na rękę
Mieszkanie 400zł + 150 opłaty (miesięcznie)
Nagroda roczna 120 zł (sto dwadzieścia zł)



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 23:16:30 wysłana przez strażak79 »

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2006, 21:10:18 »
Poczekajmy do stycznia może coś sypną  ^_^ ,podobno to pewne.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2006, 13:03:12 »
U mnie 1400zl na reke 6 lat sluzby z tego okolo 260zl dojazdy 35km i jedzenie!!!!Minus czynsz inne rachunki  kredyt mieszkaniowy!!! I w tym momencie konczy sie moja wyplata dobrze ze zona pracuje ma 100 zl mniej jak ja ale zawsze cos!!!Dzis juz wiem ze to z czego bylem dumny na poczatku czyli sluzba w psp to byl blad!!!! Gdybym dzisiaj mial wybierac to nigdy w zyciu psp do glowy by mi nie przyszla!!!!Wszyscy nas wyprzedzili z zarobkami pracujemy z narazeniem zycia za psie pieniadze!!! Obowiazkow  coraz wiecej czy nikt z tym nic nie zrobi!!! U nas nigdy juz nie bedzie lepiej od nowego roku wszyskto idzie w gore a my znowu w plecy a obiecywanych podwyzek w zyciu nie zobaczymy bo napewno ich nie bedzie bo to tylko podpucha a jak rzuca cos to napewno jakies ochlapy ktorymi podziela sie na gorze!!!A ZZ zawodowe oczywiscie te na samej gorze dbaja tylko o swoje stolki a nie o roboli ktorzy robia cala robote narazaja zycie za pare groszy i musza sie martwic jak przezyc od pierwszego do pierwszego!!!Mam nadzieje ze to ktos czyta!!! I zobaczymy jak bedzie za niedlugo bo jest coraz mniej ludzi chetnych do sluzby bo kto przyjdzie do sluzby za 940zl na poczatek nikt!!! Panowie jesli to czyta ktos z gory to robcie cos bo zle sie dzieje bardzo zle!!!!

zeyborek

  • Gość
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2006, 16:36:53 »
ehh 940zl??? :huh::( ja jestem teraz w drugiej lo i chce potem do SA startowac a potem jak bog da GRW... ale tak czytam i sie zastanawiam czy jest senstam sie pakowac...??za takie pieniadze...fakt, ze tu powinni praocwac Ci, ktorzy robia to z pasji ale chyba jakis pożądny grosz im sie nalezy....

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2006, 16:59:47 »
Owszem, należy się... ale na tym koniec... niestety. Od zawsze wiadomo, że w PSP człowiek się nie dorobi..
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2006, 21:32:37 »
marna kasa, ale fajnie jest byc strazakiem...  -_-

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2006, 20:27:47 »
fakt ^_^

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2006, 17:04:28 »
podobno w ciągu kilku najbli.zszych lat płaca w PSP ma wzrosnąć średnio o ok. 800 zł. ciekawe co? ktos sie orientuje ile w tym prawdy?


Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2006, 17:53:58 »
Tutaj masz cytat ze strony M.S.W.i A.
Cytuj
Data publikacji : dn.24 października 2006

Podwyżki dla strażaków i ratowników PSP
W 2007 funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej otrzymają podwyżki o ok. 230 zł. Od 1 stycznia 2008 roku - przy analogicznej kwocie bazowej - uposażenie funkcjonariuszy PSP ma wzrosnąć o ok. 306 zł.
 
 
Informacje takie przekazał Kierownictwu PSP podsekretarz stanu w MSWiA Paweł Soloch podczas spotkania poświęconego projektowi budżetu MSWiA na 2007 r. oraz projektowi ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009”

 

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele związków zawodowych działających w Państwowej Straży Pożarnej, Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych MSWiA odpowiadającego za cywilny nadzór nad funkcjonowaniem PSP oraz przedstawiciel Departamentu Budżetu MSWiA

Istotną kwestią poruszoną podczas spotkania było dostosowanie zapisów projektu ustawy modernizacyjnej, w zakresie dotyczącym PSP, do zapisów ustawy antykorupcyjnej. Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez strażaków w sferze ochrony przeciwpożarowej.

Celem ustawy jest również udoskonalenie systemu wynagrodzeń pracowników cywilnych i funkcjonariuszy PSP. Priorytetem dla działań MSWiA jest wzrost mnożnika wynagrodzenia za ponadnormatywny czas pracy strażaków.

Rekompensata finansowa za ponadnormatywny czas pracy obejmie funkcjonariuszy PSP pracujących w systemie zmianowym oraz dyżurujących w służbach bojowych. Przedstawiciele związków zawodowych działających w PSP z aprobata odnieśli się do przedstawionych propozycji budżetowych, poparli także działania MSWiA zmierzające do wprowadzenia w życie projektu ustawy modernizacyjnej.






« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2006, 12:25:34 wysłana przez bulon »

Offline sikawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2006, 19:29:17 »
do tego nalezy dołożyć trzynastkę ,sotry mundurowe,dodatek na wypoczynek ,sufitówkę nagrodę roczną oraz śledziowe to około od 500 do 600 zł miesięcznie przy 4 os rodzinie.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2006, 20:41:28 »
oraz śledziowe

Czy kolega może podać jakąś polską nazwę tego dodatku bo cytowana to  chyba regionalna jest. Być może w województwach północnych  bliżej morza bo na południu to pierwsze słyszę  :rolleyes:

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2006, 20:45:14 »
tak to spora dawka kasy odlicz od tego ile OFICERKA zabierze i stary doda ci 50 za lizidupsko a potem mozesz sobie pomarzyc o znakomitych dochodach kupisz sobie nowego...game boya z pokemonami




Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2006, 21:58:56 »
Ech... -_-
Co, by tak faktycznie było odn. zarobków!
Cytuj
Przedstawiciele związków zawodowych działających w PSP z aprobata odnieśli się do przedstawionych propozycji budżetowych, poparli także działania MSWiA zmierzające do wprowadzenia w życie projektu ustawy modernizacyjnej.
Z tym projektem to... w odniesieniu do SK totalna kicha!!! Wyjdzie zapewne samo - po czasie, ale po "dupie" i tak dostaną, jak zwykle na dole :angry:
śledziowe :huh: też nie chytam! No... chyba, że jakieś.., gdzieś  pseud. nagrody na "Wigilię" ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2006, 12:22:26 »
W tym co nam przedstawil kolega FIREMICHAL jest mowa o podwyzkach w 2007,2008. Ja czytalem  projekt tej ustawy w sierpniu jak byl na stronie mswia i byla tam mowa o trzech latach w ktorych maja byc podwyzki    2007r-230zl,   2008r-306zl ,  2009r-330zl. A kolega przedstawil nam publikacje z 24.10.2006 i nie mam tam mowy o 2009 roku. Nie dlugo zniknie zapis o 2008 roku. A w podwyzki nie wierze bo w naszym kraju jest to nie mozliwe wczesniej obetna wyplaty niz dadza podwyzki!!!!A jesli mial by sie stac cud  to na podzial bojowy i tak spadna same ochlapy gora sie podzieli a nam robolom jak zwykle nic!!!! Itak znajac zycie beda dygladac podyzki jak wogole beda!!!Wiec trzeba bedzie pozegnac sie z firma i mykac za granice bo w strazy mozna sie dorobic jedynie choroby siwych wlosow po 30-stce!!!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2006, 12:54:22 »
A w podwyzki nie wierze bo w naszym kraju jest to nie mozliwe wczesniej obetna wyplaty niz dadza podwyzki!!!!A jesli mial by sie stac cud  to na podzial bojowy i tak spadna same ochlapy gora sie podzieli a nam robolom jak zwykle nic!!!! Itak znajac zycie beda dygladac podyzki jak wogole beda!!!Wiec trzeba bedzie pozegnac sie z firma i mykac za granice bo w strazy mozna sie dorobic jedynie choroby siwych wlosow po 30-stce!!!!
Z takimi poglądami czemu jesteś jeszcze w kraju a nie za granicą? :rolleyes:
Może trochę mniej panikarstwa. Nie ma co napalać sie na obiecanki, lecz bez przesadyzmu. :wacko:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2006, 13:04:30 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2006, 09:29:31 »
Czy może ktoś powiedzieć jaką wypłatę dostaniemy w styczniu . Czy z obiecaną podwyżką czy nie?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2006, 10:29:34 »
Czy może ktoś powiedzieć jaką wypłatę dostaniemy w styczniu . Czy z obiecaną podwyżką czy nie?
Historia pokazuje, że podwyżki sa wypłacane w okresie maj - sierpień z wyrównaniem od stycznia.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2006, 11:26:46 »
jak dostane to uwierzę :mellow:

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2007, 22:20:39 »
Któryś pisał że ma ponad 1400 zł kredyty rachunki itd. I dalej źle a co powiecie o ludziach, którzy mają pięcioro dzieci narażają życie w inny sposób, pracuja 6 dni w tygodniu po 10h a do domu przynoszą niecały 1000zł??!!Oni nie moga iść na emeryturę po 15 latch oni nie chodzą co 3 dzień do pracy.A może pomysleć trzeba będzie nad drugą pracą bo w końcu co 3 dzień do pracy a pozostałe dni co siedzenie przed tv????!!!!Znam duzo strażków i jeszcze od żadnego nie usłyszałam że mało dostaje kasy za to większość gdzieś sobie dorabia bo im się chce!!!
Proszę się następnym razem zastanowić zanim napiszecie, że mało zarabiacie.
Pozdrowionka:)
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Pogadajmy o pieniądzach.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2007, 23:38:04 »
Cytuj
I dalej źle a co powiecie o ludziach, którzy mają pięcioro dzieci narażają życie w inny sposób, pracuja 6 dni w tygodniu po 10h a do domu przynoszą niecały 1000zł??
No to jest straszne, ale chyba nie nie w tym kierunku powinno wszystko iść.

Cytuj
A może pomysleć trzeba będzie nad drugą pracą bo w końcu co 3 dzień do pracy a pozostałe dni co siedzenie przed tv?
Należy zaznaczyć że co 3 dzień, ale na 24 godziny co daje 3 dni po 8 godzin. Poza tym życie nie polega tylko na harowaniu jak wół - człowiek ma też rodzinę, obowiązki domowe i inne pasje.

Cytuj
Znam duzo strażków i jeszcze od żadnego nie usłyszałam że mało dostaje kasy za to większość gdzieś sobie dorabia bo im się chce!!!
Proszę się następnym razem zastanowić zanim napiszecie, że mało zarabiacie.
No ci z niższych szczebli to raczej mało zarabiają i zbyt lekko na pewno im nie jest. Ci trochę wyżej mają lepiej, ale głównie w małych miastach, bo w dużym mieście to ja siebie nie widzę - na własne "M" musiałbym chyba kilkanaście lat pracować nie wydając ani grosza z zarobków.