Autor Wątek: Przejście z PB do biura  (Przeczytany 17016 razy)

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Przejście z PB do biura
« dnia: Lipiec 02, 2023, 10:31:47 »
Witam, jak u Was w komendach wygląda sytuacja jeśli chodzi o przejście z podziału bojowego do biura? :straz: :komp:
Wiadomo nie od dzisiaj że chętnych brakuje i brakować będzie, ponieważ każdy woli przyjść na służbę 24 godziny niż codziennie przez 8 godzin siedzieć w kwitach. I moje pytanie czy komendanci chcąc obsadzić wolne etatu w komórkach starają się jakoś zrekompensować nadgodziny, codzienne dojazdy itd. Jeśli dostaję propozycję przejścia do biura i słyszę że to prestiż i jeszcze dostanę 100 zł więcej dodatku :gwiazdki: to jest to śmiech na sali, a podniesienie kwalifikacji nie wchodzi w grę po przed Tobą na szkołę jest "kolejka plecaków" :wall:.
Komendant Główny czy zastępcy cały czas mówią  :tuba:o uatrakcyjnianiu pracy biurowej, o samych zaletach, że przechodząc z PB będziemy docenieni pierwszeństwem na szkoły jak również finansowo a rzeczywistość wygląda całkiem inaczej.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2023, 12:04:42 »
W większości przypadków jest tak jak napisałeś. W tej chwili dodatek S lub F na poziomie 2k to powinno być minimum.... do biura to za karę. Bo jakby szła za tym gratyfikacja finansowa to by problemu nie było

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2023, 12:50:45 »
Bronić się przed 8h do upadłego,  nic nie zyskasz sporo stracisz. Od lat w tej formacji ktoś ewidentnie nie ogarnia narastającej dysproporcji w zakresie atrakcyjności służby w systemie 24h vs 8h.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2023, 14:32:15 »
To dobra rada, broń się do upadłego! Pograj w piłkę, odkurz auto, wciągnij kolejny sezon serialu na netfliksie, weź nadgodziny i będzie fajnie. A jak emerytura zacznie się pojawiać na horyzoncie to się zmieni punkt widzenia. W zeszłym roku odchodziło u mnie kilku takich cwaniaków co to całe lata wyśmiewali przejście do biura. A na ostatniej prostej jeden skakał przez drugiego, żeby się dostać na biurowy wakat  :rofl:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2023, 15:20:07 »
Z perspektywy kilkunastu lat w biurze. Dobrze to było jak tam trafiłem a potem tylko gorzej i taka rownia pochyła od ponad 10 la. Więc walcz i broń się do końca, przykre to ale niestety takie są fakty.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2023, 16:34:37 »
To dobra rada, broń się do upadłego! Pograj w piłkę, odkurz auto, wciągnij kolejny sezon serialu na netfliksie, weź nadgodziny i będzie fajnie. A jak emerytura zacznie się pojawiać na horyzoncie to się zmieni punkt widzenia. W zeszłym roku odchodziło u mnie kilku takich cwaniaków co to całe lata wyśmiewali przejście do biura. A na ostatniej prostej jeden skakał przez drugiego, żeby się dostać na biurowy wakat  :rofl:

A co im to miało dać?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2023, 16:39:05 »
@Harmful
Wyższą grupę? Większe dodatki? Bliżej żłoba?  :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2023, 16:56:47 »
@Harmful
Wyższą grupę? Większe dodatki? Bliżej żłoba?  :cooo:

Ile masz więcej emerytury za każdą grupę wyżej?
Podoficer odchodzi z Pb z 7 grupy, Aspirant z 10. Wiadomo że 12 i 13 jest nie dla każdego.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2023, 17:01:29 »
Ile masz więcej emerytury za każdą grupę wyżej?

To już sobie sam policz  :kwit: Wyższa grupa, większy dodatek, funkcyjny zamiast służbowego. Dobrych kilkaset złotych miesięcznie, kilka tysięcy rocznie, kilkadziesiąt w ciągu lat.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2023, 17:03:29 »
Wiesz, są ludzie, którzy za złotówkę więcej dadzą sobie szyszkę w d*** wsadzić.
Może ich ta różnica między grupami satysfakcjonuje?
Si vis pacem, para bellum

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2023, 17:28:25 »
Panowie policzcie dokładnie. To nie są zawrotne kwoty. A funkcyjny też jest na PB.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2023, 19:42:58 »
13 lat na 8 godzin - największy błąd.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2023, 20:16:13 »
Widzę, że jest na s więcej.
11 lat i przez kilka ostatnich zastanawiam się gdzie zrobiłem błąd. Z każdym rokiem bylo coraz gorzej. Popieram więc przedmówców - NIE RÓB TEGO

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2023, 21:27:06 »
7 lat na 8h, największy błąd. Może i tej emki będzie więcej ale co z tego jak nerwy poszarpane do reszty  :gwiazdki:

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2023, 21:37:51 »
Należy wziąć pod uwagę, że pracując na podziale jesteśmy bardziej narażeni na substancje rakotwórcze, i to nie tylko podczas akcji lub na garażu, ale na całej jednostce. Więc nie patrzmy tylko w jednym kierunku (finansowym), ważne aby móc cieszyć się zdrowiem na emeryturze.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2023, 09:47:43 »
W moim przypadku przejście do biura jest równoznaczne z realną obniżką wypłaty - koszty dojazdu robią swoje i całkowicie pomijając nadgodziny,  biorąc pod uwagę samo uposażenie po podwyżce - koszty dojazdu daje mi miesięcznie 300zł w rękach mniej w biurze niż na 24 a całkowicie pomijam nadgodziny. Licząc ze wszystkim robi się z tego rocznie duża suma w plecy. Ja chcę iść do przodu, znam swoją wartość, ale czasy kiedy zrobiłbym to dla idei dawno minęły.

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2023, 11:03:16 »
Czy są jakieś rozmowy na temat uatrakcyjnienia pracy w biurze? Padły jakieś pomysły? Pytanie całkowicie poważne.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2023, 12:48:20 »
Wszystko jest już dogadane, każdy w systemie 8h ma obligatoryjnie otrzymać 1500 etosów, do ustalenia pozostaje tylko oficjalny kurs jednego etosa w złotówkach.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2023, 12:57:56 »
A wprowadzenie dodatku funkcyjnego jeszcze pogorszyło sytuacje w moim przypadku. Nigdy w życiu nie idziecie na 8h. Będą Wam obiecywać gruszki na wierzbie a będziecie stratni.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2023, 14:07:53 »
Nie rozumiem pojęcia stratni.
O ile zwiększa się ilość dojazdów do pracy to się zgodzę ale jak można mówić o nadgodzinach, które w rzeczywistości są prywatnym czasem zabranym dla PSP.
3/4 mojej służby jestem 8 godzinny i za cholerę nie chciał bym wrócić do systemu zmianowego.
Życie rodzinne ułożyłem pod pracę codzienną, nie dorabiam i nie spinam się o nadgodziny.
System 8 godzinny ma plusy i minusy, trzeba tylko umieć wykorzystać zalety a nie widzieć same wady.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2023, 14:15:31 »
Nie wiem kto tu pisze ? przechodząc do biura po roku aspirantka, następnie SGSP co jest nie osiągalne na podziale. Dodatek dużo lepszy co chwile jakaś nagroda. Jestem na nowych warunkach i będe sobie siedział w ciepły w wieku 55 lat, a inni będą mokli, grzali się. Nadgodzin mam tyle samo co podział, weekendy i swięta wolne, noc przespana w domu. Nim przechodziłem słyszałem to co piszą powyżej.... głupota, która na szczęście się zmienia, zobaczycie za 5 lat jak bedzie ciężko dostać się do biura. Najważniejsze niech Komendanci skończą wymyslać, ten nie, tamten nie, ten za niski, ten rudy, z tym nie pożartujemy :gwiazdki:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2023, 15:28:14 »
Nie wiem kto tu pisze ? przechodząc do biura po roku aspirantka, następnie SGSP co jest nie osiągalne na podziale. Dodatek dużo lepszy co chwile jakaś nagroda. Jestem na nowych warunkach i będe sobie siedział w ciepły w wieku 55 lat, a inni będą mokli, grzali się. Nadgodzin mam tyle samo co podział, weekendy i swięta wolne, noc przespana w domu. Nim przechodziłem słyszałem to co piszą powyżej.... głupota, która na szczęście się zmienia, zobaczycie za 5 lat jak bedzie ciężko dostać się do biura. Najważniejsze niech Komendanci skończą wymyslać, ten nie, tamten nie, ten za niski, ten rudy, z tym nie pożartujemy :gwiazdki:

Srogo kolego poleciałeś.

Dopóki biuro nie otrzyma mozliwości robienia nadgodzin na poziomie takim jak podział to chętny będzie mało. Wprowadzić system hybrydowy, aby strażak miał z 4 służby w miesiącu reszta w biurze i będzie git.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2023, 17:18:08 »

Dopóki biuro nie otrzyma mozliwości robienia nadgodzin na poziomie takim jak podział to chętny będzie mało. Wprowadzić system hybrydowy, aby strażak miał z 4 służby w miesiącu reszta w biurze i będzie git.

i to  by było jakieś rozwiązanie

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2023, 18:05:03 »

Dopóki biuro nie otrzyma mozliwości robienia nadgodzin na poziomie takim jak podział to chętny będzie mało. Wprowadzić system hybrydowy, aby strażak miał z 4 służby w miesiącu reszta w biurze i będzie git.

i to  by było jakieś rozwiązanie

Taaak, szczególnie że są komendanci co potrafią dowódcę JRG opie.... ić za to że pojechał do działań razem z trzema zastępami, no bo przecież papiery leżą 😆

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2023, 19:33:01 »

Dopóki biuro nie otrzyma mozliwości robienia nadgodzin na poziomie takim jak podział to chętny będzie mało. Wprowadzić system hybrydowy, aby strażak miał z 4 służby w miesiącu reszta w biurze i będzie git.

i to  by było jakieś rozwiązanie

Taaak, szczególnie że są komendanci co potrafią dowódcę JRG opie.... ić za to że pojechał do działań razem z trzema zastępami, no bo przecież papiery leżą 😆

No to chętnych nie będzie  :rofl: