Autor Wątek: Przejście z PB do biura  (Przeczytany 17018 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 14, 2023, 18:25:15 »
A ja znam komendę, gdzie naczelnikami dwóch wydziałów do niedawna byli cywile (teraz został jeden), w innym wydziale cywil jest zastępcą naczelnika  :fiuu:

Może ci stażyści od niedawna w mundurze, bo na etat czekali, ale na robocie "zęby zjedli"?
Akurat nie...
Z cywilami też jest problem bo księgowa w KM potrafi na rękę mieć tyle co mł. ratownik... Stąd tendencja ubierania w mundur o której piszesz...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 14, 2023, 18:51:15 »
Wszystko jak zwykle rozbija się o kasę  :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 14, 2023, 19:05:43 »
Chętni na 8 h? U mnie na przestrzeni ostatnich 2 lat , 3 osoby zostały dosłownie zmuszone do przejścia. Przy czym zaznaczam iż nie byli to najlepsi kandydaci , tych oszczędzono aby nie krzywdzić ich "awansem".  Wybrano tych którzy mieli coś za kołnierzem aby za mocno nie oponowali. Oczywiście od tego momentu walczą o powrót na 24 h czemu osobiście się nie dziwię.
Szorujemy po dnie, pozostaje czekać aż okręt pójdzie na dno, wtedy może się ktoś obudzi.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 14, 2023, 19:54:41 »
Wszystko rozbija się o kasę tak jak wspomniał wyżej Mroovka. Dziwi mnie jedno, a może jednak dziwi mnie wiele rzeczy: jak to jest, że jest kasa na dziadkowe, 15+, balkonikowe itd itd, a nie ma kasy dla ludzi, których szukamy do biura? Ale odpowiedź jest chyba jedna: to jest nikły elektorat, więc po co o niego walczyć.
Kasa dla OSP: przed wyborami wystarczyło zadzwonić do znajomego posła, albo po prostu żeby ktoś przyjechał z kandydatów pokazać się na wsi i proszę, są parę dni było 100 albo więcej tysięcy. Equinox pisze tu o jakiś średnich, algorytmach obliczenia tych średnich itd, a tak naprawdę jakby przestać rozdawać kasę na głupoty, to te pieniądze dla pracowników biurowych znalazły by się w momencie. Można mamić tych, którzy od początku kariery są na 8h, gorzej już z tymi co przepracowali kupę lat w systemie 24i teraz przychodzi czas, że chcieliby coś zmienić. I wtedy jest zderzenie ze ścianą finansową w szczególności.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 14, 2023, 20:15:25 »
Wszystko rozbija się o kasę tak jak wspomniał wyżej Mroovka. Dziwi mnie jedno, a może jednak dziwi mnie wiele rzeczy: jak to jest, że jest kasa na dziadkowe, 15+, balkonikowe itd itd, a nie ma kasy dla ludzi, których szukamy do biura? Ale odpowiedź jest chyba jedna: to jest nikły elektorat, więc po co o niego walczyć.
Kasa dla OSP: przed wyborami wystarczyło zadzwonić do znajomego posła, albo po prostu żeby ktoś przyjechał z kandydatów pokazać się na wsi i proszę, są parę dni było 100 albo więcej tysięcy. Equinox pisze tu o jakiś średnich, algorytmach obliczenia tych średnich itd, a tak naprawdę jakby przestać rozdawać kasę na głupoty, to te pieniądze dla pracowników biurowych znalazły by się w momencie. Można mamić tych, którzy od początku kariery są na 8h, gorzej już z tymi co przepracowali kupę lat w systemie 24i teraz przychodzi czas, że chcieliby coś zmienić. I wtedy jest zderzenie ze ścianą finansową w szczególności.
Czemu nikły? w systemie codziennym pracuje ponad 6000 ludzi w PSP... Tylko problem jest jeden za diabła ci wykształceni ludzie nie potrafią się zorganizować...
Moim zdaniem @simek92 nie rozumiesz jak działa budżet... To, że komendant ma duże rezerwy na czymkolwiek poza uposażeniami nie oznacza, że może dać tą kasę na podwyżki dla biura sorry to tak nie działa bo to właśnie ta "średnia" i na tym polega problem  :wacko: Nawet ci pracujący od początku kariery widzą ocb chodzi obecnie na świecie...  :straz: W wyniku działań przez blisko dwie dekady awans z systemu zmianowego o mniej niż 5 grup do góry jest długofalowo nieopłacalny  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 14, 2023, 21:00:59 »
System codzienny w PSP to jest dramat w porównaniu dozmianowego w kwestii finansowej. Na przykładzie mojego 11 i 12. Na picie to będą mieć podobnie do mnie jako szef zmiany. W czasie wolnym spokojnie drugie tyle człowiek sobie dorobi w dni które mu pasuje i jeśli ma taką potrzebę lub ochotę. I jak nasza władza chce zachęcić do przejścia do biura? Tylko dla zapaleńców lub kogoś kogo zmusza sytuacja rodzinna itp.
Kwestia druga jest taka, że obaj dcy JRG powinni zarabiac najlepiej zaraz po komendantach. Są odpowiedzialni za ludzi, ich poziom wyszkolenia, dyscyplinę, ich czas pracy często kursy, uprawnienia itp, potem kwestia wozów i sprzętu oraz budynku i terenu JRG. A np taka księgowa lub prewentysta (w mojej KP) ma dwa razy wyższy dodatek służbowy niż zca dcy JRG... Nonsens.
To jest chore, że nikt nad tym się nie pochyli i wywróci te układy.
Osobiście skreśliłem dla siebie PSP jako drogę zawodową gdzie chce sie rozwijać i awansować. Szkoda czasu i nerwów. W cywilu z takim zaangażowaniem można osiągnąć dużo więcej i na wiele dłużej.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 14, 2023, 21:10:31 »
Szkoda, że problem jest jeszcze dodatkowo pogłębiany przez osoby, które mają z tego tytułu najwięcej problemów tj. samych komendantów. W chwili obecnej nie powinno być mowy o awansie na 8 godzin na czas krótszy niż np. 5 lat. Na szczęście w nieszczęściu w przypadku osób przyjętych na nowych zasadach  już tego tematu nie będzie, a same osoby zainteresowane powinny szybciej pomyśleć o swojej przyszłości.. ale sam szczerze wątpię że tak zrobią.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 14, 2023, 21:22:02 »
Wszystko rozbija się o kasę tak jak wspomniał wyżej Mroovka. Dziwi mnie jedno, a może jednak dziwi mnie wiele rzeczy: jak to jest, że jest kasa na dziadkowe, 15+, balkonikowe itd itd, a nie ma kasy dla ludzi, których szukamy do biura? Ale odpowiedź jest chyba jedna: to jest nikły elektorat, więc po co o niego walczyć.
Kasa dla OSP: przed wyborami wystarczyło zadzwonić do znajomego posła, albo po prostu żeby ktoś przyjechał z kandydatów pokazać się na wsi i proszę, są parę dni było 100 albo więcej tysięcy. Equinox pisze tu o jakiś średnich, algorytmach obliczenia tych średnich itd, a tak naprawdę jakby przestać rozdawać kasę na głupoty, to te pieniądze dla pracowników biurowych znalazły by się w momencie. Można mamić tych, którzy od początku kariery są na 8h, gorzej już z tymi co przepracowali kupę lat w systemie 24i teraz przychodzi czas, że chcieliby coś zmienić. I wtedy jest zderzenie ze ścianą finansową w szczególności.
Czemu nikły? w systemie codziennym pracuje ponad 6000 ludzi w PSP... Tylko problem jest jeden za diabła ci wykształceni ludzie nie potrafią się zorganizować...
Moim zdaniem @simek92 nie rozumiesz jak działa budżet... To, że komendant ma duże rezerwy na czymkolwiek poza uposażeniami nie oznacza, że może dać tą kasę na podwyżki dla biura sorry to tak nie działa bo to właśnie ta "średnia" i na tym polega problem  :wacko: Nawet ci pracujący od początku kariery widzą ocb chodzi obecnie na świecie...  :straz: W wyniku działań przez blisko dwie dekady awans z systemu zmianowego o mniej niż 5 grup do góry jest długofalowo nieopłacalny  :rofl:

Zgodzę się, nie wiem do końca jak działa budżet, ale nie jestem 01 czy 02 ani księgową, żeby zagłębiać się w jego tajniki. Piszę tylko o tym, że naprawdę nie wierzę w to, że nie da się zagwarantować w budżecie państwa kasy na to, żeby system codzienny trochę uatrakcyjniać. Sam jestem przyjęty na nowych zasadach i wizja biura jest realna bardziej, niż w przypadku ludzi , którzy przyszli przed 2013 rokiem. Tylko patrząc na siebie, to teraz naprawdę nie widzę możliwości przejścia na 8h bez dobrej podwyżki, bo nadgodziny i dorabianie zapewniają dobre dodatki do samej pensji z PSP i żeby system 8h był opłacalny, to musi to być jakoś zrekompensowane. I tak jak lampard, prędzej do przejścia na 8h zmusi mnie sytuacja rodzinna, niż chęć awansu. Kwestia jeszcze tego, gdzie tak naprawdę człowiek wyląduje, bo np taka prewencja to nie jest absolutnie moja bajka.
I może czas zrobić porządek w grupach, bo to też jest jakaś paranoja.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 14, 2023, 21:32:14 »
Na szczęście w nieszczęściu w przypadku osób przyjętych na nowych zasadach  już tego tematu nie będzie, a same osoby zainteresowane powinny szybciej pomyśleć o swojej przyszłości.. ale sam szczerze wątpię że tak zrobią.
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... Ja miałem taki sam pogląd jak Ty ale wyprostował mnie kolega oficer na nowych zasadach przyjęty...  Krótka rozmowa może 10 minut... Awans z jego na moją grupę... Razem 270 brutto w grupie przy założeniu odejścia po 30 latach uśredniona wysługa 70 zł różnica w dodatku 500 zł razem 840 zł... Proste liczenie 10 lat w biurze za 500 netto bez nadgodzin, pracując 3 razy częściej dojeżdżając itp...  10% wyższa emka za poświecenia 10 lat życia...
Zgodzę się, nie wiem do końca jak działa budżet, ale nie jestem 01 czy 02 ani księgową, żeby zagłębiać się w jego tajniki. Piszę tylko o tym, że naprawdę nie wierzę w to, że nie da się zagwarantować w budżecie państwa kasy na to, żeby system codzienny trochę uatrakcyjniać. Sam jestem przyjęty na nowych zasadach i wizja biura jest realna bardziej, niż w przypadku ludzi , którzy przyszli przed 2013 rokiem. Tylko patrząc na siebie, to teraz naprawdę nie widzę możliwości przejścia na 8h bez dobrej podwyżki, bo nadgodziny i dorabianie zapewniają dobre dodatki do samej pensji z PSP i żeby system 8h był opłacalny, to musi to być jakoś zrekompensowane. I tak jak lampard, prędzej do przejścia na 8h zmusi mnie sytuacja rodzinna, niż chęć awansu. Kwestia jeszcze tego, gdzie tak naprawdę człowiek wyląduje, bo np taka prewencja to nie jest absolutnie moja bajka.
I może czas zrobić porządek w grupach, bo to też jest jakaś paranoja.
Z politycznego punktu widzenia nie da się sorry... W PSP mamy problem mentalny z komendantami bo uczeni są, że to służba i masz służyć ale z jakichś przyczyn nie wiem czemu za wyższą grupę płacą mniej i wszystko dla nich spoko.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 14, 2023, 21:59:43 »
No to cytując klasyka: Co wolno, jak nic nie wolno? 4 strony wątku i dalej żadnego rozwiązania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 14, 2023, 22:10:32 »
No to cytując klasyka: Co wolno, jak nic nie wolno? 4 strony wątku i dalej żadnego rozwiązania.
Bo systemowe rozwiązanie to nie kilka zdań tekstu i nie plan na jeden przepis... Psuto coś od prawie dwóch dekad a ty chcesz receptę na 4 strony z czego część to troll emeryt  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2023, 22:16:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 15, 2023, 00:38:28 »
No to cytując klasyka: Co wolno, jak nic nie wolno? 4 strony wątku i dalej żadnego rozwiązania.
Bo systemowe rozwiązanie to nie kilka zdań tekstu i nie plan na jeden przepis... Psuto coś od prawie dwóch dekad a ty chcesz receptę na 4 strony z czego część to troll emeryt  :rofl:

No ale kto to psuł i kto nie reagował?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 15, 2023, 06:36:28 »
No ale kto to psuł i kto nie reagował?
Wszyscy po kolei w KG PSP od 2007 (być może 2006 bo dokładnie nie pamiętam kiedy podnoszono pierwsze grupy pojedynczo). Jak mi napiszesz, że ZZ powinny reagować na to to chyba przepraszam za wyrażenie na głowę upadłeś bo z ich punktu widzenia to było dobre dla większości ich członków.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 15, 2023, 08:55:05 »
No ale kto to psuł i kto nie reagował?
Wszyscy po kolei w KG PSP od 2007 (być może 2006 bo dokładnie nie pamiętam kiedy podnoszono pierwsze grupy pojedynczo). Jak mi napiszesz, że ZZ powinny reagować na to to chyba przepraszam za wyrażenie na głowę upadłeś bo z ich punktu widzenia to było dobre dla większości ich członków.

Pozwolę się  nie zgodzić.
W dłuższej perspektywie zaszkodziło to wszystkim. Pośrednio lub bezpośrednio dotyka to teraz wszystkich.


Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 15, 2023, 09:28:41 »
No ale kto to psuł i kto nie reagował?
Wszyscy po kolei w KG PSP od 2007 (być może 2006 bo dokładnie nie pamiętam kiedy podnoszono pierwsze grupy pojedynczo). Jak mi napiszesz, że ZZ powinny reagować na to to chyba przepraszam za wyrażenie na głowę upadłeś bo z ich punktu widzenia to było dobre dla większości ich członków.

A to nie istnieje w ZZ takie coś jak planowanie? Trochę teraz zawiewa mi tu problemami, które sami stworzyliśmy i teraz będziemy je naprawiac. Widać, że ważne było tu i teraz.