Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408961 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2000 dnia: Sierpień 22, 2023, 15:10:15 »
Doszło do zmitologizowania uposażenia żołnierzy a prawda jest taka, że na początku to oni mają fest przewagę nad innymi służbami ale im dalej tym ona topnieje. Jedyna taka naprawdę namacalna przewaga to ich odprawa mieszkaniowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2001 dnia: Sierpień 22, 2023, 16:10:51 »
Różnica pomiędzy młodym oficerem po SGSP a młodym oficerem po uczelni MON jest znaczna. Młody oficer MON jak dostaje przydział to i zakwaterowanie w internacie jednostki za darmo i jeszcze mu sprzątaczka sprząta. Młody oficer SGSP dostaje przydział i jak ma farta to mu dadzą pokój gościnny na jednostce odpłatnie, na czas określony i lepiej jak sobie szybko coś sam ogarnie czyli już można liczyć strata na kawalerce od wypłaty jakieś 1500-2000zl. Sam tego doświadczyłem, jak trafiłem razem z kolegą do tego samego miasta na drugim końcu Polski, ja po SGSP, on po WAT. Ja ogarniałem sobie mieszkanie sam, on dostał od wojska.
Do tego liczne dodatki... skoczkowe, saperskie, nurkowe, zwalczanie terroryzmu, pilotowe, odrzutowe itp...
Grupy specjalistyczne powinny też mieć takie dodatki. Sam nie jestem w grupie ale jak patrzę na chłopaków nurków przyjętych po 2013 roku to im współczuję szukania trupów w szambie, a ich starsi koledzy się śmieją że sobie po 20 latach odejdą na pełną emkę bo mają % za nurkowanie.
Siatka plac wymaga poprawy, dobry pomysł jest nad zwiększeniem różnicy w wypłatach pomiędzy korpusami.
Grupy specjalistyczne powinny być docenione bo inaczej umrą śmiercią naturalną. Nie będzie chętnych. Więcej różnych dodatków za dodatkowe aktywności. Nie uznaniowe, tylko realne za realną działalność. Bo służbowy i motywacyjny jest uznaniowy. Można dać ale czy to obowiązek?

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2002 dnia: Sierpień 22, 2023, 16:33:09 »
A u nas ile zarobi mł. kpt. na 8 godzin? Powyżej 6k zł na pewno. A jak ma możliwość jeszcze zrobić nadgodziny to prawie to samo wychodzi. Tak więc jak ktoś chce za niewiele większe pieniądze być w wojsku zamiast w straży to jego wybór.
6k zarobi jeżeli mówisz o brutto. Netto jest to raczej nie realne, chyba że mówisz o ml. Kpt z 15 letnim stażem lub większym.
Porównanie u nas ml. Kpt. od razu po szkole do ppor. po szkole wypada co najmniej kiepsko. Pomijając wyższe socjale to i pensja jest niższa. Plus trzeba wziąć pod uwagę jakie stanowisko może nawet na 8h zająć ten ml. Kpt zaraz po szkole i jaki dodatek jest w stanie zaoferować mu 01 przy obecnych budżetach 😂

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2003 dnia: Sierpień 22, 2023, 17:11:13 »
Różnica pomiędzy młodym oficerem po SGSP a młodym oficerem po uczelni MON jest znaczna. Młody oficer MON jak dostaje przydział to i zakwaterowanie w internacie jednostki za darmo i jeszcze mu sprzątaczka sprząta. Młody oficer SGSP dostaje przydział i jak ma farta to mu dadzą pokój gościnny na jednostce odpłatnie, na czas określony i lepiej jak sobie szybko coś sam ogarnie czyli już można liczyć strata na kawalerce od wypłaty jakieś 1500-2000zl. Sam tego doświadczyłem, jak trafiłem razem z kolegą do tego samego miasta na drugim końcu Polski, ja po SGSP, on po WAT. Ja ogarniałem sobie mieszkanie sam, on dostał od wojska.
Do tego liczne dodatki... skoczkowe, saperskie, nurkowe, zwalczanie terroryzmu, pilotowe, odrzutowe itp...
Grupy specjalistyczne powinny też mieć takie dodatki. Sam nie jestem w grupie ale jak patrzę na chłopaków nurków przyjętych po 2013 roku to im współczuję szukania trupów w szambie, a ich starsi koledzy się śmieją że sobie po 20 latach odejdą na pełną emkę bo mają % za nurkowanie.
Siatka plac wymaga poprawy, dobry pomysł jest nad zwiększeniem różnicy w wypłatach pomiędzy korpusami.
Grupy specjalistyczne powinny być docenione bo inaczej umrą śmiercią naturalną. Nie będzie chętnych. Więcej różnych dodatków za dodatkowe aktywności. Nie uznaniowe, tylko realne za realną działalność. Bo służbowy i motywacyjny jest uznaniowy. Można dać ale czy to obowiązek?

O jak miło zobaczyć że ktoś o nurkach na nowych zasadach piszę prawdę jak to wygląda. Ja jestem nurkiem już wiele lat i wszystko jest fajne póki młody nie trafi na ciężki sezon taki jak w tym roku i nagle się okazuję że tyranię pod wodą w poszukiwaniu topielca nie jest takie fajne to nie Egipt. Młody widzi że nic nie ma starzy się z niego śmieją on całą robotę robi. A jak chce zrezygnować to jak najbardziej ale zadbamy byś poszedł na jednostkę gdzieś daleko. To jest chore jak pytam o motywację to słyszę że na marchewkę w PSP nie ma ale jest na kij, grupy specjalistyczne są fajne przy medialnych akcjach a tak to problem jest. W wojsku nurek z Formozy za wynurkowanie odpowiedniej liczby godzin dostaję konkretną kasę, Ja już nie wieże że na lepsze coś się zmieni.... Dodam jeszcze dodatkowe badania i chyba najwyższą liczbę wyjazdów z grup specjalistycznych
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 17:22:04 wysłana przez zegpaw »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2004 dnia: Sierpień 22, 2023, 17:41:59 »
6k zarobi jeżeli mówisz o brutto. Netto jest to raczej nie realne, chyba że mówisz o ml. Kpt z 15 letnim stażem lub większym.
Porównanie u nas ml. Kpt. od razu po szkole do ppor. po szkole wypada co najmniej kiepsko. Pomijając wyższe socjale to i pensja jest niższa. Plus trzeba wziąć pod uwagę jakie stanowisko może nawet na 8h zająć ten ml. Kpt zaraz po szkole i jaki dodatek jest w stanie zaoferować mu 01 przy obecnych budżetach 😂
10 grupa 3880 mł. kpt. 1922 wysługa 8 lat 310 zł do tego służbowy 1000 zł (w biurze realne) razem prawie 5900 netto bez jakichkolwiek innych dodatków gołe uposażenie.
W wojsku nurek z Formozy za wynurkowanie odpowiedniej liczby godzin dostaję konkretną kasę, Ja już nie wieże że na lepsze coś się zmieni.... Dodam jeszcze dodatkowe badania i chyba najwyższą liczbę wyjazdów z grup specjalistycznych
Popłynąłeś niczym nurek z Formozy...Ostro. Człowieku to elita elit wojsk specjalnych...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 17:47:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2005 dnia: Sierpień 22, 2023, 18:03:52 »
6k zarobi jeżeli mówisz o brutto. Netto jest to raczej nie realne, chyba że mówisz o ml. Kpt z 15 letnim stażem lub większym.
Porównanie u nas ml. Kpt. od razu po szkole do ppor. po szkole wypada co najmniej kiepsko. Pomijając wyższe socjale to i pensja jest niższa. Plus trzeba wziąć pod uwagę jakie stanowisko może nawet na 8h zająć ten ml. Kpt zaraz po szkole i jaki dodatek jest w stanie zaoferować mu 01 przy obecnych budżetach 😂
10 grupa 3880 mł. kpt. 1922 wysługa 8 lat 310 zł do tego służbowy 1000 zł (w biurze realne) razem prawie 5900 netto bez jakichkolwiek innych dodatków gołe uposażenie.
W wojsku nurek z Formozy za wynurkowanie odpowiedniej liczby godzin dostaję konkretną kasę, Ja już nie wieże że na lepsze coś się zmieni.... Dodam jeszcze dodatkowe badania i chyba najwyższą liczbę wyjazdów z grup specjalistycznych
Popłynąłeś niczym nurek z Formozy...Ostro. Człowieku to elita elit wojsk specjalnych...
Nurkują? Nurkują wykonują pracę pod podwyźonym ciśnieniem ? Wykonują sam z nimi nurkowałem kolego wiem co piszę. Jak najbardziej elita ale po za nimi też mają nurków w wojsku z tym samym dodatkiem ale czy związku z tym grupą specjalistycznym w PSP nic się nie należy? Husa to nie elita PSP? Lubię twoje podejście pchać kasę dziadka  emerytą i krytykować każdego komu się to nie podoba  i nie chwali obecnego rządu:kask:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 18:12:57 wysłana przez zegpaw »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2006 dnia: Sierpień 22, 2023, 18:48:30 »
Nurkują? Nurkują wykonują pracę pod podwyźonym ciśnieniem ? Wykonują sam z nimi nurkowałem kolego wiem co piszę. Jak najbardziej elita ale po za nimi też mają nurków w wojsku z tym samym dodatkiem ale czy związku z tym grupą specjalistycznym w PSP nic się nie należy? Husa to nie elita PSP? Lubię twoje podejście pchać kasę dziadka  emerytą i krytykować każdego komu się to nie podoba  i nie chwali obecnego rządu:kask:
Lubię bzdurne porównania i historię jak to grupy specjalistyczne  albo ostatnio nawet całe PSP upadnie  :rofl:
Do póki są chętni do służby w takich ilościach to nie będzie nowych zachęcaczy do służby i taka jest prawda bo po co namawiać kogoś do zakupu czegoś na co i tak jest popyt.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2007 dnia: Sierpień 22, 2023, 21:35:12 »
Czym się różni nurek Formozy od nurka marynarki wojennej albo wojsk saperskich? Tym że nurek Formozy ma jeszcze dodatek za fizyczne zwalczanie terroryzmu.
Mój znajomy został w ostatnim roku koordynatorem wojewódzkim ratownictwa specjalistycznego, tego który się obecnie najbardziej "rozwija" i idzie najwięcej pieniędzy. Miał mieszane uczucia, raczej pozytywne. Po miesiącu pytam się go "to ile za to dostałeś?". Oczywiście odpowiedź że nic. Po kolejnym miesiącu się znowu pytam, jakie nagrody dostał. Dalej nic. Po trzecim miesiącu się pytam a on mi mówi żebym go nie wkurzał bo odbiera telefony na wolnym po nocach i dalej nic nie dostał. Szkoda bo prawdziwy pasjonat, a już powoli myśli jak się pozbyć tych dodatkowych obowiązków i coś w prywacie działać.

Offline Marianzkrzaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2008 dnia: Sierpień 22, 2023, 22:51:42 »
Panie Eqinox proponuje zapoznać się z tematem nurkowania w wojsku a nie wydawać opinie na podstawie nazwy oraz marketingu JW Formoza.  A żeby Ci ułatwić zapoznanie się z faktami, bo Google może Cię pokonać tak jak przyznawanie racji komuś innemu niż Ty sam to informuje:
- 99,9% nurkowań w Formozie jest do głębokości 7m.,
- 90% nurków w Formozie od przyjęcia do emerytury nigdy nie bierze udziału w misji bojowej,
- 100% pobiera dodatki za pracę w warunkach podwyższonego ciśnienia,
- wypadkowość w trakcie ćwiczeń wyższa o 1000% niż w SGRW,
- spersonalizowany sprzęt najwyżej klasy a nie jeden wysłużony suchy skafander na 3 osoby,
- wąska specjalizacja działań.
Także zanim wyślesz tych wielkich specjalistów w kosmos a naszych nurasów do robienia rejonów w WC to zapoznaj się z tematem. Poznaj kilku operatorów z takiej jednostki pogadsj z nimi a potem się wypowiadaj, bo zawsze masz dużo do powiedzenia a mało to ma wspólnego z faktami.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2009 dnia: Sierpień 22, 2023, 22:54:33 »
Jedyne czego mnie ta służba przez lata nauczyła to tego że "wydajni pracownicy są nagradzani tylko i wyłącznie dodatkowymi obowiazkami natomiast kasę i całą resztę zgarniają ci którzy najgłośniej krzyczą ile to narobili a niekoniecznie zrobili".
Jak jeździsz czasem pociągiem to na wiekszości oknien jest naklejka z życiowym przesłaniem idealnie pasującym do PSP " Nie wychylaj się "
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 07:36:54 wysłana przez pb11 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2010 dnia: Sierpień 23, 2023, 07:04:48 »
Dziękuję Tobie za to podsumowanie. Trudno się z nim nie zgodzić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2011 dnia: Sierpień 23, 2023, 07:56:07 »
Panie Eqinox proponuje zapoznać się z tematem nurkowania w wojsku a nie wydawać opinie na podstawie nazwy oraz marketingu JW Formoza.  A żeby Ci ułatwić zapoznanie się z faktami, bo Google może Cię pokonać tak jak przyznawanie racji komuś innemu niż Ty sam to informuje:
- 99,9% nurkowań w Formozie jest do głębokości 7m.,
- 90% nurków w Formozie od przyjęcia do emerytury nigdy nie bierze udziału w misji bojowej,
- 100% pobiera dodatki za pracę w warunkach podwyższonego ciśnienia,
- wypadkowość w trakcie ćwiczeń wyższa o 1000% niż w SGRW,
- spersonalizowany sprzęt najwyżej klasy a nie jeden wysłużony suchy skafander na 3 osoby,
- wąska specjalizacja działań.
Także zanim wyślesz tych wielkich specjalistów w kosmos a naszych nurasów do robienia rejonów w WC to zapoznaj się z tematem. Poznaj kilku operatorów z takiej jednostki pogadsj z nimi a potem się wypowiadaj, bo zawsze masz dużo do powiedzenia a mało to ma wspólnego z faktami.
Porównaj sobie same kryteria naboru
https://formoza.wp.mil.pl/pl/pages/test-sprawnosciowy-2018-01-30-t/
Skoro jest tam tak dobrze i fajnie a ja akurat będę w Trójmieście przez tydzień to może zajdę i zapytam czy w ogóle służy tam jakiś nurek z PSP.
ps.Dalej mnie bawią te porównania. 
Jedyne czego mnie ta służba przez lata nauczyła to tego że "wydajni pracownicy są nagradzani tylko i wyłącznie dodatkowymi obowiazkami natomiast kasę i całą resztę zgarniają ci którzy najgłośniej krzyczą ile to narobili a niekoniecznie zrobili".
Jak jeździsz czasem pociągiem to na wiekszości oknien jest naklejka z życiowym przesłaniem idealnie pasującym do PSP " Nie wychylaj się "
Myślę, że to zbyt daleko idące uogólnienie. Ale faktem jest, że jak pokażesz, że masz jakieś "cywilne" umiejętności to będą one nadużywane.

Zapomniałem wczoraj była wideokonferencja KG z KW i ustalono, że każdy w danym województwie otrzyma taką samą wysokość tej specjalnej nagrody która ma być wypłacona do końca wrzesnia. Niezależnie czy naczelnik czy stażysta.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 08:31:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2012 dnia: Sierpień 23, 2023, 09:12:14 »
Wiesz jak działał socjalizm i do czego w końcowym efekcie doprowadził.
 Nawet z pozoru tak niewielka kwota jak ta z "nagrody specjalnej"  wypłacona w ten sposób powoduje że raz za razem wyznaczany jest trend, pokazujący ludziom że nie warto się wychylać.
I takich potknięć wygaszających zaangażowanie funkcjonariuszy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat było mnóstwo. Kropla drąży skałę,  efekty takiej polityki już dawno są widoczne a mimo to w imię populizmu brniemy w to dalej.

Wiec czy ja uogólniam czy raczej Ty pudrujesz trupa.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2013 dnia: Sierpień 23, 2023, 09:28:46 »
Jedyne czego mnie ta służba przez lata nauczyła to tego że "wydajni pracownicy są nagradzani tylko i wyłącznie dodatkowymi obowiazkami natomiast kasę i całą resztę zgarniają ci którzy najgłośniej krzyczą ile to narobili a niekoniecznie zrobili".
Jak jeździsz czasem pociągiem to na wiekszości oknien jest naklejka z życiowym przesłaniem idealnie pasującym do PSP " Nie wychylaj się "
Dokładnie jak robisz dobrze i można zawsze na ciebie liczyć to zawsze jesteś zauważany.....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2014 dnia: Sierpień 23, 2023, 09:50:12 »
Wiesz jak działał socjalizm i do czego w końcowym efekcie doprowadził.
 Nawet z pozoru tak niewielka kwota jak ta z "nagrody specjalnej"  wypłacona w ten sposób powoduje że raz za razem wyznaczany jest trend, pokazujący ludziom że nie warto się wychylać.
I takich potknięć wygaszających zaangażowanie funkcjonariuszy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat było mnóstwo. Kropla drąży skałę,  efekty takiej polityki już dawno są widoczne a mimo to w imię populizmu brniemy w to dalej.
Wiec czy ja uogólniam czy raczej Ty pudrujesz trupa.
Wiesz ja z natury prawak ale demonizuje się pojęcie socjalizmu przez pryzmat komunizmu natomiast socjalizm skandynawski tzw. model nordycki jest naprawdę często stawiany za wzór... Widzisz i tutaj dotknąłeś klu problemu jak przy takich środkach które PSP otrzymała w ciągu 7 lat nadrobić lat kilkanaście. Na początku testowano wszystkim po równo no ale w pewnym momencie sprawa się rypła bo po co zostawać z-ca dowódcy zmiany skoro różnica w grupie do kierowcy wynosiła 50 zł... Kiedyś był argument wyższej emki ale tam różnica jeszcze bardziej spadła więc dawaj to prostować... I tak w koło pokonujemy bohatersko problemy które sami tworzymy  :rofl: Wczoraj wieczorem siedziałem przez kompem i postawiłem policzyć co by było jak byśmy te pieniądze które otrzymaliśmy w latach 2016-2023 podzielili % do grupy na podstawie średniej czyli kwota 2150 była średnią podwyżką przydzieloną % i nie było by tak, że są grupy które dostały 90% podwyżki i takie co dostały 24% i wyszły mi ciekawe wyniki bo dopiero na 3 lub 4 grupie była by najniższa krajowa. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2015 dnia: Sierpień 23, 2023, 11:26:43 »
Widzisz jak zwykle bronisz stanu posiadania.

A może trzeba było powiedzieć głośno że utrzymanie poziomu chętnych do zatrudnienia w PSP odbyło się kosztem wszystkich pozostałych. Trzeba było głośno krzyczeć że taka skala dosypywanych środków nie pozwala gonić najniższej krajowej niskim grupom bez zabierania i obniżania stanu posiadania pozostałych.  Mimo własnych obserwacji nadal udowadniasz na forum że przegoniliśmy wszystkich do okoła uprawiając z premedytacją czystą demagogie. Zresztą teraz też to robisz tak a nie inaczej przedstawiając sprawę.
Zawsze poszerzając okres, zawężając lub rozszerzając poszczególne parametry da się wykazać swoje racje ale to tylko manipulowanie danymi nic więcej.
Trzeba jasno powiedzieć że obecny "niezły" status młodych został osiągnięty za pomocą degradacji siatki płac oraz praktycznie wyeliminowaniem motywacyjnego charakteru dodatków i nagród.
Do czego taka polityka doprowadziła wszyscy widzimy, co gorsza młodzi też wam nie podziękuję bo całą służbę nie jest się młodym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 12:02:47 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2016 dnia: Sierpień 23, 2023, 12:23:27 »
A może trzeba było powiedzieć głośno że utrzymanie poziomu chętnych do zatrudnienia w PSP odbyło się kosztem wszystkich pozostałych. Trzeba było głośno krzyczeć że taka skala dosypywanych środków nie pozwala gonić najniższej krajowej niskim grupom bez zabierania i obniżania stanu posiadania pozostałych.  Mimo własnych obserwacji nadal udowadniasz na forum że przegoniliśmy wszystkich do okoła uprawiając z premedytacją czystą demagogie. Zresztą teraz też to robisz tak a nie inaczej przedstawiając sprawę.
Zawsze poszerzając okres, zawężając lub rozszerzając poszczególne parametry da się wykazać swoje racje ale to tylko manipulowanie danymi nic więcej.
Trzeba jasno powiedzieć że obecny "niezły" status młodych został osiągnięty za pomocą degradacji siatki płac oraz praktycznie wyeliminowaniem motywacyjnego charakteru dodatków i nagród.
Do czego taka polityka doprowadziła wszyscy widzimy, co gorsza młodzi też wam nie podziękuję bo całą służbę nie jest się młodym.
@pb11 to, że jesteś jednym z najlepiej znających realia straży użytkowników forum i tak samo pięknie bronisz interesu "tych" pokrzywdzonych takim rozdziałem. Przy ograniczonych środkach coś zawsze się dzieje kosztem czegoś... Nie jest to czysta demagogia tylko retoryka zgodna z moimi poglądami. Ale wracając do meritum trzeba to naprawić kosztem wiecznie niezadowolonych młodych i tak długo naginać kijek aż nie zacznie trzeszczeć  :wacko: :rofl: (Żeby nie było to sarkazm)
Szczerze to nawet jest koncepcja przebudowy jednego z dodatków czyli dodatku za stopień w sposób bardzo zasadniczy aby zachęcał do edukacji ale to nie może się wydarzyć bez reformy kształcenia dziennego lub jego całkowitej likwidacji bo nie wyobrażam sobie dać komuś 1000 więcej za to że skończył dwuletnią przyzakładówkę gdy człowiek służący od 5 lat ma o tyle właśnie mniej. I wtedy będziemy mieli najbardziej zróżnicowaną siatkę płac ze wszystkich służb MSWiA  :wacko:
A jak nie będzie zgody na to to damy do grupy wszystko można już dawać prawie po równo (+/-100) bo wraz w wprowadzeniem świadczenia +15  strażak mający 20 lat służby dostając 500 zł  otrzyma realnie 660 zł... W tym momencie jesteś w arcy ciekawej sytuacji  :wacko:
Co by się nie działo teraz siatka płac będzie się rozjeżdżać  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marianzkrzaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2017 dnia: Sierpień 23, 2023, 12:37:39 »
Panie Eqinox proponuje zapoznać się z tematem nurkowania w wojsku a nie wydawać opinie na podstawie nazwy oraz marketingu JW Formoza.  A żeby Ci ułatwić zapoznanie się z faktami, bo Google może Cię pokonać tak jak przyznawanie racji komuś innemu niż Ty sam to informuje:
- 99,9% nurkowań w Formozie jest do głębokości 7m.,
- 90% nurków w Formozie od przyjęcia do emerytury nigdy nie bierze udziału w misji bojowej,
- 100% pobiera dodatki za pracę w warunkach podwyższonego ciśnienia,
- wypadkowość w trakcie ćwiczeń wyższa o 1000% niż w SGRW,
- spersonalizowany sprzęt najwyżej klasy a nie jeden wysłużony suchy skafander na 3 osoby,
- wąska specjalizacja działań.
Także zanim wyślesz tych wielkich specjalistów w kosmos a naszych nurasów do robienia rejonów w WC to zapoznaj się z tematem. Poznaj kilku operatorów z takiej jednostki pogadsj z nimi a potem się wypowiadaj, bo zawsze masz dużo do powiedzenia a mało to ma wspólnego z faktami.
Porównaj sobie same kryteria naboru
https://formoza.wp.mil.pl/pl/pages/test-sprawnosciowy-2018-01-30-t/
Skoro jest tam tak dobrze i fajnie a ja akurat będę w Trójmieście przez tydzień to może zajdę i zapytam czy w ogóle służy tam jakiś nurek z PSP.
ps.Dalej mnie bawią te porównania. 
 
Jaki nurek z PSP miałby służyć w JW Formoza? Na jakiej podstawie? Po co wogole takie populizmy piszesz?
To, że ktoś ma dodatkowo przywieszony pod sobą karabin i kilkanaście kg sprzętu nie czyni go jakimś super nurkiem. Wiesz może, że w Formozie duża część ćwiczeń i większość operacji wykonuje się w oparciu o skutery podwodne? A my czeszemy dno pedałując nogami i ciągnąć kabloline. Także takie porównania że oni mają tak wyśrubowane wymagania naboru w stosunku do PSP są bez sensu, no są sytuację w których to my a nie oni wykonujemy cięższa fizycznie pracę. A poza tym oni są żołnierzami wojsk specjalnych a my strażakami więc do obu formacji potrzebna jest inna minimalna sprawność fizyczna. Porównanie jak zwykle w Twoim przypadku maksymalnie polaryzujące i zasypujące populizmem Twój braki w wiedzy elementarne o pracy w wodzie.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2018 dnia: Sierpień 23, 2023, 12:44:19 »
Jaki nurek z PSP miałby służyć w JW Formoza? Na jakiej podstawie? Po co wogole takie populizmy piszesz?
To, że ktoś ma dodatkowo przywieszony pod sobą karabin i kilkanaście kg sprzętu nie czyni go jakimś super nurkiem. Wiesz może, że w Formozie duża część ćwiczeń i większość operacji wykonuje się w oparciu o skutery podwodne? A my czeszemy dno pedałując nogami i ciągnąć kabloline. Także takie porównania że oni mają tak wyśrubowane wymagania naboru w stosunku do PSP są bez sensu, no są sytuację w których to my a nie oni wykonujemy cięższa fizycznie pracę. A poza tym oni są żołnierzami wojsk specjalnych a my strażakami więc do obu formacji potrzebna jest inna minimalna sprawność fizyczna. Porównanie jak zwykle w Twoim przypadku maksymalnie polaryzujące i zasypujące populizmem Twój braki w wiedzy elementarne o pracy w wodzie.

Naszemu koledze z S w ciemnościach jeszcze nigdy trup nie wpłynął na plecy - więc piszesz o czymś czego nie ogarnia i długo nie będzie :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2019 dnia: Sierpień 23, 2023, 12:58:49 »
Jaki nurek z PSP miałby służyć w JW Formoza? Na jakiej podstawie? Po co wogole takie populizmy piszesz?
To, że ktoś ma dodatkowo przywieszony pod sobą karabin i kilkanaście kg sprzętu nie czyni go jakimś super nurkiem. Wiesz może, że w Formozie duża część ćwiczeń i większość operacji wykonuje się w oparciu o skutery podwodne? A my czeszemy dno pedałując nogami i ciągnąć kabloline. Także takie porównania że oni mają tak wyśrubowane wymagania naboru w stosunku do PSP są bez sensu, no są sytuację w których to my a nie oni wykonujemy cięższa fizycznie pracę. A poza tym oni są żołnierzami wojsk specjalnych a my strażakami więc do obu formacji potrzebna jest inna minimalna sprawność fizyczna. Porównanie jak zwykle w Twoim przypadku maksymalnie polaryzujące i zasypujące populizmem Twój braki w wiedzy elementarne o pracy w wodzie.
Ustawa o obronie ojczyzny art. 137... Podstawa prawna zacytuje moich przedmówców droga wola... Nawet ZUSu PSP płacić nie musi!
To nie ja porównałem nurków PSP do Formozy tylko ty.
Naszemu koledze z S w ciemnościach jeszcze nigdy trup nie wpłynął na plecy - więc piszesz o czymś czego nie ogarnia i długo nie będzie :)
Bo to strasznie się różni od wejścia nogą w ofiarę pożaru w ciemności albo wyjmowania z auta człowieka po dekapitacji.
Poszukiwanie trupów co ma wspólnego z ratowaniem życia i zdrowia?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 13:04:19 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2020 dnia: Sierpień 23, 2023, 13:29:13 »
@Eqinox

Czytając twoje wpisy można dojść do przekonania że wiedzę masz ale skromną szczególnie na temat ratownictwa i tu bym na twoim miejscu się nie wypowiadał :)
W tej formacji obowiązuje czas ratowniczy w przypadku zniknięcia osoby pod wodą i mimo wszystko wielu ludzi udaje się wydobyć w tym czasie - co z tym związane ratuje się życie a minimum próbują. Widziałem wielokrotnie nurka walczącego np. z nurtem rzeki , widziałem kilka sytuacji podbramkowych i nie porównuj nieboszczyka w samochodzie czy pożarze do poszukiwania ofiar utonięć bo nie masz o tym pojęcia. Pomijam zejścia na 40 czy 50 m a takie też się zdarzają. Tu bezwzględnie należy się gratyfikacja pieniężna.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 13:46:59 wysłana przez MIKO »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2021 dnia: Sierpień 23, 2023, 14:26:53 »
Czytając twoje wpisy można dojść do przekonania że wiedzę masz ale skromną szczególnie na temat ratownictwa i tu bym na twoim miejscu się nie wypowiadał :)
W tej formacji obowiązuje czas ratowniczy w przypadku zniknięcia osoby pod wodą i mimo wszystko wielu ludzi udaje się wydobyć w tym czasie - co z tym związane ratuje się życie a minimum próbują. Widziałem wielokrotnie nurka walczącego np. z nurtem rzeki , widziałem kilka sytuacji podbramkowych i nie porównuj nieboszczyka w samochodzie czy pożarze do poszukiwania ofiar utonięć bo nie masz o tym pojęcia. Pomijam zejścia na 40 czy 50 m a takie też się zdarzają. Tu bezwzględnie należy się gratyfikacja pieniężna.
A kto ten czas sobie wprowadził? Ten sam co zasady  :rofl: To tak samo jak ty wpisałeś do "zasad" które współtworzyłeś sprzęt który produkujesz.
PS. przez tyle lat ktoś wpisał gdzieś do "zasad" lance które wtedy proponowałeś  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 14:30:36 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2022 dnia: Sierpień 23, 2023, 14:34:37 »
Cytuj
Zapomniałem wczoraj była wideokonferencja KG z KW i ustalono, że każdy w danym województwie otrzyma taką samą wysokość tej specjalnej nagrody która ma być wypłacona do końca wrzesnia. Niezależnie czy naczelnik czy stażysta.


A już KG nie dopowiedział ze mamy sobie dozbierać resztę pieniędzy z funduszów nagrodowych danej KM/KP? Bo nie starczyło dla wszystkich  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 14:37:36 wysłana przez Butel »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2023 dnia: Sierpień 23, 2023, 14:39:46 »
Otórz kolego @Eqinox zupełnie mnie nie zrozumiałeś.

Ja nikogo nie bronię a już na pewno nie "Tych" pokrzywdzonych.  Ponieważ Ci pokrzywdzeni tą wprowadzaną namiastką socjalizmu to zazwyczaj najbardziej  aktywni strażacy, mający odpowiedni zasób umiejętności i kompetencji aby sobie poradzić poza PSP. Oni sobie dorobią w cywilu, tyle tylko że swoją aktywność przeniosą poza PSP. Kolokwialnie ujmując po którymś kopie w dupe wyalienują się dołączając do rzeszy obojętnych przychodzących odrobić swoje.

Właśnie tego bronię aby poprzez realizację takiej polityki nie doprowadzać do mentalnej ucieczki z PSP ludzi którzy gotowi byli robić  coś więcej. Bo na razie to właśnie osiągnęliśmy, i nie do końca uczciwym jest mówienie że inaczej się nie dało . Zawsze ktoś dokonuje wyboru lepszego lub gorszego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 15:21:12 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2024 dnia: Sierpień 23, 2023, 14:52:40 »
A już KG nie dopowiedział ze mamy sobie dozbierać resztę pieniędzy z funduszów nagrodowych danej KM/KP? Bo nie starczyło dla wszystkich  :kwit:
Ale wiesz, że pieniądze też przyszły na wakaty? I w pierwszej kolejności z tego. Starczyło dla wszystkich ale jest to % funduszu płac (dokładnie 3,2% z 5/12) i każda KM i KP ma inna średnią i żeby nie było jaj to każdy w województwie ma dostać taką samą.
Właśnie tego bronię aby poprzez realizację takiej polityki nie doprowadzać do mentalnej ucieczki z PSP ludzi którzy gotowi byli robić  coś więcej. Bo na razie to właśnie osiągnęliśmy, i nie do końca uczciwym jest mówienie że inaczej się nie dało . Zawsze ktoś dokonuje wybóru lepszego lub gorszego.
O jeden krok sprawy poszły za daleko w dwóch momentach ostatnich 7 lat czyli przeszeregowanie grup 1-8 i potem 2-5... W zasadzie dopiero zróżnicowanie podwyżki 2023 doprowadziło do sprzątnięcia problemu ale sytuacja nie jest taka jak 2018 więc trzeba dalej bohatersko pokonywać problemy które wymyślili ZZ Policji :rofl:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2023, 15:09:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.