Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408870 razy)

Offline sekcja998/112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1200 dnia: Luty 15, 2023, 16:46:37 »
ponoć na karetkę można się zgłosić tam się większe dodatki dostaje 😂😂😂😂😂. a komendant powiedział nie mam pieniędzy

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1201 dnia: Luty 15, 2023, 17:31:23 »
Przepraszam edit. zadowoleni są tzw. Panowie z wysługą jak napisał przedmówca "starsi goście co mają wszystko gdzieś" i już padają tekściki "widzisz młody... trzeba było się uczyć???"

Przykre.
Ja akurat znam młodych co już im się nie chce i ,,starych ,, co jeszcze im się chce. Także wszyscy będziemy kiedyś + 15  Pozdrawiam 🙂

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1202 dnia: Luty 15, 2023, 17:48:47 »
Kalkulator nie stygnie, a na zmianie wrze. Jak jest młoda zmiana to jakoś to przejdzie, ale wystarczy paru starszych gości szczególnie takich co to mają wyj.....ne na wszystko, bo wysługi w ch..j i się robi syf. Ten dodatek 15+ narobił więcej złego niż dobrego. Jak kalkulator działa poprawnie to u mnie 1346 brutto w górę.
Zrzec się nie możesz...poprostu odejdź.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1203 dnia: Luty 15, 2023, 18:01:45 »
Niech KG zajrzy na jakim poziomie są dodatki w powiatówka. Minimalnym dodatkiem służbowym utrudnili już i taką trudną politykę kadrową komendantom na powiatówkach. Odebrali ostatnią kartę przetargową jakim było kila stówek dodatku służbowego. Teraz każdy ma po równo. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1204 dnia: Luty 15, 2023, 18:06:13 »
Ja się znowu powtórzę. Ale uważam, że ta sytuacja jest rakiem w strukturach PSP.
Na dzień dzisiejszy w mojej KP jest 3 strażaków (młodych 10-13 lat) z biura na tyle niezadowolonych, że bombardują komendantami pismami o przeniesienie na system 24/48, jeśli się im to nie uda to są na tyle zdesperowani i straszą przeniesieniem służbowym do innych JRG. Stanowiska Jednoosobowe. I co taki komendant ma zrobić? Jak przekonać? Jak zachęcić innych?
Podwyżkami rzędu 6-8%?
A jakie szkoły pokończyli ci trzej panowie?
Kalkulator nie stygnie, a na zmianie wrze. Jak jest młoda zmiana to jakoś to przejdzie, ale wystarczy paru starszych gości szczególnie takich co to mają wyj.....ne na wszystko, bo wysługi w ch..j i się robi syf. Ten dodatek 15+ narobił więcej złego niż dobrego. Jak kalkulator działa poprawnie to u mnie 1346 brutto w górę.
Gratuluje fajnej podwyżki tak wiem, że ci przeszkadza.
Ten dodatek nie został wymyślony przez PSP i nie został skrojony pod PSP bo gdyby tak było to by on się należał w okolicy 23 lat służby (dane mogą być nieaktualne) bo wtedy przeciętny strażak się zbiera na emkę.
Niech KG zajrzy na jakim poziomie są dodatki w powiatówka. Minimalnym dodatkiem służbowym utrudnili już i taką trudną politykę kadrową komendantom na powiatówkach. Odebrali ostatnią kartę przetargową jakim było kila stówek dodatku służbowego. Teraz każdy ma po równo. 
A ty myślisz jak się koszty te wyliczyło? Patrząc w szklaną kulę?
Docelowy minimalny dodatek w PSP będzie wynosił 10%   :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1205 dnia: Luty 15, 2023, 18:19:16 »
Eqinox uważasz, że rozdział podwyżek jest sprawiedliwy ? Przecież mieliście budować siatkę płać a zrobiliście to, że stażysta świeżo po kursie ma dodatek służbowy mniejszy o 120 zł brutto od d-cy sekcji aspiranta sztabowego z 22 letnim stażem (przykład z mojej komendy).

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1206 dnia: Luty 15, 2023, 18:27:35 »
Kalkulator nie stygnie, a na zmianie wrze. Jak jest młoda zmiana to jakoś to przejdzie, ale wystarczy paru starszych gości szczególnie takich co to mają wyj.....ne na wszystko, bo wysługi w ch..j i się robi syf. Ten dodatek 15+ narobił więcej złego niż dobrego. Jak kalkulator działa poprawnie to u mnie 1346 brutto w górę.

dlaczego ma nie działać poprawnie?? Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1207 dnia: Luty 15, 2023, 18:44:16 »
Eqinox uważasz, że rozdział podwyżek jest sprawiedliwy ? Przecież mieliście budować siatkę płać a zrobiliście to, że stażysta świeżo po kursie ma dodatek służbowy mniejszy o 120 zł brutto od d-cy sekcji aspiranta sztabowego z 22 letnim stażem (przykład z mojej komendy).
Nie rozpatruje takich rzeczy w kategorii sprawiedliwy nie sprawiedliwy bo tak się nie da w tym przypadku. Z całym szacunkiem ale u mnie w komendzie dowódca sekcji żaden nie ma 22 lat służby bo już dawno był by dowódcą zmiany i miał 3 razy tyle co ten stażysta a po drugie dodatek po 22 latach służby i na 8 grupie poniżej 500 zł to patologia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1208 dnia: Luty 15, 2023, 18:48:14 »


Gratuluje fajnej podwyżki tak wiem, że ci przeszkadza.
Ten dodatek nie został wymyślony przez PSP i nie został skrojony pod PSP bo gdyby tak było to by on się należał w okolicy 23 lat służby (dane mogą być nieaktualne) bo wtedy przeciętny strażak się zbiera na emkę.

   :straz:


Wiem, że dodatek nie został wymyślony przez PSP. Mnie on przysługuje to go będę pobierał. Ale od samego początku (co można sprawdzić po mich wcześniejszych wpisach) jestem przeciwny. W PSP nie ma odejść na szeroką skalę, a i chętnych do służby nie brakuje. To miał być dodatek antyemerytalny. Może w policji, mon, więziennictwo, choć ostatnio minister ogłosił, że nie ma armagedonu w związku z odejściami. A już wrzucenie go w wysługę emerytalną to woła o pomstę. Zmarnowane pieniądze.   
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 18:51:56 wysłana przez vade »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1209 dnia: Luty 15, 2023, 19:05:16 »
Wiem, że dodatek nie został wymyślony przez PSP. Mnie on przysługuje to go będę pobierał. Ale od samego początku (co można sprawdzić po mich wcześniejszych wpisach) jestem przeciwny. W PSP nie ma odejść na szeroką skalę, a i chętnych do służby nie brakuje. To miał być dodatek antyemerytalny. Może w policji, mon, więziennictwo, choć ostatnio minister ogłosił, że nie ma armagedonu w związku z odejściami. A już wrzucenie go w wysługę emerytalną to woła o pomstę. Zmarnowane pieniądze.   
Lubię czarny humor ale to już przesada....
Właśnie wrzucenie go w wysługę emerytalną to był strzał w 10 w wykonaniu decydentów (z ich punktu widzenia) ty naprawdę tego nie widzisz?
To ci rozrysuje:
Co zyskuje ministerstwo strażak X przyjęty po 99 roku ale przed 2013 osiąga pełną wysługę (75%) po 24 na PB lub 28,5 w systemie codziennym więc w zakresie 4-8 lat aby wziąć ten dodatek musi dłużej pracować co daje bardzo duże oszczędności dla budżetu a aby jeszcze zachęcić to ta ostatnia 4 latka łączy się z dodatkiem 2500. Ze strażakami przyjętymi po 2013 myślę, że bedzie identycznie.
Co zyskuje strażaka X: jeśli zdrowie pozowali to od 25 roku służby pobiera 2300 (lub więcej) dziadkowych a po 28 roku służby 3300 (lub wiecej) i po 32 doliczy sobie do podstawy naliczenia emki 800 (lub wiecej)...
Przecież to rozwiązanie nie ma słabych stron dla żadnej ze stron :rofl:

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1210 dnia: Luty 15, 2023, 19:05:59 »
Ja się znowu powtórzę. Ale uważam, że ta sytuacja jest rakiem w strukturach PSP.
Na dzień dzisiejszy w mojej KP jest 3 strażaków (młodych 10-13 lat) z biura na tyle niezadowolonych, że bombardują komendantami pismami o przeniesienie na system 24/48, jeśli się im to nie uda to są na tyle zdesperowani i straszą przeniesieniem służbowym do innych JRG. Stanowiska Jednoosobowe. I co taki komendant ma zrobić? Jak przekonać? Jak zachęcić innych?
Podwyżkami rzędu 6-8%?
A jakie szkoły pokończyli ci trzej panowie?

Są to dwóch aspirantów i jeden podoficer z obiecaną aspirantką już od 3 lat  :gwiazdki: (tak go skusili do biura) i na prawdę fajne chłopaki, tacy zapaleńcy (nie mylić z turbolami), bardzo dobrze wykonujący swoją robotę.
Zostali wręcz zgaszeni przez obecną sytuację, ciągłe dokładanie obowiązków, ciągła kasa na OSP, a w PSP od kilku lat ciągła improwizacja, z której wychodzimy jako zwycięzcy, ale jakim kosztem ludzkim? Gdzie ochotnicy kasy już maja po dziurki i sami już mówią, że to jest przesada - nie uwierzysz, ale chcą nam sprzęt przekazywać!  :gwiazdki: 
Podśmiechujki szanownych kolegów (na szczęście większość rozumie sytuację), nadgodziny chłopaków na półrocze po 6-7k, a oni funkcyjny bo ktoś obiecał, że to ma być zachęta dla systemu 8-io godzinnego, mógłbym wymieniać do skutku, ale po co? Przecież dobrze znamy realia. Motywacji - prawie zero, chęci - minimum.

Ja rozumiem, nikt nikogo nie zmuszał, podjęli ryzyko, nie tworzę i nie chcę tworzyć znowu burzy podział - biuro.
Ja już biurowy, siedzę w tym po uszy i nie mam możliwości ucieczki - czyt. mam bogatą żonę. Ale na poważnie - perspektyw nie widzę dla systemu 8-io godzinnego i jak nie ta władza to następna będzie miała ogromy problem, chociaż spłynie to na powiaty, gdzie komendanci będą rozliczni głowami za brak chętnych do biura.
Miałem nadzieję, że te podwyżki coś zmienią, zachęcą, ale no niestety nie tym razem.

QUO VADIS... ?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1211 dnia: Luty 15, 2023, 19:17:19 »
Jest jeszcze jeden problem.
Jeśli podniesiemy wynagrodzenia w stopniu, który zachęci ludzi do przejścia w system 8h to nawet nie chcę myśleć jaki będzie hałas na PB jak to dobrze mają biurowi.
ZZ znów zaczną grzebać w tabelach aby podlizać się chłopakom z PB i sytuacja wróci do obecnego stanu.


PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1212 dnia: Luty 15, 2023, 19:21:12 »
Wiem, że dodatek nie został wymyślony przez PSP. Mnie on przysługuje to go będę pobierał. Ale od samego początku (co można sprawdzić po mich wcześniejszych wpisach) jestem przeciwny. W PSP nie ma odejść na szeroką skalę, a i chętnych do służby nie brakuje. To miał być dodatek antyemerytalny. Może w policji, mon, więziennictwo, choć ostatnio minister ogłosił, że nie ma armagedonu w związku z odejściami. A już wrzucenie go w wysługę emerytalną to woła o pomstę. Zmarnowane pieniądze.   
Lubię czarny humor ale to już przesada....
Właśnie wrzucenie go w wysługę emerytalną to był strzał w 10 w wykonaniu decydentów (z ich punktu widzenia) ty naprawdę tego nie widzisz?
To ci rozrysuje:
Co zyskuje ministerstwo strażak X przyjęty po 99 roku ale przed 2013 osiąga pełną wysługę (75%) po 24 na PB lub 28,5 w systemie codziennym więc w zakresie 4-8 lat aby wziąć ten dodatek musi dłużej pracować co daje bardzo duże oszczędności dla budżetu a aby jeszcze zachęcić to ta ostatnia 4 latka łączy się z dodatkiem 2500. Ze strażakami przyjętymi po 2013 myślę, że bedzie identycznie.
Co zyskuje strażaka X: jeśli zdrowie pozowali to od 25 roku służby pobiera 2300 (lub więcej) dziadkowych a po 28 roku służby 3300 (lub wiecej) i po 32 doliczy sobie do podstawy naliczenia emki 800 (lub wiecej)...
Przecież to rozwiązanie nie ma słabych stron dla żadnej ze stron :rofl:
I ja się po części z Tobą zgadzam. I schemat znam. Tylko tak jak wcześniej zauważyłem po 32 latach służby. W innym przypadku znowu dochodzi do popapranych sytuacji. Przed 99 inaczej, 99-03 inaczej, 03 - 13 inaczej a potem to już niewiadoma. Gdyby było jasno 32 lata służby to co napisałeś jest ok. Skoro sam dodatek zaczyna być naliczany po 15 latach służby to ten warunek powinien być zachowany również do jago zaliczania do em.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1213 dnia: Luty 15, 2023, 19:31:36 »
I ja się po części z Tobą zgadzam. I schemat znam. Tylko tak jak wcześniej zauważyłem po 32 latach służby. W innym przypadku znowu dochodzi do popapranych sytuacji. Przed 99 inaczej, 99-03 inaczej, 03 - 13 inaczej a potem to już niewiadoma. Gdyby było jasno 32 lata służby to co napisałeś jest ok. Skoro sam dodatek zaczyna być naliczany po 15 latach służby to ten warunek powinien być zachowany również do jago zaliczania do em.
Przed 99 to już naprawdę niewielki % formacji szczególnie w "firmach" docelowych tego rozwiązania więc raczej pominięto to jako zbędną komplikację. I jak by zachęcało do dalszej służby jak by % do emki zaliczały się po 15 latach? Przecież jest wysługa lat i jakoś nikt nie walczy o dodatkowe % baaaa nawet większość odchodzi na początku roku i sobie odpuszcza ten 1-2 %. Ja uważam, że ten dodatek został bardzo dobrze przemyślany i wcale się nie zdziwię jak będzie w przyszłości rozbudowywany...  A strażacy będą na tym zyskiwać  :wacko:

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1214 dnia: Luty 15, 2023, 19:41:43 »
Jest jeszcze jeden problem.
Jeśli podniesiemy wynagrodzenia w stopniu, który zachęci ludzi do przejścia w system 8h to nawet nie chcę myśleć jaki będzie hałas na PB jak to dobrze mają biurowi.
ZZ znów zaczną grzebać w tabelach aby podlizać się chłopakom z PB i sytuacja wróci do obecnego stanu.
oliwier, no ale właśnie tu jest też problem, że system jest nieudolny i sam się zarżnie. Albo określmy jasno, że po to chłopaki robili szkoły żeby być w tej części kadry dowódczej czy biurowej albo niech nikt nie ma pretensji o patologie typu siedzenie na mł. asp i st. ratowniku przez 10 lat. Być może to jest jedyne rozwiązanie żeby oddzielić jasno podział/SK/biuro i wtedy każdy będzie wiedział na co się pisze i na czym stoi. Skończy się porównywanie biura do podziału i odwrotnie. Jak duża jest to patologia, że chłopaki siedzą stanowisku aspiranckim będąc podoficerami, a na podziale masz aspirantów na stanowiskach podoficerskich ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1215 dnia: Luty 15, 2023, 20:15:42 »
Noż kur......gdzie ja napisałem, że po 15 latach ma coś do emki dochodzić? Po 32 latach służby. A dlaczego tak to chyba też wyjaśniłem? To że w styczniu odchodzą to przez doliczenie 1\12 trzynastki - najkorzystniejsza opcja. A to, że dochodzi do takich patologii jak wcześniej opisałem, że gościu ma tak naprawdę 21 lat służby,  ale dodatek za 32 lata wysługi mu sie należy. Ilu takich jest ogólnie w służbach?  I chodzi taki jeden z drugim i ma wywalone, a na jadalni liczy ile to dostanie za rok emki jak zliczy podwyżki, dodatek, maxa od starego. Są takie ustawy tego nie przeskoczysz, ale wkur... mnie ta niesprawiedliwość i możliwość żonglowaniem przepisami. A młodzież, która jest chętna do pracy, szkoleń itd. widzi tą patologię i jak słyszy, że ty młody musisz jeszcze sporo je.... , a i tak tego nie będziesz miał to im się odechciewa.
Sory za wulgaryzmy, ale czasami trzeba w celu oddania atmosfery wypowiedzi.
Tu:
Cytuj
Skoro sam dodatek zaczyna być naliczany po 15 latach służby to ten warunek powinien być zachowany również do jago zaliczania do em.
Moim zdaniem bez ładu i składu chciał byś zabawić straż... Każdy z nas był kiedyś młody i miał swoje zadania  :rofl:
  :rofl: inni pi..... Trzy po trzy i jest ok.
Ja wysłałam ich do lekarza i już problem...
Może chodzi o rodo :rofl:
Vade szkodniku zamilcz :rofl:
Wariuj wariuj to ci czasowego bana szurną lub nawet stałego to się zdziwisz  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1216 dnia: Luty 15, 2023, 20:19:40 »
Kto usunął mój post :zamknij:
Wkurzyłeś moda i tak to się kończy  :wacko:
  :rofl: inni pi..... Trzy po trzy i jest ok.
Ja wysłałam ich do lekarza i już problem...
Może chodzi o rodo :rofl:

Vade szkodniku zamilcz :rofl:

A w czym to ja Tobie tak szkodzę? To, że poruszam tematy związane z ubocznymi skutkami podwyżek? Wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy. Jedni piszą o plusach inni o minusach. Chyba od tego jest forum.
A jak nie to może założymy nowy watek pt. Tematy tabu w PSP.

Eqinox  faktycznie źle się wyraziłem. Tym warunkiem miało być słowo "służby". Źle zbudowałem zdanie i tak wyszło. Chodzi o to że jak sam dodatek zaczynamy naliczać od 15 lat służby to do em powinien wchodzić po 32 latach służby. Mój błąd.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 20:24:58 wysłana przez vade »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1217 dnia: Luty 15, 2023, 20:22:34 »
Jest jeszcze jeden problem.
Jeśli podniesiemy wynagrodzenia w stopniu, który zachęci ludzi do przejścia w system 8h to nawet nie chcę myśleć jaki będzie hałas na PB jak to dobrze mają biurowi.
ZZ znów zaczną grzebać w tabelach aby podlizać się chłopakom z PB i sytuacja wróci do obecnego stanu.
Ale nikt mi nie powie że jakieś kokosy z nadgodzin na podziale bo ich nie ma przynajmniej u nas . Nikt z podziału nie zazdrości u nas biurowym także nie wszędzie tak jak piszesz

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1218 dnia: Luty 15, 2023, 20:25:52 »
Młody przez ostatnie kilka lat nie słyszałem w kraju o żadnej skardze na przeniesienie na 24h.
W drugą stronę multum

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1219 dnia: Luty 15, 2023, 20:35:17 »
Panowie, o co chodzi z tym, że dodatek służbowy będzie można redukować, że takie zmiany w rozporzadzeniu powinny być wprowadzone? To jednorazowa akcja w zwiazku z tą podwyżką? Czy jak to wejdzie 01 będzie mógł każdemu bez podania przyczyny u....ć dodatek służbowy? Nie chce się doszukiwać drugiego dna ale wszyscy wiedzą jak to jest w naszej firmie.

Offline stritek2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1220 dnia: Luty 15, 2023, 20:45:28 »
A czemu nikt nie kłóci się o dodatek stołeczny?
To jest dopiero koromysło.
Dajmy nowe dodatki
1. 7+  za pracę na JRG w 7 i pracę wyłącznie z OSP które boją się założyć aparat
2. 1+ pracę na samodzielnym stanowisku
3. Macgaiwer+ za naprawianie wszystkiego w JRG/ Komendzie
4. Tęczka + za wydział produkujących najwięcej dokumentów
5. !!! + Za bycie lub nie bycie w związkach zawodowych (dodatek uznaniowy przyznawany przez komendanta)
🤔🤣🤣🤣

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1221 dnia: Luty 15, 2023, 20:54:45 »
Witam
Widzę ogromną dyskusje w temacie podwyżek. Postaram się wyjaśnić kilka kwestii.
Prawdą jest, że przez ostatnie lata siatka płac zostałą strasznie spłaszczona. I nie było to powodem działań kierownictwa PSP. Od dawna mówiliśmy, że to nie jest najlepsze rozwiązanie jednak strona społeczna (głównie Policji) była za rozdysponowanie podwyżek w całej kwocie wszystkim po równo. Mimo wszystko w 2022 roku jako jedyna służba mieliśmy kwotę 74 zł wolną do dyspozycji komendantów - pozostałe służby wydali wszystko w stopniu po równo. Dodatkowo w tamtym roku decyzją Mswia we wszystkich służbach zyskiwały grupy 2-6. Mieliśmy się na to nie zgodzić?? CHYBA NIE !!!
Cieszy mnie, że dzisiaj związki zawodowe mówią już zupełnie inaczej i zauważyli spłaszczenie uposażeń. Zaakceptowali naszą propozycję rozdysponowania obligatoryjnej podwyżki (484,23 zł tj. 7,8%) poprzez zmianę mnożników w grupach. Proszę pamiętać, że od grupy rośnie każdemu stażowe. Dodatkowo nasza propozycja zakładała, że minimalna różnica między grupami będzię 90 zł a minimalna podwyżka 250 zł. Na ten moment tylko na tyle było nas stać.
Jeśli chodzi o pozostałą część wzrostu uposażeń ( 96 zł) wynika ona z rozdysponowania kwoty podwyżki ze stycznia i lutego (oszczędność z racji podwyżek od 1.03.2023) przez następne 10 miesięcy. Niestety na dzień dzisiejszy przepisy nie pozwalają utrwalić tej kwoty i zaproponowaliśmy zwiększenie dodatku służbowego do min 8% (wszystkie inne służby mają zapis o minimalnym dodatku 10%) oraz zwiększenie pozostałym strażakom dod. służbowego na czas określony od 1.03. do 31.12.2023 roku. Strażak nie jest gorszy od Policjanta czy Strażnika granicznego i też zasługuje na minimalny dod.służbowy. Docelowo chcemy żeby było to 10%. W ten sposób rozdysponowaliśmy całą kwotę podwyżki 580 zł, nie zostawiając nic komendantom do dyspozycji.

Życzę miłego wieczoru i mam nadzieję, że kalkulator się sprawdza  -_-

Panowie, o co chodzi z tym, że dodatek służbowy będzie można redukować, że takie zmiany w rozporzadzeniu powinny być wprowadzone? To jednorazowa akcja w zwiazku z tą podwyżką? Czy jak to wejdzie 01 będzie mógł każdemu bez podania przyczyny u....ć dodatek służbowy? Nie chce się doszukiwać drugiego dna ale wszyscy wiedzą jak to jest w naszej firmie.

Witam
Chodzi o to, żeby można na czas określony podwyższyć dodatek słubowy. Nie obniżyć !!!

A czemu nikt nie kłóci się o dodatek stołeczny?
To jest dopiero koromysło.
Dajmy nowe dodatki
1. 7+  za pracę na JRG w 7 i pracę wyłącznie z OSP które boją się założyć aparat
2. 1+ pracę na samodzielnym stanowisku
3. Macgaiwer+ za naprawianie wszystkiego w JRG/ Komendzie
4. Tęczka + za wydział produkujących najwięcej dokumentów
5. !!! + Za bycie lub nie bycie w związkach zawodowych (dodatek uznaniowy przyznawany przez komendanta)
🤔🤣🤣🤣

Ciekawe propozycje  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 07:43:45 wysłana przez Butel »
Krzysztof Hejduk

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1222 dnia: Luty 15, 2023, 21:31:32 »
Ja bym jednak poprosił admina o delikatną moderację tematu.
Za dużo tych pytań o emerytury, wyliczenia, chwalenia się kwotami emerytur itp.

Panowie nie tylko my strażacy tu piszemy i nie tylko my czytamy.

Natomiast co do naprawy siatki płac,  to myślę że następnym krokiem powinno być dalsze rozsunięcie kwotowe grup tak do ok 150 zł.  W kolejnych latach zwiekszenie kwot pomiędzy stopniami i wreszcie określenie minimalnego dodatku służbowego dla każdego stanowiska.
Tak wiem plan na kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 21:43:12 wysłana przez pb11 »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1223 dnia: Luty 15, 2023, 21:47:29 »
Ja bym jednak poprosił admina o delikatną moderację tematu.
Za dużo tych pytań o emerytury, wyliczenia, chwalenia się kwotami emerytur itp.

Panowie nie tylko my strażacy tu piszemy i nie tylko my czytamy.
Z całym szacunkiem, ale żadna kwota em tutaj nie padła. A to , ze kolejne podwyżki mają wpływ na nasze emerytury, to normalna sprawa. Podwyżka to nie tylko podwyżka płacy, ale i przyszłej emerytury. Nie róbmy z tego tematu tabu.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1224 dnia: Luty 15, 2023, 23:19:21 »
Pb11 tu się absolutnie zgadzam.
Za dużo mówimy o pewnych kwestiach publicznie