Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408871 razy)

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1175 dnia: Luty 14, 2023, 22:50:24 »
Tak, natomiast aby wprowadzić swoje dane, przynajmniej u mnie potrzebuję użyć opcji "nie chroń arkusza" i wprowadzić hasło. Dziwne.

Nie trzeba. Należy tylko uzupełnić żółte pola. Reszta liczy się automatycznie. W razie problemów proszę dać znać.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1176 dnia: Luty 14, 2023, 23:26:37 »
Nareszcie konkretne informacje, mam pytanie dlaczego okres wprowadzenia minimalnego dodatku służbowego został określony do Końca grudnia? Wiemy przecież że w rzeczywistości będzie on właśnie wtedy naliczony a nie od marca. Pewnym jest też że większość komend da własne ten minimalny dodatek więc przy każdym awansie w stopniu czy grupie będzie on musiał być podwyższony o kilka złotych.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1177 dnia: Luty 14, 2023, 23:35:47 »

Wychodzi mi że dostaniesz prawie 770 brutto w uposażeniu i ponad 650 w dodatku dziadkowym. Ponad 14 proc podwyżki.
I przy takim dodatku na 10 grupie byś nie grzeszy narzekaniem.

Gdzieś napisałem że narzekam na dodatek? Nie przypominam sobie. Przeczytaj jeszcze raz to co pisałem - ze zrozumieniem, jak to lubisz pisać.
Kolejny raz pokazujesz że nie jesteś  w stanie pojąć jak ktoś dla kogo proponowany system podwyżek jest sumarycznie w miarę korzystny, może twierdzić że proponowana struktura podwyżki jest generalnie niekorzystna i niesprawiedliwa. To trochę dziwne jak na czołowego związkowca forum (a może i kraju?). No ale cóż – jacy związkowcy i ich myślenie takie związki. Przykre.


Zamiast mówić co myślisz, myśl co mówisz i od razu będzie łatwiej.
 :rofl:
I czemu 15 plus nie liczyć. Nie będziesz brał?
Na konto nie wpłynie co miesiąc?


Jak to szło? Brak argumentów? Rozumiem. Bez odbioru.

Szanowny ww112 dlaczego generalnie podwyżka jest niekorzystna i niesprawiedliwa?? W takim razie jaka powinna być??

Panie Komendancie, na wstępie proszę o precyzyjne cytowanie nie wypaczające sensu wypowiedzi. Nie napisałem że podwyżka jest „niekorzystna i niesprawiedliwa” -  napisałem: „struktura podwyżki jest generalnie niekorzystna i niesprawiedliwa”, to trochę coś innego.
Pomijając kwestię % wysokości podwyżki, jej struktura, w której część wchodzi w grupę, część w dodatek służbowy jest o tyle niekorzystna, że nie generuje pełnych dalszych pochodnych -precyzyjniej generuje niższe pochodne w stosunku do podwyżki wyłącznie w grupie. Oczywiście 15+ również nie rodzi pełnych pochodnych, czyli ta forma „podwyżki” jest niekorzystna z punktu widzenia strażaka.
Dodatek 15+ jest tą częścią którą uważam za wprost niesprawiedliwą. Pomimo tego iż będę otrzymywał ten dodatek, nie rozumiem pomysłu kolejnego dodatku związanego ze stażem (to będzie już 3 dodatek tego typu w naszym wynagrodzeniu). Dodatek kolejny raz zaburzy i tak katastrofalnie spłaszczoną siatkę płac powodując dodatkowe napięcia wśród ludzi i dzielenia na 15+ i 15-, mimo wykonywania tych samych obowiązków. Doskonale wiem jaki jest cel tego dodatku – oszczędności i tylko oszczędności, poprzez próbę zatrzymania ludzi w służbie. Jak pisałem w innym wątku – rozumiem stronę rządową ale już służbowej, a w szczególności związkowej, w tym zakresie nie potrafię zrozumieć. Roztaczanie przed ludźmi wizji doliczenia dodatku do podstawy wyliczenia emerytury po 32 latach (czemu nie po 28,5? – oczywiście potencjalne oszczędności) to lekkie przegięcie – ilu dosłuży do tych 32 lat? Pan wie precyzyjnie co do sztuki, ja mogę się domyślać. Wszyscy wiemy że będą to nieliczni. Czy naprawdę zależy nam na 55-60 latkach w obsadach samochodów? Chyba nie. Uważam że pieniądze przeznaczone na dodatek 15+ można było wykorzystać do naprawy siatki płac, zwiększając dystans pomiędzy grupami. Doskonale Pan wie, że uzyskując pewien sensowny dystans pomiędzy grupami - im większy tym lepiej, przy kolejnych podwyżkach, które mam nadzieję nastąpią, można w prosty sposób, dając podwyżkę % w grupach, czyli unikając kolejnych wojen i kłótni, zwiększać różnice zachęcając ludzi do awansu, z czym jak wiemy obecnie jest bardzo słabo.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1178 dnia: Luty 14, 2023, 23:53:36 »
Ta ustawa 15+ jeszcze nie została podpisana przez prezydenta. To jest jeszcze szansa by nie wyszła w obecnej formie. Jeżeli ma być sprawiedliwie do te 32 lata tez powinno być od służby  a nie wysługi emerytalnej.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1179 dnia: Luty 15, 2023, 06:54:23 »
Ww112:
Piszesz:

napisałem: „struktura podwyżki jest generalnie niekorzystna i niesprawiedliwa”

Jak rozumiem nie chciałeś przez to powiedzieć:
podwyżka jest „niekorzystna i niesprawiedliwa"

tylko
Struktura podwyżek jest kijowa ale generalnie podwyżki są korzystne i sprawiedliwe? !

Serio próbujesz bronić takiej narracji?!  :wall: :wall: :wall: :rofl:

A poważnie teraz każdy sobie policzy i zobaczy na czym stoi.

Żeby było jasne. W twojej sytuacji rozumiem twoje pomysły.
Na wszelkich rozepchnięciach grup masz największy zysk.
Co za tym idzie największe pochodne z automatu. Ponieważ komendanta w ciebie stać na wysoki dodatek wiesz że u ciebie podstawa do emki będzie wysoka.
A że masz 24 lata służby i zawsze może się okazać że już czas na emeryturę to 32 lata wysługi jako warunek doliczenia do emerytury jest niekorzystny.

Inaczej mówiąc od początku krytykujesz rozwiązania bo tobie one nie pasują.
Tobie osobiście nie ogółowi.

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1180 dnia: Luty 15, 2023, 08:55:51 »
Cześć, skorzystałem już z kalkulatora i już wszystko wiem. Podwyżka w kwocie 437zl brutto. Procentowo 7,44. Czyli wyjazd do Warszawy był na nic, ponieważ o takivh procentach podwyżki była mowa od początku. Co o niej myślec? jeszcze kilka lat temu,  byłbym zadowolony. A teraz, przy tej inflacji i kosztach życia, niestety jak dla mnie to mało, poprostu. W tym roku zacznę 14 rok służby jako ratownik...
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 09:03:31 wysłana przez Fender »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1181 dnia: Luty 15, 2023, 08:57:27 »
Jak chodzi o tą wysługę 32 lata. To podam przykład od nas. St. ogn. Pierwszy raz w straży zatrudniony  w 1991 przepracował rok. Przed strażą jakieś pole  zawodówka gdzie odprowadzali mu ZUS. Potem cywil i tez odprowadzany ZUS. Ponownie do PSP wstąpiłł w 2003. Odchodząc na em z art 15 w tym roku ma uwaga 34 lata wysługi emerytalnej z tego 21 lat służby. To za co on będzie pobierał ten dodatek? Dlatego uważam że lata cywilne ZUS nie powinny wchodzić do tego dodatku. W pewnym sensie to dyskryminacja następnych roczników.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1182 dnia: Luty 15, 2023, 09:04:18 »
Ww112:
Piszesz:

napisałem: „struktura podwyżki jest generalnie niekorzystna i niesprawiedliwa”

Jak rozumiem nie chciałeś przez to powiedzieć:
podwyżka jest „niekorzystna i niesprawiedliwa"

tylko
Struktura podwyżek jest kijowa ale generalnie podwyżki są korzystne i sprawiedliwe? !

Serio próbujesz bronić takiej narracji?!  :wall: :wall: :wall: :rofl:

A poważnie teraz każdy sobie policzy i zobaczy na czym stoi.

Żeby było jasne. W twojej sytuacji rozumiem twoje pomysły.
Na wszelkich rozepchnięciach grup masz największy zysk.
Co za tym idzie największe pochodne z automatu. Ponieważ komendanta w ciebie stać na wysoki dodatek wiesz że u ciebie podstawa do emki będzie wysoka.
A że masz 24 lata służby i zawsze może się okazać że już czas na emeryturę to 32 lata wysługi jako warunek doliczenia do emerytury jest niekorzystny.

Inaczej mówiąc od początku krytykujesz rozwiązania bo tobie one nie pasują.
Tobie osobiście nie ogółowi.



Jak to szło? Brak argumentów? Rozumiem. Bez odbioru.

Powtórzę bo nie doleciało: BEZ ODBIORU

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1183 dnia: Luty 15, 2023, 09:36:53 »
Czy ktoś odpowie co ze strażakami z grupy 3 i 4, którzy mają teraz ponad 8 % dodatku służbowego z różnych powodów np. koordynator powiatowy rat. medycznego, strażak w biurze, bo według kalkulatora nie dodaje dodatku z puli "42 zł", a w tabeli również w tej kolumnie są zera, pomimo, że podwyżka miała wyjść ok. 400 zł a wychodzi poniżej 300 (tylko grupa 250 i wysługa).

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 15, 2023, 09:55:18 »
Ten minimalny poziom dodatku służbowego znowu pokazał, że w straży nic nie warto robić po za minimum tego co od Ciebie wymagają. Miałeś np. 8% dodatku bo miałeś dodatkowe obowiązki a ktoś kto robił minimum miał np. 4-5% to teraz macie po równo  :huh:
 Twoje 42 złote poszło właśnie na wsparcie takich osób.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 10:01:42 wysłana przez malibus »

Offline Frodo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1185 dnia: Luty 15, 2023, 10:12:37 »
To jest żenująca dyskusja o minimalnym 8 % dodatku, a ponadto jeszcze na dole się o to, za przeproszeniem, żremy jedni na drugich, bo jedni coś robią a inni nie i każdy ma mieć te minimalny.
Hej koledzy, helooo!
Dodatek służbowy wynosi 50 %. Zadaję pytanie: dlaczego w takiej wysokości od swoich grup (wysokich) mają nieliczni (komendanci, zastępcy). Skoro dobrze wykonujesz pracę (pełnisz służbę) dlaczego masz dodatek na tym żenującym poziomie strażaku. Min. 8 % to przyznanie się PSP do porażki, klęski wręcz. Łaskawcy, w końcu doszli do przekonania, że może chociaż minimum 8 % należy temu strażakowi zapewnić, co oznacza, że w skali kraju wielu miało go na niższym poziomie - toż to wstyd i żenada. To jest jakiś wirtualny składnik uposażenia, a przecież jaki wysoki może być. Czy ma on być godny w ostatnim miesiącu przed emką? Chyba tak nie powinno być.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1186 dnia: Luty 15, 2023, 10:28:20 »
Są komendy w których jedynymi osobami na zmianie, które do tej pory miały dodatek służbowy większy niż 8 % jest dowódca i zastępca dowódcy zmiany.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1187 dnia: Luty 15, 2023, 10:47:03 »
To jest żenująca dyskusja o minimalnym 8 % dodatku, a ponadto jeszcze na dole się o to, za przeproszeniem, żremy jedni na drugich, bo jedni coś robią a inni nie i każdy ma mieć te minimalny.
Hej koledzy, helooo!
Dodatek służbowy wynosi 50 %. Zadaję pytanie: dlaczego w takiej wysokości od swoich grup (wysokich) mają nieliczni (komendanci, zastępcy). Skoro dobrze wykonujesz pracę (pełnisz służbę) dlaczego masz dodatek na tym żenującym poziomie strażaku. Min. 8 % to przyznanie się PSP do porażki, klęski wręcz. Łaskawcy, w końcu doszli do przekonania, że może chociaż minimum 8 % należy temu strażakowi zapewnić, co oznacza, że w skali kraju wielu miało go na niższym poziomie - toż to wstyd i żenada. To jest jakiś wirtualny składnik uposażenia, a przecież jaki wysoki może być. Czy ma on być godny w ostatnim miesiącu przed emką? Chyba tak nie powinno być.

Przyjdzie pora, że i Ty się doczekasz tzw. maxa. A to, że na miesiąc przed emeryturą? No taka to już strażacka dola.
A komendanci i z-cy sa na dodatku funkcyjnym.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 10:51:24 wysłana przez vade »

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1188 dnia: Luty 15, 2023, 11:26:38 »
Cytuj
Przyjdzie pora, że i Ty się doczekasz tzw. maxa. A to, że na miesiąc przed emeryturą? No taka to już strażacka dola.
A komendanci i z-cy sa na dodatku funkcyjnym.

Miejmy nadzieje ze dojdzie bo juz w niektórych woj nie dostaje sie maxa :mellow: :mellow: :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 11:38:27 wysłana przez Butel »

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1189 dnia: Luty 15, 2023, 11:53:17 »
Są komendy w których jedynymi osobami na zmianie, które do tej pory miały dodatek służbowy większy niż 8 % jest dowódca i zastępca dowódcy zmiany.
Przykre to jest ale prawdziwe. Min 8% obligatoryjnie dodatku dla każdego chyba nie jest dobrym posunięciem, ale na pewno jakieś min powinno być ustalone i schodkowo rosnąć wraz grupą np pierwsza grupa 4% następna 5% i tak dalej. Od kiedy te dodatki mają wejść?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1190 dnia: Luty 15, 2023, 12:23:45 »
Są komendy w których jedynymi osobami na zmianie, które do tej pory miały dodatek służbowy większy niż 8 % jest dowódca i zastępca dowódcy zmiany.
Przykre to jest ale prawdziwe. Min 8% obligatoryjnie dodatku dla każdego chyba nie jest dobrym posunięciem, ale na pewno jakieś min powinno być ustalone i schodkowo rosnąć wraz grupą np pierwsza grupa 4% następna 5% i tak dalej. Od kiedy te dodatki mają wejść?
Pytanie: po co w takim razie są grupy?? Przecież to jest dokładnie powielanie wzrostu uposażenia z tytułu wyższej grupy zaszeregowania. W takim razie lepiej scalić dodatek służbowy z grupą i wyjdzie sprawiedliwe uposażenie - będzie rosnąć wraz z grupą, bez tzw. uznaniowości.

Offline Frodo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1191 dnia: Luty 15, 2023, 12:33:06 »
O, i to jest ciekawy pomysł, rozwiązanie.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1192 dnia: Luty 15, 2023, 13:04:44 »
W komendach gdzie są niskie dodatki służbowe z jednej strony wprowadzono większa różnice między grupami a z drugiej je zniwelowano wprowadzają minimalny dodatek służbowy. Już widzę tłumy doświadczonych podoficerów którzy przyjmują ochoczo stanowisko dowódcy zastępu.   

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1193 dnia: Luty 15, 2023, 13:19:00 »
Cytuj
Przyjdzie pora, że i Ty się doczekasz tzw. maxa. A to, że na miesiąc przed emeryturą? No taka to już strażacka dola.
A komendanci i z-cy sa na dodatku funkcyjnym.

Miejmy nadzieje ze dojdzie bo juz w niektórych woj nie dostaje sie maxa :mellow: :mellow: :mellow:
Nie chce mi się wierzyć

Offline sekcja998/112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1194 dnia: Luty 15, 2023, 13:44:18 »
to jest po prostu śmieszne jeżeli to wejdzie to młody pracownik przed 26 rokiem życia będzie zarabiał tyle co ja po 14 latach służby na 7 grupie aspirant. już dziś idę do komendanta że ja nie biorę odpowiedzialności za nic mają młodych na nich stawiają albo na dziadków grupa średnia zostanie 1 marca wydymana

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1195 dnia: Luty 15, 2023, 14:37:20 »
Zacytuj Komendanta po rozmowie 😀 wszyscy jesteśmy ciekawi co powiedział 😄😄

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 15, 2023, 15:50:16 »
Zacytuj Komendanta po rozmowie 😀 wszyscy jesteśmy ciekawi co powiedział 😄😄
Ja wiem co powie "tak jest Panie aspirancie"  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 15, 2023, 16:34:43 »
Jedyny faktyczny wniosek to tak jak przedmówca powiedział, nie warto robić nic. Do tej pory jedną z nielicznych możliwości zachęcenia kogoś na SK czy do biura było po prostu zwiększenie dodatku. Tak samo z dodatkowymi obowiązkami. Niestety zgodnie ze słowami zasłyszanymi na JRG błędne koło PSP się zamyka, jesteś młody i chce Ci się - albo nikt tego nie widzi albo się nie opłaca. A jak już swoje przepracujesz to Ci nad Tobą są zdziwieni - dlaczego masz takie podejście, dlaczego Ci się nie chce. Odpowiedź prosta - nie warto.
Tak jeszcze tematycznie, walczono o 20% podwyżki, a kolejno o zwiększenie różnic między grupami. Cóż, w obu przypadkach nie wyszło...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 15, 2023, 16:45:18 »
Kalkulator nie stygnie, a na zmianie wrze. Jak jest młoda zmiana to jakoś to przejdzie, ale wystarczy paru starszych gości szczególnie takich co to mają wyj.....ne na wszystko, bo wysługi w ch..j i się robi syf. Ten dodatek 15+ narobił więcej złego niż dobrego. Jak kalkulator działa poprawnie to u mnie 1346 brutto w górę.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 15, 2023, 16:46:04 »
Ja się znowu powtórzę. Ale uważam, że ta sytuacja jest rakiem w strukturach PSP.

Na dzień dzisiejszy w mojej KP jest 3 strażaków (młodych 10-13 lat) z biura na tyle niezadowolonych, że bombardują komendantami pismami o przeniesienie na system 24/48, jeśli się im to nie uda to są na tyle zdesperowani i straszą przeniesieniem służbowym do innych JRG. Stanowiska Jednoosobowe. I co taki komendant ma zrobić? Jak przekonać? Jak zachęcić innych?
Podwyżkami rzędu 6-8%?

Fajnie, że jest z nami Pan Komendant i póki co nie dyskutuje na poziomie fejsbukowym. Tu na forum na prawdę pada dużo fajnych sensownych podpowiedzi, w która stronę należy zmierzać. Wiadomo, że nie wszystko od razu, ale na ten moment poziom motywacji, zadowolenia ludzi ze służby jest na poziomie bliskim zeru. Niestety.

Przepraszam edit. zadowoleni są tzw. Panowie z wysługą jak napisał przedmówca "starsi goście co mają wszystko gdzieś" i już padają tekściki "widzisz młody... trzeba było się uczyć???"

Przykre.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 16:49:42 wysłana przez młody16 »