Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408968 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1000 dnia: Luty 10, 2023, 17:33:50 »
Szkoda że na grupach znów zrobiło się 20-30 zł różnicy. :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 10, 2023, 17:34:25 »
To może warto przeczytać ustawę o związkach zawodowych... I skutku braku jednego stanowiska związków.
I tak
To Tusk zabrał młodym emerytury po 15 latach
To Tusk zabrał nam chorobowe 100 proc
To Tusk i PO blokował podwyżki inflacyjne przez 8 lat.
20 proc mamy w plecy.
Nie widzicie tego lub nie chcecie widzieć Wasza sprawa! Ale będę powtarzał jak było a jak jest. I kto jest wiarygodny i kto jak traktował mundurowych i budżetowkę

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 10, 2023, 17:38:10 »
zurasluk,
gdzie i na jakim spotkaniu KG wycofał się rakiem z poprzednich wyliczeń przedstawionych na spotkaniu z ZZ ?
Gdzie i na jakim spotkaniu ogłoszono, że skutek przechodzący podwyżki 9,36 % na rok 2024 był pobożnym życzeniem?
Kto i kiedy zadecydował, że nie będzie zwiększonego finansowania świadczeń „mieszkaniowych”?

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 10, 2023, 17:38:21 »
Ten to już kompletnie odleciał :rofl:
Przekaz kropka w kropkę z tvp. Coś nam nie wyszło - wjeżdża formuła "a za Tuska..." :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 10, 2023, 17:47:10 »
To może warto przeczytać ustawę o związkach zawodowych... I skutku braku jednego stanowiska związków.
I tak
To Tusk zabrał młodym emerytury po 15 latach
To Tusk zabrał nam chorobowe 100 proc
To Tusk i PO blokował podwyżki inflacyjne przez 8 lat.
20 proc mamy w plecy.
Nie widzicie tego lub nie chcecie widzieć Wasza sprawa! Ale będę powtarzał jak było a jak jest. I kto jest wiarygodny i kto jak traktował mundurowych i budżetowkę

Nie będę chwalił Po ale ktoś tu kłamie że przez 8 lat nie było żadnej podwyżki!!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 10, 2023, 17:59:48 »
Widzisz tylko że było tak
PiS uchwalił ustawę modernizacyjną.
Miała być podwyżka ekstra.
Przyszedł Tusk i PO i
Wstrzymano inflacyjne podwyżki wszystkim w budzetówka w tym mundurowce
A modernizacyjne rozciągnięto na dodatkowy rok.
I tak Wywalczyliśmy raz 300 zł.
Raz na 8 lat?!
I napisałem o podwyżce inflacyjnej była jakaś?!

Ile razy były protesty pamiętacie?!

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 10, 2023, 18:04:35 »
To znaczy że teraz mamy nie walczyć bo kiedyś nie dawali?!
Człowieku tusk nie rządzi już od 8 lat, jest tu i teraz, inflację na poziomie prawie 20% (w żywności sporo więcej) zafundował nam pis a nie tusk
Kogo ty reprezntujesz w tych związkach? Interes funkcjonariuszy czy rządu?!

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 10, 2023, 18:07:43 »
To może warto przeczytać ustawę o związkach zawodowych... I skutku braku jednego stanowiska związków.
I tak
To Tusk zabrał młodym emerytury po 15 latach
To Tusk zabrał nam chorobowe 100 proc
To Tusk i PO blokował podwyżki inflacyjne przez 8 lat.
20 proc mamy w plecy.
Nie widzicie tego lub nie chcecie widzieć Wasza sprawa! Ale będę powtarzał jak było a jak jest. I kto jest wiarygodny i kto jak traktował mundurowych i budżetowkę

"przez osiem ostatnich lat...."

kończ waść wstydu (sobie) oszczędź...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 10, 2023, 18:08:57 »
Może na początek tabela :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 10, 2023, 18:26:03 »
To znaczy że teraz mamy nie walczyć bo kiedyś nie dawali?!
Człowieku tusk nie rządzi już od 8 lat, jest tu i teraz, inflację na poziomie prawie 20% (w żywności sporo więcej) zafundował nam pis a nie tusk
Kogo ty reprezntujesz w tych związkach? Interes funkcjonariuszy czy rządu?!
Przez ostatnie 8 lat za PiS podwyżki są.
Za Tuska nie było.
Widzisz różnicę?!
Nie mam nic przeciwko większym podwyżkom.
Tylko widzę kto coś próbuje robić a kto miał nas w d...

Zresztą szkoda bić pianę. Porównaj sobie średnią w PSP do średniej płacy przez ostatnie 20 lat, może zrozumiesz o czym mówię



Co do tabeli uprzedzę kolegów:
Za mało
Nie te grupy
Nie te dodatki
Młodzi mają najgorzej
W środku mają najgorzej
Tylko tłuste koty mają dobrze :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2023, 18:30:21 wysłana przez radca »

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1010 dnia: Luty 10, 2023, 18:29:11 »
zurasluk,
gdzie i na jakim spotkaniu KG wycofał się rakiem z poprzednich wyliczeń przedstawionych na spotkaniu z ZZ ?
Gdzie i na jakim spotkaniu ogłoszono, że skutek przechodzący podwyżki 9,36 % na rok 2024 był pobożnym życzeniem?
Kto i kiedy zadecydował, że nie będzie zwiększonego finansowania świadczeń „mieszkaniowych”?

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć albo ktokolwiek inny o co chodzi z tym skutkiem przechodzącym podwyżki?

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 10, 2023, 18:37:23 »
Witam Panów, okazuje się, że KG wycofuje się rakiem z poprzednich wyliczeń przedstawionych na spotkaniu z ZZ.
Obecne obliczenia, są takie że średnia podwyżka (grupa + wysługa) to 484,23 zł (100zł wyparowało)
Otóż koszt minimalnego dodatku 8% służbowego to „55,20 zł na każdy etat (a nie jedno czy dwa piwa)
Na dodatek, skutek przechodzący podwyżki 9,36 % na rok 2024 był pobożnym życzeniem, bo okazuje się, że na wzrost mnożnika w 2024 roku zabezpiecza się 41,13 zł z tegorocznej podwyżki…(na placówce komendantom zabrakłoby za rok na wysługę, nie mówiąc o awansach) :rofl:

Jakby tego było mało to jak na razie nie ma zwiększonego finansowania świadczeń „mieszkaniowych”. Komendanci mają szukać w swoich budżetach.

Apel do Panów związkowców, może staniecie w jednej linii i zapukacie wspólnie do Ministerstwa, bo ewidentnie coś poszło nie tak.
Coś poszło nie tak? A czy kiedykolwiek coś poszło dobrze w związku z podwyżkami w straży? Zz oczekują tylko placenia składki członkowskiej ale strażak ma siedzieć cicho. Nigdy nie było konsultacji w sprawie jakiejkolwiek akcji protestacyjnej czy podziału podwyzek, szczególnie zauważalne jest to w S gdzie wszystkie decyzję podejmowane przez ZG są wbrew myślę, że śmiało można powiedzieć 90 proc. funkcjonariuszy należących do związku. To, że nas wydymają było wiadome od razu. Gdyby policjanci czegoś nie wywalczyli to te nasze sprzedawczyki złamanego grosza by nie załatwili. Szkoda gadać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 10, 2023, 18:39:31 »
matW na pewno nie mówisz o S.
Tu są konsultacje.
I nie ma żadnego ZG :rofl:
Moim zdaniem nigdy nawet na spotkaniu KZ nie byłeś w S.
Więc nie kłam. Albo kłam sprytniej :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2023, 18:43:17 wysłana przez radca »

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 10, 2023, 18:50:03 »
zurasluk,
gdzie i na jakim spotkaniu KG wycofał się rakiem z poprzednich wyliczeń przedstawionych na spotkaniu z ZZ ?
Gdzie i na jakim spotkaniu ogłoszono, że skutek przechodzący podwyżki 9,36 % na rok 2024 był pobożnym życzeniem?
Kto i kiedy zadecydował, że nie będzie zwiększonego finansowania świadczeń „mieszkaniowych”?

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć albo ktokolwiek inny o co chodzi z tym skutkiem przechodzącym podwyżki?

Cała strefa budżetowa otrzymuje waloryzację od stycznia 7,8 %. W służbach mundurowych z uwagi na to, że podwyżki przesunięto na marzec waloryzację ustalono na 9,36%, tak, aby średniorocznie wyszło 7,8% (cywil dostaje wyższą wypłatę przez 12 miesięcy my przez 10).
Waloryzacja niesie za sobą skutki finansowe na kolejne lata (wyższa podstawa to i wysługa od wyższej podstawy).
Z uwagi, że my mamy otrzymać wyższą waloryzację powinny być zabezpieczone proporcjonalnie większe pieniądze na lata następne.
W innym przypadku od stycznia 2024 powinno się obniżyć nam wypłaty...
Niestety w ustawie budżetowej wpisano całej strefie budżetowej 7,8%, ministerstwo miało znaleźć finansowanie różnicy i takie były obietnice.
Z najnowszej tabeli przesłanej ZZ przed następnym spotkaniem, wynika, że nie ma pieniędzy na wyższe pochodne na kolejne lata i zabezpiecza się 41,13 zł na 2024.  :gwiazdki: Tak cieszmy się bo z jednej podwyżki obskakujemy dwa lata   ^_^

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 10, 2023, 18:57:10 »
Witam
 Mam takie skromne pytanko.
Co oznacza podwyższenie dodatku służbowego max do 31.12 2023?

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 10, 2023, 19:08:15 »
Może na początek tabela :straz:

Propozycje Solidarności rozdziału środków, które przedstawiałeś na forum były całkiem niezłe, może warto je wyciągnąć na stół w poniedziałek...

Obecna propozycja z minimalnym 8% dodatkiem służbowym spłaszcza dolne stanowiska jeszcze bardziej.
W niektórych komendach okaże się, że stażysta poniżej 26 roku życia, będzie zarabiał porównywalnie albo lepiej niż koledzy na 4, 5 czy nawet 6 grupie.

Ponadto, spłaszczenie dodatków służbowych na samym dole spowoduje, że Komendanci nie będą mieli z czego dołożyć i osoby kończące 26 rok życia otrzymają obniżkę uposażenia o ok. 12%.

No i najważniejsze pytanie dlaczego pojawił się problem wyciągnięcia z tegorocznej podwyżki 41,13 zł na 2024? (albo ktoś źle, tabelę opisał albo tych pięniędzy poprostu brakuje)?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1016 dnia: Luty 10, 2023, 19:15:31 »
Witam
 Mam takie skromne pytanko.
Co oznacza podwyższenie dodatku służbowego max do 31.12 2023?
Że twój 01 zamiast dać ci podwyżkę dodatku już od marca, da ci ją dopiero w grudniu.Znów dają wolną rękę i komendanci będą sobie robić oszczędności.Na to ZZ nie mają prawa się zgodzić.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1017 dnia: Luty 10, 2023, 19:53:09 »
Poczekamy do poniedziałku i zobaczymy.
A na marginesie mówiłem i jeszcze raz powtórzę:
Nie mogę czasami uwierzyć że wypisujecie to co wypisujecie, a później się dziwicie że macie gorzej niż mogło być.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1018 dnia: Luty 10, 2023, 20:11:14 »
Propozycje Solidarności rozdziału środków, które przedstawiałeś na forum były całkiem niezłe, może warto je wyciągnąć na stół w poniedziałek...
Obecna propozycja z minimalnym 8% dodatkiem służbowym spłaszcza dolne stanowiska jeszcze bardziej.
W niektórych komendach okaże się, że stażysta poniżej 26 roku życia, będzie zarabiał porównywalnie albo lepiej niż koledzy na 4, 5 czy nawet 6 grupie.
Ponadto, spłaszczenie dodatków służbowych na samym dole spowoduje, że Komendanci nie będą mieli z czego dołożyć i osoby kończące 26 rok życia otrzymają obniżkę uposażenia o ok. 12%.
No i najważniejsze pytanie dlaczego pojawił się problem wyciągnięcia z tegorocznej podwyżki 41,13 zł na 2024? (albo ktoś źle, tabelę opisał albo tych pięniędzy poprostu brakuje)?
Ja też uważam, że propozycja S która była klepnięta przez stronę służbową i S oraz PP była naprawdę dobra i dlatego jej broniłem i bardzo mnie cieszy, że ktoś przyznaje że to propozycja S i była "niezła". Obecna propozycja jest denna koniec i kropka i szczerze nie wyobrażam sobie aby bez głosowania rad i zarządów na poziomie krajowym zostało to zaakceptowane ba nawet uważam, że powinna się ujawnić kto jak głosował bo sprawa jest naprawdę poważna.
Odnosząc się do strażaka poniżej 26 roku życia to ci na wyższych grupach też mają to zwolnienie "wystarczy" mieć 4 dzieci  :rofl: Wiec z całym szacunkiem ale nie żartujmy z siebie nawzajem. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline PanS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1019 dnia: Luty 10, 2023, 20:22:35 »
Specjalnie założyłem konto, żeby wkońcu napisać to co od dawna myślę o was obłudnicy - zwiazki zawodowe to największy rak obecnej formacji, który służy tylko i wylacznie do swoich prywatnych celów - trampolina do kariery, nepotyzm. Wstyd i hańba.
Porównajcie sobie Wielcy Panowie związkowcy choćby ratownikow medycznych po 3 letnich studiach (moga byc zaocznych) zarabiają ok 3-4 tysiące więcej od stażysty na rękę. ZA ETAT.
O kwotach specjalnie nie piszę żeby nie rozpętać burzy.
Pare razy juz słyszeliśmy ze nie mozemy porownywac się do innych zawodów, ale no, nie wiem czy widzicie, że kasjerka bez narazenia życia zarabia więcej niż my.

Pragnę przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno to ratownicy chcieli zostać strażakami a teraz trochę sytuacja sie odwróciła. - sami zapytajcie.

Próbujecie wszystkich oczarować ochłapem, który i tak byśmy dostali i ogłaszacie sukces. Nie załatwiliście nic poza wloryzacja zagwarantowaną przez ustawe budżetowa.
Dodatkowo inflacja dotknęła każdego, a wy próbujecie naprawiać tą kwota siatkę plac - serio??
I jeszcze to bezczelne - mlody tez kiedys będzie stary, no to w sumie, moze zróbmy z tej pracy wolontariat?

Odlecieliście, bo nie potraficie spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa.

Za Tuska tak nie bylo, bo przecież niektórzy tu dalej zyja w latach 2000!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1020 dnia: Luty 10, 2023, 20:30:00 »
Specjalnie założyłem konto, żeby wkońcu napisać to co od dawna myślę o was obłudnicy - zwiazki zawodowe to największy rak obecnej formacji, który służy tylko i wylacznie do swoich prywatnych celów - trampolina do kariery, nepotyzm. Wstyd i hańba.
Porównajcie sobie Wielcy Panowie związkowcy choćby ratownikow medycznych po 3 letnich studiach (moga byc zaocznych) zarabiają ok 3-4 tysiące więcej od stażysty na rękę. ZA ETAT.
O kwotach specjalnie nie piszę żeby nie rozpętać burzy.
Pare razy juz słyszeliśmy ze nie mozemy porownywac się do innych zawodów, ale no, nie wiem czy widzicie, że kasjerka bez narazenia życia zarabia więcej niż my.

Pragnę przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno to ratownicy chcieli zostać strażakami a teraz trochę sytuacja sie odwróciła. - sami zapytajcie.

Próbujecie wszystkich oczarować ochłapem, który i tak byśmy dostali i ogłaszacie sukces. Nie załatwiliście nic poza wloryzacja zagwarantowaną przez ustawe budżetowa.
Dodatkowo inflacja dotknęła każdego, a wy próbujecie naprawiać tą kwota siatkę plac - serio??
I jeszcze to bezczelne - mlody tez kiedys będzie stary, no to w sumie, moze zróbmy z tej pracy wolontariat?

Odlecieliście, bo nie potraficie spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa.

Za Tuska tak nie bylo, bo przecież niektórzy tu dalej zyja w latach 2000!
Człowieku specjalnie założyłeś konto ale po co? Gdzie jakiś argument? To że każdy kiedyś chciał być mundurowy no fajnie...
Związki zawodowe złe każdy anonimowo potrafi to powiedzieć... A bez ZZ zawsze było lepiej znaczy te czasy były i to było w głębokim PRLu  :rofl:
Z całym szacunkiem ale dla mnie argumenty z Tuskiem to DNO... oczywiście w tym momencie (10.02.2023)...  Bo zawsze może pogorszyć swój PR  :rofl:


Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1021 dnia: Luty 10, 2023, 20:33:30 »
Kolego PanS, prawo jest jakie jest, i czy to się komuś podoba czy nie to właśnie związki zawodowe są uprawnione do rozmów z kierownictwem. Nikt nie broni nikomu zapisać się do związku zawodowego (a mamy aż 3) i walczyć o lepsze jutro w służbie. Nie chcę wiedzieć jak wyglądałaby dzisiaj służba na każdym szczeblu gdyby nie było związków zawodowych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1022 dnia: Luty 10, 2023, 20:39:13 »
Kolego PanS, prawo jest jakie jest, i czy to się komuś podoba czy nie to właśnie związki zawodowe są uprawnione do rozmów z kierownictwem. Nikt nie broni nikomu zapisać się do związku zawodowego (a mamy aż 3) i walczyć o lepsze jutro w służbie. Nie chcę wiedzieć jak wyglądałaby dzisiaj służba na każdym szczeblu gdyby nie było związków zawodowych.
i tu @mpolskie się zgadzam w 100% bo kilka lat temu poznałem komendę gdzie ZZ nie było blisko 20 lat... I komendant był w szoku co musi uzgadniać
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1023 dnia: Luty 10, 2023, 21:48:30 »
Może na początek tabela :straz:
Spokojnie z tą tabelą.  Ska strzeliła sobie w stopę porozumienie z KG a teraz pokazuje tabelę gdzie chce z tego delikatnie z palcem w du.. 01 wyjść. Panie E...daruj sb te docinki rodem z Ski. U mnie Ska nie ściągnęła Flag...I Co?

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1024 dnia: Luty 10, 2023, 21:58:32 »
Mamy około 30 000 strażaków, z podwyżki chcą nam skubnąć około 90 zł na dodatek sluzbowy i utrzymanie podwyzki w 2024 r, łącznie to nie jest nawet 3 mln złotych... trochę żenada, ledwo na dwa GBA straczy. Jak myślicie, nasze zz mają szansę na wywalczenie tej niewielkiej w skali budżetu kraju kwoty? Osobiście wątpię. Tym bardziej, że jesteśmy służbą, którą politycy się chwała w mediach głównego nurtu.