Autor Wątek: Dodatek służbowy  (Przeczytany 3607 razy)

Offline ewangelista

• Początkujący
  • *
Dodatek służbowy
« dnia: Wrzesień 19, 2022, 10:52:09 »
Witam serdecznie kolegów i zwracam się jednocześnie z pytaniem w jakiej wysokości macie dodatek służbowy, bo u mnie w jednostce bardzo dziwnie się to przedstawia. Może zacznę od siebie mł.asp. na stanowisku aspirant absolwent 2 lata służby dodatek w wysokości 410 zł, natomiast np. ogniomistrz, st. ogn. czy st.sekc na różnych stanowiskach od młodszego ratownika do st. ratownika czy operatora sprzętu ze stażem służby w przedziale 10-18 lat mają dodatki służbowe w wysokości 280-370 zł. :gwiazdki:
d-cy zastępu od 450-600 w stopniach od ogn.-st.asp. :gwiazdki:
Zaznaczam nie płaczę że ja mam za mało wręcz przeciwnie dysproporcja dodatku do wiedzy i doświadczenia jak dla mnie jest co najmniej dziwna strasznie dziwnie się na mnie patrzyli jak powiedziałem ile mam i wcale się im nie dziwię bo to często doświadczeni ludzie od których ja uczę się strażackiego fachu. Jaką Ci ludzie mają motywację?

Offline kotek

• Początkujący
  • *
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2022, 15:56:16 »
Cześć.
Dowódca zmiany, dowódca grupy specjalistycznej, prawie 24 lata w PSP a z 12 jako dowódca zmiany. Przeszedłem na dodatek funkcyjny zmieniła się tylko nazwa bo do dzisiaj nie dostałem ani grosza podwyżki funkcyjnego. 900 brutto.

Offline kraktgs

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2022, 16:11:14 »
Cześć, starszy ratownik-kierowca 9 lat służby, hds, shd, napełnianie zbiorników ciśnieniowych, ratownik medyczny, instruktor ratownictwa medycznego ksrg - 250 zł - powiatówka

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2022, 19:20:41 »
Panowie zacznijmy od tego ile jednostek rat. -gaśn. ma pod sobą każda z Waszych komend i jak są wywindowane dodatki w komendach. Piszę o tym bo obowiązuje tzw. średnia i tego komendanci nie mogą przekroczyć.

Offline robsen

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2022, 19:46:19 »
Witam serdecznie kolegów i zwracam się jednocześnie z pytaniem w jakiej wysokości macie dodatek służbowy, bo u mnie w jednostce bardzo dziwnie się to przedstawia. Może zacznę od siebie mł.asp. na stanowisku aspirant absolwent 2 lata służby dodatek w wysokości 410 zł, natomiast np. ogniomistrz, st. ogn. czy st.sekc na różnych stanowiskach od młodszego ratownika do st. ratownika czy operatora sprzętu ze stażem służby w przedziale 10-18 lat mają dodatki służbowe w wysokości 280-370 zł. :gwiazdki:
d-cy zastępu od 450-600 w stopniach od ogn.-st.asp. :gwiazdki:
Zaznaczam nie płaczę że ja mam za mało wręcz przeciwnie dysproporcja dodatku do wiedzy i doświadczenia jak dla mnie jest co najmniej dziwna strasznie dziwnie się na mnie patrzyli jak powiedziałem ile mam i wcale się im nie dziwię bo to często doświadczeni ludzie od których ja uczę się strażackiego fachu. Jaką Ci ludzie mają motywację?

Witam.
Komendant powiatowy i miejski w każdej z Komend ustala, lub też raczej dostał w spadku po poprzednikach politykę płacową dotyczącą dodatku służbowego.
Znam kilka takich strategii porównując swoje i okoliczne komendy:

- dodatek służbowy rośnie wraz ze stanowiskiem, np do każdego stanowiska przyporządkowana jest dana wysokość dodatku lub widełki
- dodatek służbowy rośnie wraz ze stażem służby i zdobywanym doświadczeniem.
- dodatek służbowy rośnie wraz ze stanowiskiem i stopniem i w Twojej komendzie wygląda to na taki rodzaj regulacji wysokości dodatku służbowego
- dodatek służbowy dodatkowo może być zwiększany w niektórych z komend za dodatkowy zakres obowiązków służbowych np:. członkostwo w specjalistycznej grupie, zwiększony zakres obowiązków ładowanie butli, serwis aparatów powietrznych, programowanie radiotelefonów, dodatkowe obowiązki informatyka etc.
Najgorsza sytuacja jest wtedy gdy nie jest jasne jaka ta polityka w danej komendzie jest ale to już rola choćby związków zawodowych aby takie informacje uzyskać lub też wspólnie z komendantem opracować.
Pozdrawiam
Robert

Offline pepek1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2022, 13:55:38 »
1 jrg w mieście KM mł.asp. 14 lat nurek ratownik specjalista chemik stermotorzysta sonarzysta 550 zł na reke
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2022, 20:20:23 wysłana przez pepek1 »

Offline malibus

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2022, 20:46:26 »
Dodatek służbowy to jest patologia tej służby. Nikt nie patrzy na przesłanki z rozporządzenia.
Ktoś wykonujący te same obowiązki na tym samym stanowisku, w tej samej firmie powiat obok może mieć kilkaset złotych więcej do pensji.

Offline lukaszenko

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:05:25 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline GordonShumway

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:53:31 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
Tylko nie pisz, że będąc d-cą zastępu w stopniu aspiranta, jesteś operatorem SH, HDS, SD lub kierowcą gaśniczego na zmianie służbowej.

Offline młody13

• "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:57:15 »
Tylko nie pisz, że będąc d-cą zastępu w stopniu aspiranta, jesteś operatorem SH, HDS, SD lub kierowcą gaśniczego na zmianie służbowej.
A co w tym dziwnego. U nas starsi operatorzy też pełnią często funkcję dowódców zastępów.

Offline GordonShumway

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2022, 21:09:44 »
Nic w tym dziwnego, gdyż jest to jedna z wielu patologii dręczącą naszą służbę.

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2022, 23:32:44 »
@Gordon zobacz co się dzieje na szkołach, gdzie praktycznie wszyscy kierowcy to aspiranci.

Offline rocky323

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wczoraj o 08:47:31 »
@Gordon zobacz co się dzieje na szkołach, gdzie praktycznie wszyscy kierowcy to aspiranci.

A kto ma iść jak u mnie większość ma dopisek -kierowca?  :straz: bywają tez ludzie multifunkcyjni, jednej służby kierowca, drugiej ratownik, trzeciej dowódca zmiany. A i zastępca dowódcy zmiany jako kierowca tez nie dziwi

Offline sismondi

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wczoraj o 09:37:49 »

A kto ma iść jak u mnie większość ma dopisek -kierowca?  :straz: bywają tez ludzie multifunkcyjni, jednej służby kierowca, drugiej ratownik, trzeciej dowódca zmiany. A i zastępca dowódcy zmiany jako kierowca tez nie dziwi
Do wszystkiego i do niczego improwizacja czyli norma .