Autor Wątek: Dodatek służbowy  (Przeczytany 6526 razy)

Offline ewangelista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Dodatek służbowy
« dnia: Wrzesień 19, 2022, 10:52:09 »
Witam serdecznie kolegów i zwracam się jednocześnie z pytaniem w jakiej wysokości macie dodatek służbowy, bo u mnie w jednostce bardzo dziwnie się to przedstawia. Może zacznę od siebie mł.asp. na stanowisku aspirant absolwent 2 lata służby dodatek w wysokości 410 zł, natomiast np. ogniomistrz, st. ogn. czy st.sekc na różnych stanowiskach od młodszego ratownika do st. ratownika czy operatora sprzętu ze stażem służby w przedziale 10-18 lat mają dodatki służbowe w wysokości 280-370 zł. :gwiazdki:
d-cy zastępu od 450-600 w stopniach od ogn.-st.asp. :gwiazdki:
Zaznaczam nie płaczę że ja mam za mało wręcz przeciwnie dysproporcja dodatku do wiedzy i doświadczenia jak dla mnie jest co najmniej dziwna strasznie dziwnie się na mnie patrzyli jak powiedziałem ile mam i wcale się im nie dziwię bo to często doświadczeni ludzie od których ja uczę się strażackiego fachu. Jaką Ci ludzie mają motywację?

Offline kotek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2022, 15:56:16 »
Cześć.
Dowódca zmiany, dowódca grupy specjalistycznej, prawie 24 lata w PSP a z 12 jako dowódca zmiany. Przeszedłem na dodatek funkcyjny zmieniła się tylko nazwa bo do dzisiaj nie dostałem ani grosza podwyżki funkcyjnego. 900 brutto.

Offline kraktgs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2022, 16:11:14 »
Cześć, starszy ratownik-kierowca 9 lat służby, hds, shd, napełnianie zbiorników ciśnieniowych, ratownik medyczny, instruktor ratownictwa medycznego ksrg - 250 zł - powiatówka

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2022, 19:20:41 »
Panowie zacznijmy od tego ile jednostek rat. -gaśn. ma pod sobą każda z Waszych komend i jak są wywindowane dodatki w komendach. Piszę o tym bo obowiązuje tzw. średnia i tego komendanci nie mogą przekroczyć.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2022, 19:46:19 »
Witam serdecznie kolegów i zwracam się jednocześnie z pytaniem w jakiej wysokości macie dodatek służbowy, bo u mnie w jednostce bardzo dziwnie się to przedstawia. Może zacznę od siebie mł.asp. na stanowisku aspirant absolwent 2 lata służby dodatek w wysokości 410 zł, natomiast np. ogniomistrz, st. ogn. czy st.sekc na różnych stanowiskach od młodszego ratownika do st. ratownika czy operatora sprzętu ze stażem służby w przedziale 10-18 lat mają dodatki służbowe w wysokości 280-370 zł. :gwiazdki:
d-cy zastępu od 450-600 w stopniach od ogn.-st.asp. :gwiazdki:
Zaznaczam nie płaczę że ja mam za mało wręcz przeciwnie dysproporcja dodatku do wiedzy i doświadczenia jak dla mnie jest co najmniej dziwna strasznie dziwnie się na mnie patrzyli jak powiedziałem ile mam i wcale się im nie dziwię bo to często doświadczeni ludzie od których ja uczę się strażackiego fachu. Jaką Ci ludzie mają motywację?

Witam.
Komendant powiatowy i miejski w każdej z Komend ustala, lub też raczej dostał w spadku po poprzednikach politykę płacową dotyczącą dodatku służbowego.
Znam kilka takich strategii porównując swoje i okoliczne komendy:

- dodatek służbowy rośnie wraz ze stanowiskiem, np do każdego stanowiska przyporządkowana jest dana wysokość dodatku lub widełki
- dodatek służbowy rośnie wraz ze stażem służby i zdobywanym doświadczeniem.
- dodatek służbowy rośnie wraz ze stanowiskiem i stopniem i w Twojej komendzie wygląda to na taki rodzaj regulacji wysokości dodatku służbowego
- dodatek służbowy dodatkowo może być zwiększany w niektórych z komend za dodatkowy zakres obowiązków służbowych np:. członkostwo w specjalistycznej grupie, zwiększony zakres obowiązków ładowanie butli, serwis aparatów powietrznych, programowanie radiotelefonów, dodatkowe obowiązki informatyka etc.
Najgorsza sytuacja jest wtedy gdy nie jest jasne jaka ta polityka w danej komendzie jest ale to już rola choćby związków zawodowych aby takie informacje uzyskać lub też wspólnie z komendantem opracować.
Pozdrawiam
Robert


Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2022, 13:55:38 »
1 jrg w mieście KM mł.asp. 14 lat nurek ratownik specjalista chemik stermotorzysta sonarzysta 550 zł na reke
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2022, 20:20:23 wysłana przez pepek1 »

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2022, 20:46:26 »
Dodatek służbowy to jest patologia tej służby. Nikt nie patrzy na przesłanki z rozporządzenia.
Ktoś wykonujący te same obowiązki na tym samym stanowisku, w tej samej firmie powiat obok może mieć kilkaset złotych więcej do pensji.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:05:25 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:53:31 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
Tylko nie pisz, że będąc d-cą zastępu w stopniu aspiranta, jesteś operatorem SH, HDS, SD lub kierowcą gaśniczego na zmianie służbowej.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:57:15 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
Tylko nie pisz, że będąc d-cą zastępu w stopniu aspiranta, jesteś operatorem SH, HDS, SD lub kierowcą gaśniczego na zmianie służbowej.
A co w tym dziwnego. U nas starsi operatorzy też pełnią często funkcję dowódców zastępów.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2022, 21:09:44 »
Nic w tym dziwnego, gdyż jest to jedna z wielu patologii dręczącą naszą służbę.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2022, 23:32:44 »
@Gordon zobacz co się dzieje na szkołach, gdzie praktycznie wszyscy kierowcy to aspiranci.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2022, 08:47:31 »
@Gordon zobacz co się dzieje na szkołach, gdzie praktycznie wszyscy kierowcy to aspiranci.

A kto ma iść jak u mnie większość ma dopisek -kierowca?  :straz: bywają tez ludzie multifunkcyjni, jednej służby kierowca, drugiej ratownik, trzeciej dowódca zmiany. A i zastępca dowódcy zmiany jako kierowca tez nie dziwi

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2022, 09:37:49 »
@Gordon zobacz co się dzieje na szkołach, gdzie praktycznie wszyscy kierowcy to aspiranci.

A kto ma iść jak u mnie większość ma dopisek -kierowca?  :straz: bywają tez ludzie multifunkcyjni, jednej służby kierowca, drugiej ratownik, trzeciej dowódca zmiany. A i zastępca dowódcy zmiany jako kierowca tez nie dziwi
Do wszystkiego i do niczego improwizacja czyli norma .

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2022, 09:30:04 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
Tylko nie pisz, że będąc d-cą zastępu w stopniu aspiranta, jesteś operatorem SH, HDS, SD lub kierowcą gaśniczego na zmianie służbowej.

Czasami jak nie ma stałych kierowców na zmianie, zdarza się. Albo jak potrzeba jechać gdzieś poza rejon JRG do sąsiedniej JRG pomóc im np. SRChem
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2022, 11:34:54 »
3 JRG w KP, mł. asp. idzie 13 rok, d-ca zastępu, UDT z SH i HDS, szkolenie operatora drabin mechanicznych, programowanie radiotelefonów, służby na PSK od 2015, sternik motorowodny, instruktor rat. wysokościowego i poszukiwawczego poziom podstawowy - 700 zł dodatku służbowego
Tylko nie pisz, że będąc d-cą zastępu w stopniu aspiranta, jesteś operatorem SH, HDS, SD lub kierowcą gaśniczego na zmianie służbowej.

regularnie od ukończenia zaocznej SA kilka lat temu. dziura w grafiku nie ma kierowców to siadam. czy tego chce czy nie.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2022, 13:29:09 »
D-ca sekcji tez siada za kierownicę  :straz:
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2022, 15:32:30 »
D-ca sekcji tez siada za kierownicę  :straz:
Proponuję pogłębić tą patologię i za kierownicę posadzić d-cę JRG, komendanta na dowódcę wozu a dowódców zmian na desant. Przecież to jest chore.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2022, 15:56:28 »
No jak jest dowódca zmiany i zastępca na jednej służbie, to i u mnie czasami zastępca jeździ z tyłu. Patologia, ale skoro zainteresowany nie protestuje, to widocznie mu to pasuje.
Sam jeżdżę jako kierowca, ale tylko w przypadku braków na danej służbie (a mam 8 grupę). Sytuacje awaryjne jak najbardziej rozumiem, ale aspiranci na kierowcach, to powinno być zjawisko bardzo rzadkie, ale jak się wysyła ludzi na szkoły bez możliwości zapewnienia im stanowisk dowódczych, to co się dziwić.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek służbowy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2022, 18:04:49 »
D-ca sekcji tez siada za kierownicę  :straz:
Chciałbym zobaczyć zakres obowiązków tego dowódcy sekcji.