Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195602 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:23:20 »
Podwyżka w podstawie  plus dodatek, wiec średnia zrobi się  631 - w tym jest nagroda roczna. Przez te podwyżki zwiększy się średnia uposażenia, mam nadzieje ze to rozumiesz i nie wprowadzaj w błąd chłopaków jakie to będą podwyżki. (Zaznaczam ze mam staż służby 21 lat i nie cieszy mnie kolejny dodatek starczy, wg mnie wszystko powinno iść do podstawy)
https://policja.pl/dokumenty/kalkulator/?#
Weź wklep swoje paramenty do tego kalkulatora... To nie jest strona ZZ tylko KGP!
Więc pytanie czemu ktoś kogoś miał by wprowadzać w błąd. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:35:43 »
No to wrzuć link do tego kalkulatora, zamiast udzielać chamskich odpowiedzi. Wszędzie są tylko dla policji.

Nie histeryzuj. Aspirantkę dziennią masz więc potrafisz myśleć. Policz sobie jak to zrobić już napisałem.
I nie jest wina starych żeś się nie dostał za pierwszym razem i masz emke na nowych zasadach.
A forum policyjne to raczej Twoje źródło wiadomości :)

A co ma przyjęcie na nowych zasadach do obliczenia kwoty podwyżek? Skoro dla policji udało się to zrobić, to chyba dla naszych związków nie powinno być to przeszkodą. Do tej pory nic tak naprawdę nie wiemy. Nie wiem czekacie na święta z tą radosną informacją o podpisaniu porozumienia, żeby nikt tego nie krytykował? A jeżeli związki nie potrafią ogarnąć takiego kalkulatora, to może powinna to zrobić KG? @radca mniej stalkingu

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:36:29 »
Czyli co chcesz mi powiedzieć, że dodatek służbowy również będzie zrewaloryzowany. Zobacz co trzeba wpisać w ten kalkulator i odpowiedz  sobie ile on jest warty.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:43:29 »
Czyli co chcesz mi powiedzieć, że dodatek służbowy również będzie zrewaloryzowany. Zobacz co trzeba wpisać w ten kalkulator i odpowiedz  sobie ile on jest warty.
Ty dalej nie rozumiesz... Wpisujesz wszystkie dane aby uzyskać nie ile wyniesie stricte podwyżka tylko ile wyniesie uposażenie całkowite od 1.03.2023. Bo do tego służy ten kalkulator ale podaje też różnice miedzy uposażeniem z "dzisiaj" i z 1.03.2023. Czy uważasz, że ktoś by sobie pozwolił na tak wielkie przekłamania jakie daje ten kalkulator w porównaniu do tabeli którą wrzuciłeś?
Wklepałem przed chwilą 7 gr (mnożnik PSP 1,926) 10 lat wysługi stopień aspirant i pokazuje mi 554,40 a twoja tabela 240 zł.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #704 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:54:41 »
W tym kalkulatorze dodatek sluzbowy również rośnie, a tak na marginesie podwyżki wyliczyło mi na 680 zł z czego dodatek za staż wyniósł 380 zł czyli podstawa wyniosła 300 złotych z podniesionym dodatkiem oraz wysługą. Tabela którą zamieściłem dzisiaj jest prawidłowa, osoby poniżej 15 lat służby nie dostaną więcej niż 270/280 brutto plus pochodne (wzrośnie kwota wysługi, znikome kwoty ).

Sorki 680 zł wyszło w kalkulatorze bez dodatku stażowego 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2022, 08:15:22 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:58:16 »
W tym kalkulatorze dodatek sluzbowy również rośnie, a tak na marginesie podwyżki wyliczyło mi na 680 zł z czego dodatek za staż wyniósł 380 zł czyli podstawa wyniosła 300 złotych z podniesionym dodatkiem oraz wysługą. Tabela którą zamieściłem dzisiaj jest prawidłowa, osoby poniżej 15 lat służby nie dostaną więcej niż 270/280 brutto plus pochodne (wzrośnie kwota wysługi, znikome kwoty ).
No właśnie miałem się przypieprzyć i zapytać gdzie tam jest staż  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 17, 2022, 13:08:40 »
Wydaje mi się zbędna na ten moment dyskusja i będzie trzeba poczekać na oficjalne wyliczenia stron społeczny czy też służbowych. Szczerze, wolałbym abyś ty miał racje!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 17, 2022, 13:23:23 »
Kolejny który chce pomóc w ten sposób że zaszkodzi...
Teeo 21 lat w służbie i nadal brak rozsądku? ;


Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 17, 2022, 13:28:00 »
Ale w jaki sposób zaszkodzi?

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 17, 2022, 14:15:53 »
Uważam że kalkulator na stronie policji źle liczy. Liczy od całości pensji a nie od grupy uposazenia. Podnieście sobie w kalkulatorze dodatek służbowy o 1000zl a policzy wyższa różnice pomiędzy pensja z 2023 a 2022 r. I to nie jest o 1000zl więcej.

Na chwilę obecną wiemy że kwota bazowa wzrośnie z 1619 na 1740. To na 10 grupie przy mnożniku 2.02 są nam ok. 250zl podwyzki. Do tego wysluga.

Dalej wiemy że przeciętne uposazenie ma wzrosnąć o 631zl z nagroda roczna czyli ok. 580zl.

Nie wiadomo póki co gdzie średnio pójdzie różnica pomiędzy tym 580 a np 250 z wysługa na 10 grupie. Dowiemy się jak ukażą się projekty rozporządzeń w sprawie uposazenia.

Może zmienia mnożniki na grupach by rozszerzać siatkę płac?

Nowy dodatek stażowy po 15 latach sluzby raczej nie będzie finansowany w ramach tek podwyzki 631zl. Na stronkę mswia pojawił się juz projekt zmiany ustawy w związku z dodatkowy świadczeniem. Ale czeka na wpis więc zobaczymy po weekendzie co tam będzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 17, 2022, 14:22:49 »
Nie wiadomo póki co gdzie średnio pójdzie różnica pomiędzy tym 580 a np 250 z wysługa na 10 grupie. Dowiemy się jak ukażą się projekty rozporządzeń w sprawie uposazenia.

Może zmienia mnożniki na grupach by rozszerzać siatkę płac?

Nowy dodatek stażowy po 15 latach sluzby raczej nie będzie finansowany w ramach tek podwyzki 631zl. Na stronkę mswia pojawił się juz projekt zmiany ustawy w związku z dodatkowy świadczeniem. Ale czeka na wpis więc zobaczymy po weekendzie co tam będzie.
"S" chce aby trafiło do grupy więc wzrost mnożników. Ale czy siatka płac ulegnie rozszerzeniu to tego nie wiem ja uważam, że delikatnie powinna się zmienić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 17, 2022, 15:04:54 »
Nie wiadomo póki co gdzie średnio pójdzie różnica pomiędzy tym 580 a np 250 z wysługa na 10 grupie. Dowiemy się jak ukażą się projekty rozporządzeń w sprawie uposazenia.

Może zmienia mnożniki na grupach by rozszerzać siatkę płac?

Nowy dodatek stażowy po 15 latach sluzby raczej nie będzie finansowany w ramach tek podwyzki 631zl. Na stronkę mswia pojawił się juz projekt zmiany ustawy w związku z dodatkowy świadczeniem. Ale czeka na wpis więc zobaczymy po weekendzie co tam będzie.
"S" chce aby trafiło do grupy więc wzrost mnożników. Ale czy siatka płac ulegnie rozszerzeniu to tego nie wiem ja uważam, że delikatnie powinna się zmienić.

Oczywiście! Nie mówimy żeby zrobić różnice 100 zł między grupami bo to jest niemożliwe, ale chocia zrobić minmlana różnice 10 -20 zł i po kilku podwyzach będzie już różnica.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 17, 2022, 15:28:17 »
Oczywiście! Nie mówimy żeby zrobić różnice 100 zł między grupami bo to jest niemożliwe, ale chocia zrobić minmlana różnice 10 -20 zł i po kilku podwyzach będzie już różnica.
Na różnice po 100 zł trzeba by przeznaczyć kwotę która ma 9 cyfr więc jest to nierealne. Moim zdaniem podwyżka o 10-20 zł powinna być wyższa od 7 może 8 grupy lub o 30-40 od 9 ale powinna się najpóźniej zatrzymać przed najniższymi powoływanymi stanowiskami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 17, 2022, 16:09:13 »
Oczywiście! Nie mówimy żeby zrobić różnice 100 zł między grupami bo to jest niemożliwe, ale chocia zrobić minmlana różnice 10 -20 zł i po kilku podwyzach będzie już różnica.
Na różnice po 100 zł trzeba by przeznaczyć kwotę która ma 9 cyfr więc jest to nierealne. Moim zdaniem podwyżka o 10-20 zł powinna być wyższa od 7 może 8 grupy lub o 30-40 od 9 ale powinna się najpóźniej zatrzymać przed najniższymi powoływanymi stanowiskami.

Jaki w ogóle jest sens trzymania grup? Nawet przy założeniu różnicy 50 zł między nimi? Czy nie warto by pomyśleć o zmniejszeniu ilości grup? Przykładowo:
1 grupa "desant" plus kierowcy
2 grupa dowódcy zastępu/sekcji
3 grupa dowódcy zmian/zwykle stanowiska biurowe/SK
4 grupa naczelnicy wydziałów
5 grupa Komendanci Powiatowi
Jeśli chodzi o KW to powiedzmy wszystko grupa wyżej czyli
4 grupa zwykle stanowiska biurowe
5 grupa Nalecznicy
6 KW

I teraz różnice między grupami np. 700 zł plus dodatek służbowy.
Będąc np. na 1 grupie, będąc dodatkowo kierowcą powiedzmy 200 zł więcej, masz studia ratownika medycznego 200 zł, jesteś na jednostce specjalistycznej 200 czy 300 zł więcej. Analogicznie na 2 grupie będąc dowódcą sekcji 200 czy 300 zł więcej niż dowódca zastępu. Ktoś się oburzy, że "dziadek" jako zarobi tyle co młody po kursie, ale (abstrahując od tego ile taki dziadek robi) to jest jeszcze wysługa. Nie wiem na ile to jest realne i dobre rozwiązanie, ale byłaby jasna i przejrzysta ścieżka awansu i gratyfikacja finansowa.
Oczywiście są dużo mądrzejsi ludzie, którzy zaraz poddadzą te pomysły pod kretynizm, ale może warto rozpocząć jakąś dyskusje na ten temat, zamiast tkwić w obecnej patologii.
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 17, 2022, 16:24:23 »
Jaki w ogóle jest sens trzymania grup? Nawet przy założeniu różnicy 50 zł między nimi? Czy nie warto by pomyśleć o zmniejszeniu ilości grup? Przykładowo:
1 grupa "desant" plus kierowcy
2 grupa dowódcy zastępu/sekcji
3 grupa dowódcy zmian/zwykle stanowiska biurowe/SK
4 grupa naczelnicy wydziałów
5 grupa Komendanci Powiatowi
Jeśli chodzi o KW to powiedzmy wszystko grupa wyżej czyli
4 grupa zwykle stanowiska biurowe
5 grupa Nalecznicy
6 KW

I teraz różnice między grupami np. 700 zł plus dodatek służbowy.
Będąc np. na 1 grupie, będąc dodatkowo kierowcą powiedzmy 200 zł więcej, masz studia ratownika medycznego 200 zł, jesteś na jednostce specjalistycznej 200 czy 300 zł więcej. Analogicznie na 2 grupie będąc dowódcą sekcji 200 czy 300 zł więcej niż dowódca zastępu. Ktoś się oburzy, że "dziadek" jako zarobi tyle co młody po kursie, ale (abstrahując od tego ile taki dziadek robi) to jest jeszcze wysługa. Nie wiem na ile to jest realne i dobre rozwiązanie, ale byłaby jasna i przejrzysta ścieżka awansu i gratyfikacja finansowa.
Oczywiście są dużo mądrzejsi ludzie, którzy zaraz poddadzą te pomysły pod kretynizm, ale może warto rozpocząć jakąś dyskusje na ten temat, zamiast tkwić w obecnej patologii.
Pozdrawiam
Życzę ci z całego serca aby twoje fantazje się dla Ciebie spełniły ale za kilka lat. Jesteś młodym strażakiem bo nie ma możliwości aby ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie i staż w naszej firmie pisał takie bzdury. Wtedy zrozumiesz, co spowodowało by takie spłaszczenie grup i ilu strażaków odchodziło by na emerytury na poziomie 1500 zł...
I wierz mi na słowo póki są dziadki to nikt ci tego nie wprowadzi ale jak już nas zabraknie to się wtedy zdziwisz  :rofl: Ty i inni fantaści  :zamknij:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 17, 2022, 18:14:47 »
To wręcz przerażające, pomimo że na forum są aktywni zwiazkawcy, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie... ile będzie wynosić podwyżka w przyszłym roku? Naprawdę nasze związki zawodowe ,na czele z solidarnością są nieudolne i niepoważne. Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja. Budżet na 2023 klepnięty, a tu nikt nic nie wie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2022, 18:32:56 wysłana przez matW »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 17, 2022, 18:23:01 »
To wręcz przerażające, że mimo na forum są aktywni zwiazkawcy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie... ile będzie wynosić podwyżka w przyszłym roku? Naprawdę nasze związki zawodowe na czele z solidarnością są nieudolne i niepoważne. Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.
To wręcz przerażające, że w formacji służą ludzie którzy nie wiedzą jak działa formacja i w jaki sposób naliczane jest uposażenie.  Na ten moment jest nieskończenie wiele rozwiązań i dopiero po uzgodnieniach pomiędzy stroną służbową a społeczną poznamy szczegóły no ale cóż można poradzić i w naszej firmie są ludzie o obniżony poziomie IQ.
Średnio jest 631 zł (wraz z nagrodą roczną) i tyle jest wiadomo w temacie podwyżki!   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 17, 2022, 21:24:56 »
Fifi99 no to po kolei:
40 mln na MDP w 2023 r. gdzie KP ledwo wiążą koniec z końcem  :gwiazdki:

ale skąd wiesz jakie będzie wykonanie budżetu w przyszłym roku na rzeczówce? Poza tym przecież to nie idzie z budżetu PSP. Chcesz odebrać to młodzieży?

- system 8 godzinny ledwo zipie, motywacji zero. Prewencja, operacyjna już się z garnka wylewa,
Chodzi Ci o to że chcesz pracować na podziale. Czy o to że ludzie nie chcą przechodzić na 8 h czy że za dużo pracy czy większe wysokości dodatków w codziennym z czym była walka całe lata bo za dużo ma biuro?

- psucie młodzieży w ciągłym "inwestowaniem" w leśnych dziadków, żeby "zatrzymać tych doświadczonych",
Wiesz ze dziadków jest ponad 1/3 stanu? A będzie zaraz więcej bo 15 będą mieli ludzie z największej fali odejść 2009-2010. I że to dziadkowie dają siłę w rozmowach?

- system awansowy w PSP? A opłaca się iść na szkołę?
Tu się poddaję- nie wiem co masz na myśli.

- funkcyjny?
Tu też nie wiem? Przecież funkcyjnego można nie brać.

- karetki, bunkry, torby , lekarstwa itp, itd.
Co konkretnie w tych sprawach Ci nie odpowiada?

- przetargi na samochody PSP/OSP  :gwiazdki:
Ale nieprawidłowości w zakupach, błędne specyfikacje czy coś innego?

Rzucić ogólne hasełko jest łatwo nawet nie ma jak dyskutować z takimi wrzutkami. A napisz konkretnie co jak i gdzie to możemy podyskutować

Od kiedy straż jest od sprawdzania bunkrów to powinien robic ktoś z nadzoru budowlanego

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 18, 2022, 08:38:37 »
Panie Marek, a od kiedy to straż nie jest od wszystkiego ?
Jesteśmy tanią siłą roboczą naszych przełożonych. Każdy pomysł wychodzący od ministra itp jest realizowany. Każą nam dokarmiać ptaki, lepić bałwany dla dzieci - będziemy to robić. Pamiętam czasy jak robiło się lodowiska zimą, woziło wodę latem  itp.
Z roku na rok tych pomysłów " kwiatków "  jest więcej.

Co do protestu - to Bareja  mógłby nakręcić dobry film. Hit czasów współczesnych.



Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 18, 2022, 09:16:50 »
Panowie i tu Was zaskoczę. Otóż nie robimy tego co każą nam premierzy, ministrowie czy komendanci jeśli nie mieści się to w ramach prawnych.

A propos bunkrów to co tak realnie było sprawdzane i wpisywane w ten arkusz?
Czy jakieś miejsce może być potencjalnym schronieniem dla ludzi na wypadek zagrożenia?
A to się chyba mieści w naszych zadaniach. W czasie działań wojennych też są pożary i miejscowe zagrożenia?

Simek92 to nie stalking podałeś dane o sobie publicznie.
A poważnie w tej dyskusji ścierają się dwie filozofie ludzi z prawem do emerytury powinny 15 latach i tych z prawem do emerytury po 25 latach.
Ponieważ ci drudzy w tym Ty służycie jeszcze relatywnie krótko i na niższych stanowiskach forsujecie rozwiązania podwyżki w grupach kosztem dziadków i dodatków służbowych.
I to że grupy 1-9 są tak spłaszczone to skutek ciągłego mówienia że doły mają za mało. Czyli działania w waszym interesie. I tak Solidarność działa od 1997 r
Zawsze procentowo najwięcej szło w niższe grupy.
Oczywiście kwotowo to co innego bo nie można dać stażyści 1000 w grupie a dowódcy zastępu 500 bo stażysta go wyprzedzi.

Gdyby teraz urealnić grupy to trzeba by zatrzymać podwyżki w grupach niskich całkowicie albo bardzo mocno i wrzucić to wyżej- tego chcecie?!

Co do kalkulatora to wiemy jedynie o ile wzrośnie kwota bazowa. Ale nie wiadomo czy mnożnik się nie zmienią.
Poza tym Związki ani KG nie wiedzą ile realnie osób pójdzie dodatkowo na Emki. A co za tym idzie baza danych licząca pochodne nie jest miarodajna. A różnice mogą być znaczne.

Zamiast zobaczyć, że za 5-6 lat sami zaczniecie dostawać dodatkowe automatyczne podwyżki do uposażeń.
Myślisz że jak przyszedłem na stażystę to ile dostałem? Kilka grup niżej niż Ty byłem i to wtedy była dwukrotna różnica.
Ale zastanowiłem się co daje służba inny system emerytalny i zostałem. Nawet jak w 1999 zlikwidowano moją jednostkę.

Podsumowując jak widzę każdy ma świetne argumenty z własnego punktu widzenia.
Tak z tego prywatnego punktu widzenia tak dla mnie najlepsza jest procentowa podwyżka w grupie.
Tylko że dla ludzi nie. Bo jak mówiłem np każdy dodatek kwotowy procentowo więcej daje mniej zarabiającym.

Może rzeczywiście jakieś wykłady by się przydały :rofl:

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2022, 09:44:59 wysłana przez radca »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #720 dnia: Grudzień 18, 2022, 09:21:15 »
Fifi99 no to po kolei:
40 mln na MDP w 2023 r. gdzie KP ledwo wiążą koniec z końcem  :gwiazdki:

ale skąd wiesz jakie będzie wykonanie budżetu w przyszłym roku na rzeczówce? Poza tym przecież to nie idzie z budżetu PSP. Chcesz odebrać to młodzieży?

- system 8 godzinny ledwo zipie, motywacji zero. Prewencja, operacyjna już się z garnka wylewa,
Chodzi Ci o to że chcesz pracować na podziale. Czy o to że ludzie nie chcą przechodzić na 8 h czy że za dużo pracy czy większe wysokości dodatków w codziennym z czym była walka całe lata bo za dużo ma biuro?

- psucie młodzieży w ciągłym "inwestowaniem" w leśnych dziadków, żeby "zatrzymać tych doświadczonych",
Wiesz ze dziadków jest ponad 1/3 stanu? A będzie zaraz więcej bo 15 będą mieli ludzie z największej fali odejść 2009-2010. I że to dziadkowie dają siłę w rozmowach?

- system awansowy w PSP? A opłaca się iść na szkołę?
Tu się poddaję- nie wiem co masz na myśli.

- funkcyjny?
Tu też nie wiem? Przecież funkcyjnego można nie brać.

- karetki, bunkry, torby , lekarstwa itp, itd.
Co konkretnie w tych sprawach Ci nie odpowiada?

- przetargi na samochody PSP/OSP  :gwiazdki:
Ale nieprawidłowości w zakupach, błędne specyfikacje czy coś innego?

Rzucić ogólne hasełko jest łatwo nawet nie ma jak dyskutować z takimi wrzutkami. A napisz konkretnie co jak i gdzie to możemy podyskutować

Od kiedy straż jest od sprawdzania bunkrów to powinien robic ktoś z nadzoru budowlanego
W większości miast, powiatów są zarządzania kryzysowe które zarabiają niemałe pieniądze. Bunkry to jest ich robota a nie nasza. Pomysł ze sprawdzaniem piwnic przez straż jest niczym granatnik w policji.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 18, 2022, 09:48:20 »
A co realnie wiesz o granatniku w Policji poza tym że coś przyjechało z Ukrainy i była eksplozja w KGP. Reszta to spekulacje. Osobiście słyszałem analityków którzy mówili że to musiał być ćwiczebny bo żyją obecni na miejscu. Albo niewypał
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2022, 09:52:00 wysłana przez radca »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 18, 2022, 10:28:47 »
@radca w takim razie skoro młodym tak źle i są na niskich grupach, to proszę stronę związkową o zagwarantowanie wypłacania dodatku dla osób powyżej 15 lat przyjętych na nowych zasadach. Bo to że on jest teraz, to nie znaczy że będzie za 6 lat, kiedy w 15 lat wejdzie pierwszy przyjęty rocznik.
Co do bunkrów to powiedz mi jak mam określić czy piwnica w kamienicy się na to nadaje czy nie, nie mając żadnej wiedzy na temat wytrzymałości stropów i ścian. Ta nasza robota to było tylko robienie dobrej miny. Sens miało jedynie sprawdzenie punktów stworzonych stricte pod schrony, z odpowiednimi parametrami wytrzymałości itd. W piwnicy i tak by się każdy chował, bo gdzie niby miałby uciekać?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 18, 2022, 11:29:50 »
Panowie i tu Was zaskoczę. Otóż nie robimy tego co każą nam premierzy, ministrowie czy komendanci jeśli nie mieści się to w ramach prawnych.
Nie zaskoczyłeś nas. Znamy to. Zapomniałeś dodać: "Kto to zrobi lepiej niż my?". Wymyśl jakąkolwiek czynność, a ja zmieszczę ją w tych "ramach prawnych". Oczywiście w dobie kryzysu i braku kasy to nikogo nie dziwi, ale naciągana argumentacja już tak. I to ona doprowadza do różnic w zdaniach. Już lepiej cytując klasyka zapytać: "Pomożecie?".
I nie dziel ludzi na 15/25, bo już są dostatecznie podzieleni. Każdy niech se sam odpowie kto ich podzielił.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 18, 2022, 14:04:35 »
Ja bym to „pomożecie” rozwinął o inne aktualne hasła… SOLIDARNĄ płacą Polacy się bogacą… Czy się stoi czy się leży po równo się należy. Gdy rząd ma swoje problemy, SOLIDARNIE je rozwiążemy. Ambicja i chęć szczera to tylko dla frajera. Całe zło to tylko za peo.