Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195587 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #675 dnia: Grudzień 16, 2022, 12:38:50 »
Fifi99 młodość ma swoje prawa :).
Ale czytać powinieneś umieć.
Nasz budżet wzrasta o  prawie 16 procent. 560 mln złotych.
Same komendy powiatowe mają 3,52 mld w budżetach z czegob143 mln to inwestycje.to jest tyle ile cała straż w 2022
 To jest pierwotny projekt bez tego zwiększenia z Sejmu bo nie wiem gdzie je wliczono.
Jeśli dobrze czytam jest jeszcze spora rezerwa w MSW w tym na motywacyjne świadczenia.

Chcesz być ochotnikiem to bądź zaszczytna i potrzebna służba. Ale pamiętaj że realne korzyści z bycia w OSP to kilka ostatnich lat.

A i zapytam: o co chodzi w tej wyliczance?

Budżet wzrasta dlatego że jest kasa, czy dlatego że wszystko poszło do góry i komendy nie mają kasy?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #676 dnia: Grudzień 16, 2022, 13:51:47 »
A ja myślałem, że budżety na wydatki bieżące będą obcięte o jakieś 5%  :gwiazdki:
(...)W tym tygodniu moi koledzy odebrali vouchery i podziękowali za współpracę z S.
:straz:
To wiadomo po co ludzie do zz się zapisują.  :rofl:
W przyszłym roku też zapiszą się na początku grudnia, żeby paczki dostać?
Na ich miejscu gdybym podjął decyzję o wystąpieniu ze związków, to od razu bym to zrobił, a nie czekał na jakieś paczki czy vouchery. I olać, że tak brzydko napiszę, iż to za moje składki
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #677 dnia: Grudzień 16, 2022, 16:29:55 »
Fifi99 no to po kolei:
40 mln na MDP w 2023 r. gdzie KP ledwo wiążą koniec z końcem  :gwiazdki:

ale skąd wiesz jakie będzie wykonanie budżetu w przyszłym roku na rzeczówce? Poza tym przecież to nie idzie z budżetu PSP. Chcesz odebrać to młodzieży?

- system 8 godzinny ledwo zipie, motywacji zero. Prewencja, operacyjna już się z garnka wylewa,
Chodzi Ci o to że chcesz pracować na podziale. Czy o to że ludzie nie chcą przechodzić na 8 h czy że za dużo pracy czy większe wysokości dodatków w codziennym z czym była walka całe lata bo za dużo ma biuro?

- psucie młodzieży w ciągłym "inwestowaniem" w leśnych dziadków, żeby "zatrzymać tych doświadczonych",
Wiesz ze dziadków jest ponad 1/3 stanu? A będzie zaraz więcej bo 15 będą mieli ludzie z największej fali odejść 2009-2010. I że to dziadkowie dają siłę w rozmowach?

- system awansowy w PSP? A opłaca się iść na szkołę?
Tu się poddaję- nie wiem co masz na myśli.

- funkcyjny?
Tu też nie wiem? Przecież funkcyjnego można nie brać.

- karetki, bunkry, torby , lekarstwa itp, itd.
Co konkretnie w tych sprawach Ci nie odpowiada?

- przetargi na samochody PSP/OSP  :gwiazdki:
Ale nieprawidłowości w zakupach, błędne specyfikacje czy coś innego?

Rzucić ogólne hasełko jest łatwo nawet nie ma jak dyskutować z takimi wrzutkami. A napisz konkretnie co jak i gdzie to możemy podyskutować
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2022, 16:33:09 wysłana przez radca »

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #678 dnia: Grudzień 16, 2022, 18:45:17 »
A czy ktoś z panów płaczków i mądralińskich wie w końcu jakiej wysokości będą przyszłoroczne podwyzki?

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #679 dnia: Grudzień 16, 2022, 19:03:23 »
A czy ktoś z panów płaczków i mądralińskich wie w końcu jakiej wysokości będą przyszłoroczne podwyzki?
Ze strony NSZZ Policja mozesz sobie sam wyliczyć

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #680 dnia: Grudzień 16, 2022, 21:15:57 »
A czy ktoś z panów płaczków i mądralińskich wie w końcu jakiej wysokości będą przyszłoroczne podwyzki?
Ze strony NSZZ Policja mozesz sobie sam wyliczyć


Nasze związki nawet nie potrafią napisać stosownego komunikatu?  :fiuu:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #681 dnia: Grudzień 16, 2022, 21:34:21 »
A czy ktoś z panów płaczków i mądralińskich wie w końcu jakiej wysokości będą przyszłoroczne podwyzki?
Ze strony NSZZ Policja mozesz sobie sam wyliczyć


Nasze związki nawet nie potrafią napisać stosownego komunikatu?  :fiuu:

Jak rozumiem odczytanie informacji że na stronie policjantów są kalkulatory dla Policji i drugi dla wszystkich jest za trudne?
 Polecam zobaczyć ilość dodatków w Policji. A wy na nasze narzekacie 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2022, 21:37:30 wysłana przez radca »

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #682 dnia: Grudzień 16, 2022, 22:05:11 »
Nie wiem jak z kalkulatora przygotowanego dla policji sobie wyliczacie ta podwyżkę, chyba po promilach..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2022, 22:09:03 wysłana przez matW »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 17, 2022, 08:32:34 »
Nie wiem jak z kalkulatora przygotowanego dla policji sobie wyliczacie ta podwyżkę, chyba po promilach..
Dlatego nie pij.
Drugi link prowadzi do kalkulatora dla wszystkich służb przygotowanego przez ZER chyba

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 17, 2022, 09:26:56 »
No to wrzuć link do tego kalkulatora, zamiast udzielać chamskich odpowiedzi. Wszędzie są tylko dla policji.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 17, 2022, 09:41:19 »
Nie wiem jak z kalkulatora przygotowanego dla policji sobie wyliczacie ta podwyżkę, chyba po promilach..
Dlatego nie pij.
Drugi link prowadzi do kalkulatora dla wszystkich służb przygotowanego przez ZER chyba
ten z ZER można tylko emeryturę wyliczyć
Też niestety nie mogę znaleźć jak wyliczyć kwotę podwyżki

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 17, 2022, 09:47:00 »
Nie mam kompa że sobą. Z telefonu nie sprawdzę tego pliku ZER.
Ale dodam, że z policyjnego kalkulatora da się wyliczyć nasze podwyżki. Tylko trzeba dostosować grupę z Policji z odpowiednim mnożnikiem. Jest tam tabela mnożników Policji. A nasze mnożniki są w rozporządzeniu z 2021

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #687 dnia: Grudzień 17, 2022, 09:56:37 »
Kombinowanie jak przy podwyżkach. Czy tak ciężko naszym ZZ zrobić kalkulator? Nawet przy wyliczaniu podwyżek musimy jechać na plecach policji?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #688 dnia: Grudzień 17, 2022, 10:03:45 »
Wychodzi 619zl przy grupie 9? Chyba coś tu przekłamuje ten kalkulator  :szalony: bez dodatkowych świadczeń

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #689 dnia: Grudzień 17, 2022, 10:28:00 »
No to wrzuć link do tego kalkulatora, zamiast udzielać chamskich odpowiedzi. Wszędzie są tylko dla policji.

Nie histeryzuj. Aspirantkę dziennią masz więc potrafisz myśleć. Policz sobie jak to zrobić już napisałem.
I nie jest wina starych żeś się nie dostał za pierwszym razem i masz emke na nowych zasadach.
A forum policyjne to raczej Twoje źródło wiadomości :)

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #690 dnia: Grudzień 17, 2022, 10:54:54 »
Kiedy będzie oficjalne zakończenie "protestu" przez ZZ skoro kwoty podwyżek możemy sobie obliczyć na stronie kolegów z Policji?

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #691 dnia: Grudzień 17, 2022, 10:57:41 »
Wychodzi 619zl przy grupie 9? Chyba coś tu przekłamuje ten kalkulator  :szalony: bez dodatkowych świadczeń
Zachodzę w głowę skąd Ci wyszła ta kwota

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #692 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:06:53 »
Wychodzi 619zl przy grupie 9? Chyba coś tu przekłamuje ten kalkulator  :szalony: bez dodatkowych świadczeń
Mi bez świadczeń pokazuje 773.52... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #693 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:19:20 »
Tylko kalkulator u kolegów  z Policji wylicza z całego uposażenia brutto a nie z podstawy wiec mogą sobie go wsadzić. 
Poniżej jest tabela podwyżek która wyszła z jednego ze związków „S” - ważne ze niektórzy dostaną kolejny dodatek

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #694 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:24:00 »
Tylko kalkulator u kolegów  z Policji wylicza z całego uposażenia brutto a nie z podstawy wiec mogą sobie go wsadzić. 
Poniżej jest tabela podwyżek która wyszła z jednego ze związków „S” - ważne ze niektórzy dostaną kolejny dodatek
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Rozwaliłeś mnie na atomy swoim wpisem NSZZP tylko podlinkował kalkulator ze strony policja.pl więc te wyliczenia są znacznie więcej warte niż anonimowa tabela szczególnie, że nigdzie nie napisano, że podwyżka jest od podstawy za to napisano, że "faktyczna podwyżka od 1 marca 2023 r. będzie wynosić 631 zł (wraz z nagrodą roczną)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:36:06 »
Wszystko jest jasne w tym piśmie, osoby poniżej 15 lat służby nie dostaną nawy 300 zł brutto

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:38:33 »
Wszystko jest jasne w tym piśmie, osoby poniżej 15 lat służby nie dostaną nawy 300 zł brutto
No i powiedz jak to intepretujesz? Jeśli dobrze rozumiem to uważasz, że to co pismo zawiera oznacza, że mnożnik każdej grupy wzrośnie o 0,060? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:48:18 »
To jest pismo z S, to co wiem na dzień dzisiejszy ma być 9,36% - (jeśli cos z tego nie weźmie 01) z podstawy plusy kolejny dodatek starczy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:51:37 »
To jest pismo z S, to co wiem na dzień dzisiejszy ma być 9,36% - (jeśli cos z tego nie weźmie 01) z podstawy plusy kolejny dodatek starczy
Tak ale 9,36% nie z podstawy ale ze średniej!! Weź to pismo i jeszcze raz przeczytaj jak tego nie widzisz to czytaj do skutku bo 6700 podstawy to w PSP nie ma nawet KW PSP na 18 grupie!
Na dodatek jak to nazywasz starczy to nawet jest zmiana w budżecie (dodatkowe 100 mln) przegłosowana w tym tygodniu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 17, 2022, 12:20:59 »
 Podwyżka w podstawie  plus dodatek, wiec średnia zrobi się  631 - w tym jest nagroda roczna. Przez te podwyżki zwiększy się średnia uposażenia, mam nadzieje ze to rozumiesz i nie wprowadzaj w błąd chłopaków jakie to będą podwyżki. (Zaznaczam ze mam staż służby 21 lat i nie cieszy mnie kolejny dodatek starczy, wg mnie wszystko powinno iść do podstawy)