Autor Wątek: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę  (Przeczytany 9858 razy)

Offline Robert170892

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« dnia: Luty 08, 2022, 21:21:25 »
Witam. Poraz kolejny zadzwonił do mnie dowódca z rozkazem przyjścia na służbę pomimo że w grafiku mam służbę wolną. Odmowy nie przyjmuje. Nic nie mogę sobie zaplanować. Czy jest to zgodne z prawem? Czy są na to jakieś przepisy?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2022, 21:55:01 wysłana przez robn »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2022, 21:40:13 »
Po co odbierasz?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2022, 21:55:11 wysłana przez robn »

Offline Robert170892

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2022, 21:42:38 »
Gdy nie odbieram przysyła SMSy 😁
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2022, 21:55:20 wysłana przez robn »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2022, 21:44:44 »
Ściągają Ciebie na twoją zmianę? A co z tym co ma w danym dniu dyżur domowy?

Sporadycznie byłem ściągany na swoją zmianę, bo ktoś wypadł, w końcu jest to służba i z tym trzeba się liczyć. Nigdy jednak nie byłem stawiany pod ścianą i przymusem przyjścia.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2022, 21:55:28 wysłana przez robn »

Offline Fojermon998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2022, 21:45:04 »
Ty wyciągasz telefon z szuflady na wolnym? :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2022, 22:52:17 wysłana przez Fojermon998 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2022, 21:56:22 »
Gdy nie odbieram przysyła SMSy 😁

To zablokuj połączenia i SMS-y
EGO = 1 / wiedza

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2022, 22:30:14 »
To będzie dzwonił z innego numeru. Mam takiego jegomościa na swojej jrg . Współczuję

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2022, 22:33:58 »
Wiecie, że w czasie wolnym możecie sobie z trzy browarki strzelić a nawet więcej  :fiuu: :wacko:

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2022, 22:36:33 »
Odbierasz, mowisz Panu przyjde z chęcią ale jestem 500km od domu.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2022, 23:01:21 »
Witam. Poraz kolejny zadzwonił do mnie dowódca z rozkazem przyjścia na służbę pomimo że w grafiku mam służbę wolną. Odmowy nie przyjmuje. Nic nie mogę sobie zaplanować. Czy jest to zgodne z prawem? Czy są na to jakieś przepisy?
Według mnie to gość się na Ciebie uwziął i Cię nęka. To już chyba pod mobbing podlega.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2022, 23:32:43 »
Wiecie, że w czasie wolnym możecie sobie z trzy browarki strzelić a nawet więcej  :fiuu: :wacko:

Jak nie masz dyżuru domowego to oczywiście wolno, odbierz, powiedz że jesteś pod wpływem alko i podziękuj za zainteresowanie zdrowiem. Grzecznie odłóż słuchawkę.
Jak będzie coś miał, idź do wyższego przełożonego. Nie przejmuj się.
EGO = 1 / wiedza

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2022, 23:54:19 »
Tak nęka molestuje i prześladuje.
Co znaczy nie może zaplanować.  Urlopu nie ma czy wolnego po służbie?. Czyżby wolnego w PSP było jeszcze za mało.
Pomyśl też w drugą stronę.
Iż poźniej, jak złoży raport o zamianę dodatkowe zarobkowanie lub inne pierdoły to dowódca może też zapytać o zdrowie i po 14 dniach udzielić właściwej odpowiedzi.
Wychodzi na to że chcielibyście być cywilami w mundurze,  zjeść ciastko i mieć ciastko.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2022, 00:05:51 wysłana przez pb11 »

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2022, 08:04:40 »
W dobie obecnej sytuacji chorobowo kadrowo grypowej zdarza się że czasem rano albo dzień przed służba ktoś wypadnie i wtedy dzwonią czy może ktoś przyjść, czy z wolnego czy z urlopu. Nikt nikogo nie zmusza, ale u nas akurat dowódca jest w porządku i też trzeba go zrozumieć l, służbę musi jakoś pochytać.  Wszystko na luzie. A z drugiej strony może czasem ja będę w potrzebie, ale żadnych rozkazów

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2022, 08:38:49 »
Tak nęka molestuje i prześladuje.
Co znaczy nie może zaplanować.  Urlopu nie ma czy wolnego po służbie?. Czyżby wolnego w PSP było jeszcze za mało.
Pomyśl też w drugą stronę.
Iż poźniej, jak złoży raport o zamianę dodatkowe zarobkowanie lub inne pierdoły to dowódca może też zapytać o zdrowie i po 14 dniach udzielić właściwej odpowiedzi.
Wychodzi na to że chcielibyście być cywilami w mundurze,  zjeść ciastko i mieć ciastko.

Słuchaj, grafik to nie jest kwit na węgiel. Po to jest dyżur domowy ZAPEWNIONY ze sciaga się z dyżuru, a nie dzwoni się po ludzi na wolnym. A dodatkowe zarobkowanie jest to praca w czasie WOLNYM i to nie jest żadna łaska ani żaden przywilej.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2022, 08:46:18 »
Rada jest jedna - utrzymywać nie dwóch czy czterech na dyżurach domowych tylko - każdy strażak w miesiącu 72 godziny dyżuru domowego.
I skończą się problemy, kogo na służbę ściągać.

Tylko, czy to będzie dla nas lepiej???
I zgadzam się z przedmówcą, zapominamy że PSP to służba.
w jednym wątku larum grają, bo nadgodziny im zabierają (swoją drogą jak nadgodziny można zabrać - co najwyżej można ich nie wypracować chyba??) z drugiej larum grają, bo dowódca z Ws wzywa.
Nie zawsze wzywanie osoby z dyżuru jest najlepszym wyjściem - bo to zmiana całego grafiku może oznaczać na resztę miesiąca.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2022, 08:49:32 »
Tak nęka molestuje i prześladuje.
Co znaczy nie może zaplanować.  Urlopu nie ma czy wolnego po służbie?. Czyżby wolnego w PSP było jeszcze za mało.
Pomyśl też w drugą stronę.
Iż poźniej, jak złoży raport o zamianę dodatkowe zarobkowanie lub inne pierdoły to dowódca może też zapytać o zdrowie i po 14 dniach udzielić właściwej odpowiedzi.
Wychodzi na to że chcielibyście być cywilami w mundurze,  zjeść ciastko i mieć ciastko.

Słuchaj, grafik to nie jest kwit na węgiel. Po to jest dyżur domowy ZAPEWNIONY ze sciaga się z dyżuru, a nie dzwoni się po ludzi na wolnym. A dodatkowe zarobkowanie jest to praca w czasie WOLNYM i to nie jest żadna łaska ani żaden przywilej.
Dyżur domowy to jedna osoba a jak jest potrzebne kilka osób ? Wiadomo nic na siłę ale jak wychodzi potrzeba to dzwonią do wszystkich na wolnym bo ciągłość trzeba jakoś zachować. A przecież jak ktoś idzie na WS to ma nadgodziny to nie wiem o co ta uraza. No chyba, że w drugiej więcej zarabia.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2022, 09:22:31 »
Tak nęka molestuje i prześladuje.
Co znaczy nie może zaplanować.  Urlopu nie ma czy wolnego po służbie?. Czyżby wolnego w PSP było jeszcze za mało.
Pomyśl też w drugą stronę.
Iż poźniej, jak złoży raport o zamianę dodatkowe zarobkowanie lub inne pierdoły to dowódca może też zapytać o zdrowie i po 14 dniach udzielić właściwej odpowiedzi.
Wychodzi na to że chcielibyście być cywilami w mundurze,  zjeść ciastko i mieć ciastko.

No sory kolego, ale po służbie odwiesza sie mundur i zapomina o straży. Dyżur to dyżur, WS to WS. Rozumiem że dowódca dzwoni i pyta czy mogę pomóc, ale nie rozkazuje że mam być na wolnej służbie. Straszenie wstrzymaniem dodatkowego zarobkowania to też żadne straszenie, bo nie oszukujmy się sprawa kiepska do sforsowania przez komendę jeżeli do tej pory normalnie się stawiał na dyżury, służby itp. Wystarczy jedno pismo od kumatego adwokata  :mellow:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2022, 09:32:23 »
Wiesz co twój adwokat może, decyzja o dodatkowym zarobkowaniu jest uznaniowa i tu tyle w temacie. Dyżur domowy nie służy do zapełnienia dziur tylko zwiększenia możliwość operacyjnych jednostki. Może być lub nie ale to decyzja KP.
Co do odwieszania munduru po służbie to zdecydujcie się albo służba albo praca. Przywileje chcecie ale dyspozycyjność i rozkazy nie pasują. Średnio 8 razy w miesiącu i nic nie można zaplanować, jakbym nauczyciela słyszał 18 h i na twarz pada.
A na rozmowie kwalifikacyjnej  to pewnie deklarował przyjazd o każdej porze dnia i nocy i zapewniał że służba a nie drugą robota będzie dla niego najważniejsza.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2022, 10:02:09 wysłana przez pb11 »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2022, 10:05:21 »
Wiesz co twój adwokat może, decyzja o dodatkowym zarobkowaniu jest uznaniowa i tu tyle w temacie. Dyżur domowy nie służy do zapełnienia dziur tylko zwiększenia możliwość operacyjnych jednostki. Może być lub nie ale to decyzja KP.
Co do odwieszania munduru po służbie to zdecydujcie się albo służba albo praca. Przywileje chcecie ale dyspozycyjność i rozkazy nie pasują. Średnio 8 razy w miesiącu i nic nie można zaplanować, jakbym nauczyciela słyszał 18 h i na twarz pada.
A na rozmowie kwalifikacyjnej  to pewnie deklarował przyjazd o każdej porze dnia i nocy i zapewniał że służba a nie drugą robota będzie dla niego najważniejsza.

Popatrz się teraz na atrakcyjność służby... stażysta przychodząc dostaje około 3500 na rękę, spłaszczone zostały grupy do potęgi... co ma strażaka teraz motywować do brania nadgodzin i przychodzenia do służby? ETOS?  :wall: no sory, ale znam co raz więcej przypadków, gdzie młodzi ludzie przychodzą i po pół roku, roku odchodzą :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2022, 10:18:51 »
To niech odchodzą ja wcale nie twierdzę że służba w PSP jest super atrakcyjna sam  z dodatkowego zarobkowania mam więcej  niż PSP. Ale co z tego czy upoważnia mnie to do negowania "potrzeb służby" rozkazów poleceń itd. Przychodząc wiedziałem na co się piszę wiedziałem jakie są zarobki i jakie konsekwencje rodzi służba.
Każdy dorosły człowiek świadom swoich decyzji chyba wie z czym wiąże się formacja mundurowa,  jeśli nie pasuje jeśli gdzieś jest lepiej przyjemniej milej to zawsze można odejść i poszukać szczęścia na rynku prywatnym.
Tylko prawda jest taka że każdy kto robił na prywacie wie jak jest jak robi się u prywaciarza lub na swoim a jak w PSP.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2022, 11:11:07 »
Gadanie , że ktoś wiedział gdzie przychodzi i za ile jest tak prymitywne , że nieda się tego słuchać etos służby itp. Wystarczy popatrzeć  Kto i w jakim czasie awansuje. Coraz bardziej upolitycznia się ta formacja. W sklepie i za kredyt w banku zapłacę etosem ?? Służba ?? Nie. Firma jak każda inna. Owszem u prywaciaka się zapiera... Ale są stanowiska, że ludzie też się nie narobią, a biorą miliony, patrz spółki skarbu Państwa.  Więc porównywania jak my dobrze mamy  jest prymitywne i załosne wychwalane przez typowych turboli. Powtórzę praca jak każda inna jeden kopie rowy drugi siedzi w radzie nadzorczej trzeci jest strażakiem czwarty politykiem. Nie zmienia to faktu , iż każdy za zakupy płaci tym co dostanie na konto przelewem za wykonywanie swoich obowiązków.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2022, 11:23:41 »
Kolega ma rację. Praca jak każda inna. Należałoby zwiększyć wynagrodzenia, wydłużyć czas pracy do min. 30 lat i zlikwidować przywileje. Oczywiście do tego emerytura z zusu. Byłoby tak jak chcą strażacy, a i też uczciwie wobec innych grup zawodowych.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2022, 11:35:29 »
O czym ty mówisz?? patrz na nowe zasady już nie masz fula i z ostatniego wynagrodzenia. Emerytura z ZUS ok w czym problem ?? 30 lat?? Ok niech 30 latek wyciąga ciebie z mieszkania z 10 piętra. Jest wiele zawodów gdzie mają przywileje i to o wiele lepsze. Patrz Górnicy, jakie mamy mamy przywileje aż takie super, znam prywatne firmy gdzie płacą ludzia 13 i wczasy pod grusza. Tak zupełnie prywatne . A na święta dostają po kilka tysięcy złotych niechce tutaj z nazwy wymieniać, bo są to znane i duże firmy  Dlaczego w Policji się z nas śmieje , że jak dojdzie do protestu to się tylko podepniemy ?? Przez takich ludzi właśnie którzy myślą, że złapali Pana Boga za nogi. W dzisiejszych czasach osoba zaradna i większym mieście spokojnie zarabia dużo lepiej. Chyba że mieszkasz gdzieś na popidowie z rodzicami bez kredytu i mówisz jaki to miód u nas. Nigdy dobrze nie b dzie w tego formacji przez takie myślenie.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2022, 11:43:38 »
Przecież nigdzie nie napisałem, że mamy niewiadomo jak dobrze. Napisałem, że należałoby zwiększyć wynagrodzenia. Głównie chodzi mi o to co koledze pb11, nikt już nie traktuje tej pracy jak służby, więc przywileje nie są adekwatne.
Mi by nie przeszkadzało gdyby sprawny 50 latek miał mnie wyciągać z mieszkania. Mój ojciec w wieku 60 lat jest sprawniejszy niż duża część chłopaków z podziału, którzy mają po 30 parę lat.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ściąganie strażaka z wolnego na służbę
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2022, 11:55:41 »
To się zgadza. Tak się składa , że miałem do czynienia z dwoma jrg tej samej km i na jednej jednostce było ciśnienie na siłownię, sporty itp sami dowódcy promowali to , a na drugiej tv . Od razu widać na pierwszy rzut oka różnice w chłopakach . Jedni wybiegami nawet przed emka, a druga jrg może co drugi. Ale tenat tyczy się dyżurów domowych uważam , że jak jest dyżur to ok ale poza dyżurem jak i dodatkowe zarobkowanie to już jest sfera prywatną i sorry ale bez przymusu. Z własnej woli ok.