Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Nowa wizja SGSP

<< < (2/7) > >>

Eqinox:

--- Cytat: pb11 w Lipiec 14, 2021, 17:56:50 ---Jeszcze lepiej brzmi że nie wyrabiają intelektualnie a mimo to przecież jakoś szkołę skończyli. Jak to ogarnąć, szkołę kończy kwiat pożarnictwa, słaby intelektualnie ale za to odpowiednio mocny aby dowodzić,  zarządzać i przede wszystkim komendantować. :gwiazdki:

--- Koniec cytatu ---
Takich roczników jest co najmniej 4 i to wbrew temu co mówi generał rektor są pełnoprawni strażacy i przyszli oficerowie natomiast roczniki które się dostaną po zmianie przepisów będą upośledzone pod względem fizycznym. Tak wiem, że tor był wcześniej ale nie można było zweryfikować który nabór był trudniejszy natomiast po zmianie przepisów widać, że tor ewidentnie był łatwiejszy. Schodzenie z wymagań gdy ma się stawiać na jakość to aberracja.   
Chcemy stawiać na jakość, a nie masowo "produkować" oficerów. - cytat z wywiadu
Panie Generale podpowiem Panu rozwiązanie jak to zrobić bez zmiany kryterium sprawności... Wystarczy ustalić minimalny próg punktowy... Wtedy się przyjmie tylko sprawnych fizycznie i intelektualnie. Tak wiem kasa się nie będzie zgadzać ale nikt tego nie powie głośno bo w końcu szkoła elit a nie fabryka oficerów która jak dobrze się rozpędzi to robi ich ponad 500 rocznie a nie 100 jak mówił generał rektor. I dla jasności nie ważne kto był w danym momencie w sejmie  :wacko:

Piciu324:
Nowa wizja szkoły ze starym, śmiesznie niskim żołdem, ze starym podejściem do podchorążych, które można przyrównać do stosunku pan - niewolnik. Mam nadzieję, że do Szkoły co roku będzie przychodzić coraz mniej chętnych, może wtedy wreszcie się zorientują, że czas na poważne zmiany, że lata 90 już dawno za nami.

Aquarius:
Szczerze, to nie bardzo rozumiem ten lament dotyczący obniżenia progów sprawnościowych/zmiany egzaminu sprawnościowego przy naborze, skoro co roku w szkole i potem w dalszej służbie, przechodzi się "normalny" test.  :huh:

janosik:

--- Cytat: Piciu324 w Sierpień 11, 2021, 09:02:10 ---Nowa wizja szkoły ze starym, śmiesznie niskim żołdem, ze starym podejściem do podchorążych, które można przyrównać do stosunku pan - niewolnik. Mam nadzieję, że do Szkoły co roku będzie przychodzić coraz mniej chętnych, może wtedy wreszcie się zorientują, że czas na poważne zmiany, że lata 90 już dawno za nami.

--- Koniec cytatu ---
Nie wiem czy jesteś świadomy tego, że w PSP jest sporo innych kwestii (również finansowych), które od początku istnienia PSP nie były podnoszone, np. pomoc mieszkaniowa. Także wspomniany przez ciebie żołd oczywiście też, ale moim zdaniem na szarym końcu!!! Też kiedyś byłem na tym "garnuszku", tylko pamiętaj, że cały wikt i opierunek masz zapewniony, a żołd jest tylko dla ciebie!

rafal.bula:

--- Cytuj ---cały wikt i opierunek masz zapewniony, a żołd jest tylko dla ciebie!
--- Koniec cytatu ---
Jeśli komputera nie kupujesz tylko używasz w bibliotece, dziewczynę na kolację zapraszasz na szkolną stołówkę a na miasto wychodzisz w służbowych ciuchach to nawet wystarcza :) Raz w miesiącu zostaje też na lody.  :rofl:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej