Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Nowa wizja SGSP

(1/7) > >>

Strażak wro:
Nowa wizja, lecz bez rewolucji, Nowego Szefa SGSP
https://www.infosecurity24.pl/jakosc-a-nie-masowa-produkcja-oficerow-nadbryg-feltynowski-o-planach-dla-szkoly-glownej-sluzby-pozarniczej
Wierzę w przynajmniej Jeden Głos Krytyki w obszarze mojej SGSP 😉
Oczywiście, szczegółów nie znam, ale zgadzam się z Nowym Rektorem. Uważam że SGSP być powinna i robić robotę.

pb11:
Niewiedzieć czemu ale po przeczytaniu wywiadu pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy to dość powszechnie znany cytat z Lampart Tomasiego di Lampedusy.
Obym się mylił bo naprawdę mocno kibicowałem Panu generałowi wierząc że da radę.

Eqinox:

--- Cytat: pb11 w Lipiec 13, 2021, 23:47:41 ---Niewiedzieć czemu ale po przeczytaniu wywiadu pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy to dość powszechnie znany cytat z Lampart Tomasiego di Lampedusy.
Obym się mylił bo naprawdę mocno kibicowałem Panu generałowi wierząc że da radę.

--- Koniec cytatu ---
:rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:

--- Cytat: Strażak wro w Lipiec 13, 2021, 22:39:45 ---Nowa wizja, lecz bez rewolucji, Nowego Szefa SGSP
https://www.infosecurity24.pl/jakosc-a-nie-masowa-produkcja-oficerow-nadbryg-feltynowski-o-planach-dla-szkoly-glownej-sluzby-pozarniczej
Wierzę w przynajmniej Jeden Głos Krytyki w obszarze mojej SGSP 😉
Oczywiście, szczegółów nie znam, ale zgadzam się z Nowym Rektorem. Uważam że SGSP być powinna i robić robotę.

--- Koniec cytatu ---
Gdzie ty widzisz nową wizję?
Powrót do niższych kryteriów sprawności dla oficerów dziennych to nie nowa jakość tylko rozwiązanie praktykowane przez większość czasu w jaki istnieje PSP które zresztą  jest kiepskie. To, że dzienni absolwenci mają pełnić służbę w "biurze" to słyszę już od kolejnego wysokiego rangą oficera i popieram to rozwiązanie cały sercem tylko pytanie czy to nowum czy jednak relikt przeszłości który zmniejszy zainteresowanie SGSP. Powrót do stricte mundurowej SGSP  to też tylko powrót starych rozwiązań.
Powiedz mi szczerze co tam jest nowe? Jaka jest ta wizja? Dalej uważam, że szkoła zatrzymała się mentalnie kilkadziesiąt lat temu ale na szczeście studenci czasem podnoszą mnie na duchu np. nie dali sobie wmówić, że zmarnowanie  dodatkowych lat na dzienną magisterkę to dobry pomysł.   
W obecnych czasach SGSP staje się reliktem przeszłości a spłaszczenie siatki płac i nadgodziny tylko ten proces przyspieszą bo doszliśmy do sytuacji gdy dowódca zmiany potrafi mieć na strażackim PICie więcej niż 02 a st. operator więcej niż prewentysta. 
To se ne vrati Pane Havranek

Errata z fragmentem wywiadu:
Ilu oficerów rocznie opuszcza mury uczelni?
Jest to średnio około 100 osób.
Wiele lat temu jak mój kolega który już jest na emeryturze skończył zaoczne SGSP to koledzy po dziennej zaczęli go nazywać "chorąży" a co wynika z tej odpowiedzi Pana Rektora?

in_flames:
Obniżanie kryteriów to jest żenada. Przygotowanie się do takiego egzaminu sprawnościowego nie jest przygotowaniem do olimpiady, kto ma trochę chęci na pewno sobie poradzi.
Ciekawi mnie stwierdzenie:

--- Cytuj ---spędzi rok skoszarowany na poligonie

--- Koniec cytatu ---

pb11:
Jeszcze lepiej brzmi że nie wyrabiają intelektualnie a mimo to przecież jakoś szkołę skończyli. Jak to ogarnąć, szkołę kończy kwiat pożarnictwa, słaby intelektualnie ale za to odpowiednio mocny aby dowodzić,  zarządzać i przede wszystkim komendantować. :gwiazdki:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej