Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Nowa wizja SGSP

<< < (3/7) > >>

Eqinox:

--- Cytat: rafal.bula w Sierpień 12, 2021, 14:32:26 ---Jeśli komputera nie kupujesz tylko używasz w bibliotece, dziewczynę na kolację zapraszasz na szkolną stołówkę a na miasto wychodzisz w służbowych ciuchach to nawet wystarcza :) Raz w miesiącu zostaje też na lody.  :rofl:

--- Koniec cytatu ---
A może obrócić kota ogonem studenci w większości uczelni płacą za to co podchorąży mają za darmo... 
Ale nie ma o czym dywagować bo moim zdaniem oni zawsze będą na końcu "łańcucha pokarmowego" PSP przynajmniej do czasu ukończenia studiów bo potem przeskakują znacznie wyżej.

Piciu324:
Oczywiście, że jest wiele spraw finansowych w PSP, które wymagają zmian, ale mówienie, że inni studenci jeszcze muszą płacić a podchorążowie i kadeci to mają dobrze, bo mają wikt i opierunek... zwykli studenci nie są wykorzystywani do pracy, nie pełnią służb, ani dyżurów, nie muszą się prosić o możliwość opuszczenia swojego akademiku itd. itp. myślę, że różnica jest jasna. Oczywiście, że będą na końcu łańcucha pokarmowego i to jest zrozumiałe, ale to wciąż przykre zwłaszcza jeżeli spojrzy się na uczelnie wojskowe, gdzie żołd wynosi na początku trzykrotność tego w szkołach PSP, a najwyższa kwota w wojsku jest już 5 krotnie wyższa od najwyższej w PSP (tak wiem, inne ministerstwo, inne finanse, ale wciąż daje do myślenia). Myślę, że zwiększenie żołdu mogłoby wpłynąć pozytywnie na ilość kandydatów, a przez to jakość opuszczających szkołę oficerów.

Eqinox:

--- Cytat: Piciu324 w Sierpień 12, 2021, 16:11:59 ---Oczywiście, że jest wiele spraw finansowych w PSP, które wymagają zmian, ale mówienie, że inni studenci jeszcze muszą płacić a podchorążowie i kadeci to mają dobrze, bo mają wikt i opierunek... zwykli studenci nie są wykorzystywani do pracy, nie pełnią służb, ani dyżurów, nie muszą się prosić o możliwość opuszczenia swojego akademiku itd. itp. myślę, że różnica jest jasna. Oczywiście, że będą na końcu łańcucha pokarmowego i to jest zrozumiałe, ale to wciąż przykre zwłaszcza jeżeli spojrzy się na uczelnie wojskowe, gdzie żołd wynosi na początku trzykrotność tego w szkołach PSP, a najwyższa kwota w wojsku jest już 5 krotnie wyższa od najwyższej w PSP (tak wiem, inne ministerstwo, inne finanse, ale wciąż daje do myślenia). Myślę, że zwiększenie żołdu mogłoby wpłynąć pozytywnie na ilość kandydatów, a przez to jakość opuszczających szkołę oficerów.

--- Koniec cytatu ---
Mam odmienne zdanie wysokość żołdu nie ma wpływu na ilość i jakość kandydatów. Można pomyśleć o zrównaniu żołdu "młodych" w momencie w którym mieszkaniówka dla wszystkich będzie jak w MONie. 

janosik:

--- Cytat: rafal.bula w Sierpień 12, 2021, 14:32:26 ---
--- Cytuj ---cały wikt i opierunek masz zapewniony, a żołd jest tylko dla ciebie!
--- Koniec cytatu ---
Jeśli komputera nie kupujesz tylko używasz w bibliotece, dziewczynę na kolację zapraszasz na szkolną stołówkę a na miasto wychodzisz w służbowych ciuchach to nawet wystarcza :) Raz w miesiącu zostaje też na lody.  :rofl:

--- Koniec cytatu ---
Ty tak na poważnie??? Ogarnij się chłopie bo ręce opadają...Niech mu mama i tata dorzucą na "udogodnienia i codzienne zachcianki" - jak już ich tam na siłę posłali...
Powtarzam, że jestem za podniesieniem żołdu, ale dopiero po wyrównaniu innych kwestii np. do kwot jakie są w MON, w ty również żołdu. 

rafal.bula:
Przykro mi że spowodowałem że Ci coś opadło, trudno, będę z tym żył. Szkołę skończyłem kilkanaście lat temu i nikt mnie tam na siłę nie posyłał a tym bardziej nie mam żadnego interesu. W przeciwieństwie do niektórych sfrustrowanych życiem nie jestem jednak psem ogrodnika i nie bronię komuś mieć lepiej tylko dlatego, że ja kiedyś miałem gorzej. Bynajmniej nie traktuję tego akurat jako priorytet i zgadzam się co do uprzedniego wyrównania innych kwestii z MON.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej