Autor Wątek: system pracy PSK i nie tylko.....  (Przeczytany 30031 razy)

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
system pracy PSK i nie tylko.....
« dnia: Październik 14, 2006, 21:06:40 »
A może koledzy dyspozytorzy założymy sobie swój własny związek który będzie walczył o naszą godność,bo gdy czytam informacje na temat PSK to widzę jak nas traktóją nasi przełożeni.
Wiem,wiem,zaraz odezwą się głosy o jednym związku itd,itd ale niestety nasze dzielne związki o PSK nie pamiętają.
Na kolei bardzo dobrze funkcjonują związki np maszynistów kolejowych czy związki anestezjologów w służbie zdrowia.
Może czas na NAS.....

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2006, 21:27:28 »
A może koledzy dyspozytorzy założymy sobie swój własny związek który będzie walczył o naszą godność,bo gdy czytam informacje na temat PSK to widzę jak nas traktóją nasi przełożeni.
Wiem,wiem,zaraz odezwą się głosy o jednym związku itd,itd ale niestety nasze dzielne związki o PSK nie pamiętają.
Na kolei bardzo dobrze funkcjonują związki np maszynistów kolejowych czy związki anestezjologów w służbie zdrowia.
Może czas na NAS.....

A może zamiast tworzyć nowy ZZ czas wstąpić w szeregi już istniejących ZZ i zacząć działać.

pozdro

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2006, 17:26:44 »
ŁŁ
Cytuj
A może koledzy dyspozytorzy założymy sobie swój własny związek który będzie walczył o naszą godność,
Wiesz...od dawna mi to chodzi już po /siwej/ łepetynie, ale narazie :huh:
Tym bardziej jak czytam:
Cytuj
Wiem,wiem,zaraz odezwą się głosy o jednym związku itd,itd ale niestety nasze dzielne związki o PSK nie pamiętają.
Masz rację i:
Cytuj
A może zamiast tworzyć nowy ZZ czas wstąpić w szeregi już istniejących ZZ i zacząć działać.
Działa u mnie bodaj 2 dyżurnych i ... nie wiele z tego. Widać żle, czy jak?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2006, 10:26:57 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2006, 21:16:01 »
Koledzy dyspozytorzy,co związki zrobiły dła służby na PSK......
Zmiana systemu pracy to nóż w plecy wbity z uśmiechem,cóż że będziemy pracować 12 godzin,jak w kategoriach 4 i 5 bedziemy nadal sami na PSK,jak dostanę zawału to mnie znajdzie zmiennik za 8 lub 10 godzin.
Zwiększy się ilość dojazdów,czyli koszty własne ,nikt ich nam nie zrekompensuje ,to jasne.
Napoleon podobno dyktował 8 listów jednocześnie i nie gubił wątku,ja nie potrafię prowadzić dwóch rozmów telefonicznych jednocześnie,pracować na SWD i odpowiadać na wywołanie w radiostacji - chyba nie nadaje się do tej pracy.
Obsada dwóosobowa,stary system pracy to optymalne rozwiązanie ,prosimy ludzi rozsądnych o takie rozwiązanie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2006, 22:28:45 »
Czegoś tu nie rozumiem > być może jestem mało pojętny?
Co zz zrobiły dla służby na PSK - moim zdaniem sporo, tak jak dla wszystkich strażaków (chyba że co niektórzy uważają że na PSK nie ma strażaków PSP).
Gdyby nie zmiana systemu to zmiennik znalazłby ciebie za 20 godzin i już masz zysk. A tak na poważnie jak wyobrażasz sobie prowadzenie działań przez 24 godziny, bez odpoczynku > 12 jeszcze wytrzymasz, co do 24 mam wątpliwości, chyba że miewasz jedną akcję na kilka służb, wtydy wszystko jasne. Ale wtedy również spokojniej na PSK i nie ma urwania jaj...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2006, 22:18:03 »
A tak na poważnie jak wyobrażasz sobie prowadzenie działań przez 24 godziny, bez odpoczynku > 12 jeszcze wytrzymasz, co do 24 mam wątpliwości, chyba że miewasz jedną akcję na kilka służb, wtydy wszystko jasne. Ale wtedy również spokojniej na PSK i nie ma urwania jaj...

I tu masz rację, tylko że:
Wasz problem polega na tym, że pracujecie na różnych PSK. A może byście dopisywali w jakiej kategorii KP jest to PSK, ile jest etatów przewidzianych po zakończeniu reorganizacji i ile wyjazdów rocznie obsługujecie. Wtedy będziecie wiedzieli kto bije pianę, a kto ma naprawdę ciężko. Bez tego ta wymiana poglądów do niczego was nie doprowadzi.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2006, 08:05:07 »
Czytając niektóre wypowiedzi widzę że niestety nie wszyscy znają ZADANIA
PSK.To nie tylko ilość zdarzeń wpływa uciążliwość pracy na tym stanowisku.
Drobny przykład - odebranie ok 100 połączeń na 112 potrafi umilić pracę .
I zanim zaczniemy dyskusję - poczytajmy regulamin PSK , zapewniam że nawet nie wwypełniając go supersolidnie jest co robić.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2006, 23:55:55 »
Czytając niektóre wypowiedzi widzę że niestety nie wszyscy znają ZADANIA
PSK.To nie tylko ilość zdarzeń wpływa uciążliwość pracy na tym stanowisku.
Drobny przykład - odebranie ok 100 połączeń na 112 potrafi umilić pracę .
I zanim zaczniemy dyskusję - poczytajmy regulamin PSK , zapewniam że nawet nie wwypełniając go supersolidnie jest co robić.

Regulamin organizacyjny PSP ma, a raczej powinien mieć ścisłe powiązanie z regulaminem organizacyjnym Komendy. Te natomiast choć w założeniach są podobne bo opierają się na tych zapisach dla poszczególnych kategorii mogą się różnić w szczegółach i podobnie będzie z regulaminem PSK. Tak więc aby rozpatrywać kwestię regulaminu powinien on być rozpatrywany dla stanowiska w odpowiedniej kategorii KP. Chociaż tak naprawdę powinien być i jest układany dla konkretnego PSK. Regulaminu stworzonego dla SK w Wa-wie nie da się zastosować na SK w mieście 30-to tysięcznym z powodu różnicy w szczegółach. To tak jak dyskusja na temat Komend i etatyzacji. Jeżeli nie oprzemy się na kategorii Komendy tylko będziemy pisać ogólnie „w Komendzie” to np. w Wydziałach kontrolno-rozpoznawczych KP wyjdzie za mało etatów do nałożonych zadać, w KW za dużo, a w KG tak jak powinno być i to tyle. Komenda Komendzie nierówna choćby pod względem ilości JRG, rodzaju obszaru chronionego czy obciążenia wyjazdami. A jeżeli tak jest to obciążenie pracą na SK też jest różne. Jak widzisz nie odnoszę się do zadań PSK czy jest ich dużo czy mało, tylko częstotliwości ich wykonywania.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2006, 11:46:46 »
Dlatego jestem zdania , że system pracy na poszczególnych SK nie powinien być narzucany odgórnie , ale dostosowany indywidualnie do danej  komendy.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2006, 23:00:30 »
I tu masz rację. Czym innym jest 2500 zdarzeń i więcej, a czym innym 200 i mniej, oczywiście rocznie. System powinien mieć ścisły związek z obciążenia pracą, ale wydaje mi się, że nie specjalnie o to tu chodzi. Teraz SK tyra 24 godz., w pojedynkę, a jak jest mała wpadka to trzeba szukać obsady z łapanki. Uzupełnienie stanów na SK biurowymi to super dowcip, ale trwający tylko 8 godz., a więc i tak dyżurny siedzi sam 16 godz. A tak zobacz. 12 godz. służby z tego 8 godz. wspomaganie biurowymi  :mellow: ^_^ :i dyspozytor jest sam tylko 4 godz. Jest lżej dla duszy ? Jest. I na sumieniu jakby lżej, a że to troska tylko pozorna to inna sprawa, bo ważniejsza od systemu jest ilość obsady na SK.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2006, 12:00:15 »
Witam!
nowy to nie do końca tak jak piszesz, zapewnie nie wszędzie.
Nie uzupełnia /wspomaga/ się bynajmniej u mnie, stanów SK funkc. biura na 8 godz. ale jak już w zastępstwie na 24 h. /puki jeszcze co/. Zwykle odbywa się to na zasadzie "łapanki" jednak o sobotach, niedzielach i świętach można zapomnieć -_-
Tzw. wspomaganie służby ma miejsce ewentualnie w przypadku dużych, dużej ilości, lub długotrwałych akcji, jednak zanim powiadomiony nieraz przybędzie....no, ale zawsze.
Co do systemu pracy masz rację i wg. mnie jak już pisałem winien o tym decydować sam K-dt Pow. mając na względzie właśnie obciążenie, warunki, itp. - ujmując w Regulaminie.
Odgórnie nie jest to jednoznaczne: 12/48 może, ale nie musi! Tego po prostu należałoby się trzymać.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2006, 20:53:49 »
Apel ,gorący apel.
Zapytajmy służbe SK w  jakim systemie chcą pracować.
To przecież ludzie rozumni chcą zachować obecny system,proszę bardzo.
Są przemęczeni i uważają że 12x24 bedzie lepszy - ok.
Nie róbmy zmian dla zmian.
Pozwólmy Komendantom zapytać dyżurnych,zapytajmy Komendantów.
Jeszcze jest czas.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2006, 18:43:29 »
ŁŁ
Nic prostszego ^_^ na <Forum> /patrz.Ankieta jw./, tylko obawiam się, że i tak niewiele to da :angry:, ale...  :huh:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2006, 19:19:03 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2006, 23:01:38 »
A dlaczego nie 24/72. Przecież to to samo co 12/24/48, tylko, że mniej uciążliwy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2006, 18:46:56 »
Koledzy Strażcy.
Czeka nas nowa reorganizacja,rząd Polski  wnosi do komisji UE prośbę o wydłużenie czasu pracy do 65 godz( dotyczy strażaków i lekarzy).
Może związki wyjaśnią ten problem),
Ja już przygotowuje system służby pod ten czas pracy i robię zdjęcie żeby rodzina nie zapomniała jak wyglądam.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2006, 20:35:28 »
Czeka nas nowa reorganizacja,rząd Polski  wnosi do komisji UE prośbę o wydłużenie czasu pracy do 65 godz( dotyczy strażaków i lekarzy).
Może związki wyjaśnią ten problem), Ja już przygotowuje system służby pod ten czas pracy i robię zdjęcie żeby rodzina nie zapomniała jak wyglądam.

Przestań wprowadzac ludzi w błąd (panikować)....to, że ktoś o czymś rozmawia to nie znaczy, że uda mu się to wprowadzić. Jak narazie "szefowie" nie dogadali się co do wydłużenia czasu pracy w UE. A zdjecie to zrób.....................ale rentgenowskie i to głowy bo jakieś dziwne myśli miewasz.

pozdro

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2006, 20:53:04 »
To miłe Fireman ,że dbasz o moje zdrowie,ale naprawdę ja sam dbam o nie a twoje dobre rady kieruj gdzie indziej ,może do KG,bo w Brukseli raczej nie masz dojścia.
Wyśmiewasz mój post,ale pewnie tak samo robili Panowie Prawnicy z KG.
Pamiętam dokładnie jak w wywiadzie w Przeglądzie Pożarniczym obwieścili że wszystkie przepisy w PSP są zgodne z prawem UE.
I nagle niedouczeni związkowcy doszli do wniosku że pracujemy 40 godz,i -
o zgrozo -mieli rację .
Ciekawe jaką ponieśli karę ,pewnie naganę wzrokową KOMENDANTA lub wytyk.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2006, 21:11:06 »
Wyśmiewasz mój post,ale pewnie tak samo robili Panowie Prawnicy z KG.

Nie wyśmiewam Twojego post-a tylko Twoje podejście do sprawy (wprowadzanie w błąd oraz panika). Skoro masz takie dobre źródła informacji to proszę podaj je...........bo portal onet.pl i inne to ja też znam.

Cytuj
Tydzień pracy będzie mieć 48 godzin
Fiaskiem zakończyły się kolejne negocjacje krajów Unii Europejskiej w sprawie nowych przepisów dotyczących tygodniowego czasu pracy. Ministrom pracy 25 krajów, mimo wielogodzinnych rozmów, nie udało się dojść do porozumienia. Obecnie obowiązuje 48-godziny tydzień pracy, ale zdecydowana większość państw go nie przestrzega. Konieczne są więc nowe przepisy w tej sprawie. Kolejna debata pokazała jednak, że o porozumienie będzie bardzo trudno.
W Unii Europejskiej znowu starły się dwie grupy. W jednej są obrońcy socjalnego modelu, którzy domagają się, by nie można było pracować dłużej niż 48 godzin. Te kraje to Francja, Włochy i Hiszpania. Druga grupa, do której należy między innymi Polska, to zwolennicy liberalnego podejścia i elastycznego prawa pracy. Dla Warszawy najważniejszy problem, to rozwiązanie sprawy dyżurów lekarzy i strażaków.
Polska delegacja opowiedziała się za możliwością wydłużenia tygodnia pracy do 65 godzin. Ten postulat poparły także Wielka Brytania i Niemcy. Porozumienia w tej sprawie jednak nie udało się osiągnąć, mimo presji wywieranej ze strony Brukseli. Komisja Europejska ostrzegała, że jeśli do północy nie będzie porozumienia w sprawie nowych przepisów o tygodniu pracy, wtedy skieruje pozwy do unijnego trybunału przeciwko państwom, które łamią obecne przepisy. Chodzi o 23 kraje, wśród których jest Polska.
źródło: onet.pl

pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2006, 21:17:07 wysłana przez fireman5 »

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2006, 21:18:02 »
24X48

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2006, 22:41:51 »
Ty Fireman chyba nie czytasz tego co cytujesz.
Pisze jak byk ,że rząd Polski chce wprowadzić możliwość pracy 65 godzin,więc ten pomysł cały czs się tli ,pamiętaj,kropla drąży skałę.
Może nie dzisiaj,może nie za miesiąc ale......

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 13, 2006, 09:08:47 »
Pisze jak byk ,że rząd Polski chce wprowadzić możliwość pracy 65 godzin,więc ten pomysł cały czs się tli ,pamiętaj,kropla drąży skałę.
Może nie dzisiaj,może nie za miesiąc ale......

A ja widzę, iż jest napisane że "Polska delegacja opowiedziała się za możliwością wydłużenia tygodnia pracy do 65 godzin" ale tylko tyle.........natomiast ważne jest, że "Komisja Europejska ostrzegała, że jeśli do północy nie będzie porozumienia w sprawie nowych przepisów o tygodniu pracy, wtedy skieruje pozwy do unijnego trybunału przeciwko państwom, które łamią obecne przepisy. Chodzi o 23 kraje, wśród których jest Polska" Jak narazie nie ma słowa o jakimś wprowadzaniu a wręcz przeciwnie jest o karaniu za nieprzestrzeganie prawa UE.

pozdro

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2006, 23:23:27 »
Czytam,że od nowego roku 12/24 jednak wchodzi w życie.
To bedzie niesamowty ,,sukces" reformy.
Te nasze posty służą chyba tylko upuszczeniu ,, złej krwi " która zalewa Dyżurnych,nikt ich nie bierze pod uwagę.
Zawsze traktowano nas jak zakałę dzielnych z podziału i mudrych z biur.
Mam dość dzielnie walczących związkowców i superinteligentnych reformatorów z KG.
Mam zaległe chorobowe z wielu lat przepracowanych na RSK I PSK,trzeba zacząć dbać o zdrowie ,co i innym polecam.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2006, 23:28:09 »
Nasz dział Temetyczny dobrze pokazuje gdzie jesteśmy ,nie ma dla nas miejsca,większość pewnie go nawet nie czyta ,podobnie jak nie ma pojęcia o pracy na SK.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2006, 21:02:30 »
ŁŁ
Proszę spokojnie -_- Wiem, że czujesz się sflustrowany - wyobraź sobie Ja również w pewnym sensie. Jeszcze chyba nic na 100% pewnego i że akurat w całym egzot. kraju. Podział chyba już gdzieś /woj/ również pracuje w tym systemie?
Cytuj
Czytam,że od nowego roku 12/24 jednak wchodzi w życie.
Gdzie to wyczytałeś? Podziel się może.
Cytuj
Te nasze posty służą chyba tylko upuszczeniu ,, złej krwi " która zalewa Dyżurnych,nikt ich nie bierze pod uwagę.
Tu przyznaję Ci rację :angry:
Cytuj
Nasz dział Temetyczny dobrze pokazuje gdzie jesteśmy ,nie ma dla nas miejsca,większość pewnie go nawet nie czyta ,podobnie jak nie ma pojęcia o pracy na SK.
Nie mów tak, bo powstał po długich staraniach. Poprzednio wszystko było rozrzucone po wielu działach i wątkach. Zupełnie nie widoczne. Jedynie chwilowo, gdy temat stawał się czasowo "gorący"... Pózniej ginął w natłoku innych. Z trudem udało się to pozbierać i jest tam gdzie jest - widoczny. Kto chce napewno zobaczy :rolleyes: Czytany zapewniam Cię - zobacz ilość wyświetleń. Jeżeli z kolei ktoś ma pisać jakieś głupstwa, bo nie ma pojęcia o tej służbie to faktycznie popieram ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2006, 23:07:22 »
Może troszeczke się zagalopowałem,dobrze Ajaks że jesteś .
Zrozum Ajaks że czasami diabli biorą prostego strażaka,staram się przedstawiać argumenty,ale powoli mam dość.
Co do wejścia systemu 12/24 to spotkanie Komendanta ze Związkami sprawę stawia jednoznacznie.Od 1 stycznia zmiana systemu.
Róbmy coś (sam nie wiem co ,argumenty merytoryczne chyba nie docierają)