Autor Wątek: system pracy PSK i nie tylko.....  (Przeczytany 30033 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 31, 2006, 00:21:50 »
Cytuj
W ostatnich miesiącach zauważyłem ( przynajmniej w województwie ...) kilka "dziwnie" szybkich awansów Kolegów Związkowców na intratne stanowiska... Czyżby przypadek
Jakie to szybkie awanse ci koledzy zwiazkowcy dostali ??? Sekcyjny został d-cą JRG??

jak widać awansować zawsze mogą wszyscy byleby nie związkowcy !!!
Związkowcy mają walczyć żeby tacy jak mandalaband mogli spokojnie awansować.
Szybko może awansować nawet ktoś, kto ma "wujka" na wyższym stanowisku i jest "promowany" ale nie związkowiec !!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 31, 2006, 10:26:06 »
jak widać awansować zawsze mogą wszyscy byleby nie związkowcy !!!
Szybko może awansować nawet ktoś, kto ma "wujka" na wyższym stanowisku i jest "promowany" ale nie związkowiec !!!
Geddeon, wiesz doskonale o co chodzi > związkowiec może i powinien awansować tak jak każdy strażak na jasnych, czystych zasadach. Natomiast jeżeli zamiast "wujka" promuje go "kolega związkowiec" to uważasz że wszystko jest o.k.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 31, 2006, 15:00:53 »
Cytuj
związkowiec może i powinien awansować tak jak każdy strażak na jasnych, czystych zasadach.
Zgadzam się zupełnie tyle, że teraz chociaż ktoś byłby czysty jak łza, uczciwy oraz spełniał wszystkie wymagania aby mógł awansować na wyższe stanowisko to jeśli jest związkowcem (a już nie daj Boże z Solidarności) to zaraz powstaje mit że związki go "wypromowały"!
Nie twierdzę, że nie ma takich przypadków bo zapewne są, ale nie można stwierdzać, że to jest normą co obecnie cały czas daje się odczuć w wypowiedziach.

Cytuj
czym innym są  poglądy i co za tym idzie stanowiska zajmowane przez gremia kierownicze związku a odczucia szeregowych członków na dole z pewnoscią jest z tym różnie
Jeśli tak to trzeba zastanowić się czyja to wina ??
Przecież to szeregowi członkowie wybierają przewodniczących swoich komisji, a także delegatów na Zjazdy wojewódzkie  gdzie wybierani są Przewodniczący Regionalnych Sekcji i dalej na Walne Zjazdy Delegatów gdzie wybierane są osoby do władz Krajowej Sekcji Poż., gdzie tworzony jest Zarząd.
Może to dziwne, ale to właśnie szeregowi członkowie decydują o swoich przedstawicielach a później juz dalej zależy od tych wybranych.
Jeśli chodzi o rozgoryczenie to daje się je odczuć wśród części załóg, ale dlaczego nie ma nacisku poprzez wybranych przewodniczących już od najniższego szczebla ??
W tym co pisze reformator jest dużo racji, ale poprzez to forum nic się nie załatwi, co najwyżej zasygnalizuje pewne sprawy jeśli ktoś odpowiedni to przeczyta.

Na koniec życzę wszystkim związkowcom (wszystkich związków w PSP) a w szczególności  szeregowym członkom: większego zaangażowania  i odwagi
i wszystkim Strażakom Lepszego Nowego Roku 2007





 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 03, 2007, 23:24:18 »
Witam
Ostatnio sporo maili, faksów itp. nt. różnych procedur i kontroli SK -_-
Może, by tak Sz.P przyjżeli się jednak bardziej tzw. "działalności" KP, KM? Wiem to boli.. bo w jakimś sensie dotyczy Was samych od KW do KG. Zagadnień różnych.. jest - zapewniam znacznie więcej i pole do "po PiSu" jakby nieco.. większe  :wacko: Video i alkomat też się napewno bardzo przyda -_- Szczególnie rano , zamiast o 7.30 o 8.30>> w służbie - też! ^_^ Może mocno, ale trzeba!
Pozdr.
Ps.Nikt zdrowy przy zmysłach, obecnie nie wypije na służbie w SK, czy podziale nawet małego piwa, ale tzw. "biuro" nieraz mam wrażenie, że niewiele się zmieniło!!! Czym wyżej tym pewniej... Więc nie <tylko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2007, 14:30:34 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:30:49 »
Witam
Myślę Ajax, że jak jest już kontrola to obejmuje ona wszystkich strażaków w danym dniu i nie dzieli ona na strażaków równych i równiejszych !!
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline JP112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 14, 2007, 15:20:46 »
W ostatnim okresie awansują tylko członkowie "jedynej słusznej organizacji" czyli NSZZ SOLIDARNOść. Rozglądnijcie się to zobaczycie ile osób z tej organizacji awansowało na wyższe stanowiska bez wymaganych kwalifikacji (oczywiście otrzymały odstępstwo ministra). Taka jest smutna prawda

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2007, 22:28:30 »
Rozejrzałem się i nie zauważyłem ani jednego takiego awansu, więc p.... głupoty. A wogóle to gorycz przez Ciebie przemawia, że skończyły się czasy Leszka Millera i nie możesz już awansować - oczywiście w uznaniu zasług i kwalifikacji :rolleyes:

Offline mandalaband

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2007, 23:00:49 »
Przypuszczalnie wzrok Ci się pogorszył...
JP ma rację...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2007, 23:07:33 »
Ja tez zauważyłem że nikt nie awansował bez kwalifikacji (bynajmniej u mnie) a głównie awansowali ostatnio właśnie niezrzeszeni w żadnym związku.
Więc JP112 albo pokaż jakieś wyraźne przykłady albo przestań pieprzyć. Być może u Ciebie tak jest - nie zaprzeczam.
Powtórzyć jednak muszę: jak sobie wybraliście tak macie....

Napisałeś 7 postów w tym 3 po to aby ponapier...ć na Solidarność a 1 żeby chwalić jaki to dobry jest system 12/24 !
Widać że zarejestrowałeś się głównie żeby się powyżywać. Ok ale podpieraj się jakimiś faktami a nie pisz ogólnikowo.
Pozdrawiam.




Offline matwiak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 15, 2007, 09:34:36 »
"
jak wyobrażasz sobie prowadzenie działań przez 24 godziny, bez odpoczynku > 12 jeszcze wytrzymasz, co do 24 mam wątpliwości,
"

Jesteś dyspozytorem? Jeżeli tak to słusznie masz prawo się wypowiadać w ten sposób, jeżeli nie to nie mów mi co jest lepsze dla mnie.
Może byś popatrzył  na to w ten sposób: Praca 24 godz. czyli stres 7-8 razy w miesiącu czas na odreagowanie 48 godzin ...praca na 12 godzin - stres 14-16 razy w miesiącu i czas na odreagowanie 12godzin po dniówce i 48 po nocce.
Poza tym jeżeli muszę dojechać do pracy to zwiększają mi się koszty...prawda??
A zwróciłeś uwagę na 0,5 procenta do emerytury które ma podział (oczywiście słusznie)???
U mnie w jednostce d-cy trzymają (jak do tej pory) stronę dyspozytorów, w niektórych jak widzę próbują skłócić podział z dyspozytorami. Przykład - cytat

Offline JP112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 15, 2007, 17:34:36 »
Może w innych województwach jest wszystko w porządku ale w Krakowie niestety nie. Zaczynając od KW przez KM i KP  aż po JRG. Tutaj żeby otrzymać stanowisko wystarczyło  mieć poparcie Zygmunta W. Mogę dać przykłady z własnego podwórka KM Kraków - II z-ca kom.miej., d-ca JRG 1 (odstępstwo ministra), podobnie JRG N.Targ.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 15, 2007, 22:24:43 »
Zapytaj Zygmunta, czy jego macki sięgają poza Kraków, Bo jesten 2 kadencję przewodnczącym "S" i od   początku kariery d-cą sekcji, a sorry od roku specjalistą, z dążeniem na d-cę sekcji po reorganizacji.
Więc moim zdaniem pieprzysz waszmość.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 16, 2007, 01:39:01 »
Cytuj
W ostatnim okresie awansują tylko członkowie "jedynej słusznej organizacji" czyli NSZZ SOLIDARNOść. Rozglądnijcie się to zobaczycie ile osób z tej organizacji awansowało na wyższe stanowiska bez wymaganych kwalifikacji (oczywiście otrzymały odstępstwo ministra). Taka jest smutna prawda
Zapomniałeś dodać że etaty d-ców JRG w innych jednostkach zajmują też (byli) członkowie zarządu ZZS Florian. Więc nie pisz takich tekstów o "jedynej słusznej organizacji".
A jeśli chodzi o awanse w ostatnich latach to czy na JRG 5 i 7 to też ??
Cytuj
Zaczynając od KW przez KM i KP  aż po JRG. Tutaj żeby otrzymać stanowisko wystarczyło  mieć poparcie Zygmunta W. Mogę dać przykłady z własnego podwórka KM Kraków - II z-ca kom.miej., d-ca JRG 1 (odstępstwo ministra), podobnie JRG N.Targ.
Rewelacja !! Wystarczy mieć poparcie Zygmunta W.
Kto mianował II z-ca kom.miej. ?? Komendant Wojewódzki. Czy uważasz że stosunki ZW z KW są tak dobre że wystarczyłoby poparcie ??
Kto mianował d-cę JRG 1 ?? Komendant Miejski. O ile mógłbyś w poprzednim przypadku coś zakwestionować to w tym nawet poparcie nic raczej nie znaczy.
A może myślałeś o Opiniowaniu?

A teraz powiedz ile dostałeś nagrody na koniec roku i czy dostałeś podwyżkę w dodatku ??
Wiesz skąd te pieniądze się wzięły?? Pewnie wiesz....
A wiesz kto naciskał żeby je wypłacić (bo strona służbowa (czyt.KM) twierdził że nie ma aż takiej kwoty)??
Od czerwca forsowała poprzez m.in. w/w przewodniczącego ta znienawidzona przez ciebie "jedyna słuszna organizacja". 
Ale o tym się nie wspomina bo to przecież nie jest "na czasie" to nie jest "trendy".
"Trendy" jest dopisywanie pierdół na życzeniach noworocznych w tabloidzie związkowym.
To tyle w tym temacie.

PS. Ponoć od dziś jest nowy KM ?? (ciekawe bo chyba nie związkowiec więc kto go poparł ??)

Do sam_go:
Cytuj
Zapytaj Zygmunta, czy jego macki sięgają poza Kraków
A jak myślisz, dlaczego Benedykt XVI został papieżem ??  ^_^






Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:54:00 »
fireJack

A co Panowie w sprawie kwalifikacji na stanowiskach kierowania ( były stanowiska asp.oficer) są podoficer i aspirant,co z nowym systemem pracy 12/24 12/48 - są jednostki w których sprawdził sie 24/48 - mała liczna wyjazdów w skali roku ??
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:12:28 »
Mam pytanko.  :huh: Jak jest z urlopami w systemie 12/24/48? Czy urlop może być np. wolne dniówki a w nocy służba, lub odwrotnie ? To nie jest żart a przynajmniej taka propozycja dla mnie nie jest śmieszna,bo to tak jakbym wcale nie miał urlopu.Czy jest na to jakiś przepis (stary ale aktualny lub nowy) potwirdzający takie praktyki ?  :huh:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 31, 2007, 18:48:09 »
Miałem nadzieję że pan JP112 odpowie mi na ostatni mój post ale wygląda na to że zorientował się, że pracujemy w jednej komendzie i będzie ciężko "żenić kity" i nie wszystko co napisze zostanie przyjęte bez odzewu z braku wiedzy na temat spraw naszej KM.
No cóz nie zawsze się udaje....

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 01, 2007, 10:54:13 »
Mam pytanie. Czy w którejś z komend "wódz" zdecydował się pozostawić stary system? Rozmawiałem ze swoim komendantem w tej sprawie , on zdecydowanie jest za starym tylko boi się wyjść przed szereg.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 01, 2007, 15:12:26 »
piotrfire

Mam pytanie. Czy w którejś z komend "wódz" zdecydował się pozostawić stary system? Rozmawiałem ze swoim komendantem w tej sprawie , on zdecydowanie jest za starym tylko boi się wyjść przed szereg.

mój 01 powiedział jedynie że nowy system jest ok - nie pytając nas o zdanie - autokratyczne rządy - nie baczą na to , że jesteśmy coraz biedniejsi (16 dojazdów do pracy - było 8 ) . Mają nasze zdanie głęboko w d..... pie .
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 01, 2007, 16:52:24 »
Czy w jakiejs Komendzie (wiejskiej) na PSK funkcjonuje system czterozmianowy, dwunastogodzinny z 5 dyżurnymi - obsada jednoosobowa?

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 01, 2007, 18:46:00 »
tak są takie z tym systemem i z taką obsadą
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 01, 2007, 20:49:44 »
fires112
Ten piaty jak rozumiem jest  rotacyjny, zawsze musi byc ktos na urlopie to czy po powrocie z wolnego (urlopu) w grafiku musi byc zachowana zasada wolego 24 za ranek / 48 za nocke tj. po planowanej kratce bo faktycznie nie bylem na sluzbie. A moze KG opracowala grafik na taka okolicznosc bo ten dotychczasowy jest ok do momentu kiedy wchodzacy na sluzbe - planowana gora pokrywa sie z dolem urlopu i sluzby - nie wchodzi w rytm swojej zmiany (tak jak  strazak na podziale )- bo nie moze wychdza wtedy nieuzasadnione nadgodziny (tak mi sie wydaje) - chyba troche malo obrazowo ale jezeli ktos rozwiazal ten problem to prosze o podpowiedz.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 01, 2007, 22:04:57 »
Dlaczego KG uszczęsliwia nas na siłę - licząc się jedynie ze zdaniem mało reprezentatywnej grupy MSK i PSK ( nie można generalizować ) - dużo wyjazdów na dobę i są zmęczeni jak konie niech pracują 12/24/48 ale dlaczego wszystkim zaraz wprowadzać ten chory system ?

,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 22, 2007, 23:20:48 »
Witam!
Tak szczerze powiem - znacznie trudniej mi się obecnie dostosować i cokolwiek rozsądnie do przodu zaplanować w tym systemie  / 12/12/48/ /. Po służbie /1 osoba/ i tak jestem podobnie zmęczony. Może niektórym w poszczególnych SK to odpowiada i tak mogło być /zostać/. Tyle nt. aby się jeszcze dodatkowo teraz nie denerwować :angry: O innych sprawach finansowych - obietnicach itp. nawet nie wspomnę!!! Można sobie w innych tematach /wątkach/ obecnie poczytać. Miało być, niby tak pięknie. Jakoś mam nadzieję dotrwam wykonując najlepiej swoje, bo nic innego jak kiedyś>> mi się już normalnie nie chce.
Polecam innym - choć NIE  :wacko:
Pozdr.
Ps. Wielu niestety nadal uważa, że SK to nie PB! Powiem tylko tyle <Tu> się wszystko w JRG,KP,KM zaczyna i kończy.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Dop15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:40:46 »
Czytałe uchwały "solidarności" po ich zjezdzie.Uchwała nr 8 jest rewelacja ,nie wiem czy tylko tak ją stworzyli,żeby nas kupić czy uciszyc.Jeśli prwada - dla mnie bomba.

Uchwała nr 8/2007


XX Nadzwyczajnego
Walnego Zebrania Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ „Solidarność”



NWZD KSP NSZZ „Solidarność” wnosi o zmianę systemu pełnienia służby w WSKR, MSK, PSK z systemu 12-godzinnego na system 24-godzinny.

Temat... w,co najmniej 3 różnych już wątkach Forum - czytaj! Wiem,że chciałeś nt. ale tak na przyszłość  -_- Pozdr.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2007, 22:47:28 wysłana przez Ajax »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: system pracy PSK i nie tylko.....
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 15, 2007, 14:27:58 »
Decyzja nie była jednogłośna!!!!!!!!!