Autor Wątek: Modernizacja służb ..........  (Przeczytany 14183 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Modernizacja służb ..........
« dnia: Październik 05, 2006, 13:42:06 »
Witam.
Plan modernizacji służb Policji,PSP itp. na lata 2007-2009 został zawarty w ustawie około budżetowej.Dodatkowe pieniądze w kwocie 1mld 880 mln musi teraz zatwierdzić Sejm i dalej Prezydent. Plany podwyżek na lata 2007-2009( o około 800 zł. w ciągu trzech lat) jest aktualne.
Nasze związki jak i KG PSP powinno zrobić wszystko aby tak się stało.
Oby tak się stało ....
Powodzenia.
Pozdrawiam

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2006, 17:15:31 »
Racja kamo zwiazki powinny sie tym zajac i dopilnowac tego i mysle ze jest to wazniejsza sprawa niz  temat "rzeka" czyli pierwsze stopnie oficerskie!!!! Bo forum jest chyba po to zeby pogadac i doradzac innym  kolegom podzielic sie wiadomosciami doswiadzczeniami!!!   

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2006, 17:23:24 »
A forum ostatnio zmienilo sie w arene zmagan komu sie nalezy komu nie kto dostal a kto nie temat awansow powinien byc mniej wałkowany!! Trzeba pisac o faktycznych problemach z ktorymi spotykamy sie na codzien w słuzbie a nie nad durnymi awansami!!A ustawa o modernizacji sluzb mundurowych to chyba najwazniejsza sprawa zeby wreszcie cos sie ruszyło z płacami bo jestesmy na szarym koncu nawet sprzataczki wiecej zarabiaja jak strazak z podzialu!!!

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2006, 19:08:10 »
a nie nad durnymi awansami!!


Mocne słowa.......... ciekawe czy kolega tak by mówił gdyby wydał  około 10 tysiaków na studia.

PS: bez złośliwych odpowiedzi z Twojej strony gdyż sprawa awansów mnie nie dotyczy to tylko takie moje spostrzeżenie.

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2006, 11:25:45 »
kiedyś już pisałem że jak będziemy siedzieć cicho z awansami na stopień oficerski to potem będą załatwiać kolejnych (reorganizacja) a potem następnych i następnych................ ale niektórzy pisali że jestem prowokatorem albo sam chce dostać stopień
każdy kij ma trzy końce

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2006, 14:59:22 »
dima tym postem sam udowodniłeś, że jestes prowokatorem, bo nijak on sie ma do tematu wątku, nie uważasz?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2006, 19:24:26 »
jakos koledze przewodniczącemu Solidarności pseud. "Robard" nie w smak słowa krytyki
pewnie wolałby hymny pochwalne dla PiS, tylko za co?
obietnice to nam składali już wszyscy!!!
każdy kij ma trzy końce

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2006, 01:11:31 »
Ciekawe jakby funkcjonowała firma mająca 200 dyrektorów, 300 kierowników, 50 majstrów i 10 pracowników ??? :huh:

Poprostu kiedyś się musiało to skończyć bo za kilka lat na wozie jeździłby brygadier z kierowcą aspirantem a w rocie siedziałoby 3-4 młodszych kapitanów... parodia westernu.
Czy to o to chodzi??
Wszyscy się napalili że pokończą studia często niewiadomo jakie i będą oficerami. Ktoś kto dopuścił wtedy do takich możliwości uruchomił bombę z opóźnionym zapłonem. (Może ktoś pamięta za czyich rządów wprowadzono takie rozporządzenia??)
Rozumiem rozgoryczenie tych co wydali wspomniane tu 10.000 zł i teraz nic z tego nie mają... ale przecież nikt im chyba nie napisał w umowach że jak skończą studia to dostaną gwiazdki.
Ale stwierdzenie że "nic nie mają" też jest błędne bo przecież zdobyli wyższe wykształcenie.
Niestety taka jest prawda że powstała ogromna nadprodukcja w korpusach oficerskim a także aspiranckim. Jeszcze na początku powstawania PSP aspirant to był gość i pełnił odpowiedzialne funkcje.
Dziś to zwyczajna popierdółka bo aspirantów na zmianie jest jak chińczyków w Pekinie.
Dziś już wiadomo że nie wszyscy którzy kończą SA dostaną stopień aspirancki. Będzie odpowiednie stanowisko to będzie i awans i stopień. Dla mnie osobiście to zaczyna być normalnie....
Wiem że narażam się ale to jest nie tylko moje zdanie....


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2006, 10:00:43 »
Furtkę umożliwiającą takie awanse otworzył były z-ca komendanta głównego - wcześniej działacz "S-ki" M.J. > rozporządzenie obowiązywało wcześniej i nikt nawet nie próbował, była potrzeba dla paru kolegów i dalej ruszyła lawina.
Pamiętam również, jak na siłę wyganiano strażaków do szkół, bo w porównaniu z pozostałymi służbami byliśmy "niedouczeni".
Zgadzam się, że ukończenie szkoły daje kwalifikacje zawodowe i nie musi skutkować awansem w stopniu (z tym że nie tylko SA lecz również SGSP).
Pójdę dalej > należałoby zlikwidować stopnie służbowe i przejść na stopnie funkcyjne. Czemu dziś - poza kasą i tradycją - służą obecne stopnie służbowe? Takie rozwiązanie byłoby bardziej przejrzyste i sprawiedliwe > masz kwalifikacje i predyspozycje to możesz awansować w stanowisku i mieć za to odpowiednią kasę, a nie nosić wężyki/gwiazdki/krokiewki/belki na pagonie, brać kasę i co dalej?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2006, 12:23:03 »
No wlasnie, sami oficerowie, aspiranci a widlami nie ma komu robic...   :rolleyes:
nie ma to jak korpus szeregowcow  ^_^
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2006, 13:59:11 »
Boszo: a czy Ty myślisz,że jak już ktos jest chociażby aspirantem to co.. ujme mu przyniesie machanie widłami albo miotłą....? Jeśli tak to się mylisz i może kiedyś to zrozumiesz, że nie wszyscy będacy powyżej korpusu szeregowców mają przerosnięte ego.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2006, 18:02:58 »
Panowie spokojniej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie poruszyłem tematu "Oficerskiego" a temat modernizacji służb i bym prosił na ten temat ....................
Pozdrawiam

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2006, 18:37:58 »
Drogi Emerze, zle zinterpretowales mojego posta... Ja sobie po prostu zazartowalem, bo czytajac kolejne posty odnosnie szeroko rozumianej "reorganizacji" widze, ze wiekszosc wypowiadajacych sie na w/w temat stracilo zupelnie poczucie humoru - a mnie dobry humor niezmiennie nie opuszcza  :rolleyes:
pzdr
boszo
P.S.Sam znam i aspirantow  oficerow, ktorym jak to okresliles "machanie miotla" nie sprawia ujmy na honorze.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2006, 07:36:14 »
Witam serdecznie. Rząd przyjął wczoraj plan modernizacji służb. Teraz czas na sejm i dalszy proces legisłacyjny. Więc zamiast siedzieć i nudzć o stopniach oficerskich zapraszam do ruszenia w teren i szukania poparcia dla tego programu. 800 stówek nie chodzi piechota a każdemu się przyda.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2006, 12:41:37 »
Cytuj
Więc zamiast siedzieć i nudzć o stopniach oficerskich zapraszam do ruszenia w teren i szukania poparcia dla tego programu.
Jakos mi tu zalecialo agitacja wyborcza? Jesli sie myle to sorry - nie rozumiem co znaczy "ruszyc w teren" i "szukac poparcia"... Prosze o wyjasnienie Karolek998...
pzdr
boszo
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Tom@k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 13, 2006, 16:50:04 »
...nie wiem czy dotknie nas modernizacja ale z tego co czytałem napewno nie dotkną nas w 2007 roku podwyżki.... wygląda na to że jesteśmy z czerwonego układu i znowu jesteśmy w plecy... jeśli komuś marzyły się podwyżki w setkach złotych to teraz nastąpilo brutalne przebudzenie....ja będę o tym pamiętam w czasie wyborów :) pozdrawiam

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 13, 2006, 18:11:44 »
...nie wiem czy dotknie nas modernizacja ale z tego co czytałem napewno nie dotkną nas w 2007 roku podwyżki....

A gdzie to wyczytałeś...........w Trybunie?  ^_^  ^_^  ^_^

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2006, 19:45:55 »
Nie ważne gdzie wyczytał  kolego fireman5, tylko ważne co wyczytał kolega Tom@k
Pozdrawiam................................

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2006, 21:59:41 »
Byku - to jest wbrew pozorom baardzo wazne gdzie to wyczytal... A moze w "Tygodniku Powszechnym"? Albo w "Gosciu Niedzielnym"?

P.S. Tekst powyzej to tylko moja frustracja, niech nikt nie czuje sie urazony bo nie to mialem na celu - pisze to, zeby uprzedzic wrzeszczacych pieniaczy...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2006, 22:50:38 »
Informację o podobnej tresci dotyczącej braku podwyżek w przyszłym roku uzyskałem z chyba wiarygodnego żródła jakim jest komendant powiatowy który na oficjalnym spotkaniu przekazał takie wiadomosci. Finanse komendy w przyszłym roku mają być na poziomie niższym niż w tym roku i o żadnych podwyżkach nie ma mowy....nawet o inflację.To informacje zupełnie świeże wiec moze jeszcze nie do wszystkich dotarły. Poczekajmy. Każdy chciałby zarabiac godnie ale czy aby nie dzielimy skóry na niedźwiedziu?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2006, 08:58:38 »
Nie ważne gdzie wyczytał  kolego fireman5, tylko ważne co wyczytał kolega Tom@k

A może tak jak już wyczytał to niech poda źródło..........to Wszyscy poczytają a nie tylko wybrańcy.

pozdro

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 14, 2006, 21:30:19 »
Witam.
Święta prawda GEDDEON.Uczonych,szkolonych oficerów i aspirantów jak psów na rondzie.Szkoda tylko, że duża ilość to Popierdółki z wadami postawy i innymi schorzeniami (jak prześli badania i egzaminy?),ale z super dobrymi popychaczami.Jeszcze wiele przed nami bzdurnych decyzji poplecznictwa i rządzenia dziadków,którzy mają wpływy kogo na stanowisko i pociąganie sznurkami do usranej śmierci zamiast korzystać z emerytury i krótkiego życia nie mogą się pogodzić z utratą wpływów i wracają.Ile pokoleń trzeba wymienić w kraju we wszystkich dziedzinach,żeby wrócić do normalności? Np. TVP pokazała uczenicę prymuskę ze łzami w oczach, bo jej nie przyjęto do uczelni a jakiś ciaptak z miernymi z listy rezerwowej bezproblemu studiuje.Qwa mać kto to wreszcie doprowadzi do porządku.
pozdrawiam

Offline lord vader

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2006, 23:21:32 »
Z tym niedzwiedziem to jeszcze nie wiadomo z tego co wiem to jednak można liczyć w przyszłym roku na jakieś pieniądze.Jeżeli chodzi o te TYSIAKI za studia to cie wcale nie żałuje.Chciałeś sie uczyć to się uczyłeś jak chciałeś za darmo to się za póżno urodziłeś a jak chcesz mieć gwiazdki na pagonach to się wybierz na szkołę główną POŻARNICZĄ A NIE NA WIKLINIARSTWO

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 17, 2006, 20:58:52 »
Witam.
Święta prawda GEDDEON.Uczonych,szkolonych oficerów i aspirantów jak psów na rondzie.Szkoda tylko, że duża ilość to Popierdółki z wadami postawy i innymi schorzeniami (jak prześli badania i egzaminy?),ale z super dobrymi popychaczami.
Mocnych i głupich to Straż potrzebuje. Szczególnie teraz...
Tricks are for kids.

GOO

  • Gość
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 17, 2006, 21:14:41 »
Niestety ale chyba już po podwyżkach. Dzisiaj podczas dyskusji w I programie PR ok. 13, prowadzona była  dyskusja na temat budżetu którą to przez przypadek miałem okazję słyszeć. Prowadziło ją kilku posłów i senatorów z ugrupowań polityczny będących w parlamencie. Padło tam stwierdzenie i zapytanie przedstawicielki SLD do przedstawiciela PiS dlaczego minister Dorn oszukuje swoich podwładnych i mami ich podwyżkami skoro w budżecie na ten cel nie przewidziano ani grosza. Kwota 1,8 miliona przeznaczona jest na modernizację a nie na podwyżki. Ku mojemu osłupieniu poseł z PiS nie zaprzeczył ani jednym słowem,pieprzył tylko coś że SLD też tak robiło. Powiedzcie ze to nieprawda, że się przesłyszałem bo mnie szlak trafi jak znowu nas zrobią w bambuko. :angry: