Autor Wątek: UNITARKA- noch ein mal:)  (Przeczytany 20981 razy)

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
UNITARKA- noch ein mal:)
« dnia: Październik 03, 2006, 19:15:33 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:55:38 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2006, 21:04:27 »
wakacje to to nie są... Nikt nie mówi że ma być lekko. Mój kolega nie wytrzymał i pomimo że dostał się do CSPSP , zrezygnował po unitarce (albo w trakcie). Psycha mu siadła, ano nie każdy będzie strażakiem.

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2006, 23:40:22 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:55:31 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2006, 10:27:03 »
od tego jest unitark aby wyeleminować najsłabszych uczestników. Unitarka przygotowuje do pracy w straży

Offline fugato

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2006, 13:52:49 »
Ja unitarke wspominam milo aczkolwiek lekko nie bylo... Najlepsze bylo jak pierwsze posiedzenie kibelkowe zaliczylem rowno tydzien po rozpoczeciu unitarki - az myslalem powoli ze cos ze mna nie tak hehe ^_^ Generalnie jak psycha Ci nie siadze to nie powinno byc problemow z unitarka - wiadomo troche biegania, mieszania z blotem przez kadre ale mozna to przezyc. Z drugiej strony duzo smiechu bo wiadomo w kupie wesolo nawet jak jest ciezko. A tak poza tym to nie wiem jak gdzie indziej ale slyszalem ze w tym roku z CSPSP unitarka to niezly lajcik, aczkolwiek tak samo mowili moi starzy o naszej unitarce :rolleyes: Pozdro

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2006, 14:07:54 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:55:22 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2006, 21:58:44 »
heh w tym roku to nie tylko w CSPSP jest lajt - jak piszesz, u nas w kraku to juz nie mówie co sie dzieje, to jest chyba bardziej camping niż unitarka - wiem bo byłem przez pierwsze 2 tyg....no niecałe :P

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2006, 22:11:24 »
eh panowie...... powiem wam tylko jedno, odkąd pewien barczasty bryg. nie jest komendantem zgrupowania w unitarki Kościelcu to macie tam sanatorium, i nie narzekajcie że cięzko jest z psychą, bo w takich warunkach jak macie teraz ktoś odpada przez psyche to ciekawe jak testy zaliczył.... ach czasy sie zmieniają a szkoda....

Offline fugato

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2006, 08:10:39 »
Dokladnie tak jak napisales kudlaty - oprocz tego tepione bylo wszelkiego rodzaju kombinatorstwo (a to potrzeba naglego siusiu na zaprawie albo ukrywanie sie za namiotem w czasie biegania na nocnym alarmie :rolleyes: ) no i palacze nie mieli lekko - nie daj Bog jak Cie zobaczyli z fajka ("w ramach walki z nalogiem..." ^_^) Jakbys mial jakies pytania wal na priv, pozdro.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2006, 16:29:15 »
Dokładnie jest tak jak mówisz emer  ^_^ no, ale co wisi to nie utonie, mam nadzieje :P pierwsze cwiczenia i po godzinie zostało tylko 4 słuchaczy to porazka!! nie moge na to patrzec :/ ale mysle ze ich kultura fizyczna podniesie sie na szkole, wspinalnia czeka - chociaz moge sie mylic....

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2006, 14:08:35 »
Fubu a dlaczego tylko dwa tygodnie?

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2006, 21:57:57 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:55:08 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline Yarpen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2006, 23:58:53 »
Zawsze tak jest , że starzy(kadeci 2 rocznika) mówią, jak to oni mieli ciężko na unitarce...że my(kadeci 1 rocznika) mamy light.Tak jest, czasy sie zmieniają i warunki są coraz lepsze.Odkąd pamiętam i z tego co starzy mi mówili, to zawsze komendantem zgrupowania była jedna i ta sama osoba.Było ciężko, trzeba sie było orobić, było mało czasu na wszystko.Chodziło w tym wszystkim, aby wyeliminować najsłabsze ogniwo...
Teraz na unitarce komendantem był inny człowiek, który wg mnie z unitarki zrobił obóz wypoczynkowy dla słuchaczy...Z tak wyćwiczonymi przyszłymi strażakami ja nie chce jeździć razem w rocie...pozdro
 

Offline Yarpen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2006, 00:02:24 »
chodziło mi o unitarke, jaka miała miejsce w tym roku w Krakowie...

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2006, 12:00:29 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:55:52 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2006, 21:40:00 »
kudlaty21, próbuj do głównej, unitarka to obóz harcerski, odpoczniesz w lesie, rąk pompkami nie zmęczysz, nikt na ciebie nie krzyknie, może nawet przepustke dostaniesz  :/
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2006, 21:41:39 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2006, 15:07:40 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:56:04 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2006, 18:29:15 »

...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 18:18:33 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2006, 09:56:15 »
Ja wlasnie wczoraj mialem slubowanie w Czestochowie.To prawda nasza unitarka byla lekka dla kadetow starszego rocznika bo ich unitarka naprawde byla hardcorowa,ale dla kazdego jest ciezko z normalnego zycia przejsc na unitarke.Nasza unitarka byla najlzesza w histori szkoly,ale to zasluga nowego komendanta, wszyscy byli niepewno co do niego i nas nie ganiali mocno,ale z wszystkich szkol pozarniczych nasza byla najciezsza unitarka.Jak sie pytalem kolegi z krakowa to on mial 2-3alarmy w tygodniu, my mielismy jednej nocy 16 i spalismy 2h, 3 alarmy to byl w nocy standart.Oni mieli marszobieg 9km w koszarach,my w pelnym uzbrojeniu z plecakami,nasi starzy to juz wogole mieli jeszcze 2razy po weze75 duralajny.Takze dla mnie to bylo najwieksze gowno w jakie wdepnalem i bardzo sie ciesze ze to juz sie skonczylo,teraz 10dni urlopu trzeba wrocic do normalnosci.

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 01, 2006, 20:47:16 »
Cytuj
Jak sie pytalem kolegi z krakowa to on mial 2-3alarmy w tygodniu, my mielismy jednej nocy 16 i spalismy 2h, 3 alarmy to byl w nocy standart.Oni mieli marszobieg 9km w koszarach,my w pelnym uzbrojeniu z plecakami,nasi starzy to juz wogole mieli jeszcze 2razy po weze75 duralajny.

ludzie.. alarmy polegaly na przeliczeniu :) a tak ogolnie to gdzie bylo bieganie, szolganie, kaczy chod... padnij powstan... kto to widzial spanie po obiedzie.. nie mowie ze bylo tak caly czas.. i nie mam nic wam za zle ale wkurza mnie mentalnosc kadry ktora nie mogac was tykac msci sie na nas kadetach.. pokazuja wam na nas jak powinno byc.. jakby oni chcieli zeby bylo zamiast was karac nas karza po to was ostrzec.. to smieszne zeby zaprawy starych trwaly dluzej nizzaprawa na unitarce..
marszobieg?? lazenie po stadionie nazywasz marszobiegiem.. a gdzie czolgowisko.. mega czolgania i wyscigi z wezami.. i nie bylo ich znow po 2... no hcyba ze ktos byl czlowiekiem wielkiego serca i pomagal slabszemu :D

pozdrawiam i jescze jedno LUDZIE NIE DAJMY SIE ZWARIOWAC :D
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Heniek

  • Gość
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2006, 09:45:50 »
Ta na jakim przeliczeniu?juz nie mowcie takich glupot, wiem ze mieliscie trudniejsza unitarke i tego nie podwazam mowie tylko ze mielismy najtrudniejsza ze szkol w tym roku! ale to nie od nas zalezalo, mialem mowic dowodcy ze ja chce jeszcze pobiegac?to nie jest nasza wina a wy wlasnie na nas wyladowujecie ta zlosc.Byl i kaczy chod .czolganie po asfalcie tez z wezem tez,padnij powstan tez mielismy cala noc jak asp.Miarka byl.pozdro

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2006, 11:03:28 »
proponuje nie podawac nazwisk.. Tomek moglby sie zdenerwowac.. a pewnie sie zdenerwuje jak to zobaczy/przeczyta.. najwidoczniej mnie nie zrozumiales, napisalem przeciez
Cytuj
i nie mam nic wam za zle ale wkurza mnie mentalnosc kadry
a wiec pomysl jeszcze raz, z Bogiem!
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline fireman_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2006, 16:50:37 »
Zgadzam sie z kolega. My nie mamy Wam nic za złe. To nie wasza wina ze mieliscie taka unitarke.
Wkurza nas poprostu to ze kadra zapowiadała jak to bedzie unitarka, ze bedzie gorsza od naszej.
Jak bylo naprawde wszyscy wiedza. kadra boi sie podobno "fali". jak pamietam gdy bylem młodym to nie widzialem zadnych przypadkow fali, wrecz przeciwnie, z wiekszoscia starych można bylo sie dogadac. A teraz nas praktycznie izoluja od "naszych" mlodych.

Offline Firedevil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2006, 19:44:16 »
unitarka w sa psp poznan
 6 00 pobotka
6 05 do 6 20 zaprawa
po zaprawie rejony do okolo 7 00
sniadanie do 7 30
apel poranny 7 30
czas na srawy osobiste do 8 00 i zajecia do 15 00
obiad jak starzy sie najedli okolo 1 20 do 1 45
po zajeciach rejony,musztra,i rozne "gry i zabawy wymyslone przez starych"
niema lezenia na luzkach mozna siedziec na krzeslach oczywiscie jak starego niema w zasiegu wzroku
ok 18 20 kolacja
oczywiscie przed kazdym posilkiem sprawdzenie zbiorka i sprawdzenie czy ma sie umyty kubek sztuczce oczywiscie na bylsk buty,ogolenie idealne
po kolacji starzy powoduja ze na kompani mlodych lozka latajamlodzi biegaja itd do 9 00 czyli apelu wieczornego
po apelu znowu terror do 10 00 czyli ciszy nocnej
a pozniej oczywiscie nocne manewry przeprowadzane przez starosc wracajaca z baletow
i tak wyglada zycie w SA PSP Poznań na unitarce

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2006, 19:12:09 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:56:15 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc