Autor Wątek: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc  (Przeczytany 17800 razy)

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:28:03 »
Pytam prosto i z bomby! jedno na początek proste pytanie... a mianowicie-jak zostać strażakiem?
Zapewne wyda sie komuś to śmieszne bądź dziwne, ale ja z tymi tylko i wyłącznie tym chce wiazac moją przyszłość. Prosze kogos znającego sie na ten temat o odpowiedz. obstawiam, że są szkoły itd. Chce wszystko wiedziec od samego początku... co, jak, i dlaczego.
Jest to dla mnie bardzo ważne i istotne, prosze o pomoc!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:35:09 »
???

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2006, 08:01:23 »
Witaj
Masz dwie drogi.
Pierwsza - ukończyć którąś ze szkół pożarniczych - SGSP (uczelnia wyższa) albo szkół aspirantów (CSPSP, SA w Poznaniu i Krakowie)
Druga - udać się do najbliższej Komendy Powiatowej (Miejskiej) PSP i złożyc podanie o przyjęcie. W Komendzie dowiesz się tez jakie są warunki przyjęcia. Możesz też poszukać na stronach internetowych.
Niezbędne minimum to:
- obywatelstwo polskie
- niekaralność
- uregulowany stosunek do słuzby wojskowej
- dobry stan zdrowia (fizyczny i psychiczny)
Będziesz też musiał przejść badania lekarskie i psychologiczne oraz test sprawnościowy.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2006, 08:02:53 »
 ^_^ zapomniałem o jednym - wykształcenie średnie  ^_^

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:58:00 »
Witam ponownie!
Dzięki za odpowiedz.
No ale tak:
Ja już jestem w OSP i to długo, jestem w trakcie szkoły średniej.
No ale przyjmijmy gorsza wejsję, że mnnie nie przyjmą do SGSP bądz w Poznaniu czy też w Krakowie... No i co wtedy?
Jest rozwiązanie-placwka Psp. No ale tu też trzeba sie dostać... I nie wieadomo jak to dalej wygląda...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:59:48 »
Jak nie dostaniesz się do szkoły pożarniczej, to idź do Komendy i spróbuj z naboru.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2006, 22:01:41 »
Kurcze.... To serialnie jest dla mnie ważne.
Cudem bedzie sie dostać na jakąś wyższą uczelnie ale bede walczył i sie starał.
Ale nigdy nic nie wiadomo...
Prosze o dalsze pisanie i pomoc.
Z fgóry serdecznie dziekuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2006, 22:04:29 »
Ok, częsciowo kumam, jak nie wyższa uczelnia to chociaż ta placówka Psp ( powiatowa) to teraz uoprzejmie prosze o opisanie mi takiej możliwości i tego jak dalej to wszystko sie tam toczy:)
Dzięki chłopaki za pomoc!

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2006, 18:48:48 »
to strona KG PSP zajrzyj tam , jest masa informacji , strony szkół pożarniczych oraz linków na komendy wojewódzkie ,miejskie i powiatowe www.kgpsp.gov.pl :Pozdro
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2006, 20:36:58 »
Dzięki serdecznie!
Podoba mi sie pomoc  iwspółpraca na tej stronie!
To sie chwali!
Pozdrawiam!
Jeżeli jest jescze ktoś dużo wiedzacy, to zapraszam!

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2006, 22:28:14 »
Pójdź do działu kadr w "twojej" komendzie miejskiej/powiatowej i tam powinni Ci powiedzieć, kiedy organizowany jest następny nabór. Wtedy będziesz mógł zacząć się przygotować. Masz test psychologiczny, lekarza, sprawnościówkę(50m, 1000, drążek) i wejście po drabinie mechanicznej na wysokość ok. 25m.  (różnie to jest).
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2006, 17:55:09 »
a czy jest jakaś możliwość ominięcia  - uregulowanego stosunku do służby wojskowej  - studiuję i dlatego nie byłem w wojsku  . . .

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2006, 20:28:02 »
eee... po studiach z tego co się orientuje to automatycznie idziesz do rezerwy - masz uregulowany stosunek.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2006, 22:01:42 »
A może ktoś jeszcze chętny pomoże mi w jaki sposób można zostać strażakiem?
Jak nie dostanę sie na studia to do powiatowej jednostki...
Jeżeli może mi ktoś pomóc to bardzo bym prosił.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:55:13 »
Jak byś miał jeszcze dobrą ciocię w kadrach to by była bajka  ^_^

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2006, 19:09:02 »
Ok.
Zacznijmy od nowa ale troszę na innych warunkach:
Jestem po szkole średniej z matura w kieszeni... Przypuśćmy, że nie dostałem sie na żadne ze studiów. Oczywiście nie mam uregulowanego stosunku do służby wojskowej... No i???!!!
jakie jest największe prawdopodobieństwo tego, że mnie przyjmą do najbliższej placówki?
A jezeli przypuścimy jeszcze gorszą wersję i mnie nie przyjma albo nie beda mieli miejsc... Życiowe marzenie zotanie pogrążone...?
Prosze o pomoc

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2006, 19:59:04 »
to Tak R@mzes aby zostać strażakiem jest kilka sposobów :)
to tak jestes dobry z matmy fizy tzn napisałeś mature z tych przedmiotów na roz. to do wa-wy na SGSP szkoła 4 lata potem wychodzisz z inż. pożarnictwa Młodszy kapitan. jeszcze do SGSP trzeba przejść tor przeszkód, który jest dokłądnie opisany na ich stronie mianowicie www.sgsp.edu.pl, pierwsza droga ta najtrudnieszja i najlepsza no jescze jest inna droga idziesz do aspirantki masz 3 do wyboru Kraków Poznań Częstochowa masz tam testy Chemia Fizyka i sprawnościowe dokładnie opisane tam na stronie tych szkół kiedyś były jeszcze tam punkty uznaniowe np za nurka mature 2 letnia szkołe pomocy przedmedycznej itd itd.. wycofali chyba jest tylko za prawko nawet za mature nie jest punktowane po 2 latach szkoły wychodzisz z tytułem technik pożarnictwa i młodszy aspirant ... no i potej szkole możesz iść do SGSP na studia zaoczne dla funkcjonariuszy psp :) też 4 letnie ale sie jeździ przez 4 lata na jeden weekend w miesiącu :) .. no jak sie nie dostaniesz do aspirantek i chcesz nadal zostać "Pożarnikiem" jak ja :) to idziesz do komendy psp i do pani w kadrach sie pytasz jakie są wrunki przyjęcia jak nie masz wojska :) musisz odrobić je jakoś np w straży służba zastępcza jak cie przyjmą przez bodajrze 10 miesiecy płacą ci 500 zł miesiecznie masz szkolenia i pracujesz na 8 godzinne zmiany no i jestes przydzielony jest to róznie zalezy od komendy psp :)... Jeżeli odrobisz już możesz zostać w straży podpisujesz z komendantem umowe o pracy i śmigasz bez szkoły dochodzisz do starszego ogniomistrza  klapa ale pracujesz. puźniej nie wiem nie wiem czy są zaoczne aspirantki >>??? może i są :) ale nie wiem może ktoś powie

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2006, 20:22:45 »
No dziękówa MISTRZU CZARODZIEJU! :)  -_-
Czyli ja taki świetny nie jestem i boski aby dostać sie od razu do SGSP. ale walczyć mogę do Aspiranckich... Ostatecznie pozostanie mi najbliższa placówka PSP. No ale jak już tam nie bedzie miejsca to ni ch... Bede sie musiał starać i stawac na rzęsach aby mi dobrze poszło. fakt, że jestem w OSP i troche kursów pokończyłem no ale to sie zobaczy jak pójdzie dalej w kierunku moich marzeń...

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2006, 21:11:21 »
marzenia bardz dobrze ukierunkowne popieram :) Też jestem w osp :) trzeba walczyć napewno będzie miejsce w psp :) zobaczysz :) nie jest aż tak strasznie a praca super :) .... niektórzy nażekają że za mało zarabiają wcale tak mało nie jest :)

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2006, 00:32:35 »
Noooo... wcale tak malo nie jest - tylko zobaczysz jak zostaniesz jedynym zywicielm rodziny, czego ofkorz Ci nie zycze.
pzdr i powodzonka.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2006, 17:42:56 »
NO no...
Mam nadzieje, ze to jakies jedno miejsce sie znajdzie... Tylko ciekawe jak daleko zajdę? hmmm...
Narazie to dokończyć szkole a potem dalej walczyć. Jezeli ktoś jeszcze chciałby cos przekazac to bardzo bym prosił o pisanie, bardzo bede wdzięczny.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2006, 19:40:44 »
A niejest tak że najpierw ide od PSP jako cywil i jestem w zastępczej a później umawaiam się z komendantem że wysyła mie zaocznie SGSP. Chyba tak jeste co nie? Bo też chcę bardzo zostać oficerem, a aspirancka w częstochowie chyba ma zaoczne szkolenia bo mój wójek jest Aspirantem i mówił że było to w formie szkoleń ale jeszcze się go lepiej spytam 

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2006, 10:18:04 »
Witam ponownie!
Dziękuje najpierw za to, że ktoś tu zwrócił na mnie uwage i postanowil w jakims stopniu pomóc.
Jeżeli jeszcze ktoś byłby pomocny, bede bardzo wdzięczny. Ale system zrozumiałem: SGSP albo jakas Aspirancka a w ostateczności PSP-co tez jeszcze nie wiadome. Chyba, że OSP no ale z tego sie nie bedzie wiecznie żyło.
Pozdrawiam serdecznie

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2006, 20:58:25 »
dh KUBA to tak :)

jak juz pisałem :) są dwie drogi a może trzy aby zostać oficerem :)

1. Kończysz studia cywilne no i idziesz do psp no jeżeli nie masz wojska musisz je mieć czyli możesz odrobić je w wojsku i tam cie wysyłąją na kurs podstawowy potem podoficerów i dopiero po tem jak masz wyższe może a nie musi wysłać cie komendant na tzw. ciążówkie do SGSP na kurs oficerski który trwa 9 miechów ( teraz jest nie pewne bo nowy komendant główny zablokował awansy na mł. kpt. po studiach cywilnych )
2. Sposób idziesz do SGSP na studia dzienne IBP chyba takie w sł. kandydackiej
3. idziesz do aspirantki i potem na zaoczne studia zawodowe dla funkcjonarkiuszy do sgsp :) (też komendant musi wyrazić zgode)
4. sposób
idzesz do psp
Służba zastępcza --> kurs szeregowców --> kurs podoficerski-->(te dwa kursy można zrobić podczas służby zastępczej) ---> zaoczne studium w szkole CS PSP w częstochowie (1,5 roku) ----> zaoczne studia dla funkcjonariuszy psp w SGSP (4 lata) ....
innych nie ma sposobów

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2006, 21:21:05 »
Studia cywilne?