Autor Wątek: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc  (Przeczytany 17799 razy)

Offline Michaił

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 08, 2007, 17:14:16 »
Witam wszystkich , znalazłem to forum przez przypadek podczas zbierania informacji, opinii od dostaniu sie do cspsp w Czestochowie. Niechcem zaśmiecać forum wiec pisze tutaj, po przeczytaniu całego tematu dodam cos od siebie: Tdzień temu wysłałem podanie  przyjecie do cspsp w Czesochowie , treningi prowadze od dłurzszego czasu- więc nie boje sie co do egzaminu sprawnościowego bardziej się boję egzaminu teoretycznego bo niewiem co trzeba umiec dokładnie mam tylko testy ze strony cspsp z 1997r , ktos moze ma jeszcze inne testy? Na co trzeba uważać podczas tych dwóch dni testów? Cos o mnie - Jestem z rocznika 88 ,kategorie wojskową mam A , prawo jazdy B , książeczka sanepidowska  zdrowie ok poza jednym ALE - mam wade wzroku ale zamiast okularów nosze soczewki na komisji wojskowej nawet by niewiedzieli że mam wade ,  w ksiązece wjskowej nic niemam napisane o swojej wadzie wzroku. Bede bardzo wdzięczny za pomoc (bo wsomie mam załozenia identyczne takie same co Autor tego tematu-R@mzes)

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:27:47 »
Witam po dlugiej mojej nieobecności! :)
Teraz patrzałem na wszystko z innej strony:
Postanowiłem iść na studia do Akademi Medycznej w Gdańsku jako Ratownik Medyczny, można też iść na policealna jako Ratownik Medyczny, czy tez różnego rodzaju kursy związane z tym kierunkiem.
Następnie po takim kursie czy też studiach jest bardzo duży plus gdziekolwiek chciałoby się iść co będzie związane ze strażą pożarną. No i przy okazji jak wiadomo z wojskiem jest spokój. A nawiązując do wojska to chciałbym zagać pytanie: Czy może ktos wie i przy okazji napisac mi od kiedy będa "likwidować" i brac tylko zawodowo? Bo nie wiem od którego roku dokładnie i czy to prawda... No ale wracając do kierunku ratownika medycznego-będa przyjmować w straży z otwartymi rękoma jak będzie startować do nich osoba ze studiami medycznymi czy też takimi kursami. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś dobry pomysł albo ma różne zdanie i poglądy co do moich opcji to prosze komentować.
Pozdrawiam serdecznie! :)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:33:44 »
Może dostaniesz jakieś dodatkowe punkty za ten kurs ale nie licz że ktoś bedzie upadał na kolana przed tobą i błagał abys przyszedł do straży kryteria są określone

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:44:49 »
No tak, ale jesli będę się starał iść do PSP to chyba zupełnie na mnie inaczej patrzą gdy jestem po studiach medycznych jako ratownik medyczny. Czy warunki fizyczne mam spełnione i psychologiczne,a do tego wojsko z głowy, dodac też można, że takie osoby są potrzebne w jednostach PSP.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:51:07 »
u mnie na zmianie jest dwóch ratowników medycznych dorabiają po służbie jeżdżąc w pogotowiu i nic im to nie daje
taka jest PSP

Offline Michaił

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 11, 2007, 16:59:30 »
Czwracam ponownie z prośbą moze ktos ma inne testy niz na stronie cspsp w Czestochowie?

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 11, 2007, 20:03:40 »
przeoczyłem Twój poprzedni post - looknij na fireman.prv.pl ;)

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2007, 21:09:53 »
u mnie na zmianie jest dwóch ratowników medycznych dorabiają po służbie jeżdżąc w pogotowiu i nic im to nie daje
taka jest PSP
Teraz to moze nic im nie daje bo w PSP nie ma specjalnej funkcji dla ratowników medycznych, ale jak startowali do PSP to zapewne jakies korzysci mieli.
A pozatym ktoś sie oreintuje jakie są wymagania na studium ratownictwa medycznego? bo troche zaciekawił mnie ten temat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 21:20:55 wysłana przez Komandos »
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline aklo999

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 11, 2007, 21:29:17 »
A mam takie pytanie: Jeśli mam w książeczce wojskowej wbitą kategorię D to czy mogę mieć nadzieję na to że mnie przyjmą do straży? Załóżmy że wstępne badania lekarskie przejdę pomyślnie.

Offline aklo999

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 11, 2007, 21:31:56 »
Dodam jeszcze że ta kategoria D była załatwiana po znajomości i pewnie badania przeszedłbym bez problemu

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 11, 2007, 22:04:48 »
Jak sam napisałeś  ‘ta kategoria była załatwiana’ to teraz sobie załatw A1 inaczej zapomnij o służbach mundurowych , poza tym aby pracować w straży musisz mieć odbytą służbę wojskowa lub przeniesienie do rezerwy ale z kategorią zdrowia A1, jak widzisz kombinacja nie popłaca. Pozdrawiam.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 12, 2007, 19:13:45 »
Michail
Pytaj w czestochowie bo jak kiedys bywalo to w cspsp organizowane byly kursy przygotowawcze popytaj bo moze juz sa zapisy

Offline Michaił

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 12, 2007, 20:17:44 »
skontaktuje sie z nimi ale mam muke wsprawie mojej wady wzroku dzwoniłem do czestochowy ni mnie odsylają do MSWiA w katwicach do komisji lekarskiej nr.1 do nich dzwonie oni odsyłaja do Poliklininiki w Częstochowie do Okulisty- musze czekac do wtorku bo wtedy jest okulista. . Boje sie ze mnie niedopuści właśnie komisja lekarska. Wtakim razie bede musiał czekać 2lata jeszcze aby operacje zrobić; I pytanie co można robić w tym czasie ? na jakie kursy itp chodzic aby zwiekszyc szanse na przyjecie ( ze wzgledu na wade wzroku to pewnie praca w osp lub psp to chyba odpada)Pozdrawiam

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 12, 2007, 21:03:21 »
temat wiele razy wałkowany na forum.. poszukaj
np. ratownik medyczny, kurs płetwonurka, prawko kat. C, obsługa sprzętu hydraulicznego.
generalnie chodzi o umiejętności wymienione np. tutaj - http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/sluzbadruzba/

Kryteria zależą też od jednostki. U mnie teraz jest nabór do JRG PSP i dają..... 20pkt jeśli ktoś ma mniej niż 15 min do remizy :shock: - tutaj chodzi o dyspozycyjność.

pozdro

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 05, 2007, 15:50:00 »
a czy jeżeli kończę szkołę średnią w kwietniu 2008 czy mogę pisać śmiało podanie o przyjęcie czy  jest możliwość przyjęcia w trakcie nauki  średniej ????
Nadmienie że z tego co czytałem o tej punktacji to mam 19 pkt.
-medyczny,
-udokumentowane OSP,
-zawody OSP,
- uprawnienie na agregaty od 1kw,
-szkolenie osp,
 tu pytanie drugie nie posiadam prawka ale chyba nie jest wymagane??
Proszę o fachową pomoc.
Pozdro

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 05, 2007, 16:32:41 »
zapomnij o przyjeciu ( z ulicy zrozumiałem ) w trakcie trwania szkoly sredniej.....jesli nie masz wojska odsłuzonego lub odrobionego i kategorii A1 to tez zapomnij o przyjeciu.....teraz przewaznie przyjmuja na kierowcow i jesli nie masz kat.C i bardzo mile widzianej E to tez raczej zapomnij o przyjeciu.....takie realia smutne ale prawdziwe,....pozdro

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 05, 2007, 17:19:32 »
Na dzień dzisiejszy nie masz raczej szans na prace w PSP. Skończ szkołe w tym czasie zrób prawko na b solidnie przygotuj sie do egzaminów sprawnosciowych żeby nie było ze z wielkim trudem pokonujesz dystans 1000m no i drążek!! Bo z drążkiem wielu ma kłopoty zazwyczaj kończy sie na siedmiu,sześciu podciagnięciach a to zdecydowanie za mało! 

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 05, 2007, 19:05:19 »
Coś tu chłopaki ściemniacie bo wiem ze realia wyglądają inaczej.
Przyjęto parę miesięcy temu kolegę w trakcie szkoły i rok temu przyjęli paru kumpli do wrocka bez prawka także czekam dalej na odpowiedź od kogoś kto dobrze jest zorientowany.
Pozdrawiam

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 05, 2007, 19:24:08 »
Ja jestem nieco zorientowany. Więc wszytko zależy od jednostki do jednej jednostki się dostaniesz ze średnim wysiłkiem do innej niemasz szans takie są realia. Znam gościa który szedł do PSP zaraz po średniej co niebył nawet w OSP i się dostał, taki sam przypadek i gościu czekał 7 lat no i znam prezypadek gdzie gościu z OSP prawkiem i płetwonurkiem starał się aż 5 lat a to wszystko działo się w 1 jednostce ale nie powiem w jakiej. Ale o przypadku gdzie przyjeli kogoś bez służby wojskowej i to jeszcze w trakcie szkoły średniej to niesłyszałem ale chciałbym byś mówił prawde choć wątpię

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 05, 2007, 20:10:32 »
sorki, ale bz wojska... radzę zapomnieć. warunkiem jest uregulowany stosunek do słuzby wojskowej i kategoria zdrowia A

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 06, 2007, 08:18:40 »
Sorki  może nie napisałem tego mam uregulowany stosunek do służby wojskowej kategorię A i służyłem w wojskowej straży pożarnej  na lotnisku

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 06, 2007, 13:54:47 »
Coś tu chłopaki ściemniacie bo wiem ze realia wyglądają inaczej.
Przyjęto parę miesięcy temu kolegę w trakcie szkoły

ws. szkoły to akurat nikt nie ściemnia - jeśli gościu został przyjęty bez średniego, to decyzja w tej sprawie podlega uchyleniu, a komendant, który ją wydał powinien być rozliczony przez sąd za przekroczenie uprawnień

sorki, ale bz wojska... radzę zapomnieć. warunkiem jest uregulowany stosunek do słuzby wojskowej i kategoria zdrowia A

co do uregulowania stosunku do służby wojskowej masz oczywiście rację, ale co do kat. A jesteś tak samo w błędzie jak większość komendantów i ich aparatu; wojsk. kat. zdrowia ustala się w oparciu o rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej i zapewniam cię, że różni się ono znacznie od stosownego rozporządzenia Ministra SWiA; poza tym orzeczenie WKL w żaden sposób nie jest wiążące dla komisji MSWiA

Kryteria zależą też od jednostki. U mnie teraz jest nabór do JRG PSP i dają..... 20pkt jeśli ktoś ma mniej niż 15 min do remizy :shock: - tutaj chodzi o dyspozycyjność.

pozdro

nooo... toż to faktycznie szok; szkoda, że nie dawali jeszcze dodatkowo 20 pkt jeśli lokal był własnością kandydata; plus 10 pkt dla niższych od komendanta;

Nowy88  - a nie zastanawiałeś się, czy tak przez przypadek ten casting nie był przeprowadzany pod konkretnego kandydata? I jeszcze jedna kwestia - te 15 min. to pieszo czy jakimś środkiem lokomocji? I czy cały rok?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 06, 2007, 15:55:09 »
Akurat to, czy nabór był pod kogoś mnie zbytnio nie interesowało, bo nie brałem w nim udziału, startowałem do SA. A jeśli chodzi o te 15min to chyba już nie ma dostępnego tego dokumentu z punktacją, ale z tego co pamiętam chodziło o środki komunikacji publicznej bez rozróżnienia na porę roku..

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 07, 2007, 22:12:32 »
Coś tu chłopaki ściemniacie bo wiem ze realia wyglądają inaczej.
Przyjęto parę miesięcy temu kolegę w trakcie szkoły i rok temu przyjęli paru kumpli do wrocka bez prawka także czekam dalej na odpowiedź od kogoś kto dobrze jest zorientowany.
Pozdrawiam
Nikt nic nie sciemnia! Nie patrz na innych jak mieli bo jak to mówią "Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma" Przeczytaj ustawę o PSP
"Rozdział 5

Służba w Państwowej Straży Pożarnej

Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby."

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak zostać strazakiem?! Prosze o pomoc
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 09, 2007, 08:25:12 »
Coś tu chłopaki ściemniacie bo wiem ze realia wyglądają inaczej.
Przyjęto parę miesięcy temu kolegę w trakcie szkoły...

może było tak, że kol. miał szkołę skończoną i powtarzał tylko ostatnią klasę (w celu ponownego podejścia do egz. dojrz.)?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie