Autor Wątek: Szybkie natarcie  (Przeczytany 42448 razy)

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Szybkie natarcie
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 14, 2010, 10:12:48 »
mamy szybkie natarcie w swoim jelczu karosowanym przez BOCAR lecz zwijanie jest ręczne (korbka). Jest możliwość zamontowania jakiegoś silniczka który sam by kręcił bębnem z szybkim natarciem?

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szybkie natarcie
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 14, 2010, 15:14:53 »
Kolego Tomek7826 jeśli możesz to powiedz mi ile kosztowało Was to szybkie natarcie?, i jak się sprawuję te szybkie natarcie DZięki :straz:

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Szybkie natarcie
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:37:56 »
Madmax29 samochód kupiliśmy z PSP i mówili, że długość węża wynosi 120 metrów - dwa odcinki po 60 metrów skręcone w połowie. Jęśli chodzi o prace to nie porównam Ci tego z drugą sześćdziesięcio metrową linią bo ma uszkodzony wąż i jej nie używamy, ale na stu dwudziestu metrach przy dopuszczalnym ciśnieniu osoba operująca prądem wody mysi się dobrze zaprzeć i włożyć sporo siły żeby utrzymać prądownice.

Udało nam się wymienić uszkodzony wąż, koszt razem ze zwijadłem to bardzo dobra flaszka w Niemczech po znajomości, oczywiście używane. Całość zmontowaliśmy na szybkozłączach dzięki czemu jest możliwość uzyskania 180 m linii wężowej.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Szybkie natarcie
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 23, 2011, 09:44:28 »
Mam takie pytanie o alternatywie dla drogich agregatów, co myślicie koleżanki i koledzy o zastosowaniu pompy wysokociśnieniowej o wydajnosci 350l/min i wysokosci podnoszenia 90m podłączonej do zbiornika 400l oraz linii utworzonej z wezy W-25 zakonczoną prądownica turbo 25. Czy ma prawo to sie sprawdzic??? Czy ktoś stosuje takie rozwiązanie??

Nie miałem pojęcia, że aż tyle to trwało. Ale własnie zamontowaliśmy 400 litrowy zbiornik na fordzie. Jako pompa jak na razie służy nam szlamówka ale na dniach przychodzi pompa o wysokości podnoszenia 90m. Muszę przyznać, że rozwiązanie przerosło nasze oczekiwania. Jak do traw, zakrzaczeń i tego typu zdarzeń muszę przyznać, że się sprawdza. Według mnie idealne rozwiązanie dla jednostek posiadających lekkie samochody na terenach wiejskich, na terenie których większość zdarzeń to trawy i ściernie. Bardzo ważnym argumentem to koszt. Razem z zakupem armatury na 25mm, zbiornikiem i pompą, jest to koszt pięciokrotnie niższy od gotowego szybkiego natarcia. W wersji minimalistycznej, ten koszt można jeszcze bardziej obniżyć. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, mogę w tym tygodniu zamieścić film z działania tego zestawu.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Szybkie natarcie
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 02, 2012, 14:05:34 »
Witam, mam na starze 266 motopompę Tohatsu. Mam również możliwość pozyskania niedrogo zwijadła z wężem wysokociśnieniowym i prądownicą, wiem jednak, że motopompa nie nadaje się do tego układu. Jaką pompę byście koledzy mi polecili? Pytam, bo Starem dojade tam, gdzie inni nie dadzą rady, a jadąc powoli, to za autem śmiało dwóch strażaków trzymając SN może iść i opanować spory teren płonących traw.