Autor Wątek: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.  (Przeczytany 12706 razy)

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« dnia: Wrzesień 14, 2006, 14:19:01 »
Czy moglibyście napisać co Wasze ZW ZOSP oferują aktualnie  z dotacją ? Jaki sprzęt ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2007, 14:20:19 wysłana przez Sylwek »

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2006, 07:44:17 »
Listy sprzętu nie mam, ale mogę napisać co my kupiliśmy w tym roku i na jakich warunkach.
1) Dwa komplety aparatów powietrznych AUER BD 96 po 4.280 zł, dofinansowanie do każdego kpl. wynosi 1.800 zł,
2) Dwa radiotelefony GP 360 po 2.000 zł, dofinansowanie wynosi 1.000 zł, ale tylko do 1 sztuki,
3) Pięć par butów WZ-801 po 360 zł, dofinansowanie wynosi połowę ceny do każdej sztuki. 
4) Mamy też zamówione 10 hełmów dla sąsiedniej OSP, cena 500 zł, dofinansowanie wynosi 250 zł, ale tylko do 8 sztuk. Dwa trzeba kupić za pełną cenę.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:14:23 »
u mnie np. sprzet hydrauliczny kosztuje chyba z dofinansowaniem 15 000zł

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:11:23 »
My na zakup motopompy pływającej (ok. 4600 zł) dostaliśmy dofinansowanie 3000 zł

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2006, 11:07:41 »
>aparatów powietrznych AUER BD 96 po 4.280 zł, dofinansowanie do każdego kpl. wynosi 1.800 zł,

4280 - 1800 = 2480 i tyle płacicie ?

>Dwa radiotelefony GP 360 po 2.000 zł, dofinansowanie wynosi 1.000 zł, ale tylko do 1 sztuki,

czyli cena tej jednej sztuki to 1000 zl ?

bo niewiem czy t podstawowe ceny to przed czy po doinansowaniu ?


a czy są aktualnie u Was lub zdarzają się drabiny z dofinansowaniem ?

Kiedyś pamiętam że w jednym z oddziałów ZW Zosp była drabina z dofinansowaniem której nikt nie chciał wziąść , ale to już było chwilę temu . .

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2006, 14:58:08 »
Temat ten był już poruszny na forum ale teraz dokładnie widać jak "nasz związek" który powinien pomagać kroi nas na wszystkie sposoby. Do aparatu dopłaca 1 800 zł ,ale jednocześnie 800 zł na tym interesie zarabia bo u producenta kosztuje on ok. 3 400 zł. Na radiotelefonie też mają trzy stówki w kieszeni.Raz kupilem radiotelefon z dofinnasowaniem to potem jeszcze trzeba było go wysyłać do serwisu bo kanały nie były wprowadzone.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2006, 19:51:46 »
My też musieliśmy zmieniać częstotliwości w radiotelefonie i jak piszesz też nieźle związek na tym zarabia. Związek kupuje sprzęt u producenta a jest on droższy niż kupując go w sklepie.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2006, 14:06:16 »
     Nazwa sprzętu                                      Cena po odliczeniu dotacji
Motopompy                                                    13 910.00
Motopompa pływająca                                       2 601.00
Aparat oddechowy AUER                                    2 480.00
Aparat oddechowy FENZY                                   3 122.00
Aparat oddechowy FASER                                   3 015.00
Aparat oddechowy DRAGER                                3 122.00
Agregat prądotwórczy                                        1 675.00
Walizka do ratownictwa przedlekarskiego             1 015.00
Zestaw PSP R1                                                  3 634.00
Ubranie specjalne                                                 750.00
Piła do drewna                                                  1 361.00
Piła do betonu i stali                                          1 297.00
Radiotelefon nasobny                                         1 126.00
Radiotelefon samochodowy                                 1 126.00
Pompa szlamowa                                               3 371.00
Sprzęt ratownictwa technicznego LUCAS              13 945.00
Sprzęt ratownictwa technicznego HOLMATRO        13 945.00
Drabiny pożarnicze dwuczęściowe z                      2 480.00
elementem podporowym
Ponton z silnikiem zaburtowym na przyczepie       18 000.00
Tor na zawody                                                   5 893.00
Maszt oświetleniowy 3x500W                                  450.00
Wentylator oddymiający                                      3 292.00

                         
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2006, 14:26:28 »
Tak czy siak płacimy dzięki związkowi mniej za sprzęt ... A na dotacjach się nie znam, nie wiem na jakiej to zasadzie działa.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline darcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Darek- Dowódca OSP
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2006, 20:02:49 »
melduje sie st.strazak dariusz i powiem ci ziomek ze ostatnio jako osp Brzoza kupilismy sprzet hydrałliczny LUKASA i koszt zakupu to 25 145zł a dotacja na niego z komendy miejskiej to 11 200zł reszte dała jednostka. pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2006, 20:09:36 »
Witam!
Taka drobna w kwesti formalnej uwaga! W temacie jw. <Sprzęt ze ZOSP>
Proszę zwrócić uwagę, że używany skrót ZOSP to jednak nie to samo jak piszecie dalej:
Cytuj
Wasze ZW ZOSP
Spora - dla nieco znających temat różnica -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2006, 21:52:08 »
Czy ma ktoś aktualne dane ze swojego rejonu co jeszcze można zakupić poprzez ZW ZOSP z dotacją ?


Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2006, 12:42:22 »
Zwiazek zarabia na tym duze pieniadze a jak sie starasz o dotacje np na remont remizy czy cos innego to sobie mozesz pomazyc dadza ci 1000 zl na otarcie lez najlepiej maja zawsze i zawsze beda mialy te jednostki co sa blizej koryta tak jest u nas w dolnoslaskim gdzie idzie caly sprzet na poludnie a nie pomysla daccos na polnoc a zreszta szkoda slow my kupujemy sami bez zadnych dotacji ewentualnie tylko mundury .
Pozdrawiam

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2006, 21:25:29 »
OSP Milicz masz rację że u nas w województwie dolnoślaskim cała kasa idzie na południe województwa. Nie wiem dlaczego, moze uważają że północ jest bogata i sobie poradzi. Moja jednostka dostałą w tym roku dofinansowanie do jednego aparatu AUER BD 96 i do jednej stacji GP i to wszystko. Ale w naszym przypadku zawsze traktują nas po macoszemu. W zarządzie powiatowym twierdzą że jesteśmy z bogatej gminy wiec niech nam gmina kupi. A jak nam gmina kupi to mówią że już mamy wiec nic sie nam nie nalezy. Wiec nie czekamy na nikogo i sami staramy się o kasę. I się nam to udaje. W tym roku dostaliśmy nowego z pod igły StarMana i 2 nowe AUERy BD 96 z butlami kompozytowymi a następne 4 szt oraz 3 zapasowe butle kompozytowe są w drodze. Sprawdza sie stare porzekadło jak masz na kogoś liczyć licz tylko na siebie. Ale aby tak było trzeba wychodzic mnóstwo ścieżek, rozmawiać z ludźmi, przekonywać. I najważniejsza rzecz to być dobrą i sprawdzoną jednostką.
Pozdrawiam

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2006, 11:59:25 »
Witam jestem z podkarpacia i o ile wiem to własnie południe Dolnegośląska jest najczęście nawiedzane przez żywioły czyt. Powodzie i wiatrołomy ,podobnie jak u nas -(szybkie przybory wód z gór itp.)więc sciaganie w tamte rejony lepszego sprzętu niż mają wydaje sie uzasadnione .
Wiadomo jak jeden dostanie to drugi nie .. ale nie jest chyba aż tak źle
cyt. kwas " W tym roku dostaliśmy nowego spod igły StarMana i 2 nowe AUERy BD 96 z butlami kompozytowymi a następne 4 szt oraz 3 zapasowe butle kompozytowe są w drodze."
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2006, 12:01:03 wysłana przez wolicki1 »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2006, 14:25:54 »
Kwas masz racje tak jest ale to jest wina do wolicki1 sluchaj zgadza sie ale ilez mozna juz pare lat dostajecie nowe sprzety bo wiekszosc zarzadu wojewodzkiego jest tam wlasnie od was i to was ratuje.
Tak macie wichury i powodzie zgadza sie rozumiemy to ale myslisz ze u nas co jest to samo milicz lezy nad rzeka barycz i tez sie czesto jezdzi do piwnic zalanych i td. ale mamy tu inne zagrozenia nie wiem jak kwas ale my u nas mamy bardzo duzo lasow i nieuzytkow jest tych pozarow od groma ostatnio jak przyszla wichura zapalila sie jedna stodola to od niej zajela sie druga i trzecia a ile strat bylo  stprzetu z naszego powiatu np.motopompy poszly chyba z 8 sie pozacieralo i co wszystkie do roboty zobacz jakie koszta nie lepiej kupic 3 porzadne niezawodne ? 3 autopompy w autach tez poszly czemu bo stary sprzet nie mogliby kupic chociaz ze 2 auta nowe na nasz teren w milickim nie ma zadna osp nowego auta sa to samochody z 20 letnim stazem wiec niech sie zarzad wojewodzki wstydzi ze nie przyznaja nic na nasz teren jest takze jak wspomnialem duzo lasow 99% naszych aut jak wjezdza do lasu to nie dojedzie bo brak auta z napedem terenowym normalnie tragedia u nas w remizie stoi na garazu Mercedes SRT stoi i juz pol roku czeka na wyposazenie CISZA nic. Niewiem co sie tam u nich dzieje Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 11:15:57 wysłana przez OSP MILICZ »

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2006, 16:30:53 »
cyt. "a tu mam do wolicki1 sluchaj zgadza sie ale ilez mozna juz pare lat dostajecie nowe sprzety bo wiekszosc zarzadu wojewodzkiego jest tam wlasnie od was i to was ratuje."
 Coś dla uspokojenia atmosfery nikt z podkarpacia nie zasiada w waszym ZW ZOSP  -_-

 Wiem coś o tym u nas tez samochody przeważnie "dojrzały" (18-stka) nie ma  pożaru by jakaś pompę nie trafiło !!! a jelcz z jedn. Ksrg pompuje hamulce 5 minut  :huh:  nim wyjedzie.
Gdzieś czytałem ze w wielkopolsce czy śląsku jednostka OSP wyjeżdza do 1 min. od powiadomienia (a nawet 30 sek ) tam muszą być po prostu profesjonalne warunki do istnienia i sprzęt najlepszej klasy

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2006, 22:54:11 »
Wolicki1 masz rację nie jest źle. Ale to jest zasługa wyłacznie nasza. I jeszcze do tego jesteśmy za to karani. Jak przyznawali zestawy ratownictwa drogowego to dla nas nie bo nasza gmina bogata i nam kupi. I gmina nam kupiła bo wychodziliśmy to sobie. Tylko ile można się tłumaczyć przed radą że zwiazek rozdaje a nam jakoś nie chce dać. Program bezpieczna droga był. Dostaliśmy w ramach tego programu - nic. Program bezpieczny strażak jest. Zakwalifikowani zostalimy do przydziału sprzętu na rok 2008. O ile się nic nie zmieni to moze dostaniemy. Jak się cokolwiek zmieni znów może być nic. A co do powodzi to jest i na południu i u nas. W mojej wsi po każdym wiekszym deszczu mam zatopiony fragment wsi bo panom w województwie wisi nasz ciek wodny. Naucz sie rozmawiać z władzami i wytłumacz wójtowi że to on odpowiada za stan bezpieczeństwa pożarowego w swojej gminie to może też Ci coś zakupi. Tylko śmieszy mnie fakt kiedy czytam w Strażaku, że przyznano OSP tyle i tyle sprzętu, że przeszkolono tyle to a tyle strażaków. To się ja pytam. Ile z tego sprzętu trafiło do mojego powiatu, do mojej gminy i dlaczego nic lub prawie nic. Ilu z tych przeszkolonych ludzi pochodziło z mojego powiatu, z mojej gminy i dlaczego nic lub prawie nic. Od 10 lat domagamy się szkolenia dowódców. W ciagu 10 lat na kurs z ratownictwa medycznego przyznano mojej gminie a 4 miejsca. A jak sami chcemz zorganizować kurs to mówią że to musi zrobić ośrodek szkolenia.  Komendzie wojewódzkiej i zarządowi wojewódzkiemu to wisi. Jedni mają teraz reorganizację PSP a drudzy wybory powiatowe i wojewódzkie. Ten kraj schodzi na psy. Dobrze że jest jeszcze grupa zapaleńcó którym się cokolwiek chce i za czymś łażą. Ale to wszystko nic. Za dwa dni lecę do Egiptu ponurkować i odpocząc od tego całego bagna. A jak wrócę dalej będę walczył o cokolwiek w mojej gminie i powiecie.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2006, 17:35:59 »
Wszędzie jest tak źle. U mnie raz nawet Komendant Wojewódzki chciał dać nam SLRt i dał tylko jeden warunek do spełnienia. Gmina musiała wyłożyć 10 tyś. zł, ale że burmistrz jest nam przeciwny to kasy nie było. Chcieliśmy sami wyłożyć tę kase bo za tyle dostać samochód to się opłaca jednak komendant powiedział że pieniądze musi wyłożyć samorząd. Samochód czekał pół roku, aż komendant przekazał go innej jednostce.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2006, 07:55:31 »
 Jednak te wybory raz na 4 lata to mądra rzecz -_-  i trzeba głosowac chocby za zmiana takich huj..w  jak wypisany tu wczesnije burmistrz .
 Auto za 10 kawałków (jak za darmo prawie) a ten tak postąpił  , szkoda ze zostawiliście ta sprawe trzeba bylo zasypywac go papierami i instytucje kontrolujace gmine a w ostatecznosci o niegospodarnosc tego burmistrza bo ja inaczej to nazwać .

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2006, 19:08:14 »
Warunkiem jedynym dostania tego samochodu było wyłożenie 10 tyś. zł przez burmistrza. My wszystko załatwiliśmy tylko burmistrz coś się nie postarał.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2006, 14:10:42 »
We Wrocławiu obowiązuje ciekawa zasada do której prezesi powiatowi nic nie mają. Dotacje na sprzęt mogą dostać tylko te jednostki , które kupują w Zarządzie. Jeśli nigdy nic tam nie kupowałeś to nic nie kupisz bo to jest zamknięty krąg. Jak ktoś w jednym roku kupił coś z dotacją to na następny rok też kupi . Jak nic nie kupowałeś to nie ma ciebie na świętej liście i wynocha.
Nie są brane pod uwagę dofinansowania KSRG. W tym przypadku pieniądze są dzielone dla jednostek które dostały dotację celową z programu Bezpieczny Ratownik i Bezpieczna Droga. W 2005 roku w ramach tego programu nasza jednostka dostała dofinansowanie ze Związku ale już na 2006 rok nasz wniosek został odrzucony bo " wy nic u nas nie kupujecie". To NIC rok wcześniej było warte 25 000 zł. Z dotacji korzystają  gminy pod wrocławskie , gmina żmigród, gminy z powiatu Oława , Złotoryja i kilka innych.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2006, 15:37:23 »
według mnie skoro osp jest zrzeszone w zwiazku, to zwiazek niema prawa powiedziec "wynocha" czy czegoś w innym rodzaju. takie jest moje zdanie.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2006, 16:33:54 »
We Wrocławiu obowiązuje ciekawa zasada do której prezesi powiatowi nic nie mają. Dotacje na sprzęt mogą dostać tylko te jednostki , które kupują w Zarządzie. Jeśli nigdy nic tam nie kupowałeś to nic nie kupisz bo to jest zamknięty krąg. Jak ktoś w jednym roku kupił coś z dotacją to na następny rok też kupi . Jak nic nie kupowałeś to nie ma ciebie na świętej liście i wynocha.
U nas podobnie  - jak cos to co roku chocby małego weża "trzeba" kupic by móc wogóle myśleć o dotacji.
według mnie skoro osp jest zrzeszone w zwiazku, to zwiazek niema prawa powiedziec "wynocha" czy czegoś w innym rodzaju. takie jest moje zdanie.
I tak byc powinno ale...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2006, 16:28:22 »
w zarządzie warto tylko sprzęt kupować ten który jest dofinansowany. reszta to zdzierstwo. lepiej poszukać w prywatnych firmach, gdzie to samo można kupić dużo dużo taniej.