Autor Wątek: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.  (Przeczytany 12707 razy)

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2006, 17:12:55 »
a co sadzicie o wyposażeniu jednostek OSP w AED i dofinansowaniu tych urządzeń przez związek(póki co nie sa dofinansowane)? czy jest warto. takie użądzenie kosztuje ok 10.000zł, lecz moze uratowac niejedno ludzkie życie.
więcej na temat AED http://www.aed.info.pl/wiecej/?id=c1. pozdrawiam

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Sprzęt ze ZOSP
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2006, 18:24:27 »
a co sadzicie o wyposażeniu jednostek OSP w AED i dofinansowaniu tych urządzeń przez związek(póki co nie sa dofinansowane)? czy jest warto. takie użądzenie kosztuje ok 10.000zł, lecz moze uratowac niejedno ludzkie życie.
więcej na temat AED http://www.aed.info.pl/wiecej/?id=c1. pozdrawiam

Kiedyś pisałem do fundacji Owsiaka. Rozdawali takie urządzenia. Przeprowadzali taką kampanię i prosiliby zgłaszały się instytucje, które chcą otrzymać taki sprzęt. Nie dostaliśmy ani sprzętu ani odpowiedzi.
Osobiście uważam, że powinno coś takiego na wyposażeniu, ALE nie za wszelką cenę. To znaczy, jeśli ktoś daje – brać szkolić ludzi i modlić się by nigdy się nie przydało.
Ale samemu zbierać kasę latać prosić się sponsorów by kupić… Mija się z celem.
Niekiedy ludzie zapominają, że straż to nie pogotowie. A za 10.000 kupisz dwa aparaty powietrzne (powinno wystarczyć). Takie realia w naszym kraju.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2006, 18:26:13 wysłana przez MGNACZUS »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprzęt z dodacją ZOSP
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 18, 2007, 14:19:29 »
Witam,
stara dyskusja ale może warto ja odświeżyć.
Przypadkiem trafilem na informacje na stronie ZG ZOSP RP na temad dotacji.
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=53
Prawdopodobnie dla większości z Was te informacje są znane ale może komuś sie przyda.
Swoją droga dobrze, że w końcu są jakieś jasne zasady przyznawania dotacji - długo na to czekaliśmy.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 18, 2007, 16:08:57 »
koledzy odebrałem dzisiaj węze gasnicze z dotacji MSWiA czekałem na nie trzy lata a teraz ogarneła mnie rozpacz .Węze te to jakieś gówno a nie węże  , nie da się tego zwinąc w porzadny krąg.Ktoś znowu nas uszczęśliwił przetargiem a nie sprawdził co za gówno kupuje strażakom oczywiście z województwa małopolskiego.Niech te węże rozwija sobie dh Kosiba z towarzystwem z zarzadu wojewodzkiego woj. malopolskiego.Czy wy ludzie byliście kiedys w akcji i rozwijaliście  linię  gsnicza na dalsza odległość?!!!!! znowu zmarnowano pieniadze państwowe a,ale to nic Polska to bogaty kraj.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 18, 2007, 17:34:07 »
pożarnik czy to nie są przypadkiem węże made in china bo u nas w powiatowej kupili kilka sztuk do wyprubowania bo tanie były. Pierwsza akcja węże poszczelały i tak jak napisałeś nie dało sie ich ani rozwinąć ani zwinąć od tej pory takich propozycji nie przyjmujemy standardowe węże bezalinki najlepsze jak dotychczas.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 18, 2007, 18:51:08 »
Na razie nie powiem ci kolego co to za firma, jak zobaczę fakture to dam znać.Tez pracuje w PSP ale takiego szajcu w życiu od 15 lat nie widziałem.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2007, 18:40:15 »
a czy wie ktoś może czy w ktorymś z oddziałów związku można zakupić jeszcze jakiś sprzęt z dotacją w tym roku ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2007, 21:04:01 »
Nasza OSP w tym roku dostaje sprzęt z dotacją budżetu dla KSRG, program Bezpieczny Ratownik:
- ubranie specjalne 6 szt.
- półsaperki 6 par
- rękawice 6 par
- kominiarki 6 szt.
- hełmy 6 szt.
- aparaty AUER 2 szt.
- sygnalizatory bezruchu 2 szt.
Koszt 15.560 zł.
Plus kasa za wyjazdy.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 29, 2007, 09:11:11 »
Śmieszne to wszystko. To prawdzwe rypanie w dupę. To wygląda podobie jak w przypadku NFZ. My placimy składki na leczenie a FILTR zwany dalej NFZ pochłania 20-30% tych kwot na swoje utzrymanie. Zadaję pytanie tylko po co?

Tak samo jest ze związkami. Skoro Państwo jest takie szczodre, a związek dopłaca do sprzętu, na którym jeszcze zarabia, to zarabia na OSP.

Tylko w Polsce takie rzeczy są możliwe....

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2008, 21:50:40 »
czy ktoś z Was starał się o zakup ciężkiego zestawu do RT, nożyce, rozpierak, pompa, nowy pewnie w okolicach 70 tys zł, czy staraliście się o jakieś dofinansowania w PSP, ZOSP ? ktoś Wam cos pomógł ?:

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2008, 11:32:52 »
niewiem po jakiemy zosp przydziela dotacje ale my w tym roku dostaliśmy dotacje na bramy garażowe,które w żaden sposób nie są sprzętem strażackim.
koszt takiej bramy to 11,500 zloty są to bramy tak zwany ful wypas czyli z całym osprzętem elektrycznym locznie z pilotem
kupowaliśmy 3 takie bramy i na jedną dostaliśmy dotacje prawie w calości.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2008, 13:07:04 »
ZOSP przydziela również środki na remonty remiz .  -_-

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 11, 2008, 13:22:12 »
To tak jak była akcja z Tymi średnimi samochodami co Gmina za nowego GBA mercedesa musiała wpłacić 100 tys zł resztę dokładał związek i PZU ale moja gmina nie znalazła pieniędzy a po jakimś czasie znaleźli na Lipną gazele która ich wyniosła 70tys to można było dołożyc parę tyś kupić coś  lepszego 

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 11, 2008, 18:21:23 »
ogureczek1988 możesz mi wysłać na meila [ jpreda@wp.pl } coś więcej na temat tego mercedesa bo nic o nim niewiem
my też mieliśmy zamiar kupić tą gazele ale ..... co to z kąd to do czego to nic o tym aucie niewiadomo i w końcu zostaje ford z firmy" boc......
zresztą wedle mnie to też lipa firmy produkują samochody i projektują je ci co nigdy nie byli przy rzadnej akcji i niemają pojęcia co i gdzie tak naprawde powinno być w samochodzie.

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 13, 2008, 08:29:02 »
Kolego dojadę do domu poszukam w swoich notatkach przekieruje i wyśle ci to listownie ale zapytaj w związku

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 16, 2009, 20:06:19 »
Czy ktoś z Was orientuje się może jakiego typu wentylatory oddymiające oferuje ZWIĄZEK z dotacją ?

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2010, 20:35:49 »
Witam mam takie pytanko moja jednostka zgromadzila troche funduszy na zakup szprzetu i mam takie pytanko jak wyglada sprawa dotacji na sprzet. Czy mozna uzyskac dotacje na dany konkretny model sprztu, typ czy np piszac dotacje na pradownice wodna dostanimy objetnie jaka sobie zosprp wymarzy. Czy jest jakas aktualna lista na nowy rok  sprzetu ktora dotuje zwiazek. i sprawa realizacji jak napiszemy podanie o dotacje pod koniec roku np w grudniu to kiedy dostaniemy odpoiwedz ze takowa zostala nam przyznana i kiedy bysmy dostali sprzet.
Czy jest jakias inna forma dostania dotacji na zakup sprzetu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 12:50:06 wysłana przez speedxxx »

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 19, 2010, 11:10:57 »
Jeśli chodzi o zakupy w biurze ZOSP to nie jest to takie proste. To nie jest zwykły sklep który oferuje konkretne artykuły za konkretną cenę. Tutaj - zwłaszcza jeśli kupujesz z dotacją musisz najpierw odwiedzić biuro - porozmawiać z kimś kompetentnym, dowiedzieć się co konkretnie dostaniesz.
Bo najpierw składasz zamówienie (listopad/grudzień) a w czerwcu/lipcu otrzymujesz sprzęt. I tak na prawdę nigdy do końca nie wiadomo co dostaniesz i w jakiej cenie.
Dzieje się tak dlatego, że przez kilka miesięcy składane są zamówienia a następnie robione są zakupy.

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:57:10 »
lista sprzetu ktory dotuje zosprp ma ktos taka liste na nowy rok
http://www.przeklej.pl/plik/wykaz-sprzetu-pdf-0024b56561ov2j6
haslo do pliku to :  strazak

Offline Zipo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 04, 2010, 01:32:56 »
http://www.zosprp.poznan.pl/aktualnosci.php/486

Wnioski na rok 2011 dla woj. wielkopolskiego.
Zakładam że w innych woj. kwoty będą podobne. Wykaz dotowanego sprzętu wraz z kwotą dotacji znajduje się w załącznikach do wniosków.

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 16, 2010, 16:25:32 »
Czy odbierając sprzęt z dotacjia w sklepie związkowym płacimy tylko połowę za sprzęt na który dostalismy dotacjie czy płacimy całość a pozniej związek oddaje nam tzw czesc dotowaną. A moze po przyznaniu dotacji otrzymujemy przelew na konto za połowę sprzetu i dokładamy swoja połowę i w sklepie związkowym odbierany sprzęt płacąc za całość
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 16:45:49 wysłana przez speedxxx »

Offline sebol309

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 16, 2010, 18:35:29 »
Odbierając sprzęt otrzymasz fakturę opiewającą na całą kwotę jednak wpłacasz tylko swoją część.W dolnej części będzie wyszczególnione ile wynosi dotacja,a ile wpłaca OSP i nie koniecznie musi to być połowa.Na  sprzęt procent dotacji jest  różny.Zwykle przybliżone wysokości dotacji można poznać na początku roku przed składaniem wniosków ale ZW zastrzega,że dokładnie będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargów tylko dotacje na umundurowanie i ubrania są raczej znane ponieważ ten sprzęt pochodzi z WUS-u,a jest to spółka ZG.Udanych zakupów życzę i radzę aby przed zakupem dokładnie dowiedzieć się jaki konkretnie sprzęt dostaniecie,jakiej marki i jakości ponieważ z tego żródła można trafić na bubel.Ja już dawno nie kupiłem nic ze sprzętu mechanicznego do swojej jednostki nie licząc ubrań bojowych czy koszrówek.

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt z dotacją ZOSP RP.
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2010, 19:17:01 »
Odbierając sprzęt otrzymasz fakturę opiewającą na całą kwotę jednak wpłacasz tylko swoją część.W dolnej części będzie wyszczególnione ile wynosi dotacja,a ile wpłaca OSP i nie koniecznie musi to być połowa.Na  sprzęt procent dotacji jest  różny.Zwykle przybliżone wysokości dotacji można poznać na początku roku przed składaniem wniosków ale ZW zastrzega,że dokładnie będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargów tylko dotacje na umundurowanie i ubrania są raczej znane ponieważ ten sprzęt pochodzi z WUS-u,a jest to spółka ZG.Udanych zakupów życzę i radzę aby przed zakupem dokładnie dowiedzieć się jaki konkretnie sprzęt dostaniecie,jakiej marki i jakości ponieważ z tego żródła można trafić na bubel.Ja już dawno nie kupiłem nic ze sprzętu mechanicznego do swojej jednostki nie licząc ubrań bojowych czy koszrówek.
tak wiem ze niekoniecznie jest to polowa ceny.a liste sprzetu i wysokosci doplaty na poszczegolny sprzet posiadam. A co do dowiedzenia sie jakiej marki bedze to sprzet to nie da rady bo jak wszyscy wiemy sa przetargi. A co do kupna na wlasna reke to nie wszyscy posiadaja takie fundusze aby pokryc koszty zakupu w 100% my planujemy zakup agregatu 1 fazowego hondy cena po odliczeniu dotacji to 1800 a w tej cenie raczej sami nie kupimy raczej agregatu hondy. Mielismy napisac jeszcze na 2 pradownice turbo ale tu jest wielka niewiadoma co do marki i wydajnosci pradownicy. Jesli ktos by chcial liste sprzetu na 2011 r objetego dotacja to moge takowa udostepnic.