Autor Wątek: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy  (Przeczytany 19625 razy)

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« dnia: Sierpień 21, 2006, 18:59:00 »
czołem druhowie. Mam pytanie , ponieważ w tym roku zamierzamy oddac naszego stara 266 do karosacji interesuje mnie temet gdzie najlepiej oddac taki samochód do remontu. Z tego co słyszałem najlepsze firmy to BOCAR,BONEX i OSINY. A jakie jest wasze zdanie na ten temat??

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2006, 21:25:27 »
My swojego skarosowaliśmy w BOCARze i jesteśmy zadowoleni.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Galik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2006, 21:28:54 »
Polecam MOTO TRUCK w Kielcach. www.mototruck.pl
Mam tam karosowany i jestem zadowolony. Miałem
także mozliwość porównania z autami karosownymi
w innych firmach.

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2006, 15:27:51 »
dzięki za podpowiedź. A czy znacie może jakieś mankamenty albo niedociągnięcia które są w wszych samochach. Albo jakieś totalne wpadki tych firm?? bo ja widziałem ostatnio jelcza z jednej z firm i musze powiedziec że straszny szajs tzn. krzywe blachy, zacieki z farby i farba jest na oknach...

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2006, 18:16:21 »
OSINY posadziły zbiornik za bardzo do tyłu, samochód zwisa, brak zaczepów na sprzęt lub dziadowskie paski gumowe. Dużo niewykorzystanej przestrzeni, Komora motopompy (GBAM) nieszczelna (brak ściany) kurzy się i zalewa. Kabinę pomalowali tylko na zewnątrz, dołączyli puszkę farby aby pomalować samemu. Nie wyprostowali pogiętych blach maski kabiny. Ale to było 10 lat temu , dzisiaj już może się poprawili.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2006, 18:19:10 wysłana przez Fredek »

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2006, 23:40:47 »
Z tym dołączaniem farby to chyba była tam tradycja. 11 lat temu remontowaliśmy tam naszą colę (fabryczną) i też dostaliśmy puszkę lakieru a przed odbiorem wozu musieli go drugi raz malować. Co prawda ten lakier przydał się  w ub. roku (jeszcze był dobry) kiedy robiliśmy sami tuning kabiny. Na chwilę obecną z tego co mi wiadomo Osiny zmieniły branżę i nie robią już karosacji. Z każdą firmą karosującą można negocjować warunki zabudowy i wszystko zależy jak zwykle od kasy.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2006, 09:18:41 »
My swojego skarosowaliśmy w BOCARze i jesteśmy zadowoleni.
też polecam BOCAR.bardzo fajna i funkcjonalna zabudowa.jedyny mankament to przeciekajacy zbiornik.dwa razy był juz spawany(zobaczymy co będzie dalej)jakbyś chciał moge podesłać zdięcia samochodu na maila
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2006, 09:22:18 wysłana przez dudi »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2006, 18:04:00 »
Ja polecam firme MOTO-TRUCK w Kielcach. Mamy od nich już drugi samochód i jedyną wadą jaką znaleźliśmy to nity w mocowaniu kosza osłony belki  :mellow: Da się z nimi negocjować cene, a także wykonują zabudowe na życzenie (co i gdzie ma być w danej skrytce). Samochód sprawuje się rewelacyjnie i jedyne co trzeba robić to uzupełniać wode w nim  :mellow: i czasem paliwo dolać ^_^ Żadnej awarii.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2006, 18:06:03 »
a mozesz zapodac fotki i podac cena PM??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2006, 11:33:42 wysłana przez Sylwek »

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2007, 11:31:48 »
Karosacja naszego stara 266 zajela sie firma OSINY. Zrobili dobra robote  -_-  no poza klamkami w drzwiach w przedziale dla strazakow. Jedna klamke trzeba pociagnac do gory zeby otworzyc drzwi a druga do dolu ^_^  Na akcjach troche sie myli ale ogolnie ok -_-

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2007, 14:11:52 »
a jak umieścili zbiornik z wodą? bo czestym błedem wielu firm jest zbyt przesunięty do tyłu właśnie w starze 266 co powoduje niedociążenie przodu i utratę sterowności

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2007, 19:21:09 »
Ja uwarzmy że estetycznie Bonex robi najładniejsze auta. Tylko źle że zbiornikiem jest wysunięty do tyłu. U mnie w okolicy są dwa 266 jedne Bonex drugi BoCar i w 100% wybrał bym z Bonexu.

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2007, 19:40:03 »
Zbiornik moze i troche za bardzo z tylu jak tak sie dzisiaj przyjrzalem, ale prawie tego nie widac, estetycznie wyglada b. dobrze.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2007, 20:01:59 »
chodzi o to ze auto ze żle rozłożonym ładunkiem ( zbiornik na wodę ) fatalnie się prowadzi zwłaszcza w warunkach zimowych :angry:

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2007, 20:52:22 »
Moim zdaniem najlepiej zabudowane są te samochody:
http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=13389&mode=search - Bocar
http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=12969&mode=search - Moto Truck
http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=12491&mode=search - Dragon
Krótka kabina (bez szyby za drzwiami przedziału załogi) i z tyłu za dużo nie wystaje (cała skrytka) http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=13690&mode=search dzięki czemu "samochód nie ma cały czas pod górkę"

PS. Gratuluje wozu.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline cypisek83

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2007, 15:07:52 »
Słuchajcie mamy do karosacji STARA 244 z 1995r.co myslicie o OSINACH  jake  są teraz sumy KAROSACJI moze ktoś jest na biezaco?
mamy jednostke niedaleko trojmiasta i po chol...!wlec samochod na drugi koniec polski skoro jest olsztyn!prosze podzielcie sie swojimi opiniami.pozdrawiam i zycze wesołych i zdrowych,smacznego jajka!!!!!!!! -_- ^_^

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2007, 16:18:31 »
Słuchajcie mamy do karosacji STARA 244 z 1995r.co myslicie o OSINACH  jake  są teraz sumy KAROSACJI moze ktoś jest na biezaco?
mamy jednostke niedaleko trojmiasta i po chol...!wlec samochod na drugi koniec polski skoro jest olsztyn!prosze podzielcie sie swojimi opiniami.pozdrawiam i zycze wesołych i zdrowych,smacznego jajka!!!!!!!! -_- ^_^

W sprawie karsacji samochodu w Olsztynie to najlepiej wypowie sie maldrin. Jego jednostka miala do wyboru olsztyńską firme ABOT i BOCAR, którego wybrali. Fakt iz różnica w cenie była spora to jednak nie żałują swojego wyboru.

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2007, 10:34:03 »
ja polecam MOTO TRUCK w kielcach oni nam robili stara 266 i jest świetny jak nowoczesne samochody. Bardzo polecam tę firme

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2007, 11:26:01 »
ja osobiście polecam BOCAR  :mellow:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 31, 2007, 11:50:51 »
estetyczność, funkcjonalnosc, niezawodnosc..... a jak jest z ceną, bo czasami to jest główny czynnik wyboru

Offline gejzer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 31, 2007, 13:29:26 »
Z tymi firmami to jak z wszystkim bywa różnie i zależy jak się trafi. Otóż my robiliśmy w zachwalanej przez większość firmę MOTO-TRUCK. Niestety mamy niemiłe doświadczenia: pełno szczelin(w kabinie i między blachami w zabudowie), drzwi się nie domykają, szpachlu na kilogramy(szybko zaczął pękać i odpadać), jeśli chodzi o półki i schowki to straszna bieda, tył wisiał tragicznie, i ogólnie sporo niedoróbek. Pompa już dwa razy robiona na gwarancji, z beczki po roku leciało jak z nie powiem czego. Co się później jeszcze okazało wstawili starą wiązkę kabli i przekaźnik od wyciągarki zaj..... Jednak to było parę ładnych lat temu i na to biorę poprawkę, że teraz może robią OK. Co do lat wcześniejszych to zdanie naszej jednostki nie jest odosobnione. Już słyszałem, że dwie jednostki z mojego powiatu, które są z jednej gminy i robiły auto w podobnych latach co my dają beczki do roboty bo cała woda schodzi w ciągu max 3 dni.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 31, 2007, 23:14:19 »
my mamy samochód już dwa razy robiony przez MOTO-TRUCK. Pierwszy raz w 1995 roku. Pod względem rozwiązań technicznych to samochód był tragiczny tzn. typowy samochód wrzuć i jedź i ze zbiornika nic nie ciekło. Dwa lata temu robiliśmy karosaż tego samochodu i jak robiliśmy to wszystko było przez nas powiedziane co i gdzie ma sie znajdować. Samochód teraz jest prawie cacy i jest na stronie MOTO-TRUCK jako Star 244

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 31, 2007, 23:29:53 »
Hmm....a czy moglibyście podać przybliżone ceny takich zabudow w poszczególnych firmach????Co jak co ale ceny też są czynnikiem wpływającym na wybranie firmy :)

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2007, 18:07:19 »
dzięki za wasze opinie w mojej sprawie.

a teraz opowiem jak to się u nas odbyło:

Pod koniec 2006r ogłoszono przetarg na karosacje. Ze względów finansowych nasz wójt (przetarg prowadziły 2 panie które nie miał bladego pojecia o pożarnictwie) wybrał ofertę firmy Dragon z Dąbrowy Górniczej, chociaż zdecydowanie wolelibyśmy Bocar. Stara odprowadziliśy w listopadzie 2006 r. do Dąbrowy. Podczas jego remontu raz odwiedzilismy niezapowiedzianie firmę aby zobaczyc przebieg prac. Pracownicy mówili że mieli dużo pracy z ramą bo była strasznie pogięta. A zapomiałem dodac że zkarosowalismy tylko przedział załogi (przód) w starze bo dostalismy zbyt małą dotacje z urzędu marszałkowskiego (50tys zł), a jeżelibyśmy jej nie wykorzystali do końca roku poprostu by przepadła. W lutym 2007r. odebralismy staruszka z remontu. Na pierwszy rzut oka wszytko wporządeczku (jednak gdy słonce pada na karoserie widać lekkie wgniecenia i rysy oraz obecność jakże nie kochanej "szpachli". Dodatkowo nie wszystko zrobili tak jak tego chcielismy a jeszcze doszły dodatkowe koszty (kilka tysięcy). Do dziś juz popsuło sie klila urządzeń m.i. 2 razy lebioda odmówiła pracy. Również magnes w głośniku poszedł. Co do wnętrza nie ma się o co przyczepic, jak narazie wszysto działa (odpukać). Ogolnie zabudowę oceniam na dostatenczy (3) Jednak nie można było tak zostawić pojazdu bo poprostu szpetnie wyglądał z tą starą zabudową. Pod koniec wakacji okazało się że Urząd Marszałkowski znowu okazał się dla nas łaskawy i obrarzył nas drugą już dotacją w wysokości 90tys. zł !!! Ogłoszono przetarg, którym zajeły się bardziej kompetentne i obeznane w "temacie" osoby. Ku naszej uciesze wygrało go P.S. Bocar z Korwinowa koło Częstochowy. 12 października obecnego roku odprowadziliśmy naszego "pół-normalnego" staruszka do Korwinowa w celu karosacji tylniej częsci pojadu. Teraz tylko z wielką niecierpliwością czekamy na odbiór Staruszka. Zdecydowanie polecam tę firmę, wykonuje ona bardzo profesjonalne karosacje. Przy okazji powiem że nasz pojazd będzie dopiero 3 pojazdem skarosowany w naszym biednym powiecie.

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2007, 19:57:27 wysłana przez Lachu »

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Karosacja podwozia na samochód pożarniczy
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2007, 21:39:06 »
Polecam firmę bocar dla jednostek ochotniczych to chyba najlepszy wyrbór jaki moze być