Autor Wątek: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej  (Przeczytany 14774 razy)

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:17:35 »
 :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2019, 00:07:56 wysłana przez MetFis »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2017, 16:35:17 »
Panowie odwody to nic, popytajcie o przydziały do służby stałej dla absolwentów sgsp. Znam 460 km od miejsca zamieszkania, ktoś da więcej?
Wybierając szkołę mundurową musiał się z tym liczyć, że może zostać skierowany do służby na drugim końcu kraju.  :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2017, 17:08:27 »
mirek1, no właśnie nie - do tej pory było tak, że kto znalazł dla siebie jednostkę to szedł tam, a dopiero cała reszta była kierowana w inne miejsca.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.373
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2017, 17:09:39 »
mirek1, no właśnie nie - do tej pory było tak, że kto znalazł dla siebie jednostkę to szedł tam, a dopiero cała reszta była kierowana w inne miejsca.
To zapytaj jak było w 2006 i 2007 :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2017, 19:29:14 »
mirek1, no właśnie nie - do tej pory było tak, że kto znalazł dla siebie jednostkę to szedł tam, a dopiero cała reszta była kierowana w inne miejsca.
To zapytaj jak było w 2006 i 2007 :P
tylko te osoby po niedługim czasie przeniosły się tam gdzie im odpowiada, a teraz po przydziale komendanci nie wyrażają zgody na przeniesienie

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.373
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2017, 19:44:44 »
tylko te osoby po niedługim czasie przeniosły się tam gdzie im odpowiada, a teraz po przydziale komendanci nie wyrażają zgody na przeniesienie
A wyjaśnisz dlaczego tak się stało?
Popatrz na daty...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2017, 20:04:16 »
tak, obecny komendant główny  w latach 2006-2007 był zastępcą komendanta głównego i w tym okresie były przydziały. Po jego odejściu wszystko wróciło do normy. Ale teraz nie wiadomo kiedy opcja polityczna się zmieni, i czy wszystko nawet w przypadku zmian wróci do stanu poprzedniego. Opcja dojeżdżania 300km na służby nie jest kusząca, więc nie jeden będzie nosił się z zamiarem rezygnacji

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.373
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 22, 2017, 20:08:57 »
tak, obecny komendant główny  w latach 2006-2007 był zastępcą komendanta głównego i w tym okresie były przydziały. Po jego odejściu wszystko wróciło do normy. Ale teraz nie wiadomo kiedy opcja polityczna się zmieni, i czy wszystko nawet w przypadku zmian wróci do stanu poprzedniego. Opcja dojeżdżania 300km na służby nie jest kusząca, więc nie jeden będzie nosił się z zamiarem rezygnacji
Wiesz co jest największym paradoksem, że podchorążych  rozesłanych po kraju może uratować coś czego najbardziej boją się oficerowie :D czyli przepis kwalifikacyjny :D
300km to jeszcze bym dojeżdżał.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 22, 2017, 20:16:01 »
wg mnie jeśli ten przepis wejdzie przydziały stracą sens, bo już prawie nigdzie nie będzie braków. Ale prace nad tym aktualnie są przełożone na kolejny rok z tego co wiem, a poza tym władza raczej nie wycofa się z pomysłu przydziałów póki co :) do SGSP jest z roku na rok coraz mniej chętnych, w szkole widzimy co się dzieje, później przydziały. Czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.373
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 22, 2017, 20:26:03 »
Czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku?
Zmierza w świetnym kierunku już kiedyś napisałem, że szkolnictwo pożarnicze jest jak rak, samo siebie zjada i małymi kroczkami reforma zostanie wymuszona. Co ucieszy wszystkich zawodowych strażaków z wyjątkiem pracowników szkół.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 22, 2017, 20:31:28 »
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ucieszy tych którzy mają plecy bo głównie tacy wtedy będą zostawać oficerami. Liczę, że do takich zmian jednak nie dojdzie

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 23, 2017, 15:07:25 »
jeżeli są dokumenty, które regulują funkcjonowanie szkoły, które są niezgodne z decyzjami i rozkazami, to zmienia się je od ręki
od stycznia szkoła ma mieć 80 odwodów
A tego nie reguluje jakiś przepis zewnętrzny?
300km to jeszcze bym dojeżdżał.
To się przenieś i dojeżdżaj - pokaż że można. Po roku spędzonym na służbie 300 km od domu udowodnisz, że miałeś racje.

Co do pytania z tematu to obawiam się, że trzebaby "niezdać" (żeby odejść ze służby nie płacąc) a następnie przejść nabór się od nowa. Gwarancji na przyjęcie raczej nie ma, choć szanse są spore.

Offline musicreload

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 02, 2018, 11:13:55 »
Panowie odwody to nic, popytajcie o przydziały do służby stałej dla absolwentów sgsp. Znam 460 km od miejsca zamieszkania, ktoś da więcej?
SA 738 km :)

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 02, 2018, 14:12:35 »
musicreload dostałeś taki przydział po SA?
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 02, 2018, 14:43:57 »
Panie kolego ja dostałem przydział do Piszu, a jestem z Podkarpacia. Drugi koniec Polski :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline musicreload

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2018, 13:04:44 »
musicreload dostałeś taki przydział po SA?
tak dokładnie :) małopolska => zachodniopomorkie

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2018, 16:14:48 »
Panie kolego ja dostałem przydział do Piszu, a jestem z Podkarpacia. Drugi koniec Polski :)
Napisz proszę, czy służysz w Piszu, czy na Podkarpaciu?  :wacko:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przeniesienie z służby kandydckiej do stałej
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2018, 17:05:08 »
Panie kolego ja dostałem przydział do Piszu, a jestem z Podkarpacia. Drugi koniec Polski :)
Napisz proszę, czy służysz w Piszu, czy na Podkarpaciu?  :wacko:

W ostatniej chwili zwolniło się miejsce na Podkarpaciu i udało się zaczepić  -_- fartem i to strasznym. Nawet kadrowiec się śmiał, że "Ciebie miało tu nie być"  :rofl:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !