Autor Wątek: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!  (Przeczytany 30925 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 30, 2017, 16:23:47 »
Sama prawde powiedziales,tak samo produkcjia asp,ale oni to juz nawet sprzatac nie umieja:)
p.s Z tym goleniem tez sa smieszni, dzieci zarostu nie maja i kaza innym sie golic
Odnośnie asp. to szkoda strzępić sobie języka, zwykłe zlewy.
Przestańcie uogólniać... Bo gdyby się zagłębić w to co piszecie to wychodzi że populacja oficerów i aspirantów jest homogeniczną mieszaniną nieudaczników którzy nic nie potrafią a to nieprawda. Z uogólniania powstają stereotypy które na prawdę nie mają wiele wspólnego z prawdą.
Powiem Ci więcej, są komendy w których te tacho są sprawdzane i jeśli dowódca zauważy że było przekroczenie prędkości nawet przy dojeździe do zdarzenia alarmowo każe pisać notatki wyjaśniające. I też mi się coś obiło o uszy że tacho mają być sprawdzane podczas zmiany służby ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Wiesz co bym napisał w takiej notatce? "Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia." W związku z powyższym spieszyłem się realizować słowa roty ślubowania.
A co do legalizacji tachografów to aż tak bogate są komendy na Śląsku? Że nie mają na co wydawać już pieniędzy tylko na coś co jest w 100% zbędne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 30, 2017, 17:20:29 »
Znajdzie się sygnalista, który da sygnał do RIO i po sprawie :rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 30, 2017, 18:11:43 »
Sama prawde powiedziales,tak samo produkcjia asp,ale oni to juz nawet sprzatac nie umieja:)
p.s Z tym goleniem tez sa smieszni, dzieci zarostu nie maja i kaza innym sie golic
Odnośnie asp. to szkoda strzępić sobie języka, zwykłe zlewy.
Przestańcie uogólniać... Bo gdyby się zagłębić w to co piszecie to wychodzi że populacja oficerów i aspirantów jest homogeniczną mieszaniną nieudaczników którzy nic nie potrafią a to nieprawda. Z uogólniania powstają stereotypy które na prawdę nie mają wiele wspólnego z prawdą.
Powiem Ci więcej, są komendy w których te tacho są sprawdzane i jeśli dowódca zauważy że było przekroczenie prędkości nawet przy dojeździe do zdarzenia alarmowo każe pisać notatki wyjaśniające. I też mi się coś obiło o uszy że tacho mają być sprawdzane podczas zmiany służby ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Wiesz co bym napisał w takiej notatce? "Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia." W związku z powyższym spieszyłem się realizować słowa roty ślubowania.
A co do legalizacji tachografów to aż tak bogate są komendy na Śląsku? Że nie mają na co wydawać już pieniędzy tylko na coś co jest w 100% zbędne.

Słowo klucz "z mojego doświadczenia" oraz "są wyjątki".
Jesteś oficerem czy aspirantem?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 18:16:02 wysłana przez GordonShumway »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 30, 2017, 19:05:05 »
Słowo klucz "z mojego doświadczenia" oraz "są wyjątki".
Jesteś oficerem czy aspirantem?
Wyjątek - osoba lub rzecz niezwykła (słownik PWN). Stwierdzenie "są wyjątki" oznacza tyle, że znaczna wiekszość oficerów których poznałeś jest "niedorajdami"
Co do aspirantów napisałeś tak:
Odnośnie asp. to szkoda strzępić sobie języka, zwykłe zlewy.

A czy to coś zmieni w jakim korpusie służę?

Znajdzie się sygnalista, który da sygnał do RIO i po sprawie :rofl:
Co do sygnalisty to będą takie jaja jakich świat nie widział w PSP, status sygnalisty to skarb dla podpadziochów, ludzi którzy mają być wysłani na emkę i wywaleni ze służby. Dopiero jak wejdzie ta super ustawa to PSP zacznie się oczyszczać  :kwit: ale będzie to krwawe oczyszczenie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 30, 2017, 19:42:00 »
Słowo klucz "z mojego doświadczenia" oraz "są wyjątki".
Jesteś oficerem czy aspirantem?
Wyjątek - osoba lub rzecz niezwykła (słownik PWN). Stwierdzenie "są wyjątki" oznacza tyle, że znaczna wiekszość oficerów których poznałeś jest "niedorajdami"
Co do aspirantów napisałeś tak:
Odnośnie asp. to szkoda strzępić sobie języka, zwykłe zlewy.

A czy to coś zmieni w jakim korpusie służę?

Znajdzie się sygnalista, który da sygnał do RIO i po sprawie :rofl:
Co do sygnalisty to będą takie jaja jakich świat nie widział w PSP, status sygnalisty to skarb dla podpadziochów, ludzi którzy mają być wysłani na emkę i wywaleni ze służby. Dopiero jak wejdzie ta super ustawa to PSP zacznie się oczyszczać  :kwit: ale będzie to krwawe oczyszczenie.


Przeciwieństwem wyrazu "wyjątek" nie jest wyraz "niedorajda" ale chyba można to tak potocznie nazwać. Statystycznie na 100 poznanych przeze mnie ok 30% są wyjątkami w pozytywnym słowa tego znaczeniu. (w dalszym ciągu jest to tylko i wyłącznie moje zdanie)

To z jakiego korpusu jesteś zapewne niewiele zmieni, przynajmniej nie w moim wyobrażeniu.

Oczywiście nie mam zamiaru nikogo obrażać, po prostu są to moje spostrzeżenia do których mam prawo.
Jak możesz to odpowiedz mi na jedno pytanie: Czy korpus Oficerski i Aspirancki ma jakiś prestiż?

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 20:03:19 wysłana przez GordonShumway »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 30, 2017, 20:12:56 »
Jak możesz to odpowiedz mi na jedno pytanie: Czy korpus Oficerski i Aspirancki ma jakiś prestiż?
A czym jest słowo prestiż? Zawód strażaka ciesz się dużym prestiżem dlatego też oficer czy też każdy inny strażak cieszy się wśród ludzi dużą estymą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 30, 2017, 20:20:05 »
Jak możesz to odpowiedz mi na jedno pytanie: Czy korpus Oficerski i Aspirancki ma jakiś prestiż?
A czym jest słowo prestiż? Zawód strażaka ciesz się dużym prestiżem dlatego też oficer czy też każdy inny strażak cieszy się wśród ludzi dużą estymą.
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Jak opinia publiczna nas widzi to dokładnie wiem.
Pytam o prestiż czyli jak jest postrzegane przez funkcjonariuszy znających cały ten system. "prestiż «poważanie i szacunek, jakim ktoś lub coś cieszy się w swoim otoczeniu» -PWN
Kolory zarezerwowane dla moderatorów
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 20:40:12 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 30, 2017, 20:36:56 »
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Jak opinia publiczna nas widzi to dokładnie wiem.
Pytam o prestiż czyli jak jest postrzegane przez funkcjonariuszy znających cały ten system. "prestiż «poważanie i szacunek, jakim ktoś lub coś cieszy się w swoim otoczeniu» -PWN
Bo na twoje pytanie nie ma odpowiedzi gdyż nie istnieje jeden model oficera, który jest w PSP, każdy jest tylko człowiekiem z całym zakresem wad i zalet. Człowiek ten może być szanowany (i cieszyć się prestiżem) połowy załogi a druga cześć może go uważać za strasznego *uja. Populacja oficerów w PSP liczy około 8000 ludzi i każdy z nich jest inny więc nie da się odpowiedź na tak zadane pytanie. 
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 20:50:15 wysłana przez wujo 2010 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 30, 2017, 20:49:54 »
Jak "produkt" staje się masowy to przestaje być prestiżowy. Wracając do tematu to na tym Ślunsku chyba zabrakło im instynktu samozachowawczego. Życie zazwyczaj weryfikuje takie ulepszenia.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 30, 2017, 20:59:43 »
Ogniomiszcz prawda.
Eqinox wyrażam opinię "moim zdaniem" i sądziłem, że tak samo odpowiesz a Ty zasłaniasz się opinią że jedna połowa złogi takie zdanie a druga inne.
Co do liczby oficerów to jesteś w błedzie gdyż w 2016r Oficerów było 6800,SGSP szkoli wszystkich rocznie od 150 do 200 czyli rachunek jest prosty, i jak by nie liczył, nie wyjdzie ok 8000. Mniejsza o większość.
Strażakom w śląskim życzę wytrwałości.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 30, 2017, 21:28:41 »
Jak "produkt" staje się masowy to przestaje być prestiżowy.
Nie do końca w obecnych czasach marketing kreuje marki na prestiżowe a nie rzadkość występowania danego "produktu" patrz telefony z "jabłkiem" na obudowie.
Wracając do tematu to na tym Ślunsku chyba zabrakło im instynktu samozachowawczego.
Powiem więcej te notatki za jazdę do zdarzeń to czysty mobbing.
Eqinox wyrażam opinię "moim zdaniem" i sądziłem, że tak samo odpowiesz a Ty zasłaniasz się opinią że jedna połowa złogi takie zdanie a druga inne.
Takie jest moje zdanie prestiż zależy od konkretnej osoby i jednostki. Gdzieś może to być duży prestiż być oficerem a gdzies "nic niezwykłego".
Co do liczby oficerów to jesteś w błedzie gdyż w 2016r Oficerów było 6800,SGSP szkoli wszystkich rocznie od 150 do 200 czyli rachunek jest prosty, i jak by nie liczył, nie wyjdzie ok 8000. Mniejsza o większość.
Znajdę ci jutro szczegółowe dane z 2016 r. ale o piwko mogę się założyć, że się mylisz  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 30, 2017, 21:41:54 »
A ostatni hit to do akcji gdzie nie ma zagrożenia życia mamy jeździć na sygnałach ale stosować się do przepisów ruchu drogowego  :cooo:
A potem w Izz należy pisać ,,czas dojazdu uległ wydłużeniu ze względu na konieczność wykonania polecenia KW PSP w...  pismo numer ....  z dnia....''  :rofl:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

zyraf

  • Gość
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 31, 2017, 09:40:03 »
Czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że koledzy nie robią na Śląsku tylko w granicach administracyjnych województwa Śląskiego i są po prostu gorolami z Sosnowca, Będzina albo Czeladzi a tam takie bzdury to normalka. Ot co bycie gorolem samo w sobie to abstrakcja  :rofl: :rofl:

A tak poważnie to Wy przypadkiem nie jesteście z jednej i tej samej komendy? U mnie żadnych takich rewelacji nie ma, jest normalnie jak powinno być.

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 31, 2017, 19:13:17 »
Jak możesz to odpowiedz mi na jedno pytanie: Czy korpus Oficerski i Aspirancki ma jakiś prestiż?
A czym jest słowo prestiż? Zawód strażaka ciesz się dużym prestiżem dlatego też oficer czy też każdy inny strażak cieszy się wśród ludzi dużą estymą.
No jak ma sie nie cieszyc jak jestesmy do wszytskiego a robimy za mniejsza kase niz Pani za kasa w Lidlu!!
Ja Tylko czkekam jak zakaza dorabiac co wtedy powiedza biedne boraczaki :rofl:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 01, 2017, 12:42:17 »
Czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że koledzy nie robią na Śląsku tylko w granicach administracyjnych województwa Śląskiego i są po prostu gorolami z Sosnowca, Będzina albo Czeladzi a tam takie bzdury to normalka. Ot co bycie gorolem samo w sobie to abstrakcja  :rofl: :rofl:

A tak poważnie to Wy przypadkiem nie jesteście z jednej i tej samej komendy? U mnie żadnych takich rewelacji nie ma, jest normalnie jak powinno być.
dwa lata temu jak byłem  na szkoleniu to byli chłopaki jednego z tych trzech miast i już wtedy mówili że jest zakaz zamiany Ws, że tylko L-4 lub odbiór godz. czyli że przez dwa lata robili ich tam w ciula?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 01, 2017, 13:29:17 »
Pamiętam jeszcze przed wprowadzaniem dyżurów domowych zamieniłem się z kumplem i przerwałem urlop przyszedłem na służbę zaraz rano trafiliśmy pożar, który szedł na pasku TVN24 bo płoną jeden z największych zakładów tego typu w Europie (w zasadzie jego fragment), co ciężkie do wyobrażenia dla gryzipiórków ale gdy cały powiat gasił i SK obdzwoniło strażaków ze zmiany następnej i zgłosił się prawie cały skład (odsłużyli kilka godzin a rano przyjęli służbę) ... W dwie godziny jedna zmiana gasiła a druga już siedziała na tym co zostało...
Konkluzja lub puenta jak kto woli, narzucanie czegokolwiek strażakom niszczy w naprawdę  lojalnej  ekipie poczucie obowiązku i etosu służby bo skoro się nie wierzy w ludzi to czemu ludzie mają wierzyć we władze (komendanta). Doszliśmy do granic absurdu, kiedyś miałem pewność, że jak zadzwonię to się stawi 90% z dzwoniących a teraz? Nie mam dyżuru... Grzeczna odpowiedź, że nie mogę...
A to, że wymaga się od strażaków aby stosowali się do harmonogramów półrocznych to system codzienny ma bezwzględnie przestrzegać planu urlopów (tam nie ma stanu minimalnego). Powiedział strażak systemu codziennego.

   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 01, 2017, 21:31:22 »
Z ciekawostek to każde cofanie pojazdem strażackim ma być wykonywane z osobą na zewnątrz w celu uniknięcia jakiejś stłùczki.
Nie ma mowy a samochodach które mają kamery cofania lub osobowych z czujnikami cofania.
Tak się zastanawiam kto wyjdzie jesli KW pojedzie z kierowcą i będą musieli gdzieś wycofać.  :gwiazdki:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 01, 2017, 21:42:19 »
A co jesli obsada na dany samochod jest jednoosobowa? SD/GCBA. Mto poniesie odpowiedzialnosc, jesli manewrowy sie pomyli? Manewrowy czy kierowca?

Od 2006 roku wszystkie nowe auta maja miec tacho cyfrowe, wiec niech KW nie pierdoli, bo gdyby przyszlo kazdemu kierowcy wyrabiac karte kierowcy i ja zczytywac co 28 dni to by im sie odechcialo.

Jezdzic powoli do dzialan bez zagrozenia. Skoro nie ma zagrozenia to po co jestesmy dysponowani? 
A podobno to dowodca ma prawo najazac, by kierowca zwolnil...

Kończąc slowami Janka Kyksa Skrzeka: 'O mój Śląsku, umierasz mi w biały dzień...'
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 01, 2017, 22:20:49 »
Kart dla kierowców nie mamy. Były zczytywane raz w miesiącu.
Coś takiego się dzieje kiedy ludzie nie mający pojęcia zabierają się za reformy takie jak podane w danym wątku  :wall:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 01, 2017, 22:57:52 »
Cytuj
A co jesli obsada na dany samochod jest jednoosobowa?

To łamiecie obowiązującą procedurę dysponowania sił i środków oraz polecenie KG mówiące o możliwości dysponowania minimalnej ( mniejszej niż zastęp) obsady dwuosobowej do zdarzeń pod warunkiem opracowania specjalnych procedur działania ( przypadki błonkoskrzydłych i pompowania wody). Jeśli kiedyś nie daj Boże coś się wydarzy to Pan prokurator zapuka i zapyta dlaczego?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 01, 2017, 23:32:05 »
Cytuj
A co jesli obsada na dany samochod jest jednoosobowa?
Pierwsza lepsza pierdoła, gdzie OSP dojeżdża na miejsce i już wiadomo, że SD jednak nie będzie potrzebne albo ciężki. A gdzieś musi się nawinąć...

To łamiecie obowiązującą procedurę dysponowania sił i środków oraz polecenie KG mówiące o możliwości dysponowania minimalnej ( mniejszej niż zastęp) obsady dwuosobowej do zdarzeń pod warunkiem opracowania specjalnych procedur działania ( przypadki błonkoskrzydłych i pompowania wody). Jeśli kiedyś nie daj Boże coś się wydarzy to Pan prokurator zapuka i zapyta dlaczego?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 08, 2017, 21:58:17 »
Jeszcze jedna sprawa. W niektórych jednostkach na próbę wprowadzono system w którym dowódcy jrg chodzą na dwie zmiany od 7.30 do 22. Wszysko by było ok gdyby  nie to że strażak z podziału przychodzi na godzinę 22. Co ważne dowódca ten nie może być w obsadzie sam. Gaśniczego tylko na SLOp. W przypadku małej obsady jest tragedią. :cooo:
W niektórych jednostkach dowódca jrg nie wlicza się do stanu.

siwiak

  • Gość
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 09, 2017, 11:35:01 »
czytając niektóre posty to w PSP dzieje się kabaret. Wiedziałem że w straży pracują idioci ale nie do tego stopnia. Wszystkim normalnym życzę dużo cierpliwości.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 09, 2017, 16:19:04 »
Jeszcze jedna sprawa. W niektórych jednostkach na próbę wprowadzono system w którym dowódcy jrg chodzą na dwie zmiany od 7.30 do 22. Wszysko by było ok gdyby  nie to że strażak z podziału przychodzi na godzinę 22. Co ważne dowódca ten nie może być w obsadzie sam. Gaśniczego tylko na SLOp. W przypadku małej obsady jest tragedią. :cooo:
W niektórych jednostkach dowódca jrg nie wlicza się do stanu.

Prawda, chociaż podobno tylko do końca listopada, w grudniu wracają normalnie do pracy od 7.30-15.30 no i nie wiadomo czy od nowego roku to nie wejdzie na stałe bo różne plotki krążą.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 09, 2017, 19:52:20 »
Mam kilka opinii dowódców że pomysł nie jest zły ale nie może być to system zbijania nadgodzin. Czyli dowódcy nie mogą być w stan wliczani.