Autor Wątek: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!  (Przeczytany 30924 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 26, 2017, 22:39:06 »
Jak możesz to podaj jeden przykład w jaki sposób ograniczenie ilości zamian może w jakikolwiek sposób wpłynąć na zmniejszenie ilości wypracowanych nadgodzin przez strażaków danej KP ( w ujęciu globalnym )
A wymyśl jakieś inne uzasadnienie...
Ja naprawdę nie wierzę w czystą złośliwość strażaków do strażaków, rozumiem kolega broni kolegę ale toooooo.... Tu nikt nic nie zyskuje to porostu totalny kataklizm kretynizmu a nawet Himalaje idiotyzmu (tylko dalej podejrzewam, że to jakiś powiatowy guruuu wymóżdżył w swoim małym móżdżku).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 26, 2017, 23:00:20 »
Na razie to się cieszę, że z zapyziałej powiatówki, w której zamiany odbywały się na raport kierowany do 01, przeniosłem się do komendy, w której zamiany robi się na gębę, i nawet 11 i 12 się nie wcinają, a sprawę dogadują między sobą zainteresowani 13, ale kto wie :wink: pocieszam się, że kierownictwo zarówno komendy jak i nadrzędnej KW to rozsądni ludzi i obym się nie mylił.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 27, 2017, 00:05:52 »
Mam rozumieć że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem półrocznym czy z grafikiem miesięcznym?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 27, 2017, 01:07:08 »

Dokładnie, tylko żeby był istny pomór, dodatkowo wszyscy na wolnym wyłączają telefony ( chyba że komendant kupił i wydał wszystkim służbowe  ^_^ )  i po sprawie.
[/quote]
po odczytaniu wolnej służby w rozkazie dziennym praktycznie nie ma takiej siły która kazałaby mi przyjść wbrew swojej woli do służby wcześniej niż służba zaplanowana zgodnie z grafikiem miesięcznym jeżeli tego nie chcę.
Jedynie podwyższenie stanu gotowości bojowej w tym wprowadzenie stałego dyżuru domowego (i to nie zawsze) jest w stanie zmusić strażaka do stawienia się w jednostce.
pozdrawiam

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 27, 2017, 06:37:32 »
A co na to śląskie związki zawodowe...
nie rozśmieszaj mnie, przecież one to maja w PISdzie.
Niestety to prawda wodz zz poszedl na emeryture z przymusu ,teraz został złozony pozew do prokuratury wobec jego skromenj osoby wiec jest czymś innym zajety niz strazakowaniem :szalony:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 27, 2017, 08:02:22 »
Może by tak w ramach protestu w każdy dzień kiedy w grafiku Ws (tym półrocznym, który musi być przekazany do zapoznania strażakowi) a jednak w rozkazie praca to pisać o urlop na żądanie (żeby odmówić urlopu na żądanie to KP będzie musiał uzasadniać a jak masowo będzie odmawiał urlopu na żądanie - no to już jest mobing).  Oczywiście jak w grafiku półrocznym jest wolne to urlopu się nie traci bo nie można być na urlopie na wolnym - i niech żadna kadrowa nie mówi, że wykorzystano już urlop na żądanie - no bo nie i tak w koło Macieju.

Aż sobie konto założyłem po półrocznej przerwie - takie to ciekawe czasy.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 27, 2017, 08:18:50 »
Może by tak w ramach protestu w każdy dzień kiedy w grafiku Ws (tym półrocznym, który musi być przekazany do zapoznania strażakowi) a jednak w rozkazie praca to pisać o urlop na żądanie (żeby odmówić urlopu na żądanie to KP będzie musiał uzasadniać a jak masowo będzie odmawiał urlopu na żądanie - no to już jest mobing).  Oczywiście jak w grafiku półrocznym jest wolne to urlopu się nie traci bo nie można być na urlopie na wolnym - i niech żadna kadrowa nie mówi, że wykorzystano już urlop na żądanie - no bo nie i tak w koło Macieju.

Aż sobie konto założyłem po półrocznej przerwie - takie to ciekawe czasy.
Sorbent, ale jak w harmonogramie półrocznym masz wolne, to na ten dzień nie możesz wziąć urlopu. To co masz w ten dzień w grafiku miesięcznym to nadgodziny. Poza tym jaka zamiana służb? Teraz większość strażaków ma nadgodziny. Zamiast się zamieniać piszesz raport o odbiór 24 godzin w dniu ...... Za Ciebie przychodzi X-siński, a on pisze o odbiór godzin w innym dniu i Ty przychodzisz za niego. To nie jest zamiana służb, tylko odbiór nadpracowanych godzin. Mnie to wali z jakiego tytułu idę na wolne, a takie bzdurne zakazy zawsze można obejść.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 27, 2017, 08:29:47 »
Ale jeśli w rozkazie  czy jak kto woli w liście obecności masz przyjść do pracy to piszesz o 3 dni urlopu, którego Ci właśnie wpisać nie mogą bo jesteśmy rozliczani wg grafiku półrocznego - i tu właśnie jest cały "paragraf 22". Przerabiałem to na własnym organizmie kilkukrotnie - i to nie chcący. po prostu pisałem o Urlop po potrzebowałem a potem zauważyłem, że mam dalej u kadrowej tyle samo dni urlopu - właśnie dlatego, że nie mogła mi go wpisać w rozliczenie, a nie mogła też odmówić mi udzielenia urlopu.
Jest się po prostu na wolnym i tyle.

zyraf

  • Gość
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 27, 2017, 10:47:46 »
W mojej komendzie nikt nic na ten temat nie mówił, więc zanim zaczniemy się ekscytować to warto zweryfikować czy jest to na pewno pomysł z KW czy jakiegoś komendanta, który chce się wykazać lub komendanta który chce ukrócić zbyt częste zamienianie się...dobrze wiemy, że niektórzy przeginają z przepustkami, zamianami itd itp I nie chodzi tu o względy rodzinne ale różne fuchy, drugą pracę, unikanie ćwiczeń itd itp
Każdy kij ma dwa końce...

Na mojej zmianie jest w opór tatusiów z dziećmi w wieku przedszkolnym czy szkolnym  i jak wiadomo pociechy często łapią jakieś przeziębienie i inne choróbska zwłaszcza w okresie jesiennym. Jak nie będzie możliwości zamiany tylko l4 i opieka to nadgodzin wyrobimy tyle, że hoho - ważne żeby zapłacili  :kwit: :mellow: wtedy szybko odpuszczą jeżeli to ma być sposób na nadgodziny w co szczerze wątpie.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 29, 2017, 09:11:15 »
Nadgodziny rosną kiedy są dziwne podnoszenia stanów na jrg i sk przez kw. Nie patrzy się na stany osobowe danej jednostki (podnosi się stan o jednego w komendzie o jednego na psk gdzie nie ma zdarzeń i normalnie jes dwie osoby) to samo dotyczy jrg.
W sytuacji kiedy km/kp podniesie stan bo są poważne zdarzenia to idzie od razu na dywan do kw.
Info o braku zamian padła na odprawie kadrowej kw. - bo strażacy chodzą do służby jak się IM podoba.
Panie w kw widzą wszysko w pragramie do obliczania czasu służby on line.  :komp:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 29, 2017, 14:33:53 »
Info o braku zamian padła na odprawie kadrowej kw. - bo strażacy chodzą do służby jak się IM podoba.
Panie w kw widzą wszysko w pragramie do obliczania czasu służby on line.  :komp:
To niech to kadrowe tałatajstwo da to na piśmie a wtedy podyskutujemy...
01 który się wychylił z tymi wypocinami powinien się zastanowić bo idiotyczny ruch zrobił wystarczy, że kilku ludzi pójdzie na planowany urlop a kilku się nagle rozchoruje.... Reszta zrobi co uważa  :rofl: :rofl: Wyjdzie z tego rzeźnia  :szalony:
Wbrew pozorom w związku ze staniami minimalnymi w PSP łatwo jest "usuwać" kretyńskie pomysły... Zgrana ekipa i najsprytniejszy wódz powiatowy polegnie  :wacko: A w grupach specjalistycznych to już naprawdę łatwizna... Nagle z poziomu C robi się A :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 14:38:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 29, 2017, 16:46:05 »
Całkowicie się zgadzam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 29, 2017, 17:18:48 »
Swoją drogą nie Śląsk ma przejebane a wszystkie grupy chemiczne   :rofl:  :milcz:
A żeby było śmieszniej to wiąże się to ze sporym wzrostem liczby etatów... Jak się na to patrzy pod kątem operacyjnym to prostu rewelacja... Pod kątem innych spraw chemia dostaje zdrowo po jajach w zasadzie jednostki zyskują  :kwit: ludzie stracą  :milcz:.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 29, 2017, 17:37:22 »
Na śląsku jest jeszcze zakaz chodzenia na służby w weekend przez dowództwo JRG. Też nie było pisma- uzgodnienia z narady.
A ostatni hit to do akcji gdzie nie ma zagrożenia życia mamy jeździć na sygnałach ale stosować się do przepisów ruchu drogowego  :cooo:
Na każdej zmianie służby mają być sprawdzane tachorafy i powównywane z meldunkiem.  :szalony: co fizycznie w zasadzie jest niemożliwe
Tak na śląsku mamy tacho i każde przechodzi badania.  :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2017, 17:53:22 »
PSP placi za badania tachografu? Mimo że jest z tego obowiązku ustawowo zwolniona😢
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 29, 2017, 18:22:24 »
Sorbent, ale jak w harmonogramie półrocznym masz wolne, to na ten dzień nie możesz wziąć urlopu.

Jesteś w stanie podeprzeć to twierdzenie czymś więcej niż "tak mi mówili"? Nie sądzę :rofl: przepis, który mówił o tym, że strażak rozpoczyna urlop w dniu zaplanowanej służby i kończy go dzień przed służbą przypadającą po urlopie już od dawna nie obowiązuje, ale tak mocno wszedł do głów, że dalej takie przekonanie funkcjonuje.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 29, 2017, 18:43:01 »
Tak. PSP płaci za badania tacho. U Nas w woj. Kw mysli chyba że kierowca specjalnie chce auto uszkodzić albo zniszczyć.  :gwiazdki:
Czekam tylko kiedy operacyjna kw bedzie analizować czasy dojazdu bo będą za długie 😆.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 29, 2017, 19:13:00 »

Cytuj
Jesteś w stanie podeprzeć to twierdzenie czymś więcej niż "tak mi mówili"

Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby
lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu
służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu.
Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 29, 2017, 19:26:03 »
Cytuj
Jesteś w stanie podeprzeć to twierdzenie czymś więcej niż "tak mi mówili"
Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby
lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu
służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu.
Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru
Gdzie tu masz odwołanie do harmonogramów o których mowa w przepisie szczegółowym jakim jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Bez tego odwołania każdy dzień jest dniem służby strażaka a dzień dyżuru nie będący dyżurem domowym to jakaś abstrakcja....
@Lang ma rację.... Urlop można zacząć od wolnej służby i zmienia to tylko liczbę godzin urlopu w rozliczeniu półrocznym. Jeżeli nikt nie manipuluje "górą" arkusza to liczba nadgodzin jest praktycznie stała.
 
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 19:37:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 29, 2017, 19:47:07 »
Przykro mi także stałem na tym stanowisku jednak...... od 1.5 roku po otrzymaniu protokołów pokontrolnych z KW i nieskutecznym moim odwołaniu przyszło mi zmienić zdanie ( nawet wbrew sobie, znaczy się zdania nie zmieniłem ale stosuję się do polecenia)  na to prezentowane powyżej ( od razu uprzedzam pytania KG także to analizowała przy moim odwołaniu od wniosków pokontrolnych)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 29, 2017, 19:57:18 »
Przykro mi także stałem na tym stanowisku jednak...... od 1.5 roku po otrzymaniu protokołów pokontrolnych z KW i nieskutecznym moim odwołaniu przyszło mi zmienić zdanie ( nawet wbrew sobie, znaczy się zdania nie zmieniłem ale stosuję się do polecenia)  na to prezentowane powyżej ( od razu uprzedzam pytania KG także to analizowała przy moim odwołaniu od wniosków pokontrolnych)
Czyli twoje zdanie jest Naszym (moim i @langa) zdaniem jednak wymuszono na tobie zmianę sposób rozliczania. Niestety ale w kadrach w KW i KG pracują ludzie którzy mają niewiele wspólnego z rozliczaniem czasu służby i stąd abstrakcyjno-dewiacyjne interpretacje czegoś o czym nie mają zielonego pojęcia. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 30, 2017, 08:46:08 »
PSP placi za badania tachografu? Mimo że jest z tego obowiązku ustawowo zwolniona😢

Powiem Ci więcej, są komendy w których te tacho są sprawdzane i jeśli dowódca zauważy że było przekroczenie prędkości nawet przy dojeździe do zdarzenia alarmowo każe pisać notatki wyjaśniające. I też mi się coś obiło o uszy że tacho mają być sprawdzane podczas zmiany służby ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 30, 2017, 10:03:38 »
Z własnego doświadczenia (20 lat służby). Zaobserwowałem iż teraz "produkują" oficerów co pchają się na stołki i chcą brać kasę ale odpowiedzialność chcieli by mieć szeregowego strażaka. Dowodzić potrafią na koszarach po "kurzu czy umytych oknach" a na akcji, inspekcji czy ćwiczeniach na zewnątrz dostaje wielkie gały, kuli ogon i to wszystko co potrafi. Ot taki spadek poprzednicy co uciekali nam zostawili. Rzecz oczywista są i wyjątki którzy sobie świetnie radzą ale oni mają gdzieś wypastowane buty czy ogolenie pyska, robota ma być zrobiona wzorowo i zawsze mówi "za mną" a nie "naprzód". Z Strażackim pozdrowieniem.

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 30, 2017, 12:57:45 »
Sama prawde powiedziales,tak samo produkcjia asp,ale oni to juz nawet sprzatac nie umieja:)
p.s Z tym goleniem tez sa smieszni, dzieci zarostu nie maja i kaza innym sie golic

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: strażacy z woj. śląskiego mają przej..............!
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 30, 2017, 14:08:08 »
Sama prawde powiedziales,tak samo produkcjia asp,ale oni to juz nawet sprzatac nie umieja:)
p.s Z tym goleniem tez sa smieszni, dzieci zarostu nie maja i kaza innym sie golic
Odnośnie asp. to szkoda strzępić sobie języka, zwykłe zlewy.