Autor Wątek: Manifestacja służb MSWiA W-wa  (Przeczytany 8733 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Manifestacja służb MSWiA W-wa
« dnia: Lipiec 12, 2006, 09:49:23 »
Dziś dobywa się ulicami Warszawy manifestacja służb mundurowych, w związku z brakiem jakichkolwiek działań ze strony władz minn. dot. kwestii finansowych.
Jestem ciekaw dlaczego u nas nikt o tym nie mówi, co ze związkami, dlaczego strażacy na jednostkach dowiadują sie o takich żeczach z TV....??
Panowie cos mi tu nie gra... wkońcu to w naszym wszystkich interesie, w Policji już od dawna się o tym mówi i rozmawia a u nas .....?!

Czy były jakiekolwiek pis,a ZZ w tej sprawie, jaka kolwiek informacja?

Ciekawe....

kazarst

  • Gość
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:03:22 »
Może zależy to od tego, jaki jest u Ciebie ZZ , u mnie wszyscy wszystko wiedzieli od dawna.

Offline bax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:22:48 »
a co ty emer nie wiesz, że nasze zz "s" wzięły na wyborach huczny i całkiem publiczny ślub z PiSiorami. Głupio wiać. I co teraz można zrobić? (pocałować się w du...)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2006, 10:25:12 wysłana przez bax »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:39:20 »
Widze emer że nie wszystko u Ciebie w jednostce gra jak należy skoro piszesz że o takich rzeczach dowiadujesz sie z tv.Spytaj się swoich związkowców to dadzą Ci odpowiedź:))

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:30:54 »
Tu - coś niecoś pisali nt.
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2730.0
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2006, 13:23:22 »
Widze emer że nie wszystko u Ciebie w jednostce gra jak należy skoro piszesz że o takich rzeczach dowiadujesz sie z tv.Spytaj się swoich związkowców to dadzą Ci odpowiedź:))
Są zarówno w wawie jak i w kraju jednostki (szczególnie te mniejsze) w których na żadnej ze zmian nie ma związkowca....

Tu - coś niecoś pisali nt.
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2730.0
Pozdr.
Wiesz Ajax, Ty czytasz forum, ja czytam i jeszcze kilka osób, ale wierz mi, że jest spora grupa strażaków która o forum nigdy nie słyszała.

Mój post nie jest żadnym zarzutem w strone kogo kolwiek. Ja pojechałem dziś zobaczyć tą manifestacje, strażacy byli najmniejszą z grub biorących udział, zawsze jest akcja i reakcja. Skoro jak się okazuje wszyscy wiedzieli to dlaczego strażacy byli ledwo widoczni...?

Pozdrawiam

Offline gribu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2006, 15:10:08 »
Fajnie "Florek" powiadomił o wyjeździe na ta manifestacje na Dolnym Śląsku. Zaaranżowano to jako wyjazd do Warszawy w ramach szkolenia z prawa pracy heheheh dobre. A poza tym to raczyli oficjalnie powiadomić komendy o tym dzień wcześniej. Strasznie to pomogło dowódcom JRG w utrzymaniu stanu minimalnego dzis na JRG, jak sie dowiedzieli wczoraj że goscia "związkowca" nie bedzie na zmianie, a na poprzedniej jego słuzbie nic o tym nie było wiadomo. Pogratulowac pomocy związków w rozwiązywaniu problemow realizacji harmonogramów służby.
Sukces to zdolność przechodzenia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu...

Winston Churchill

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2006, 15:51:59 »
O tej akcji wiadomo było już w tamtym tygodniu tylko, że do tej akcji nie włączyła się "S", a pozostałe związki które są zrzeszone w ogólnopolskim porozumieniu zz służb mundurowych, z naszej firmy jest to "Florian" i "NSZZ Pracowników pożarnictwa", jak widać gdy się jest razem z władzami to niebardzo można przeciwko nim protestować i ewentualnie powiadamiać o tym innych strażaków

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2006, 18:16:09 »
Ja zauważyłem, że niektóre nasze związki nie protestują jak u władzy jest lewica. Jak tylko władze przejmuje prawica, zaczynają się wszelkiego rodzaju intensywne akcje protestacyjne. Tak było za ministra Biernackiego i tak jest za ministra Dorna. Gdy był Janik, Brachmański i inni SLDowcy to związki co najwyżej straszą protestami, ale nie za dlugo i nie za bardzo uporczywie.

Czy problem tkwi w obawie przed "zamordyzmem" lewicy, w "liberalizacji" prawnych zachowań prawicy, czy w niejasnych układach niektórych związków z SLD? A może we wszystkim naraz?


Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2006, 18:30:07 »
A po co są trzy ZZ...?! czyżby "jeden umiał pisac drugi czytać a trzeci rysować" ? Dlaczego nie może być jednego ZZ....?
Ja rozumiem, że ile opcji tyle związków a właściwie tego nie rozumiem bo przecież główna istotą ZZ jest...NIEZALEŻNOŚĆ.

Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2006, 18:58:21 »
Nie bardzo rozumiem wypowiedź Mietka - czy w grudniu 2003 r. jak przed Sejmem deptali mundurowi ( w tym strażacy) to rządziła prawica. Nie dorabiajmy ideologi na siłę.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2006, 21:14:30 »
Owszem w 2003 były dreptania, ale bardzo mało stanowcze i bardzo słabo zasygnalizowane. porównaj sobie formy protestu jakie zastosowano wobec rządu Buzka - z położeniem piany włącznie. A przed Janikiem to tak nie do końca było stanowczo - strona słuzbowa to całkiem na d...pie siedziała, a związkowców Janik potraktował z góry i się skończyło.
Teraz podnosimy larum - zobaczymy jak daleko się posuniemy. Za dużo czasu Dornowi nie daliśmy. Moim zdaniem Policja za rządów prawicy wywołuje akcje protestacyjne, ponieważ nie jest tak istotna w systemie bezpieczenstwa państwa jak za lewicy. Za lewicy system bezpieczeństwa politycznego, za który odp. policja jest duzo istotniejszy niz system bezpieczenstwa publicznego, za który odpowiada straz. Za lewicy nasze place słabły zwykle względem policyjnych - rozne były uzasadnienia, np. że nie jestśmy wykształceni (policjanci pokonczyli 1-roczne matury). A`pamiętacie jak lewica ni stąd ni z owąd dała ciche podwyżki policji?
Przeanalizujcie sobie historie.


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:06:41 »
Mietek ma chyba bardzo prawicowe przekonania, a do oceny przydałoby sie więcej obiektywizmu. Związki zawodowe, z założenia są bardziej lewicowe - z wyjątkiem naszych w szerokim pojęciu. Pamiętam plotkę o podwyższe dla policjantów, nie potwierdziła się ona w rzeczywistości (mówię o środkach finansowych i wskaźnikach, a nie pieniążkach z wakatów). Strona służba, z małymi wyjątkami, w zdecydowanej większości rzeczywiście siedzi na d..ie i nic wartościowego nie wnosi. Najważniejsze jest TKM, a przykładowo rozporządzenia - mimo że sprzeczne z ustawą - mogą poczekać. Historę i teraźniejszość warto analizować i wyciągać wnioski, tylko nie wybiórczo pewne fragmenty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2006, 10:10:01 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2006, 14:48:40 »
Byłem wczoraj na manifestacji i byłęm w 2003r. Wczoraj było nas strażaków około 130 - z Floriana 70 i z NSZZ PP 50. Zamiast Prezydenta petycję wzieła dyrektor gabinetu, tak samo w URM a w sejmie i senacie też jakieś pionki. Czyli władza wystawiła nam wczoraj zadek do pocałowania! Dorn powiedział dzisiaj w Sejmnie że się z nami nie spotkał bo nie był uprzedzony! A o akcji trąbiło się od kilku tygodni łącznie z zebraniem kompletu dokumetów na manifestację. Szkoda że tak mało, ale ze strony strażaków była to akcja wspierająca. Przyjechało duuużo policjantów i sporo Służby Więziennej, w pochodzie po czterech w luźnym szergu było nas na krakowskim przedmieściu 700 m długości, czyli około 2,5 tysiąca. Dlaczego nie było "S" no to chyba wszyscy wiedzą- przecież ich wszystkim związkowcom na pewno żyje się LUX. Słaba frekwencja strażaków jest do wytłumaczenia. Do 11 lipca do czasu spotkania Forum ZZ nie było wiadomo czy akcja będzie. Nistety Dorn nie chce rozmawiać z NSZZ Policjantów bo wg. niego "bronią pijaków i aferzystów" i policjanci mocno nacisneli żeby pokazać że mają poparcie szeregowych policjantów i jak widać po wczorajszym mają i to duże. Odemnie z komendy miało nas jechać 4 osobówką ale jeden naprawiał kombajn, drugi jechał do lekarza, trzeci po paszporty i w końcu pojechałem sam te 200km, ale nie żałuję. Jeśli uda nam się coś przepchnąć to tylko dzięki naciskom. Niestety większość strażaków ogranicza się do składki na ZZ a potem to niech inni walczą - a najlepiej sam przewodniczący. Dzisiaj Dorn odpowiedział na kilka pytań w Sejmie, niestety na pytanie o zapłatę za nadgodziny z  2005r. nie powiedział nic - dalej to temat tabu. Pozdrowienia dla wszystkich z którymi wczoraj deptałem po 40 stopniowym asfalcie przez 7 godzin.
każdy kij ma trzy końce

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2006, 19:23:27 »
A co to wg Ciebie Piotr998 znaczy obiektywny pogląd - obdzielasz swoją akceptacją trochę lewą i trochę prawą stronę, a jak wystarczy Ci czasu to tych z środka poprzesz - ważny kierunek to poparcie i akceptacja?

Ja mam poglądy zdrowe. Ja nie zajmuje się bezpieczeństwem politycznym tylko publicznym. Przypuszczam, że niektórzy z tych uczestniczących w działaniach bezpieczenstwa politycznego tłumaczą to sobie własnie "obiektywnymi poglądami".
Inaczej trudno jest wytłumaczyć pozycję obronną w stosunku do ekipy łapówkarzy i złodziei.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2006, 19:25:27 wysłana przez Mietek »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2006, 19:45:43 »
Dlaczego nie było "S" no to chyba wszyscy wiedzą- przecież ich wszystkim związkowcom na pewno żyje się LUX

Dima daruj sobie te "chore stwierdzenia"..........przeczytaj KOMUNIKAT Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” z dnia 29 czerwca 2006r. i bedziesz wiedział dlaczego tak jest.

A ja powtórzę jeszcze raz............poczekamy - zobaczymy.

pozdro

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2006, 20:21:46 »
Ja zauważyłem, że niektóre nasze związki nie protestują jak u władzy jest lewica. Jak tylko władze przejmuje prawica, zaczynają się wszelkiego rodzaju intensywne akcje protestacyjne.
Czy powyższe stwierdzenie można określić jako obiektywne - moim zdaniem nie. Obiektywna ocena to w moim przekonaniu ocena zgodna z rzeczywistością, bez naciągania politycznego czy też innego. Jako strażaka nie interesuje mnie czy przy władzy jest prawica lub lewica > interesuje mnie natomiast jak doceniają naszą służbę i strażaków, szczególnie finansowo.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2006, 20:24:17 »
sory - wejście pomyłkowe
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2006, 20:40:08 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

kazarst

  • Gość
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2006, 20:24:42 »
http://www.zgnszzpp.republika.pl/ już są nowe wiadomości, manifestacja.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2006, 20:26:08 »
Podziękowania dla NSZZPP za szybkie działania - na ich stronie są już fotki z manifestacji
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2006, 20:38:48 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2006, 22:05:44 »
Do dima:
Cytuj
Dlaczego nie było "S" no to chyba wszyscy wiedzą- przecież ich wszystkim związkowcom na pewno żyje się LUX.
No jasne że żyje się lux!!! Tak jak reszcie strażaków (niezrzeszonych) do których to przewodniczący ZZPP na stronie związku wystosował
Cytuj
  APEL do WSZYSTKICH STRAŻAKÓW
o poparcie prowadzonej akcji i aktywny udział w planowanej manifestacji bez względu na przynależność związkową.
  Dlaczego nie przyszli ?? Dlaczego nie zapytasz czy im się żyje lux ?? Najlepiej przywalić "S" ... typowe.
Dobrze wiesz dlaczego "S" nie brała udziału w tej manifestacji ale próbujesz coś zamącić i wprowadzić swój punkt widzenia. Myślisz że to potrzebne ??
Co do drugiej części posta to masz zupełną rację. Jak trzeba się pokazać i wesprzeć w działaniach to każdy ma jakieś zajęcie zawsze ktoś coś musi zrobić, nikt nie ma czasu, ale potem bardzo dużo mają do powiedzenia że związki źle działają i wogóle nikt nie walczy, a już nie daj Boże żeby jakiś związkowiec dostał stanowisko - oczywiście wtedy uruchamia się procedurę pt. związkowcy walczą o stołki i maja w d..e strażaka co na tym forum już wielokrotnie można przeczytać.
Bo oczywiście (wg.niektórych) zwiazkowiec powinien tylko walczyć a stanowiska powinni dostawać tylko Ci co w żadnym związku nie są....
Cytuj
Podziękowania dla NSZZPP za szybkie działania - na ich stronie są już fotki z manifestacji
fotki naprawdę super . Szczególnie te z p.Kaliszem.
http://www.zgnszzpp.republika.pl/zdjecia/12lipca2006/IMG_0246.gif
A potem są problemy z obiektywnym poglądem.....

kazarst

  • Gość
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2006, 09:43:30 »
Geddeon mylisz pojęcia , niestety nie było z kim innym robić tych fotek bo tylko Kalisz i Stępień do nas wyszli , także nie sugeruj .....

kazarst

  • Gość
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2006, 10:03:46 »
Mam pytanie , czy oglądał ktoś  FAKTY TVN o godz. 19.00  w dniu manifestacji tj 12.07.2006.
Czy po materiale z manifestacji był puszczony materiał o podrabianiu świadect  szkół średnich przez  strażaków PSP,
prawdopodobnie gdzieś na południu Polski.

Offline s309

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • s309@op.pl
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2006, 10:30:55 »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 14, 2006, 14:54:20 »
A to pogląd naszego ministra :huh:

Pogląd jak najbardziej słuszny i należy go popierać..............chce nam dać podwyżkę i to nie taką małą. Czy ktoś nie chce jej dostać? Mogę podać numery kont fundacji charytatywnych.

pozdro