Autor Wątek: Manifestacja służb MSWiA W-wa  (Przeczytany 8731 razy)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 17, 2006, 09:13:01 »
Witam!
Znowu podział interesów.Argumenty podane przez ten ZZ w sprawie braku udziału w proteście są banalne i niczego nie usprawiedliwiają. Ma być jedność.Słychać głosy (na korytarzach w MSW),że w tej służbie nie jest źle skoro jeden z większych związków nie popiera.Poprostu TEN ZZ dał CIAŁA.
Pozdrawiam

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2006, 11:34:33 »
Stołki zostały rozdane i jeszcze kilka do obsady zostało więc lepiej nie popierać. Bo jak się poprze to właściwi ludzi na nich nie zasiądą - właściwi czytaj NASI, czyli ZZ. I koło się zamyka. Co powiecie na temat nowego Dyr. Gabinetu Komendanta Głównego. Zagożały związkowiec z Siedlec. Szybka kariera. Komendant Wojewódzki prawie - najmłodszy, Miejski, teraz Dyrektor Gabinetu. Mimo że nie posiadał i nadal nie posiada kwalifikacji zgodnie z rzporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca 1997 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych, jakie powinni posiadać strażacy Państwowej Straży Pożarnej na określonych stanowiskach służbowych, oraz etatów stopni służbowych dla poszczególnych stanowisk. (Dz. U. z dnia 3 lipca 1997 r.) to jednak we wszystkich tych przypadkach dostał odstępstwa. Czyżby przypadek? A może jest nieprzęciętny? Czym zasłynął? Jakie miał doświadczenie? Jaka była jego droga kariery? Skoro jest po studiach cywilnych. Więc szanowni strażacy nie dziwcie się że ZZ nie poparło tej akcji, bo jak mogło ja poprzeć? Przecież zawsze najważniejsze było "JA" a potem reszta. W tym przypadku "JA" czytaj "ZZ". Obsadzic swoich a reszta niech się martwi. Oczywiści potem powiedzą że podwyżki to oni wywalczyli i mamy byc im wdzięczni za to.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2006, 11:39:04 wysłana przez strazak998 »

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 17, 2006, 14:32:59 »
Stołki zostały rozdane i jeszcze kilka do obsady zostało więc lepiej nie popierać. Bo jak się poprze to właściwi ludzi na nich nie zasiądą - właściwi czytaj NASI, czyli ZZ. I koło się zamyka. Co powiecie na temat nowego Dyr. Gabinetu Komendanta Głównego. Zagożały związkowiec z Siedlec. Szybka kariera. Komendant Wojewódzki prawie - najmłodszy, Miejski, teraz Dyrektor Gabinetu. Mimo że nie posiadał i nadal nie posiada kwalifikacji zgodnie z rzporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca 1997 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych, jakie powinni posiadać strażacy Państwowej Straży Pożarnej na określonych stanowiskach służbowych, oraz etatów stopni służbowych dla poszczególnych stanowisk. (Dz. U. z dnia 3 lipca 1997 r.) to jednak we wszystkich tych przypadkach dostał odstępstwa. Czyżby przypadek? A może jest nieprzęciętny? Czym zasłynął? Jakie miał doświadczenie? Jaka była jego droga kariery? Skoro jest po studiach cywilnych. Więc szanowni strażacy nie dziwcie się że ZZ nie poparło tej akcji, bo jak mogło ja poprzeć? Przecież zawsze najważniejsze było "JA" a potem reszta. W tym przypadku "JA" czytaj "ZZ". Obsadzic swoich a reszta niech się martwi. Oczywiści potem powiedzą że podwyżki to oni wywalczyli i mamy byc im wdzięczni za to.

Czesc popieram Cie ale to nie wszyscy , komendanci z SA KRAKOW, CS PSP itd oni tez maja wielkie przygotowanie do sprzatania w PSP i karty zakryte , przyklad sprawdzania egzaminow w krakowie dlaczego tam a nie w kg psp , przeciez kg psp jest sprawiedliwa pozdrawiam

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 17, 2006, 17:54:19 »
chyba nie zdradzę jakiejś wielkiej tajemnicy ale na proteście w W-awie mówiło się że przewod. "solidarności" miał iść w viceministry ale nowi koalicjanci z LPR i Samoobrony pozbawili go prawie pewnego stołka - może mnie ktoś skoryguje że to tylko plotki?
a poza tym dzień przed demonstracją w kancelarii prezydenta zameldował się pan Robercik i zostawił na ręce dyrektor gabinetu jakąś petycję (pewnie o tym że z "S"  oni są cacy i nie trzymają z tymi co chodzą przed pałacem i krzyczą) ta wiadomość jest pewna - z kancelarii prezydenta
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2006, 17:57:21 wysłana przez dima »
każdy kij ma trzy końce

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 17, 2006, 19:00:27 »
Ma być jedność.Słychać głosy (na korytarzach w MSW),że w tej służbie nie jest źle skoro jeden z większych związków nie popiera.


a poza tym dzień przed demonstracją w kancelarii prezydenta zameldował się pan Robercik i zostawił na ręce dyrektor gabinetu jakąś petycję (pewnie o tym że z "S"  oni są cacy i nie trzymają z tymi co chodzą przed pałacem i krzyczą) ta wiadomość jest pewna - z kancelarii prezydenta

Co Wy mikrofony pomontowaliście w tych instytucjach, że tak wszystko wiecie co tam się mówi? ^_^ ^_^ ^_^
Panowie więcej optymizmu.........

pozdro

ps.

chyba nie zdradzę jakiejś wielkiej tajemnicy ale na proteście w W-awie mówiło się że przewod. "solidarności" miał iść w viceministry ale nowi koalicjanci z LPR i Samoobrony pozbawili go prawie pewnego stołka - może mnie ktoś skoryguje że to tylko plotki?

Zapytaj samego "pozbawionego stołka" on bedzie wiedział najlepiej jak miało być a jak jest.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2006, 19:03:59 wysłana przez fireman5 »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 17, 2006, 23:09:03 »
Ciekawe co by było, jakby PSP przestała wyjeżdżać na akcje. Lekarze pozamykali oddziały w szpitalach i jakoś skrupółów nie mają...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 18, 2006, 00:43:09 »
DziendobryWieczór

Wiele pomyj wylewa kilku pisaczy na NSZZ"Solidarność" za to, że nie wzięła udziału w manifestacji służb mundurowych 12 lipca br. w Warszawie. Nie będę powtarzał argumentów jakie kierownictwo Sekcji przedstawiało w Komunikacie - Stanowisku, ogłoszonym na naszej stronie, bo jak ktoś jest nastawiony na nie to nawet sam siebie nie przekona, a ja nie mam zamiaru po raz kolejny tłumaczyć się, że strażacka "S"nie jest wiebłądem, czy jakąś dziewką na posyłki. Powiem krótko nie wyważa się otwartych drzwi.
Ciekawi mnie tylko gdzie byli koledzy z innych związków, bo jak "dima" podał - było ich łącznie AŻ ok.130 (z ok. 5500 związkowców FLORIANA i PP). Nie wiem za tem, czy tylko związkowcom z "S" - "żyje się LUX". A może inni też już rozdali stołki?

Proszę też wszystkich dobrze poinformowanych o kilkakrotną weryfikację swojej wiedzy przed jej napisaniem
Co powiecie na temat nowego Dyr. Gabinetu Komendanta Głównego. Zagożały związkowiec z Siedlec. Szybka kariera. Komendant Wojewódzki prawie - najmłodszy, Miejski, teraz Dyrektor Gabinetu. Mimo że nie posiadał i nadal nie posiada kwalifikacji zgodnie z rzporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca 1997 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych, jakie powinni posiadać strażacy Państwowej Straży Pożarnej na określonych stanowiskach służbowych, oraz etatów stopni służbowych dla poszczególnych stanowisk. (Dz. U. z dnia 3 lipca 1997 r.) to jednak we wszystkich tych przypadkach dostał odstępstwa. Czyżby przypadek? A może jest nieprzęciętny? Czym zasłynął? Jakie miał doświadczenie? Jaka była jego droga kariery? Skoro jest po studiach cywilnych.


Szanowny Kolego strazak998!

Stek kłamstw. Pan Dyrektor st.kpt.Jan Osiej - nowy Dyrektor Gabinetu Komendanta KG PSP nie potrzebował odstępstwa do zajęcia tego stanowiska. Proszę sobie przeanalizować przepisy kwalifikacyjne (które nawiasem mówiąc  układali ludzie jedynie "lewomyślni" :wacko:) i sprawdzić, czy takie odstępstwo byłoby wymagane. Jeśli chodzi o to czym się zasłużył, to powiem tak - rzetelnością w pracy(służbie), stałym uzupełnianiem wiedzy (kilka kierunków studiów podyplomowych - w tym na SGSP) i wiele jeszcze innych możnaby przymiotników napisać ale nie będę, bo wiem, że na moje jedno "za" (oparte na prawdzie) znajdziesz 10 "przeciw" (nie koniecznie prawdziwych). A o inne zasługi zapytaj strażaków (ale z podziału bojowego), lub innych komendantów powiatowych woj.mazowieckiego.

Konkludując - Pana wiedza starcza do rozgłaszania plotek, nie do pisania rzetelnych wypracowań.

Ja wiem, że w oczy kłuje kilku lub kilkunastu biurosaurów,to że muszą się słuchać starszgo kapitana, będąc pełnymi lub niepełnymi brygadierami z "odpowiednim stażem i wiekiem" oraz po jedynie słusznej szkole(nie koniecznie SGSP). Niektórzy myśleli, że urzędy należą się za stażowe przetrwanie w tej instytucji. A tu niespodzianka! "Nowa Krew" i inne spojrzenie. Po prostu zmiany w zarządzaniu, zmiany w myśleniu i zmiany których ten organ (KG) nie przeżył od 1989r.
 
A zarzuty o cywilnych studiach wobec strażaków wywodzących się z podziału bojowego określiłem już kilkakrotnie jako  nikczemne. Czyżby nikt nie pamiętał, które strażaczki miały najłatwiejszy dostęp do wiedzy na SGSP w systemie zaocznym (księgowe, kadrowe, sekretarki) - chyba, że się mylę to proszę mnie skorygować. Dlatego zastanówmy się jeśłi chcemy komuś coś wypomnieć w tym temacie. Po za tym Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego PSP ma rolę typowo organizacyjną, koordynacyjną i reprezentacyjną a nie ratowniczo-gaśniczą.

Ma być jedność.Słychać głosy (na korytarzach w MSW),że w tej służbie nie jest źle skoro jeden z większych związków nie popiera.Poprostu TEN ZZ dał CIAŁA.
Pozdrawiam

Gdyby urzędnicy (nie politycy!) w MSWiA zamiast słuchać głosów na korytarzach, rzetelnie by robili co do nich należy (oczywiście nie mówię o wszystkich tylko o tych co "słyszą głosy") to mielibyśmy już dawno przepis płacowy, kwalifikacyjny i organizacyjny.
A jeśli chodzi o jedność - to się zgadazam ale tylko wtedy gdy walczymy o interesy strażaków oraz rozmawiamy jak równi partnerzy a nie występujemy jako tzw. "kwiatek do kożucha" - żeby lepiej wyglądało. Ponadto ci którzy zarzucają, że "S" (cała - nie tylko pożarnicza) wzięła huczny ślub z PIS-em i dlatego nie bierze udziału wtym czy owym, niech dokładnie oglądają, słuchają i czytają wiadomości, to może zauważą, że tam gdzie istnieje faktyczna potyrzeba, "S" występuje razem z innymi związkami lub sama inicjuje odpowiednie zdarzenia.


a poza tym dzień przed demonstracją w kancelarii prezydenta zameldował się pan Robercik i zostawił na ręce dyrektor gabinetu jakąś petycję (pewnie o tym że z "S"  oni są cacy i nie trzymają z tymi co chodzą przed pałacem i krzyczą) ta wiadomość jest pewna - z kancelarii prezydenta

Szanowny znawco Wielkich Salonów!

Wiadomość jest całkowicie nie prawdziwa (czytaj: STEK BZDUR), bo:
1. nie ma w Kancelarii Prezydenta stanowiska Dyrektora Generalnego;
2. nie prawdą jest jakobym na dzień (dwa, trzy czy cztery) był w Kancelarii Prezydenta;
3. nie prawdą jest, jakobym składał gdziekolwiek jakąś petycję a co dopiero jakieś bzdurne gwarancje lojalności.

Pisma, kótre były wysyłane w ostatnim czasie - w różne miejsce i do wielu instytucji - dotyczyły braku rozporządzenia płacowego, kwalifikacyjnego i organizayjnego - w co czywiście kolega nie uwierzy.


chyba nie zdradzę jakiejś wielkiej tajemnicy ale na proteście w W-awie mówiło się że przewod. "solidarności" miał iść w viceministry

Wielki to dla mnie zaszczyt, że co najmniej trzy tysiące protestjących zajmowało się moją świetlistą przyszłością. Mam nadzieję, że przy skandowaniu haseł również, bo pisanych nie zauważyłem.
Moja żona prosi tego co tak doskonale wie co mam robić, aby potwierdził jak najszybciej tą informację, to moglibyśmy wyjechać na normalne wczasy co najmniej do Grecji lub Hiszpanii, a nie na działkę pracowniczą do znajomych :mellow: bo własnej w tym życiu na LUX-ie żeśmy się jeszcze nie dorobili.


ale nowi koalicjanci z LPR i Samoobrony pozbawili go prawie pewnego stołka

Tak sobie myślę czy kolega to już tak przyszłościowo myśli i nadaje PO fali krytyki niedoszłych koalicjantów, czy to inicjatywa własna. Bo jeśli  PO fali to wybaczam, a jeśli inicjatywa własna to współczuję.


Pozdrawiam Robert Osmycki

P.S.
Źródła informacji doskonałe - tylko z małym felerem -mocno wyschnięte  ^_^!

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 18, 2006, 07:45:02 »
DziendobryWieczór

Wiele pomyj wylewa kilku pisaczy na NSZZ"Solidarność" za to, że nie wzięła udziału w manifestacji służb mundurowych 12 lipca br. w Warszawie. Nie będę powtarzał argumentów jakie kierownictwo Sekcji przedstawiało w Komunikacie - Stanowisku, ogłoszonym na naszej stronie, bo jak ktoś jest nastawiony na nie to nawet sam siebie nie przekona, a ja nie mam zamiaru po raz kolejny tłumaczyć się, że strażacka "S"nie jest wiebłądem, czy jakąś dziewką na posyłki. Powiem krótko nie wyważa się otwartych drzwi.
Ciekawi mnie tylko gdzie byli koledzy z innych związków, bo jak "dima" podał - było ich łącznie AŻ ok.130 (z ok. 5500 związkowców FLORIANA i PP). Nie wiem za tem, czy tylko związkowcom z "S" - "żyje się LUX". A może inni też już rozdali stołki?

Proszę też wszystkich dobrze poinformowanych o kilkakrotną weryfikację swojej wiedzy przed jej napisaniem
Co powiecie na temat nowego Dyr. Gabinetu Komendanta Głównego. Zagożały związkowiec z Siedlec. Szybka kariera. Komendant Wojewódzki prawie - najmłodszy, Miejski, teraz Dyrektor Gabinetu. Mimo że nie posiadał i nadal nie posiada kwalifikacji zgodnie z rzporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca 1997 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych, jakie powinni posiadać strażacy Państwowej Straży Pożarnej na określonych stanowiskach służbowych, oraz etatów stopni służbowych dla poszczególnych stanowisk. (Dz. U. z dnia 3 lipca 1997 r.) to jednak we wszystkich tych przypadkach dostał odstępstwa. Czyżby przypadek? A może jest nieprzęciętny? Czym zasłynął? Jakie miał doświadczenie? Jaka była jego droga kariery? Skoro jest po studiach cywilnych.


Szanowny Kolego strazak998!

Stek kłamstw. Pan Dyrektor st.kpt.Jan Osiej - nowy Dyrektor Gabinetu Komendanta KG PSP nie potrzebował odstępstwa do zajęcia tego stanowiska. Proszę sobie przeanalizować przepisy kwalifikacyjne (które nawiasem mówiąc  układali ludzie jedynie "lewomyślni" :wacko:) i sprawdzić, czy takie odstępstwo byłoby wymagane. Jeśli chodzi o to czym się zasłużył, to powiem tak - rzetelnością w pracy(służbie), stałym uzupełnianiem wiedzy (kilka kierunków studiów podyplomowych - w tym na SGSP) i wiele jeszcze innych możnaby przymiotników napisać ale nie będę, bo wiem, że na moje jedno "za" (oparte na prawdzie) znajdziesz 10 "przeciw" (nie koniecznie prawdziwych). A o inne zasługi zapytaj strażaków (ale z podziału bojowego), lub innych komendantów powiatowych woj.mazowieckiego.

Konkludując - Pana wiedza starcza do rozgłaszania plotek, nie do pisania rzetelnych wypracowań.

Ja wiem, że w oczy kłuje kilku lub kilkunastu biurosaurów,to że muszą się słuchać starszgo kapitana, będąc pełnymi lub niepełnymi brygadierami z "odpowiednim stażem i wiekiem" oraz po jedynie słusznej szkole(nie koniecznie SGSP). Niektórzy myśleli, że urzędy należą się za stażowe przetrwanie w tej instytucji. A tu niespodzianka! "Nowa Krew" i inne spojrzenie. Po prostu zmiany w zarządzaniu, zmiany w myśleniu i zmiany których ten organ (KG) nie przeżył od 1989r.
 
A zarzuty o cywilnych studiach wobec strażaków wywodzących się z podziału bojowego określiłem już kilkakrotnie jako  nikczemne. Czyżby nikt nie pamiętał, które strażaczki miały najłatwiejszy dostęp do wiedzy na SGSP w systemie zaocznym (księgowe, kadrowe, sekretarki) - chyba, że się mylę to proszę mnie skorygować. Dlatego zastanówmy się jeśłi chcemy komuś coś wypomnieć w tym temacie. Po za tym Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego PSP ma rolę typowo organizacyjną, koordynacyjną i reprezentacyjną a nie ratowniczo-gaśniczą.

Ma być jedność.Słychać głosy (na korytarzach w MSW),że w tej służbie nie jest źle skoro jeden z większych związków nie popiera.Poprostu TEN ZZ dał CIAŁA.
Pozdrawiam

Gdyby urzędnicy (nie politycy!) w MSWiA zamiast słuchać głosów na korytarzach, rzetelnie by robili co do nich należy (oczywiście nie mówię o wszystkich tylko o tych co "słyszą głosy") to mielibyśmy już dawno przepis płacowy, kwalifikacyjny i organizacyjny.
A jeśli chodzi o jedność - to się zgadazam ale tylko wtedy gdy walczymy o interesy strażaków oraz rozmawiamy jak równi partnerzy a nie występujemy jako tzw. "kwiatek do kożucha" - żeby lepiej wyglądało. Ponadto ci którzy zarzucają, że "S" (cała - nie tylko pożarnicza) wzięła huczny ślub z PIS-em i dlatego nie bierze udziału wtym czy owym, niech dokładnie oglądają, słuchają i czytają wiadomości, to może zauważą, że tam gdzie istnieje faktyczna potyrzeba, "S" występuje razem z innymi związkami lub sama inicjuje odpowiednie zdarzenia.


a poza tym dzień przed demonstracją w kancelarii prezydenta zameldował się pan Robercik i zostawił na ręce dyrektor gabinetu jakąś petycję (pewnie o tym że z "S"  oni są cacy i nie trzymają z tymi co chodzą przed pałacem i krzyczą) ta wiadomość jest pewna - z kancelarii prezydenta

Szanowny znawco Wielkich Salonów!

Wiadomość jest całkowicie nie prawdziwa (czytaj: STEK BZDUR), bo:
1. nie ma w Kancelarii Prezydenta stanowiska Dyrektora Generalnego;
2. nie prawdą jest jakobym na dzień (dwa, trzy czy cztery) był w Kancelarii Prezydenta;
3. nie prawdą jest, jakobym składał gdziekolwiek jakąś petycję a co dopiero jakieś bzdurne gwarancje lojalności.

Pisma, kótre były wysyłane w ostatnim czasie - w różne miejsce i do wielu instytucji - dotyczyły braku rozporządzenia płacowego, kwalifikacyjnego i organizayjnego - w co czywiście kolega nie uwierzy.


chyba nie zdradzę jakiejś wielkiej tajemnicy ale na proteście w W-awie mówiło się że przewod. "solidarności" miał iść w viceministry

Wielki to dla mnie zaszczyt, że co najmniej trzy tysiące protestjących zajmowało się moją świetlistą przyszłością. Mam nadzieję, że przy skandowaniu haseł również, bo pisanych nie zauważyłem.
Moja żona prosi tego co tak doskonale wie co mam robić, aby potwierdził jak najszybciej tą informację, to moglibyśmy wyjechać na normalne wczasy co najmniej do Grecji lub Hiszpanii, a nie na działkę pracowniczą do znajomych :mellow: bo własnej w tym życiu na LUX-ie żeśmy się jeszcze nie dorobili.


ale nowi koalicjanci z LPR i Samoobrony pozbawili go prawie pewnego stołka

Tak sobie myślę czy kolega to już tak przyszłościowo myśli i nadaje PO fali krytyki niedoszłych koalicjantów, czy to inicjatywa własna. Bo jeśli  PO fali to wybaczam, a jeśli inicjatywa własna to współczuję.


Pozdrawiam Robert Osmycki

P.S.
Źródła informacji doskonałe - tylko z małym felerem -mocno wyschnięte  ^_^!

witam. prosze o odpowiedz czy kom.szkol w krakowie i czestochowie tez sa po odpowiednich szkolach czy maja kwalifikacje czy nie ? bo podobno jeden byl wykladowca a drugi jedynym  slusznym 24 godzinnym strazakiem pozdrawiam pana

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 18, 2006, 11:43:56 »
Sznowny Panie Robercie. Nie krytykuję, ani niczego nie zarzucam strazakom z podziału bojowego, którzy skończyli studia cywilne. Nie ma też nic przeciwko strażakom oficerom po studiach cywilnych. Sam też jestem jednym z nich. Nie kończyłem jedynie słusznej uczelni. Ale jeśli mamy byc równo traktowani, to niech tak będzie. Przeanalizowałem ponownie rozporządzenie w sprwie kwalifikacji na stanowiskach i jak byk jest napisane

Komendant wojewódzki PSP - wyższe - oficerskie - KW PSP

Komendant powiatowy (miejski) PSP - wyższe - oficerskie - KP PSP

tylko na Dyrektora Biura w KG jest przeszkolenie zawodowe.

Więc proszę za zaciemniac obrazu. W tamtych obydwu przypadkach musiały być odstępstwa. Oczywiście nie neguję jego doświadczenia i zasług, a to że jest akurat członkiem i z tego co wiem jednym z czołowych działaczy ZZ to czysty zbieg okoliczności. A może nowy standard. Teraz żeby awansować na stołek nie dość, że trzeba mieć wyższe, oficerskie bądź przeszkolenie to kluczowym kryterium oceny będzie przynależność do ZZ?
Równi i równiejsi. Odstępstwa były tez ponoć w tegorocznych awansach oficerskich na wyższe stopnie, które niby zostały zatrzymane, ale nie dla wszystkich. Prosze powiedzieć ilu strażaków z ZZ zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe? A ilu pominięto? Ilu strażakom nie związanych z ZZ nie dano takiej szansy?
Aż mnie coś strzyka jak sobie pomyślę, że w naszej braci strazackiej panuje jeszcze taka ciemnota, która pozwala im jeszcze w coś wierzyć co obiecujecie. Tylko że za wszystkimi interesami niby dla ogółu kryją się inne interesiki ZZ i ich członków. Tak było jest i będzie. Ale moze kiedys ktoś powoła do zycia specjalną komisję śledczą badającą ZZ, ich działaczy i ich powiązania i układy w PSP. Zobaczymy wtedy co tak naprawdę żeście wywalczyli. Jak się pewnie słusznie domyślam projekt ustawy o modernizacji... na lata 2007 - 2009 to dzięki Wam został złożony i pewnie ZZ jest jego autore. To pewnie dzięki Wam dostaniemy to co w nim obiecują. Bo do tej pory tak było. Rząd zakładał podwyżki dla budżetówki, a ZZ mówił że to dzięki nim strażacy dostają podwyżki co roku. I tak za każdym razem, a ślepi wierzą i tkwią w tym przekonaniu. Czas najwyższy otworzyć oczy. Dlaczego ZZ nie potafią się dogadać między sobą? Myśle, że odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy z ZZ chce dobra strażaków i chwała im za to. Ale przy okazji każdy z nich chce załatwić coś na boku dla siebi, czy to prywatnie, czy też może dla ogółu ZZ. Stołki, awanse itp.Więc za cholere nie dojdą do porozumienia. Myślę że szkoda mojego czasu na te wywody. Pisałem juz o tym kilka razy w innym temacie. Ale jak widze ciemnota nadal funkcjonuje. Jednak prawda jest że ciemnym państwem łatwiej się steruje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2006, 13:51:53 wysłana przez strazak998 »

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 18, 2006, 14:07:19 »
 To że ZZ nie dogadały się przed manifestacją to źle.

Nawet temat manifestacja służb mundurowych został sprowadzony do rozdawania stołków i nadawania za wcześnie lub za póżno stopni oficerskich.
str 998 - nie przystoi oficerowi nazywać PSP ciemnotą, a może zapisz się do ZZ to zostaniesz Komendantem.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2006, 15:09:38 »

Nawet temat manifestacja służb mundurowych został sprowadzony do rozdawania stołków i nadawania za wcześnie lub za póżno stopni oficerskich.
str 998 - nie przystoi oficerowi nazywać PSP ciemnotą, a może zapisz się do ZZ to zostaniesz Komendantem.

Nie nazwałem PSP ciemnotą, tylko powiedziałem, że ciemnota w PSP jeszcze panuje, a jest to zasadnicza różnica. Do ZZ się NIE zapisze bo mam jeszczę trochę honoru, który mi na to nie pozwala. A co do stanowiska Komendanta to nie mam aż takich ambicji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2006, 15:11:27 wysłana przez strazak998 »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 18, 2006, 15:16:04 »
Do ZZ się NIE zapisze bo mam jeszczę trochę honoru, który mi na to nie pozwala. A co do stanowiska Komendanta to nie mam aż takich ambicji.[/quote]

Ale na temat ZZ masz "najwięcej" do powiedzenia..............

pozdro

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 18, 2006, 15:56:41 »
Nie akurat wręcz przeciwnie. Ale podjąłęm wątek, który został tu poruszony. Widzę co się dzieje dookoła. Widzę jaką ciemnotę wciska się ludziom, widzę jak zabiega się o kolejnych członków, jakie agitacje się robi, a jak trzeba poprzeć idee słuszną to się chowa głowę w piasek żeby przypadkiem nie narazić się komu trzeba. Bo można nie dostąpic zaszytów z tego tytułu. Zresztą co się będę wypisywał i tak jak grom z jasnego nieba za chwilę poleci krytyka pod moim adresm
Uderz w stół.....

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 18, 2006, 20:39:31 »
a jak trzeba poprzeć idee słuszną to się chowa głowę w piasek żeby przypadkiem nie narazić się komu trzeba. Bo można nie dostąpic zaszytów z tego tytułu.

Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, iz w każdej manifestacji bierzesz udział i popierasz czynnie każdy protest choć nie jestes członkiem żadnego ZZ. A wszelkie nieprawidłowości (złe rozliczanie czasu służby za II półrocze 2005, prace remontowo-budowlane, etc.) w twojej Komendzie PSP zgłaszasz Komendantowi pierwszy i walczysz z tą patologią pierwszy. Domniemam również, iz już złożyłeś wniosek do Sądu Pracy o oddanie w/w nadgodzin (II półrocze 2005). No chyba, że jesteś z tych "innych" którym to dobrze i nie ma co się odzywać bo i tak o 15.30 do domku a jak przyjdą podwyżki to i tak dostaniemy więcej niz nasi "koledzy" z podziału.

Widzę co się dzieje dookoła. Widzę jaką ciemnotę wciska się ludziom

No juz większej ciemnoty niż strona słuzbowa to w PSP nikt nie potrafi wciskać.....................nie przesadzaj, podawaj przykłady a nie piszesz pierdoły.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2006, 20:47:17 wysłana przez fireman5 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Manifestacja służb MSWiA W-wa
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 18, 2006, 20:45:12 »
Honor, strażaku998, to nie powinien Ci pozwalać wypowiadać się w tym tonie. Stawiasz zarzutu w sposób bardzo ogólnikowy, wrzucając wszystkich do jednego kotła. W PSP działąją trzy centrale oraz kilka mniejszych związków zawodowych i stawianie znaku równości między nimi i ich członkami jest, delikatnie mówiąc, nieporozumieniem. Wszędzie, zarówno wśród członków zz jak i niezrzeszonych są ludzie i ludziska. Nie można wszystkich traktować jedną miarą. Pozdrawiam.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe