Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 262729 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #700 dnia: Sierpień 02, 2023, 09:12:17 »
@adivano
Mówi tyle, że jest przewidziane zarówno w korpusie aspiranckim, jak i oficerskim.
Ja napisałem o sytuacji, gdzie stanowisko dowódcy zmiany, zgodnie z regulaminem organizacyjnym, jest stanowiskiem w korpusie aspiranckim.
To jak myślisz awansuje później na kolejny stopień, czy nie?
Według mnie nie awansuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2023, 11:40:50 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #701 dnia: Sierpień 02, 2023, 11:25:00 »
Brawo Ty. wreszcie ktoś powiedział prawdę jak wygląda sprawa. Wiem ze w niektórych woj jest to niemożliwe dostanie stopnia mł.kpt na podziale po SPO
Zapytałem o jedno z wymienionych województw i nie jest to trend KW więc nie tamtejszy 01 o tym decydował tylko przypadek z poziomu powiatu gdzie lokalny 01 mówi NIE takim awansom i takie jego prawo bo awans to jego decyzja
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #702 dnia: Sierpień 02, 2023, 14:08:07 »
@adivano
Mówi tyle, że jest przewidziane zarówno w korpusie aspiranckim, jak i oficerskim.
Ja napisałem o sytuacji, gdzie stanowisko dowódcy zmiany, zgodnie z regulaminem organizacyjnym, jest stanowiskiem w korpusie aspiranckim.
To jak myślisz awansuje później na kolejny stopień, czy nie?
Według mnie nie awansuje.
Według mnie ma pełne prawo żeby awansować. Rozporządzenie jest nad jakimś tam regulaminem komendy..

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #703 dnia: Sierpień 02, 2023, 15:01:56 »
Ech.... A jakieś ustawy są ponad poleceniami przełożonego i nie będziesz ich wykonywał.
Jeżeli rozporządzenie dopuszcza w korpusie aspirantów umieścić stanowisko dowódcy zmiany, to komendant powiatowy/miejski ma pełne prawo wprowadzić regulamin organizacyjny, który będzie określał stanowisko dowódcy zmiany, jako aspiranckie. Jego wola.
I nie będzie awansu w stopniu...
Popatrz w regulamin w swojej komendzie, to zobaczysz jak to wygląda, bo chyba jeszcze nie widziałeś tego dokumentu.
Si vis pacem, para bellum

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #704 dnia: Sierpień 02, 2023, 15:37:01 »
U mnie jest na tą chwilę oficerskim stanowiskiem, tak jak i z-ca, i nic nie wskazuje na to że się coś zmieni. W grupie specjalistycznej dca zmiany nie może być aspirantem  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpień 02, 2023, 19:25:49 »
Taki przykład: zgodnie z wymaganiami KW w komendzie powiatowej stanowisko dowódcy zmiany ma zostać określone w regulaminie organizacyjnym, jako stanowisko aspiranckie. Obecny dowódca zmiany (aspirant) jest na ZSi i obligatoryjnie dostanie awans na na pierwszy stopień oficerski po skończeniu studiów. Bo tak ustawa mówi. Nie awansuje później w stopniu, jeśli pozostanie na dotychczasowym stanowisku, bo stanowisko aspiranckie.
Słuchaj jako, że wiem z jakiego województwa jesteś i sporo ludzi tam znam  :wacko: to postanowiłem zapytać o te rewelacje... I powiedział mi człowiek świetnie poinformowany, że nie ma przymusu jest możliwość.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #706 dnia: Sierpień 02, 2023, 21:25:45 »
O jakim przymusie tu piszesz?
Ujednolicenia regulaminów organizacyjnych komend na terenie województwa, w zależności od kategorii komendy?
No bo raczej nie o przymusie bezpośrednim  :gwiazdki:
P. S. Też znam tu sporo ludzi  :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #707 dnia: Sierpień 02, 2023, 22:14:28 »
Gdzie to takie pomysły rządzącym przyszły do głowy??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #708 dnia: Sierpień 02, 2023, 22:17:09 »
Gdzie to takie pomysły rządzącym przyszły do głowy??
Moim zdaniem nigdzie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #709 dnia: Sierpień 03, 2023, 06:07:06 »
A ja wyraźnie słyszałem z ust 01 województwa taki pomysł i nie było to w formie sugestii.
No ale Wy wiecie lepiej.
Si vis pacem, para bellum

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpień 03, 2023, 12:41:17 »
Czyli jedno województwo się wyrywa?? Może czas na zmiany kadrowe..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpień 03, 2023, 16:38:27 »
A ja wyraźnie słyszałem z ust 01 województwa taki pomysł i nie było to w formie sugestii.
No ale Wy wiecie lepiej.
Widzisz a mi dobrze poinformowana osoba powiedziała, że u was na województwie będzie to robione w innowacyjny sposób... Otóż regulaminy będą opracowane na zasadzie limitu kadry oficerskiej czyli załóżmy, że służysz w komendzie kategorii IV to otrzymasz możliwość zakwalifikowania jako oficerskie 20% stanowisk (% przykładowy) natomiast to 01 KP zdecyduje które to będą stanowiska. Jak będziesz miał grupę specjalistyczną to dostaniesz np. dodatkowe 5% stanowisk oficerskich (% przykładowy).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 03, 2023, 17:30:53 »
Wiem, co słyszałem (i nie tylko ja). Stanowiska zostały już określone, w zależności od kategorii komendy. Dla jasności temat dotyczy systemu zmianowego.
Padł przykład jednego ze stanowisk w komendach tej samej kategorii, gdzie w komendzie A jest to stanowisko oficerskie, a w komendzie B aspiranckie. Wojewódzki wyraził się, że tak nie może być. Stąd te ujednolicenie. Twoje źródło chyba źle przekazuje informacje  :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline paramedyk87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 03, 2023, 18:02:30 »
To fakt dobrze piszesz tylko po co w takim razie 01 zainwestował pieniądze wysyłając kogoś na SPO bo nie miał kogo. :mellow:
Taki przykład: zgodnie z wymaganiami KW w komendzie powiatowej stanowisko dowódcy zmiany ma zostać określone w regulaminie organizacyjnym, jako stanowisko aspiranckie. Obecny dowódca zmiany (aspirant) jest na ZSi i obligatoryjnie dostanie awans na na pierwszy stopień oficerski po skończeniu studiów. Bo tak ustawa mówi. Nie awansuje później w stopniu, jeśli pozostanie na dotychczasowym stanowisku, bo stanowisko aspiranckie.

Możesz podpowiedzieć w której ustawie jest to napisane? I po skończeniu jakich studiów? Pożarniczych czy ogólnie?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 03, 2023, 19:03:02 »
@paramedyk87
Art. 53 ust. 1 pkt 2 Ustawy o PSP.
O to chodziło?
W obecnej wersji Ustawy chyba już posługują się nazwą Akademia Pożarnicza.
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 03, 2023, 20:59:49 »
Wiem, co słyszałem (i nie tylko ja). Stanowiska zostały już określone, w zależności od kategorii komendy. Dla jasności temat dotyczy systemu zmianowego.
Padł przykład jednego ze stanowisk w komendach tej samej kategorii, gdzie w komendzie A jest to stanowisko oficerskie, a w komendzie B aspiranckie. Wojewódzki wyraził się, że tak nie może być. Stąd te ujednolicenie. Twoje źródło chyba źle przekazuje informacje  :cooo:
W sumie czas pokaże kto ma rację  :wacko: Przecież to niedługo się wydarzy  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline desilva

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #716 dnia: Luty 08, 2024, 19:02:24 »
Witam wszystkich! Czy coś więcej wiadomo na temat nowych warunków przyjęcia na studia SPK? Mówi się o posiadanych studiach inż. (inne niż Apoż ale tytuł inż.) - pytanie czy bedzie to niezbędny warunek przyjęcia czy w jakiś sposób dodatkowo punktowany lub preferowany. Może ktoś zna szczegóły i zechciałby się podzielić informacjami? Czy te zasady będą już obowiązywać przy następnym naborze? Pozdrawiam

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #717 dnia: Luty 08, 2024, 20:09:20 »
@desilva
A dlaczegóż to pozbawić szansy tych inżynierów po SGSP/APoż., którzy mają tytuł inżyniera zdobyty ma cywilnych studiach?
No chyba, że oni nie muszą SPK robić, a stanowiska oficerskie i tak otrzymają.
Si vis pacem, para bellum

Offline Polestom7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #718 dnia: Luty 08, 2024, 20:30:09 »
A coś wiadomo kiedy następna edycja? Czy wogole będzie?

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #719 dnia: Luty 08, 2024, 22:36:24 »
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i nie będzie brać pod uwagę studiów prywatnych i innych gówien. Brawo KG :straz:

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #720 dnia: Luty 08, 2024, 23:31:45 »
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i nie będzie brać pod uwagę studiów prywatnych i innych gówien. Brawo KG :straz:
Nie widzę przeszkody jak ktoś ma zrobioną chemię, BHP czy np inżynierię bezpieczeństwa. Niech to będą kierunki PRZYDATNE W SŁUŻBIE. A nie turystyka i rekreacja i wielki pan oficer bo Warszawke skończył w 9 miesięcy ;)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #721 dnia: Luty 08, 2024, 23:34:18 »
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i nie będzie brać pod uwagę studiów prywatnych i innych gówien. Brawo KG :straz:
Nie widzę przeszkody jak ktoś ma zrobioną chemię, BHP czy np inżynierię bezpieczeństwa. Niech to będą kierunki PRZYDATNE W SŁUŻBIE. A nie turystyka i rekreacja i wielki pan oficer bo Warszawke skończył w 9 miesięcy ;)

👏👏👏

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #722 dnia: Luty 09, 2024, 07:06:26 »
Inżynier + SPK w moim odczuciu jest jak najbardziej ok. Ale z doświadczenia wiem że na SPK chodzą ludzie z licencjatami na wyższych szkołach tańca i śpiewu i cała reszta takich asów czeka w kolejce i przebiera nogami kiedy przyjdą kolejne miejsca. Koniec dróg na skróty.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #723 dnia: Luty 09, 2024, 12:44:21 »
Ano o tym właśnie mówię..

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #724 dnia: Luty 09, 2024, 13:47:27 »
Czyli inżynier środowiska, bhp czy zarządzania produkcją już tak? ale ratownik medyczny z tytułem licencjat czy magister nie ? :gwiazdki: