Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 262569 razy)

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #750 dnia: Marzec 04, 2024, 19:59:55 »
Witam czy wiadomo czy ruszy kolejny turnus SPK.
Nie ruszy. Przepros się z książkami i zapraszamy na inżynierke 🙂

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #751 dnia: Marzec 05, 2024, 22:18:55 »
Chętnie, ogarniesz skierowanie ?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #752 dnia: Marzec 06, 2024, 07:50:03 »
Chętnie, ogarniesz skierowanie ?

Nagle okazuje się, że to nie takie proste jak się niektórym wydaje 😂

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #753 dnia: Marzec 06, 2024, 08:18:27 »
Na zaoczną inżynierkę? Przecież szukali na siłę aż w końcu zmniejszyli ilość miejsc, żeby nie wyglądało że nie ma chetnych 😀

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #754 dnia: Marzec 06, 2024, 10:17:35 »
Chętnie, ogarniesz skierowanie ?
Jak załatwiłeś sobie na SPK to na inżynierke ogarniesz sobie jednym telefonem 🙂

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #755 dnia: Marzec 06, 2024, 10:37:44 »
Bardzo Panów proszę nie mierzcie wszystkich swoją miarą. Bardzo chętnie pójdę na studia zaoczne, nawet jutro ! Problem w tym, że podoficer nie ma na to szans (mimo, że ma już dyplom z inżynierki na SGSP). Uprzedzając kolejne docinki, raport na szkołę aspirantów piszę systematycznie od kilku lat, ale na południu Polski miejsca chyba są rozdane zanim trafią do komend.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #756 dnia: Marzec 06, 2024, 12:09:07 »
Bardzo Panów proszę nie mierzcie wszystkich swoją miarą. Bardzo chętnie pójdę na studia zaoczne, nawet jutro ! Problem w tym, że podoficer nie ma na to szans (mimo, że ma już dyplom z inżynierki na SGSP). Uprzedzając kolejne docinki, raport na szkołę aspirantów piszę systematycznie od kilku lat, ale na południu Polski miejsca chyba są rozdane zanim trafią do komend.
Pracujesz w biurze czy na podziale?

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #757 dnia: Marzec 06, 2024, 19:28:48 »
Na podziale i mimo, że bardzo lubię to co robię, a system zmianowy jest niewątpliwie korzystny, to nie bronię się przed przejściem do biura. Ale musicie wiedzieć, że nie wszędzie jest problem ze znalezieniem chętnych osób do pracy w biurze.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #758 dnia: Marzec 06, 2024, 21:25:09 »

Offline RiffRaff

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #759 dnia: Marzec 09, 2024, 18:58:52 »
https://remiza.com.pl/o-awansach-spo-i-spk-z-komendantem-glownym-psp/?amp=1

Wczoraj w Komendzie Głównej PSP odbyło się spotkanie nowego kierownictwa Komendy z przedstawicielami Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ‘Solidarność’.

W trakcie spotkania nadbryg. Mariusz Feltynowski poruszył temat polityki kadrowej w formacji i zadeklarował przestrzeganie czasookresów koniecznych do uzyskania wyższych stopni służbowych. To nawiązanie do szybkich awansów niektórych komendantów.

Kolejny ważny temat to SPO i SPK, czyli studia podyplomowe na Akademii Pożarniczej. Według Komendanta Głównego rozdział miejsc na poszczególnych kierunkach ma być ściśle powiązany z potrzebami służby.

Dodatkowo w przypadku studiów podyplomowych ‘Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi’ (SPK) premiowane ma być posiadanie wykształcenia inżynierskiego.

Celem SPK jest przygotowanie funkcjonariuszy PSP do zajmowania stanowisk oficerskich związanych z pełnieniem funkcji kierowniczych w zakresie: operacyjnym – stanowiącym wsparcie działań ratowniczych; planowania, organizowania, kierowania i kontrolowania działań ratowniczych na poziomie taktycznym i strategicznym oraz nadzór nad kierowaniem interwencyjnym, względem sił ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej i krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Offline aspirant;kpt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #760 dnia: Marzec 09, 2024, 21:47:40 »
Czy premiowane tzn tylko inz?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #761 dnia: Marzec 10, 2024, 06:59:40 »
Czy premiowane tzn tylko inz?
Wydaje mi się że odpowiedź 01 jest logiczna PREMIOWANE czyli zostawił sobie furtkę dla wyjątków ale podkreślił pierwszeństwo dla inżynierów.
PS. Skoro pytasz to raczej nie jesteś inżynierem ale czytając Twoją wypowiedź nie da się nie zauważyć że humanistą raczej też nie.

Offline aspirant;kpt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #762 dnia: Marzec 10, 2024, 09:43:42 »
Dziękuję Ci wykształcony człowieku😉. Miłej niedzieli życzę

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #763 dnia: Marzec 10, 2024, 09:54:15 »
Czyli pierwszeństwo ma inżynier ochrony środowiska lub zarządzania produkcją  :gwiazdki:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #764 dnia: Marzec 10, 2024, 10:18:08 »
Albo inżynier rolnictwa, tudzież inżynier technologii żywienia po Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim  :rofl:
Z całym szacunkiem dla tych zawodów i dla uczelni.
Si vis pacem, para bellum

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 10, 2024, 15:50:46 »
Powiem tak.. prędzej bym widział inżyniera rolnictwa niż... mgr pedagogiki po Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy :fiuu:.
Chociaż.. w tym kraju to stopień naukowy się tak samo zdewaluował jak stopień służbowy w Państwowej Straży Pożarnej.
Możecie wszyscy się tu rozpuszczać nad wymaganiami i toczyć piękne dyskusje, ale na SPK dalej będą kierowani.... Najbardziej kompetentni  -_-
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 10, 2024, 16:38:21 »
@zeroberto
I to jest doskonałe podsumowanie dyskusji w tym wątku.
Można się rozejść  ^_^
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 10, 2024, 16:42:03 »
Powiem tak.. prędzej bym widział inżyniera rolnictwa niż... mgr pedagogiki po Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy :fiuu:.
Chociaż.. w tym kraju to stopień naukowy się tak samo zdewaluował jak stopień służbowy w Państwowej Straży Pożarnej.
Możecie wszyscy się tu rozpuszczać nad wymaganiami i toczyć piękne dyskusje, ale na SPK dalej będą kierowani.... Najbardziej kompetentni  -_-
Doskonale wiem do czego pijesz i mógł bym się tu wdać w polemikę ale po co skoro uważasz, że inżynierka z zakresu nowoczesnego prowadzenia stada bydła mlecznego jest twoim zdaniem bardziej przydatna w PSP niż pedagogika to ja nie mam pytań...  Zgadzam się z tobą  :rofl:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 10, 2024, 16:51:01 »
Powiem tak.. prędzej bym widział inżyniera rolnictwa niż... mgr pedagogiki po Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy :fiuu:.
Chociaż.. w tym kraju to stopień naukowy się tak samo zdewaluował jak stopień służbowy w Państwowej Straży Pożarnej.
Możecie wszyscy się tu rozpuszczać nad wymaganiami i toczyć piękne dyskusje, ale na SPK dalej będą kierowani.... Najbardziej kompetentni  -_-

A myślisz, że wykładowca na ośrodku szkolenia nie potrzebuje studiów czy kursu z pedagogiki? Inż rolnictwa na pewno może przydać się na podziale bo to częste rozmowy na stołówce 😅

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 10, 2024, 17:20:23 »
[..]Doskonale wiem do czego pijesz [..]
I tu tylko o to chodziło w tej wypowiedzi. :)  wiedziałem, że akurat Ty to wyłapiesz :) i serdecznie Cię pozdrawiam :)
I ta wypowiedź miała być bardziej z przekąsem niż merytoryczna, ale widzę że kolejne posty będą leciały bo ja inż. rolnictwa chce promować..  :wall:
A myślisz, że wykładowca na ośrodku szkolenia nie potrzebuje studiów czy kursu z pedagogiki? Inż rolnictwa na pewno może przydać się na podziale bo to częste rozmowy na stołówce 😅
Jeżeli u Ciebie na podziale głównym tematem jest rolnictwo.. no to cóż. Współczuję. Do czego innego mój post miał nawiązywać.
I Panie Mish3lls..
co do ośrodka szkolenia to ..
"Celem SPK jest przygotowanie funkcjonariuszy PSP do zajmowania stanowisk oficerskich związanych z pełnieniem funkcji kierowniczych w zakresie: operacyjnym – stanowiącym wsparcie działań ratowniczych; planowania, organizowania, kierowania i kontrolowania działań ratowniczych na poziomie taktycznym i strategicznym oraz nadzór nad kierowaniem interwencyjnym, względem sił ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej i krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego."
To wydaje mi się, że pod SPK nie kwalifikują się funkcjonariusze pełniący tam służbę w myśl tej tezy.  Czy gdzieś tu jest napisane, że związanych ze szkoleniem?  :fiuu:


I jestem głęboko za tym, że należy SPK zostawić tylko i wyłącznie dla pionu operacyjnego. I teraz głęboko trzeba się zastanowić, czy oprócz chemii(i kierunków pokrewnych), kierunków medycznych oraz kierunków inżynierskich gdzie podstawa programowa narzuca pewne przedmioty techniczne są inne kierunki kończone lic. które mają chociaż gram przydatności w służbie. I nie chce słyszeć o jakiś BHP, pedagogikach, logistykach itp.
Tylko teraz wracam do mojej poprzedniej tezy.. czy jest sens się zastanawiać skoro i tak twierdzę, że co by nie było i jak by nie selekcjonować to pozostawione furtki pozwolą na to, że:
[...] na SPK dalej będą kierowani.... Najbardziej kompetentni  -_-



« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2024, 17:25:43 wysłana przez zeroberto »
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 10, 2024, 19:44:43 »
Dajcie spokój z tą pedagogiką... Jakoś jak zmiana służbowa szkoli OSP to nie potrzebuje przygotowania pedagogicznego. Jak trzeba wykładać w ośrodku szkolenia to już tak. Żaden papier nie sprawi, że nagle magicznie ktoś będzie potrafił przekazywać wiedzę i doświadczenie.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 10, 2024, 20:24:04 »
[..]Doskonale wiem do czego pijesz [..]
I tu tylko o to chodziło w tej wypowiedzi. :)  wiedziałem, że akurat Ty to wyłapiesz :) i serdecznie Cię pozdrawiam :)
I ta wypowiedź miała być bardziej z przekąsem niż merytoryczna, ale widzę że kolejne posty będą leciały bo ja inż. rolnictwa chce promować..  :wall:
A myślisz, że wykładowca na ośrodku szkolenia nie potrzebuje studiów czy kursu z pedagogiki? Inż rolnictwa na pewno może przydać się na podziale bo to częste rozmowy na stołówce 😅
Jeżeli u Ciebie na podziale głównym tematem jest rolnictwo.. no to cóż. Współczuję. Do czego innego mój post miał nawiązywać.
I Panie Mish3lls..
co do ośrodka szkolenia to ..
"Celem SPK jest przygotowanie funkcjonariuszy PSP do zajmowania stanowisk oficerskich związanych z pełnieniem funkcji kierowniczych w zakresie: operacyjnym – stanowiącym wsparcie działań ratowniczych; planowania, organizowania, kierowania i kontrolowania działań ratowniczych na poziomie taktycznym i strategicznym oraz nadzór nad kierowaniem interwencyjnym, względem sił ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej i krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego."
To wydaje mi się, że pod SPK nie kwalifikują się funkcjonariusze pełniący tam służbę w myśl tej tezy.  Czy gdzieś tu jest napisane, że związanych ze szkoleniem?  :fiuu:


I jestem głęboko za tym, że należy SPK zostawić tylko i wyłącznie dla pionu operacyjnego. I teraz głęboko trzeba się zastanowić, czy oprócz chemii(i kierunków pokrewnych), kierunków medycznych oraz kierunków inżynierskich gdzie podstawa programowa narzuca pewne przedmioty techniczne są inne kierunki kończone lic. które mają chociaż gram przydatności w służbie. I nie chce słyszeć o jakiś BHP, pedagogikach, logistykach itp.
Tylko teraz wracam do mojej poprzedniej tezy.. czy jest sens się zastanawiać skoro i tak twierdzę, że co by nie było i jak by nie selekcjonować to pozostawione furtki pozwolą na to, że:
[...] na SPK dalej będą kierowani.... Najbardziej kompetentni  -_-

Dla pionu operacyjnego? Tylko i wyłącznie inżynier pożarnictwa bo przecież na tym straż pożarna się opiera 😅
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2024, 20:45:31 wysłana przez mish3lls »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 10, 2024, 21:47:18 »
[..]Doskonale wiem do czego pijesz [..]
I tu tylko o to chodziło w tej wypowiedzi. :)  wiedziałem, że akurat Ty to wyłapiesz :) i serdecznie Cię pozdrawiam :)
I ta wypowiedź miała być bardziej z przekąsem niż merytoryczna, ale widzę że kolejne posty będą leciały bo ja inż. rolnictwa chce promować..  :wall:
Nie miała być przekąsem ale czystą złośliwością wymierzoną w konkretną osobę  :wacko: Zastanawiam się tylko dlaczego? Czyżbyś tęsknił?  :rofl:
Temat nie zejdzie na na inżynierów hodowli trzody czy bydła o to bym się nie martwił a nawet jeśli to znajdzie się obrońca słuszności tego kierunku w PSP bedący jednoczesnie jego absolwentem czyli jak zwykle :rofl:
Dajcie spokój z tą pedagogiką... Jakoś jak zmiana służbowa szkoli OSP to nie potrzebuje przygotowania pedagogicznego. Jak trzeba wykładać w ośrodku szkolenia to już tak. Żaden papier nie sprawi, że nagle magicznie ktoś będzie potrafił przekazywać wiedzę i doświadczenie.
Tu nie chodziło o żadną pedagogikę ani inne kierunki studiów to była zwykła zaczepka typu argumentum ad personam... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 11, 2024, 15:24:48 »
Powiem tak.. prędzej bym widział inżyniera rolnictwa niż... mgr pedagogiki po Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy :fiuu:.
Chociaż.. w tym kraju to stopień naukowy się tak samo zdewaluował jak stopień służbowy w Państwowej Straży Pożarnej.
Możecie wszyscy się tu rozpuszczać nad wymaganiami i toczyć piękne dyskusje, ale na SPK dalej będą kierowani.... Najbardziej kompetentni  -_-

A myślisz, że wykładowca na ośrodku szkolenia nie potrzebuje studiów czy kursu z pedagogiki? Inż rolnictwa na pewno może przydać się na podziale bo to częste rozmowy na stołówce 😅

Myślę, że wykładowca w ośrodku szkolenia przede wszystkim potrzebuje doświadczenia w tym, czego uczy. A pedagogika to już tylko może być dodatkiem, np poprzez podyplomowke, a nie jako podstawowe wykształcenie. Co mi po gościu z wykształceniem na nauczyciela, jak nie posiada on żadnej wiedzy w zakresie, w którym wykłada.

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 11, 2024, 16:00:55 »
Właśnie szukają do KG oficera po BHP. A-Poż takich nie kształci. Może warto spisać dokładnie co i gdzie przydatne. Jak przychodzi do służby hydraulik, elektryk albo budowlaniec wszyscy się cieszą. Jak przychodzi ktoś ze studiami to zaczyna się wybrzydzanie.