Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 262638 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #650 dnia: Czerwiec 18, 2023, 16:16:08 »
Jeśli pominąć specjalizacje co sugerujesz,  to do czego Ci są potrzebne na PB studia. Wiedza technika do działań w zakresie podstawowym nie wystarczy?. Przez lata mieliśmy przerost formy nad treścią i iracjonalną pogoń za papierkiem dającym gwiazdki, ułamek procenta szedł tam po wiedzę.
Lepiej bym tego nie ujął. I w tym przypadku liberałowie pożarnictwa mają 100% racji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #651 dnia: Czerwiec 18, 2023, 20:07:10 »
Jeśli pominąć specjalizacje co sugerujesz,  to do czego Ci są potrzebne na PB studia. Wiedza technika do działań w zakresie podstawowym nie wystarczy?. Przez lata mieliśmy przerost formy nad treścią i iracjonalną pogoń za papierkiem dającym gwiazdki, ułamek procenta szedł tam po wiedzę.

Jakoś w policji duża część ludzi na pierwszej linii ma zrobione studia i nie wydaję mi się, żeby tam była taka nagonka jak u nas. Faktem jest że SGSP nie daje dużo dodatkowej wiedzy na temat pożarnictwa dla osób już pracujących, ale no jednak czasy ludzi z którzy pracowali na podziale i mieli wykształcenie zawodowe na szczęście już minęły. Jak ktos chce się rozwijać, to obecnie powinni mu to wszyscy umożliwiać, a nie robić na odwrót. A jak już jakieś studia powiedzmy dla szefów zmian z to lepiej by było celować w ZZL itp.
Widzisz na forum uważasz, ,że studia na PB sa niepotrzebne, a wystarczy posłuchać paru wywiadów ze strażakami w sieci i można odnieść zupełnie inne wrażenie niż Twoje i kolegi. W sumie taki klawisz, też tylko drzwi otwiera i zamyka oraz nosi pęk kluczy, ale ludzie też idą na studia żeby nawet lepiej się czuć (a nie skończyć na średniej szkole).
Z waszych wypowiedzi można wywnioskować, że im mniej wykształceni ludzie, tym lepiej (w szczególności jeżeli chodzi o PB)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #652 dnia: Czerwiec 18, 2023, 20:18:45 »
Jakoś w policji duża część ludzi na pierwszej linii ma zrobione studia i nie wydaję mi się, żeby tam była taka nagonka jak u nas. Faktem jest że SGSP nie daje dużo dodatkowej wiedzy na temat pożarnictwa dla osób już pracujących, ale no jednak czasy ludzi z którzy pracowali na podziale i mieli wykształcenie zawodowe na szczęście już minęły. Jak ktos chce się rozwijać, to obecnie powinni mu to wszyscy umożliwiać, a nie robić na odwrót. A jak już jakieś studia powiedzmy dla szefów zmian z to lepiej by było celować w ZZL itp.
Widzisz na forum uważasz, ,że studia na PB sa niepotrzebne, a wystarczy posłuchać paru wywiadów ze strażakami w sieci i można odnieść zupełnie inne wrażenie niż Twoje i kolegi. W sumie taki klawisz, też tylko drzwi otwiera i zamyka oraz nosi pęk kluczy, ale ludzie też idą na studia żeby nawet lepiej się czuć (a nie skończyć na średniej szkole).
Z waszych wypowiedzi można wywnioskować, że im mniej wykształceni ludzie, tym lepiej (w szczególności jeżeli chodzi o PB)
Jaki % Policjantów to oficerzy? I ilu ich jest w pierwszej linii? Bo ja obstawiam 0.1... A u nas?
Czy naczelnikiem wydziału większego niż nasze KP i niektóre KM może być aspirant?
Chłopie nikt nie ma nic do studiów... Ale nie róbmy jaj ze wszystkiego w naszej "firmie"
System kształcenia w PSP nie zmienił się od lat 50 jest starszy od samej PSP :rofl:
Przecież komunizm same dobre rozwiązania miał dlatego tak mu dobrze idzie :rofl:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2023, 20:25:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #653 dnia: Czerwiec 18, 2023, 20:45:17 »
Ja tylko dodam, że nie mam nic przeciwko studiom jeżeli tak to zostało odebrane...uważam, że im bardziej wykształcona kadra tym lepiej. Po prostu nie sądzę żeby ukończenie przykładowo AWF powodowało, żeby ktoś na PB był wysyłany na SPK. Są takie stanowiska w straży, gdzie takie wykształcenie jest jak najbardziej przydatne ale akurat to nie jest podział bojowy. Jeśli chodzi natomiast o SGSP i tego, że nic nie wnosi zaocznie dla strażaków w służbie no to już musimy sobie sami odpowiedzieć dlaczego tak jest i kto jest za to odpowiedzialny. Ja osobiście uważam, że już dawno powinno się skończyć to że jak ktoś zaczyna SA czy SGSP to musi to skończyć...powinien być wysoki poziom, poniżej którego się nie schodzi i albo ktoś się nadaje albo nie. (PS. mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem tym AWF-em - po prostu przykład).

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #654 dnia: Czerwiec 18, 2023, 22:07:02 »
Ja tylko dodam, że nie mam nic przeciwko studiom jeżeli tak to zostało odebrane...uważam, że im bardziej wykształcona kadra tym lepiej. Po prostu nie sądzę żeby ukończenie przykładowo AWF powodowało, żeby ktoś na PB był wysyłany na SPK. Są takie stanowiska w straży, gdzie takie wykształcenie jest jak najbardziej przydatne ale akurat to nie jest podział bojowy. Jeśli chodzi natomiast o SGSP i tego, że nic nie wnosi zaocznie dla strażaków w służbie no to już musimy sobie sami odpowiedzieć dlaczego tak jest i kto jest za to odpowiedzialny. Ja osobiście uważam, że już dawno powinno się skończyć to że jak ktoś zaczyna SA czy SGSP to musi to skończyć...powinien być wysoki poziom, poniżej którego się nie schodzi i albo ktoś się nadaje albo nie. (PS. mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem tym AWF-em - po prostu przykład).

I co to zmieni w kwestii posiadanej wiedzy? To że ktoś sie nauczy mało znaczącej teorii na blache i zapomni za kilka dni?
Bardziej bym sie przyjrzał doświadczeniu stricte pożarniczemu kadry szkół pożarniczych oraz poruszanych treści.

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #655 dnia: Czerwiec 19, 2023, 00:26:44 »
Nie ma praktyki bez teorii i teorii bez praktyki…a co do tego czy jest ona znacząca czy nie napisałem zdanie wcześniej przed tym co pogrubiłeś

Offline wneku6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #656 dnia: Czerwiec 19, 2023, 01:11:20 »
Oczywiście tu masz rację. Całkowite wykształcenie pożarnicze aspirant ma wyższe i to nie podlega jakimkolwiek dyskusjom. Ciągle mam na myśli to, że studia mundurowe, a cywilne różnią się bardzo nieznacznie i w każdej swojej wypowiedzi tylko to porównuje, a nie całkowite wykształcenie pożarnicze. I nigdzie nie sugeruje, aby każdemu po SGSP cywilnym dawać stopień oficerski bo byłoby to kuriozum, które prowadziłby do całkowitej degradacji korpusu aspiranckiego, który w ten sposób można by było pominąć. Ponownie powtórzę się, że z cywilnych absolwentów można lepiej skorzystać bo posiadają co by nie było wykształcenie najbardziej kierunkowe i przydatne w PSP ze wszystkich możliwych studiów cywilnych.

Pozdrawiam.
Ponownie się nie zgodzę jest wiele kierunków cywilnych bardziej przydatnych na PB niż cywilne czy nawet mundurowe SGSP gdyż te kierunki dają dobrą podbudowę do bycia prewntystą czy operacyjnikaiem.

W dalszym ciągu czekamy na te przykłady innych bardziej przydatnych na Podziale studiów niż SGSP.

Poza tym.. Panowie.. czy Wy tak na serio z tym, że na PB nikomu studia nie są potrzebne bo wystarczy doświadczenie? Może z jednej strony tak i jest wielu dobrych strazaków którzy stanowią żywy przykład. Ale powinniśmy dążyć do tego, aby każdy z funkcjonariuszy był jak najbardziej doświadzczony i wyedukowany bo przyniesie to korzyść dla nas wszystkich. I myślę, że przykładów czemu można podać sporo. I nie dotyczy się to tylko studiów, ale każdej formy doskonalenia i zdobywania wiedzy. 
Jasne - są ludzie którzy robią studia tylko po to żeby studiować, ale są i tacy którzy chcą się uczyć. I dajcie już spokój z tym, że teraz to każdy uczy się, zdaje, zapomina, bo nawet jak ktoś faktycznie ma takie podejście, to mimo to może przez przypadek coś zapamięta, a tu już więcej, niż jakby nie wiedział nic.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #657 dnia: Czerwiec 19, 2023, 06:32:18 »
W dalszym ciągu czekamy na te przykłady innych bardziej przydatnych na Podziale studiów niż SGSP.
Poza tym.. Panowie.. czy Wy tak na serio z tym, że na PB nikomu studia nie są potrzebne bo wystarczy doświadczenie? Może z jednej strony tak i jest wielu dobrych strazaków którzy stanowią żywy przykład. Ale powinniśmy dążyć do tego, aby każdy z funkcjonariuszy był jak najbardziej doświadzczony i wyedukowany bo przyniesie to korzyść dla nas wszystkich. I myślę, że przykładów czemu można podać sporo. I nie dotyczy się to tylko studiów, ale każdej formy doskonalenia i zdobywania wiedzy. 
Jasne - są ludzie którzy robią studia tylko po to żeby studiować, ale są i tacy którzy chcą się uczyć. I dajcie już spokój z tym, że teraz to każdy uczy się, zdaje, zapomina, bo nawet jak ktoś faktycznie ma takie podejście, to mimo to może przez przypadek coś zapamięta, a tu już więcej, niż jakby nie wiedział nic.
Każdy rodzaj studiów na których jest fizjologia człowieka czyli ratownictwo medyczne pielęgniarstwo oraz pokrewne.
Zdajesz sobie sprawę, że stopnie oficerskie od zawsze były przypisane do związków taktycznych (lub innych odziałów i podoodziałów) np. st. bryg. odpowiednik pułkownika dowodzi pułkiem (ponad 1000 ludzi) a nasz stopień mł. bryg. odpowiednik majora:   w stopniu majora przewidziane są między innymi stanowiska: zastępców dowódców batalionów, szefów sekcji oddziałów (pułk, brygada) oraz oficerów wydziałów w sztabach wyższych szczebli. batalion od 300 do 700 ludzi. A w PSP major ma pod sobą 11 ludzi  :kwit: W pogoni za gwiazdkami i konicznością utrzymania głupiego systemu kształcenia całkowicie odlecieliśmy. Pamietam jeszcze nie tak dawno na JRG na PB do 36 etatów nie było żadnego stanowiska oficerskiego natomiast powyżej było 1 czyli dowódca zmiany i straż tak działała przez prawie  20 lat.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #658 dnia: Czerwiec 19, 2023, 07:54:11 »
Ale masz awersję do oficerów, szczególnie na PB. Idąc tokiem wojska (akurat tutaj wojsko dla Ciebie to dobry przykład, szkoda że w innych aspektach np. finansowych już tak ochoczo nas do nich nie porownujesz), to tak naprawdę w naszej formacji powinni być praktycznie sami aspiranci, bo gdzie mamy takie związki taktyczne o wielkości takiej, jakie przytoczyles na przykładzie wojska (ewentualnie oficerowie tylko w KW i KG jako wyższe szczeble)? Jesteś w ZZ, opiniujecie przepisy kwalifikacyjne i dopuszczacie do czegoś takiego, że oficer=dowódca zmiany. Jedno mówisz, drugie robisz. A teraz była okazja żeby z aspirantów zrobić naczelników, to jakoś dziwnym trafem się nie udało (no oczywiście poza JRG, ale widocznie wydział to już ktoś mądrzejszy musi ogarniać z tego wychodzi). Poza tym to komendanci kierują na studia więc może trzeba zacząć od tej strony, po co wysyłać kogoś na szkołę, nie zapewniając mu potem stanowiska adekwatnego do posiadanych kwalifikacji? A może należałoby zlikwidować SGSP i zrobić jedne wyższe studia w którejś ze szkół aspirantów?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2023, 07:58:35 wysłana przez simek92 »

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #659 dnia: Czerwiec 19, 2023, 08:29:44 »
(PS. mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem tym AWF-em - po prostu przykład).
😉 I to mój AWF, który leży 2-3 przystanki od Waszej najlepsisjszej szkoły w Warszawie. No bynajmniej w Warszawie przedmioty kiedyś biomechanika, biochemia, fizjologia, anatomia, antropologia też psychologia i pedagogika do współpracy z innymi jak i przekazywanie wiedzy. Wychowanie fizyczne też jest ważne a nacisku nie ma, formę trzeba wypracować poza ale jak ktoś jej nie ma to od tego biorą się kontuzje, nie mówię już o wydolności. A tak od wieku 35 lat gdzie ludzie powinni poświęcać czas na aktywność fizyczna tego nie robią a jest najbardziej potrzebne. I wyznawcy robienia  2 etatów ciekawe jak znajdą czas jeszcze na życie prywatne i te sportowe.

Offline wneku6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 19, 2023, 09:20:38 »
W dalszym ciągu czekamy na te przykłady innych bardziej przydatnych na Podziale studiów niż SGSP.
Poza tym.. Panowie.. czy Wy tak na serio z tym, że na PB nikomu studia nie są potrzebne bo wystarczy doświadczenie? Może z jednej strony tak i jest wielu dobrych strazaków którzy stanowią żywy przykład. Ale powinniśmy dążyć do tego, aby każdy z funkcjonariuszy był jak najbardziej doświadzczony i wyedukowany bo przyniesie to korzyść dla nas wszystkich. I myślę, że przykładów czemu można podać sporo. I nie dotyczy się to tylko studiów, ale każdej formy doskonalenia i zdobywania wiedzy. 
Jasne - są ludzie którzy robią studia tylko po to żeby studiować, ale są i tacy którzy chcą się uczyć. I dajcie już spokój z tym, że teraz to każdy uczy się, zdaje, zapomina, bo nawet jak ktoś faktycznie ma takie podejście, to mimo to może przez przypadek coś zapamięta, a tu już więcej, niż jakby nie wiedział nic.
Każdy rodzaj studiów na których jest fizjologia człowieka czyli ratownictwo medyczne pielęgniarstwo oraz pokrewne.
Zdajesz sobie sprawę, że stopnie oficerskie od zawsze były przypisane do związków taktycznych (lub innych odziałów i podoodziałów) np. st. bryg. odpowiednik pułkownika dowodzi pułkiem (ponad 1000 ludzi) a nasz stopień mł. bryg. odpowiednik majora:   w stopniu majora przewidziane są między innymi stanowiska: zastępców dowódców batalionów, szefów sekcji oddziałów (pułk, brygada) oraz oficerów wydziałów w sztabach wyższych szczebli. batalion od 300 do 700 ludzi. A w PSP major ma pod sobą 11 ludzi  :kwit: W pogoni za gwiazdkami i konicznością utrzymania głupiego systemu kształcenia całkowicie odlecieliśmy. Pamietam jeszcze nie tak dawno na JRG na PB do 36 etatów nie było żadnego stanowiska oficerskiego natomiast powyżej było 1 czyli dowódca zmiany i straż tak działała przez prawie  20 lat.

Pełna zgoda. Dobrze jest mieć na zmianie osobę, która byłaby po którychkolwiek z wymienionych studiów, bo w przypadku zdarzeń medycznych potrafi być bezcenna. Z drugiej strony wymieniając tylko tą kategorię studiów, sugerujesz jakoby głównym problemem i zadaniem straży było podejmowanie medycznych czynności. A co z resztą?

I w dalszym ciągu widzę, że czytanie ze zrozumieniem stanowi problem, bo każdą z mojej wypowiedzi interpretujesz tak jakbym sugerował, że wszystkim którzy mają wyższe wykształcenie należy się stopień oficerski. A ja w każdej wypowiedzi sugeruję, że warto w jakiejś formie docenić osoby wykształcone, których wykształcenie jest wykorzystywane przez i w formacji. I podaję tu przykład cywilnego SGSP bo to jeden z lepszych tego typu przykładów, ale tak jak napisałeś wszystkie formy wykształcenia medycznego również są bardzo pożądane. Do tego znajdzie się kilka innych tytułów zawodowych bądź naukowych, które mają zastosowanie w PSP.

Ciągle mam na myśli to, że u nas ludzi nie zachęca się do tego, aby kształcili się w kierunkach przydatnych w służbie, bo po prostu nic z tego nie mają, a jako formacja powinniśmy mieć merytoryczną i silną kadrę, gdyż spektrum naszych działań jest przepotężne.

W samym SGRChem dobrze jest mieć ludzi po chemii, biologii i fizyce. Każde jedne z nich to trudne studia. A gdzie reszta dziedzin i zagrożeń które podejmujemy? Przyzwyczailiśmy się do tego, że jakoś to jest i jakoś damy radę mimo, że rodzajów podejmowanych czynności przez lata tylko przybywa. A powinniśmy chcieć, aby nie było jakoś, tylko aby było jak najlepiej.

I nie, nie każdy musi być oficerem. Może warto zdefiniować jakie kierunki są przydatne w PSP i dać ludziom po tych studiach możliwość zajmowania wyższych stanowisk niż ich korpus zaszeregowania. Nie trzeba będzie na siłę produkować oficerów. I nie wiem czy to dobry pomysł i kierunek, być może są lepsze, oczywiście pod warunkiem, że chce się takich ludzi zachęcić oraz docenić nie traktując jednocześnie jak wrogów, bo przecież się wykształcili i teraz jeszcze chcą coś w zamian.

Pozdrawiam!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 19, 2023, 18:04:32 »
Widziałeś wpisy powyżej, że po co studia na PB. Jak to dobrze zobrazował w jednych z ostatnich wywiadów pewien wykładowca: gdyby szympansy umiały obsługiwać hydraulikę, to pewnie by ją obsługiwały, ale że jednak tego nie umią, to muszą to robić ludzie. I tak jest z wykształceniem, lepiej pracuje się z ludźmi mądrymi, niż tymi co nic sobą nie reprezentują. Ale może w tym wszystkim chodzi o to, że głupim narodem łatwiej się rządzi 🤔

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 19, 2023, 19:09:34 »
Myślisz wykształcenie z mądrością, a co SPK to zawsze będzie w takiej lub innej odsłonie, przecież trzeba dać swoim gwiazdki, jak na SPK pojawiają sie osoby które mają tyle lat służby co jak urlopu, więc o czymś to świadczy.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #663 dnia: Lipiec 26, 2023, 14:31:12 »
Gratulacje dla wszystkich przyjętych na SPK 9 A i B.
Mam nadzieję, że po kolejnym takim kursie nikt nie napisze, że są trudności w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji w PSP. Myśl, że rok 2023/24 będzie równie rekordowy co 2021 gdy korpus zmieniło 1406 osob.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #664 dnia: Lipiec 26, 2023, 14:45:11 »
Gratulacje dla wszystkich przyjętych na SPK 9 A i B.
Mam nadzieję, że po kolejnym takim kursie nikt nie napisze, że są trudności w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji w PSP. Myśl, że rok 2023/24 będzie równie rekordowy co 2021 gdy korpus zmieniło 1406 osob.
Z tego co napisałeś wywnioskować można ze za dużo oficerów zaraz będzie  :wacko:
Fajnie ze ludzie się kształcą lecz zaraz nie będzie komu robić brudnej roboty bo każdy będzie chciał "dowodzic"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #665 dnia: Lipiec 26, 2023, 19:06:32 »
Z tego co napisałeś wywnioskować można ze za dużo oficerów zaraz będzie  :wacko:
Fajnie ze ludzie się kształcą lecz zaraz nie będzie komu robić brudnej roboty bo każdy będzie chciał "dowodzic"
Bo strasznie zmieni się hierarchia w PSP gdy na 32 tyś funkcjonariuszy PSP te 123 osoby skończą SPK... Naprawdę w co 4 JRG ktoś poszedł na SPK (matematycznie licząc) doliczając KW i Szkoły to pewnie w co 5.... Normlanie z mopem brygadier będzie śmigał. :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #666 dnia: Lipiec 26, 2023, 20:52:15 »
No jak na woj. dostaje się tylko 2 miejsca to nie wiem kto się dostaje na SPK -_- -_- -_-

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #667 dnia: Lipiec 26, 2023, 21:27:28 »
No jak na woj. dostaje się tylko 2 miejsca to nie wiem kto się dostaje na SPK -_- -_- -_-
Chyba takie województwo nie istnieje i nie chce w błąd wprowadzać dzisiaj ale wg. mojej wiedzy minimum było 4.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #668 dnia: Lipiec 29, 2023, 19:24:09 »
No to z mojej wiedzy w moim woj były tylko 2 miejsca na spk i 2 na spo

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #669 dnia: Lipiec 29, 2023, 19:33:33 »
No to z mojej wiedzy w moim woj były tylko 2 miejsca na spk i 2 na spo
123 osoby są na SPK 9A i 9B... A województw jest 16 :wacko: Dodajmy jednostki centralne jako kolejny element i wychodzi średnia 7.2 miejsca
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2023, 19:37:24 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #670 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:08:22 »
no ja srednia tez umiem sobie podzielic ale prawda jest inna.Dlatego tak trudno sie jest dostac na spk

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #671 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:10:57 »
no ja srednia tez umiem sobie podzielic ale prawda jest inna.Dlatego tak trudno sie jest dostac na spk
Jeśli u ciebie 2 to gdzieś 12 :rofl: Już takie prawo średniej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #672 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:12:08 »
No wrescie musze sie z Toba zgodzić

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #673 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:21:16 »
 A o osobach po SPO juz zapomniano ze są jeszcze do przeszkolenia, obiecanki były ze bedziemy przeszkoleni ale Spk 9 rusza a my nie mozemy sie dostac na SPK. Moze sie doczekamy obiecanki  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #674 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:29:34 »
A o osobach po SPO juz zapomniano ze są jeszcze do przeszkolenia, obiecanki były ze bedziemy przeszkoleni ale Spk 9 rusza a my nie mozemy sie dostac na SPK. Moze sie doczekamy obiecanki  :rofl: :rofl: :rofl:
Zapomniano czy też nie co to zmienia... Albo ktoś idzie albo nie... Fakty są takie, że na SPK idzie dużo ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.