Autor Wątek: Nagrody od Komendanta Głównego  (Przeczytany 40919 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Nagrody od Komendanta Głównego
« dnia: Listopad 07, 2016, 19:00:26 »
Witam.
W jakich województwach dowódcy zmian zajmujący to stanowisko powyżej 3 miesięcy mają otrzymać nagrody od KG?
Z tego co słyszałem to każdy d-ca zmiany w kraju, podkreślam, że słyszałem bo pisma nie widziałem. 
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2016, 19:16:34 »
W dolnośląskim pisane są wnioski.

Offline Nowystary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2016, 19:37:43 »
Nic z tego nie rozumiem dopiero co KG wypowiadał się w przeglądzie pożarniczym że nagrody tylko dla zasłużonych a teraz daje wszystkim dowódców zmian bez weryfikacji czy zasłużyli? A co ze mną zastępcom dowódcy zmiany. Mój dowódca jest od 5 miesięcy na zwolnieniu i ja wszystko muszę robić i za wszystko odpowiadam na zmianie i ja nie dostanę nagrody tylko on? Nic z tego nie rozumiem Kg co innego mówi a co innego robi.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2016, 19:47:01 »
W dolnośląskim pisane są wnioski.
Tylko na dowódców czy również na zastępców?
bolo75

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2016, 20:08:34 »
Mój dowódca jest od 5 miesięcy na zwolnieniu i ja wszystko muszę robić i za wszystko odpowiadam na zmianie i ja nie dostanę nagrody tylko on?
Było dwa warunki jeden dotyczył długotrwałych zwolnień. Więc nie dostanie.
Tylko na dowódców czy również na zastępców?
U nas tylko d-cy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 20:20:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

leszno

  • Gość
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2016, 20:47:05 »
czy informacja o tym powinna dotrzeć do zz bo ja pierwsze słysze i czy zz powinien to opiniować ?

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2016, 20:55:21 »
dowódcy zmian i osoby pełniące obowiązki* przez co najmniej 3 miesiące, bez podpadek i zwolnień długotrwałych w 2016.

*zobaczymy czy da się przepchnąć osoby - zastępca dowódcy zmiany a nie ma d-cy zm. bo nie ma kwalifikacji.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.458
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2016, 21:07:06 »
Pismo widziałem i mam tylko dowódcy zmian ( po interpretacji pełniący obowiązki odpadają)  minimum 3 miesiące na stanowisku brak długotrwałych  zwolnień oraz kar dyscyplinarnych w 2016.
Panie KG rozumie , iż teraz co miesiąc będzie nobilitowana inna grupa zaszeregowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 21:10:57 wysłana przez pb11 »

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2016, 21:09:00 »
Cytuj
Zgadzam się, nie ma kryteriów przyznawania nagród – i trzeba to zmienić. Chciałbym zlikwidować praktykę przyznawania nagród z okazji różnych świąt i uroczystości, na zasadzie: mamy budżet, dajemy pieniądze, a żeby było sprawiedliwie, to po równo. Nie zgadzam się też z przyznawaniem nagrody adekwatnie do stanowisk – im wyższe, tym wyższa nagroda. Nagroda powinna być za wkład pracy, pracę ciągłą, nie okazjonalną, za wyjątkowe osiągnięcia, za dyspozycyjność, zaangażowanie, podnoszenie kwalifikacji, doskonalenie się. Nagroda nie należy się za samo zajmowanie stanowiska i przychodzenie do pracy. Zamierzamy opracować wytyczne regulujące to zagadnienie.

Zagadka. Kto i kiedy to powiedział?  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2016, 07:07:39 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2016, 21:39:49 »
"Zgadzam się, nie ma kryteriów przyznawania nagród – i trzeba to zmienić. Chciałbym zlikwidować praktykę przyznawania nagród z okazji różnych świąt i uroczystości, na zasadzie: mamy budżet, dajemy pieniądze, a żeby było sprawiedliwie, to po równo. Nie zgadzam się też z przyznawaniem nagrody adekwatnie do stanowisk – im wyższe, tym wyższa nagroda. Nagroda powinna być za wkład pracy, pracę ciągłą, nie okazjonalną, za wyjątkowe osiągnięcia, za dyspozycyjność, zaangażowanie, podnoszenie kwalifikacji, doskonalenie się. Nagroda nie należy się za samo zajmowanie stanowiska i przychodzenie do pracy. Zamierzamy opracować wytyczne regulujące to zagadnienie."
Pogrubione i zaznaczone co dotyczy każdego d-cy zmiany!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2016, 21:41:35 »
Mam nadzieję, że przy najbliższej okazji obsady SK również zostaną "docenione"  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2016, 22:14:11 »
Eqinox, czyta się całość ze zrozumieniem, a nie wycina kilka słów z kontekstu. Ale to teraz bardzo modne, chyba oglądasz dużo polityków w TV. A jak chcesz już coś wyróżniać, to na pewno nie wkład pracy, bo to akurat u każdego jest inne, nie tylko u dowódców zmian.
Aby spełnić wszystkie po kolei wyliczone rzeczy to trzeba by nie mieć życia prywatnego i być pożarniczym "turbo wariatem", tak więc moim zdaniem wystarczy spełnić jedno z kryteriów wyliczonych przez KG w wywiadzie do PP 10/2016, i sądzę że moja interpretacja słów  KG jest prawidłowa. A do d-ców zmian mam wielki szacunek, więc pomysł nagród dla nich uważam za bardzo dobry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 22:50:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2016, 08:35:33 »
Eqinox, czyta się całość ze zrozumieniem, a nie wycina kilka słów z kontekstu. Ale to teraz bardzo modne, chyba oglądasz dużo polityków w TV. A jak chcesz już coś wyróżniać, to na pewno nie wkład pracy, bo to akurat u każdego jest inne, nie tylko u dowódców zmian.
Aby spełnić wszystkie po kolei wyliczone rzeczy to trzeba by nie mieć życia prywatnego i być pożarniczym "turbo wariatem", tak więc moim zdaniem wystarczy spełnić jedno z kryteriów wyliczonych przez KG w wywiadzie do PP 10/2016, i sądzę że moja interpretacja słów  KG jest prawidłowa. A do d-ców zmian mam wielki szacunek, więc pomysł nagród dla nich uważam za bardzo dobry.

Eqinox, mimo ze się z Tobą zwykle nie zgadzam to uważam Cię za inteligentnego człowieka, ale to co teraz palnąłeś i co więcej brniesz w to, zaczyna u nie budzić odwrotne wrażenie.
To może zrobimy tak, skoro wystarczy wybrać jeden z czynników, to ja wybieram:
"Zgadzam się, nie ma kryteriów przyznawania nagród – i trzeba to zmienić. Chciałbym zlikwidować praktykę przyznawania nagród z okazji różnych świąt i uroczystości, na zasadzie: mamy budżet, dajemy pieniądze, a żeby było sprawiedliwie, to po równo. Nie zgadzam się też z przyznawaniem nagrody adekwatnie do stanowisk – im wyższe, tym wyższa nagroda. Nagroda powinna być za wkład pracy, pracę ciągłą, nie okazjonalną, za wyjątkowe osiągnięcia, za dyspozycyjność, zaangażowanie, podnoszenie kwalifikacji, doskonalenie się. Nagroda nie należy się za samo zajmowanie stanowiska i przychodzenie do pracy. Zamierzamy opracować wytyczne regulujące to zagadnienie."

Zgodnie z Twoją logiką, za to że regularnie przychodzę do roboty (nie choruję) i realizuję swój zakres obowiązków, bez żadnych dodatkowych działań na rzecz jednostki (niestety osobiście robię więcej niż mam w zakresie ale to nie jest istotne) powinienem dostać nagrodę, zresztą jak cała rzesza funkcjonariuszy w kraju. Zastanów się trochę...



Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2016, 08:57:55 »
Eqinox, mimo ze się z Tobą zwykle nie zgadzam to uważam Cię za inteligentnego człowieka, ale to co teraz palnąłeś i co więcej brniesz w to, zaczyna u nie budzić odwrotne wrażenie.
To może zrobimy tak, skoro wystarczy wybrać jeden z czynników, to ja wybieram:
Nagroda powinna być za wkład pracy, pracę ciągłą, nie okazjonalną, za wyjątkowe osiągnięcia, za dyspozycyjność, zaangażowanie, podnoszenie kwalifikacji, doskonalenie się. Nagroda nie należy się za samo zajmowanie stanowiska i przychodzenie do pracy. Zamierzamy opracować wytyczne regulujące to zagadnienie."
Zgodnie z Twoją logiką, za to że regularnie przychodzę do roboty (nie choruję) i realizuję swój zakres obowiązków, bez żadnych dodatkowych działań na rzecz jednostki (niestety osobiście robię więcej niż mam w zakresie ale to nie jest istotne) powinienem dostać nagrodę, zresztą jak cała rzesza funkcjonariuszy w kraju. Zastanów się trochę...
Dziękuję, też mam o Tobie dobre zdanie, ale znam też zasady pisania artykułów i przyjąłem, że w celu zmniejszenia objętości artykułu dziennikarz prowadzący wywiad zastosował w jednym zdaniu wypunktowanie bez użycia myślników co często się zdarza.
A treść wynikającą z tej części interpretuje tak "Nagroda powinna być:
- za wkład pracy, pracę ciągłą, nie okazjonalną,
- za wyjątkowe osiągnięcia,
- za dyspozycyjność, zaangażowanie, podnoszenie kwalifikacji, doskonalenie się"
Naprawde nigdzie nie doczytałem aby była mowa o wszystkich jednocześnie, jeśli się mylę to wskaż proszę gdzie jest zapis o spełnieniu wszystkich naraz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2016, 09:33:58 »
a ja  się pytam dlaczego to tylko d-cy zmian mają nagrody, bo powyższe wymagania spełniamy raczej wszyscy.Ponadto to niejednokrotnie zastępcy czy d-cy sekcji odwalają całą robotę za d-ce zmiany,a pozostała część zmiany to chu.....,każdy z nas przychodzi do pracy i wypełnia swoje obowiązki.Znowu forowanie i dzielenie na gorszych i lepszych

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2016, 10:03:00 »
Spokojnie chłopy. Pieniądze będą na kontach wtedy będzie można rozmawiać. Jednak jeśli dojdzie do tego, że w kraju wszyscy d-cy zmian coś dostaną to jet to wtedy policzek dla innych strażaków a zwłaszcza tych co przychodzą i tych dowódców zastępują. W poprzednim miesiącu mojego d-cę zmiany zastępowałem kilka razy i w tym miałem ćwiczenia na obiekcie i kontrolę z KW a nie jestem etatowym z-cą d-cy zmiany. Poczekajmy a zobaczymy ile w tym prawdy i jak to się rozwinie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 520
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2016, 10:16:34 »
Teraz dostaną np. Dowodcy zmian i oby to były  godne nagrody. Może następnym razem będą to specjaliści albo kierowcy czy dowódcy zastępu. Lepiej każdemu po 50 zl, narzekać i gadać że śmiech na sali czy dostać nagrodę i czuć się nagrodzonym. Pomimo, że mnie to nie dotyczy to cieszył bym się gdyby ktoś dostał o ile faktyczny wniosek będzie na Dowódców, którzy na to zasługują.  Na moim podworku są i tacy dowódcy zmian co ich dowódcy zastepu noskiem wciągają. ..

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2016, 11:15:58 »
Spokojnie chłopy. Pieniądze będą na kontach wtedy będzie można rozmawiać. Jednak jeśli dojdzie do tego, że w kraju wszyscy d-cy zmian coś dostaną to jet to wtedy policzek dla innych strażaków a zwłaszcza tych co przychodzą i tych dowódców zastępują. W poprzednim miesiącu mojego d-cę zmiany zastępowałem kilka razy i w tym miałem ćwiczenia na obiekcie i kontrolę z KW a nie jestem etatowym z-cą d-cy zmiany. Poczekajmy a zobaczymy ile w tym prawdy i jak to się rozwinie.
Przestań płakać. Ja miałem ostatnio trzy kontrole z KP, KW i przeprowadzoną przez dowódcę jednostki. Wyobraź sobie że z tego tytułu nie płakałem bo mój dowódca zmiany był na wolnych. Napewno nie planował z tego tytułu aby nie trafić na IGO. Wiem także, bo jest to bardzo dobry dowódca, że sam o chłopakach nie zapomni kiedy będą przydzielane nagrody. Zresztą jak zawsze daje wszystkim, którzy na to zapracowali. Nie wazelinuje a powiem że mam super szefa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2016, 11:28:00 wysłana przez SIUSIEK »

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2016, 11:54:18 »
Wszystko właśnie zależny od szefa jakiego się ma: bywają lepsi, gorsi i tacy o których szkoda gadać......... :szalony:

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2016, 17:11:36 »
To bardzo niesprawiedliwe że tylko d-cy zmiany dostaną nagrode. A inni strażacy to H..j. U mnie jest tylko jeden i to z-ca d-cy zmiany który np ogarnia meldunek w SWD po akcji. To sa fakty z mojego podwórka. Nagrodę chcą też dyżurny kierowcy i strażacy.  GDZIE SPRAWIEDLIWOSC

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2016, 17:16:20 »
To bardzo niesprawiedliwe że tylko d-cy zmiany dostaną nagrode. A inni strażacy to H..j. U mnie jest tylko jeden i to z-ca d-cy zmiany który np ogarnia meldunek w SWD po akcji. To sa fakty z mojego podwórka. Nagrodę chcą też dyżurny kierowcy i strażacy.  GDZIE SPRAWIEDLIWOSC
a ja  się pytam dlaczego to tylko d-cy zmian mają nagrody, bo powyższe wymagania spełniamy raczej wszyscy.Ponadto to niejednokrotnie zastępcy czy d-cy sekcji odwalają całą robotę za d-ce zmiany,a pozostała część zmiany to chu.....,każdy z nas przychodzi do pracy i wypełnia swoje obowiązki.Znowu forowanie i dzielenie na gorszych i lepszych
Czytam takie komentarze i mnie huj strzela bo jak wcześniej nikomu nie dawał w tej formie KG to było lepiej?
A może dać wszystkim po 50 zł? Ale wtedy larum się podniesie, że jałmużna. Ludzie opanujcie się!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2016, 17:41:13 »
Jak teraz dostaną D-cy zmian - to później będą inni....
Nie ma co się wku... wiać bo na razie nie ma nic na kontach i tylko niepotrzebna zawiść i złość.
W każdej grupie są lepsi i gorsi - więc przykłady tych słabych są nie na miejscu - sam znam takie osoby - jak i lepsze.
pozdr.

a tak poza tym to pewnik z tymi nagrodami ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2016, 18:14:51 »
To bardzo niesprawiedliwe że tylko d-cy zmiany dostaną nagrode. A inni strażacy to H..j. U mnie jest tylko jeden i to z-ca d-cy zmiany który np ogarnia meldunek w SWD po akcji. To sa fakty z mojego podwórka. Nagrodę chcą też dyżurny kierowcy i strażacy.  GDZIE SPRAWIEDLIWOSC
A wiesz co ? Kiedy po akcji sprzęt został ogarnięty przez wszystkich łacznie z dowódcą zmiany wszyscy idą się ogarnąć, kąpać i kładą do wyrek. Wiesz co robi mój szef? Ogarnia meldunek w SWD po akcji. Zdziwiony?

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2016, 18:18:12 »
To bardzo niesprawiedliwe że tylko d-cy zmiany dostaną nagrode. A inni strażacy to H..j. U mnie jest tylko jeden i to z-ca d-cy zmiany który np ogarnia meldunek w SWD po akcji. To sa fakty z mojego podwórka. Nagrodę chcą też dyżurny kierowcy i strażacy.  GDZIE SPRAWIEDLIWOSC
A wiesz co ? Kiedy po akcji sprzęt został ogarnięty przez wszystkich łacznie z dowódcą zmiany wszyscy idą się ogarnąć, kąpać i kładą do wyrek. Wiesz co robi mój szef? Ogarnia meldunek w SWD po akcji. Zdziwiony?
To u Ciebie,  bo u mnie szef zmiany idzie po akcji do swojego pokoju a d-ca zastępu ogarnia melduneki tylko zgadnij kto sprzęt ogarnia..... reszta :zamknij:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2016, 18:39:27 »
To u Ciebie,  bo u mnie szef zmiany idzie po akcji do swojego pokoju a d-ca zastępu ogarnia melduneki tylko zgadnij kto sprzęt ogarnia..... reszta :zamknij:
I ten 1 to powód aby jechać na 1400 osób?  :gwiazdki:
Do wszystkich wbijcie sobie do głów, że kłócicie się o coś na co nie macie wpływu!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.