Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 80945 razy)

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 23, 2016, 10:08:49 »
Z ROZPORZĄDZENIA MSWiA
w sprawie uposażenia strażaków PSP
§ 5. 1. Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50% otrzymywanego uposażenia
zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania i okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu
i zmianie wysokości dodatku służbowego są:

1) dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe oraz
stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych;
2) udział w ćwiczeniach i zgrupowaniach;
3) udział w akcjach ratowniczych poza terenem działania jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej,
w której strażak pełni służbę;
4) sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów;
5) inne szczególnie uzasadnione przypadki, uzasadniające przyznanie dodatku służbowego.

2. Prawo do ustalonej wysokości dodatku wygasa z ostatnim dniem miesiąca, w którym ustały warunki uzasadniające
jego przyznanie.

3. Dodatek służbowy przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.

Czy przełożony (kierownik jednostki organizacyjnej) nie powinien wydawać nowej decyzji co miesiąc?

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 23, 2016, 10:42:44 »
2. Prawo do ustalonej wysokości dodatku wygasa z ostatnim dniem miesiąca, w którym ustały warunki uzasadniające
jego przyznanie.

Czy przełożony (kierownik jednostki organizacyjnej) nie powinien wydawać nowej decyzji co miesiąc?
Nie, nie powinien.
Pogrubiłeś część zdania, ale nie doczytałeś go do końca. Nie w każdym miesiącu ustają warunki uzasadniające przyznanie dodatku w danej wysokości.
Ustalenie i zmiana wysokości dodatku odbywa się na mocy decyzji administracyjnej, wydanej na podstawie przytoczonego rozporządzenia. Decyzja musi zawierać uzasadnienie - i jeżeli nie zachodzą przesłanki oczywiste, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby takie uzasadnienie dobrze napisać. A od decyzji przysługuje odwołanie do przełożonego wyższego szczebla.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 23, 2016, 11:09:10 »
Nie, nie powinien.
Pogrubiłeś część zdania, ale nie doczytałeś go do końca. Nie w każdym miesiącu ustają warunki uzasadniające przyznanie dodatku w danej wysokości.
Ustalenie i zmiana wysokości dodatku odbywa się na mocy decyzji administracyjnej, wydanej na podstawie przytoczonego rozporządzenia. Decyzja musi zawierać uzasadnienie - i jeżeli nie zachodzą przesłanki oczywiste, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby takie uzasadnienie dobrze napisać. A od decyzji przysługuje odwołanie do przełożonego wyższego szczebla.
Praktycznie nie realne jest zastosowanie pkt. 5.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 23, 2016, 11:42:34 »
Nie, nie powinien.
Pogrubiłeś część zdania, ale nie doczytałeś go do końca. Nie w każdym miesiącu ustają warunki uzasadniające przyznanie dodatku w danej wysokości.
Ustalenie i zmiana wysokości dodatku odbywa się na mocy decyzji administracyjnej, wydanej na podstawie przytoczonego rozporządzenia. Decyzja musi zawierać uzasadnienie - i jeżeli nie zachodzą przesłanki oczywiste, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby takie uzasadnienie dobrze napisać. A od decyzji przysługuje odwołanie do przełożonego wyższego szczebla.
Praktycznie nie realne jest zastosowanie pkt. 5.
Dlaczaego?
to równie dobrze można nie stosować innych zapisów aktów prawnych obowiązujących w naszej służbie.
Np. art. 104 ustawy o PSP - jest, a mało kto stosuje.
art. 61 - ilu znamy strażaków którzy otrzymali wszystkie sorty mundurowe. U mnie w jednostce nikogo.
Jest wiele innych martwych przepisów, których nasi przełożenie nie stosują. Dopiero jak się o nie upomnimy to z wielką łaską stosują.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 23, 2016, 12:01:32 »
Dlaczaego?
to równie dobrze można nie stosować innych zapisów aktów prawnych obowiązujących w naszej służbie.
Np. art. 104 ustawy o PSP - jest, a mało kto stosuje.
art. 61 - ilu znamy strażaków którzy otrzymali wszystkie sorty mundurowe. U mnie w jednostce nikogo.
Jest wiele innych martwych przepisów, których nasi przełożenie nie stosują. Dopiero jak się o nie upomnimy to z wielką łaską stosują.
Art. 104 jest stosowany jak najbardziej ale od kiedy zasiłek z ZUS i PSP jest równej wysokości to rzadko się go bierze.
Art. 61 u ciebie nikogo a znam jednostki gdzie wydawane jest co do joty z chwilą zejścia ze stażu.
Co do pkt. 5. nierealne jest udowodnienie w uzasadnieniu że dana przesłanka jest tą którą autor rozporządzenia miał na myśli i przed sądem przegrywasz w przedbiegach. Gdyż w przypadku sądów rozsądzających spór pracownik pracodawca ogólna linia orzecznictwa jest na korzyść pracownika. Tak jak w rodzinnych praktycznie zawsze góra w sporze były maż była żona górą jest kobieta.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 23, 2016, 13:47:34 »
Cytuj
Dodatkowe pieniądze muszą być powiązane z dodatkowymi zadaniami – mówi nadbryg. Leszek Suski, komendant główny PSP, zapowiadając zmiany w ustalaniu uposażenia.
Czytając to zastanawiam się czy po tak długiej przerwie komendant wie co i ile robi PSP.
Cytuj
Podobne dysproporcje spotykamy w podziale bojowym. Strażak z jednostki ratowniczo-gaśniczej notującej 300 wyjazdów rocznie miewa wyższy dodatek służbowy od strażaka z jednostki mającej rocznie 2 tys. wyjazdów.
A czy to jest wina strażaka, który służy w tej jednostce z 300 wyjazdami? Przecież i tak naprawdę jest on wyszkolony tak samo jak jego kolega z jednostki z 2000 tysiącami. Niech Pan zapyta w związku z tym ile dodatkowo do pensji ma płacone w dodatku szkodliwym jeden i drugi. Podpowiem ten z mniejszej - 3 zł kwartalnie, ten z większej 150 zł.
Kto reguluje politykę płacową na szczeblu kraju? Chyba 01. Przecież średnia jest podobna. Może należałoby przyjrzeć się Panie Komendancie dodatkom motywacyjnym a nie służbowym.
Cytuj
Chciałbym zlikwidować praktykę przyznawania nagród z okazji różnych świąt i uroczystości, na zasadzie: mamy budżet, dajemy pieniądze, a żeby było sprawiedliwie, to po równo.
Tak jak Pan mówi nagroda powinna być przyznawana za wykonywaną pracę. Więc zapytam.. czy pańscy komendanci, kierownicy komórek itp. analizują naprzykład dane akcje ratowniczo - gaśnicze w sposób ciągły. Mają pozakładane filtry i wystarczyłoby spojrzeć na przebieg służby w całym kraju i wyłuskać prawdziwe perełki - wkład pracy, zaangażowanie, trudność podejmowanych i przeprowadzanych działań. Powiem szczerze, że w mojej komendzie na przełomie kilkunastu lat nie zdażył się przypadek lub też sporadycznie w ilości nie przekraczającej palców jednej dłoni aby strażacy dostali nagrody.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 13:50:59 wysłana przez SIUSIEK »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 23, 2016, 14:04:21 »
Czytam i nie wierzę, że takie głupoty wypisuje spora grupa wszechwiedzących strażaków. Dodatku służbowego nie można obniżyć, potrzebna Decyzja, uzasadnienie itd.- o czym Wy piszecie!!!!!. Zobaczcie w swoje angaże i gdzie przy podniesionym dodatku macie uzasadnienie? Ja nigdy takiego uzasadnienia nie miałem. Natomiast przy "dobrym" komendancie miałem obniżony dodatek a wygladało to w taki sam sposób jak przy podnoszeniu- angaż i kwota dodatku. Po obniżeniu udałem się do Komendanta z zapytaniem dlaczego? Odpowiedź krótka- na ustną prośbę D-cy, wg  którego w ostatnim czasie nie wykonywałem właściwie obowiązków za co 3 krotnie upominał mnie ustnie, a więc zwrócenie uwagi przez D-cę mi jako D-cy Zzmiany, że np. strażak chodzi po koszarach z rozpiętą bluzą, albo bez czapki na placu itp. skutkowało obniżeniem mi dodatku. Panowie można i tyle, a udanie się do przewodniczacego ZZ i prośba o reakcję, bo nie tylko mnie to dotknęło skutkowało prostą odpowiedzią- NIe będę narażał się, tym bardziej że nie jesteście wszyscy w ZZ

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 23, 2016, 14:31:57 »
Drodzy koledzy strażacy, temat schodzi na kwestie nie związane z nim. Apeluję o porady na temat, a nie sprzeczki, że ten wyżej głupoty pisze. 
Nie wiem czy to do końca prawne (po raz kolejny), ale kiedy mnie kończył się staż i powiedziałem dowódcy, że nie podpiszę papieru o pozostawieniu mnie na stanowisku stażysty to za 3 dni komendant pojawił się u dowódcy i poprosił na rozmowę mojego kolegę ze zmiany. Kiedy kolega wrócił okazało się, że zabrali jemu dodatek służbowy, żeby dać mi mł. ratownika. Komendant stwierdził, że nic złego nie zrobił( kolega) i nie ma do niego zastrzeżeń, ale po rozmowie z dowódcą ma za wysoki dodatek, czyli komuś musieli zabrać, żeby dać mi. Wstyd mi jak cholera, ale co mogłem zrobić, po fakcie...

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 23, 2016, 15:24:45 »
proponuje lekturę art 107 kpa


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 23, 2016, 15:46:05 »
Czytam i nie wierzę, że takie głupoty wypisuje spora grupa wszechwiedzących strażaków. Dodatku służbowego nie można obniżyć, potrzebna Decyzja, uzasadnienie itd.- o czym Wy piszecie!!!!!. Zobaczcie w swoje angaże i gdzie przy podniesionym dodatku macie uzasadnienie? Ja nigdy takiego uzasadnienia nie miałem. Natomiast przy "dobrym" komendancie miałem obniżony dodatek a wygladało to w taki sam sposób jak przy podnoszeniu- angaż i kwota dodatku. Po obniżeniu udałem się do Komendanta z zapytaniem dlaczego? Odpowiedź krótka- na ustną prośbę D-cy, wg  którego w ostatnim czasie nie wykonywałem właściwie obowiązków za co 3 krotnie upominał mnie ustnie, a więc zwrócenie uwagi przez D-cę mi jako D-cy Zzmiany, że np. strażak chodzi po koszarach z rozpiętą bluzą, albo bez czapki na placu itp. skutkowało obniżeniem mi dodatku. Panowie można i tyle, a udanie się do przewodniczacego ZZ i prośba o reakcję, bo nie tylko mnie to dotknęło skutkowało prostą odpowiedzią- NIe będę narażał się, tym bardziej że nie jesteście wszyscy w ZZ
Drodzy koledzy strażacy, temat schodzi na kwestie nie związane z nim. Apeluję o porady na temat, a nie sprzeczki, że ten wyżej głupoty pisze.
Nie wiem czy to do końca prawne (po raz kolejny), ale kiedy mnie kończył się staż i powiedziałem dowódcy, że nie podpiszę papieru o pozostawieniu mnie na stanowisku stażysty to za 3 dni komendant pojawił się u dowódcy i poprosił na rozmowę mojego kolegę ze zmiany. Kiedy kolega wrócił okazało się, że zabrali jemu dodatek służbowy, żeby dać mi mł. ratownika. Komendant stwierdził, że nic złego nie zrobił( kolega) i nie ma do niego zastrzeżeń, ale po rozmowie z dowódcą ma za wysoki dodatek, czyli komuś musieli zabrać, żeby dać mi. Wstyd mi jak cholera, ale co mogłem zrobić, po fakcie...

koledzy o czym Wy piszecie. Te dwa przykłady to jest opis w czystej formie tzw. prywatnych folwarków, ktoś komuś ustnie zwraca uwagę, ktoś za kilkanaście dni ma mniejszy dodatek bo dostał go inny strażak - to jest paranoja.  Zadzwońcie do komendy do chłopaków ze Strzelina, zadzwońcie do kilku chłopaków z Dzierżoniowa - od nich się bezpośrednio dowiecie jak kończy się sprawa obniżenia dodatku służbowego. Nie ma takiego obecnie prawa aby 01 zabrał komukolwiek lub obniżył dodatek służbowy (jeżeli jestem cały czas na swoim stanowisku, nie zaniedbałem swoich obowiązków)  bo ma takie widzimisię, bo brakuje takiemu 01 kasy w budżecie, itd itd. Obecnie to jest kanon w naszej służbie, a nowy 01KG chyba właśnie to chce zmienić. Wtedy stanie się to bardzo niebezpiecznym instrumentem w rękach komendantów.....
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 23, 2016, 16:16:25 »
Czytam i nie wierzę, że takie głupoty wypisuje spora grupa wszechwiedzących strażaków. Dodatku służbowego nie można obniżyć, potrzebna Decyzja, uzasadnienie itd.- o czym Wy piszecie!!!!!. Zobaczcie w swoje angaże i gdzie przy podniesionym dodatku macie uzasadnienie? Ja nigdy takiego uzasadnienia nie miałem. Natomiast przy "dobrym" komendancie miałem obniżony dodatek a wygladało to w taki sam sposób jak przy podnoszeniu- angaż i kwota dodatku. Po obniżeniu udałem się do Komendanta z zapytaniem dlaczego? Odpowiedź krótka- na ustną prośbę D-cy, wg  którego w ostatnim czasie nie wykonywałem właściwie obowiązków za co 3 krotnie upominał mnie ustnie, a więc zwrócenie uwagi przez D-cę mi jako D-cy Zzmiany, że np. strażak chodzi po koszarach z rozpiętą bluzą, albo bez czapki na placu itp. skutkowało obniżeniem mi dodatku. Panowie można i tyle, a udanie się do przewodniczacego ZZ i prośba o reakcję, bo nie tylko mnie to dotknęło skutkowało prostą odpowiedzią- NIe będę narażał się, tym bardziej że nie jesteście wszyscy w ZZ
Dokładnie po raz kolejny atakujesz ZZ natomiast prawda jest taka że dałeś się wyrąbać na pieniądze.... Szczycisz się swoim wykształceniem i stażem służby na PB (zresztą słusznie) a rypnęli Cie jak gówniarza. Angaż jak to nazywasz mam teraz przed sobą (swój) i jest to decyzja i spełnia wszystkie wymagania decyzji w myśl KPA. Uzasadnienie: Pan XZY powierzone zadania wykonuje rzetelnie. Jest ambitny i zdyscyplinowany. Dotychczasowa służba na podstawie opinii służbowych przełożonych oceniana jest pozytywnie.  Wymieniony posiada wymagany staż służby oraz wyszkolenie pożarnicze wymagane dla stanowiska służbowego. Celem zapewnienia prawidłowej obsady KX PSP w DDDD postanawiam jak w sentencji. 
Dalej w decyzji jest pouczenie o możliwości wniesienia odwołania do KZ.
koledzy o czym Wy piszecie. Te dwa przykłady to jest opis w czystej formie tzw. prywatnych folwarków, ktoś komuś ustnie zwraca uwagę, ktoś za kilkanaście dni ma mniejszy dodatek bo dostał go inny strażak - to jest paranoja.  Zadzwońcie do komendy do chłopaków ze Strzelina, zadzwońcie do kilku chłopaków z Dzierżoniowa - od nich się bezpośrednio dowiecie jak kończy się sprawa obniżenia dodatku służbowego. Nie ma takiego obecnie prawa aby 01 zabrał komukolwiek lub obniżył dodatek służbowy (jeżeli jestem cały czas na swoim stanowisku, nie zaniedbałem swoich obowiązków)  bo ma takie widzimisię, bo brakuje takiemu 01 kasy w budżecie, itd itd. Obecnie to jest kanon w naszej służbie, a nowy 01KG chyba właśnie to chce zmienić. Wtedy stanie się to bardzo niebezpiecznym instrumentem w rękach komendantów.....
pozdrawiam
Dokładnie tak piszesz. Łamanie prawa w czystej postaci! Odwołanie odrazu uchyli tego typu decyzje a przy braku decyzji jak w przypadku officera to jeszcze śmieszniejsza sytuacja bo moim zdaniem miało miejsce oszustwo (art. 286 KK.).
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 16:49:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 23, 2016, 17:09:48 »
Odnośnie § 5. 1.
strażak w 2015 r. otrzymał ocenę wybitną ze sprawnościowi, a w 2016 r. ocenę bardzo dobrą.
Jest podstawa do ponownego ustalenia dodatku służbowego?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2016, 17:19:04 »
Odnośnie § 5. 1.
strażak w 2015 r. otrzymał ocenę wybitną ze sprawnościowi, a w 2016 r. ocenę bardzo dobrą.
Jest podstawa do ponownego ustalenia dodatku służbowego?
W żadnym wypadku. Przeczytaj: sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów. Oznacza to mniej więcej tyle że każde zaliczenie sprawdzianu (ocena pozytywna) oznacza sprawność fizyczną akceptowalna przez ustawodawce gdyż poza tym rozporządzeniem autor spłodził jeszcze jedno dotyczące sprawności w którym określił wymagania tego dotyczące. Jedynie ocena negatywna daje taką możliwość.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 23, 2016, 17:22:34 »
Odnośnie § 5. 1.
strażak w 2015 r. otrzymał ocenę wybitną ze sprawnościowi, a w 2016 r. ocenę bardzo dobrą.
Jest podstawa do ponownego ustalenia dodatku służbowego?
nie ma podstawy !!!!!
inna sytuacja jest wtedy gdy miałeś ocenę pozytywną obojętnie jaką, a teraz otrzymałeś negatywną czyli nie zaliczyłeś testów sprawności.
pozdrawiam

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 23, 2016, 17:40:04 »
Moim zdaniem dzisiejsze wynagrodzenie to jest kompletna kpina. Zaraz minie 5 lat pracy, a awansem jaki miałem to st.str. ok 17 zł, sekc. ok 17 zł i mł. ratownik bez dodatku 250 zł i to jeszcze po stwierdzeniu, że  to jest nieprawne i gdyby nie to pewnie nadal bym był 'stażystą'.
Nie ma żadnej motywacji do starania się i do dalszego kształcenia. Niedługo nie będzie chętnych do pracy w straży, bo kto będzie chciał pełnić służbę, czasem z narażeniem własnego życia za 2200 zł po 5 latach służby.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 23, 2016, 17:59:17 »
Może mi ktoś powiedzieć ile można dostać netto zaczynając pracę po SA PSP ze stopniem mł. aspirant ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 23, 2016, 18:03:54 »
Może mi ktoś powiedzieć ile można dostać netto zaczynając pracę po SA PSP ze stopniem mł. aspirant ?
górna granica około 2,5k... dolna 2,2 k.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 23, 2016, 18:14:05 »
Może mi ktoś powiedzieć ile można dostać netto zaczynając pracę po SA PSP ze stopniem mł. aspirant ?
górna granica około 2,5k... dolna 2,2 k.

Dzięki za info :P
Całkiem nieźle jak na początek :)

Offline Płomyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 23, 2016, 18:42:34 »
tomek1610 zadzwoń  pod nr 22-523-31-00 ZZS Florian

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 23, 2016, 20:21:34 »
Moim zdaniem dzisiejsze wynagrodzenie to jest kompletna kpina. Zaraz minie 5 lat pracy, a awansem jaki miałem to st.str. ok 17 zł, sekc. ok 17 zł i mł. ratownik bez dodatku 250 zł i to jeszcze po stwierdzeniu, że  to jest nieprawne i gdyby nie to pewnie nadal bym był 'stażystą'.
Nie ma żadnej motywacji do starania się i do dalszego kształcenia. Niedługo nie będzie chętnych do pracy w straży, bo kto będzie chciał pełnić służbę, czasem z narażeniem własnego życia za 2200 zł po 5 latach służby.
Napisz gdzie to ma miejsce....

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 23, 2016, 20:51:43 »
Nie będę tutaj rzucać komendami, bo na pewno znajdzie się tutaj  jakiś nadgorliwy, który doniesie jak Wałęsa, a nie o to mi chodzi.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 23, 2016, 20:55:16 »
Jak o takich sprawach nie będzie się głośno mówić, to nigdy dobrze nie będzie!

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 23, 2016, 20:59:59 »
Piszę tutaj do was z prośbą o pomoc,pytaniem, czy mogę coś zrobić. Jeśli mogę coś zdziałać i uda mi się, to na pewno napiszę tutaj ze się udało i walczcie o swoje. Chcę uniknąć linczu jeśli tak na prawdę nic mi się nie nalezy i moje starania są bez sensu.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 24, 2016, 02:03:55 »
Nie byłym taki pewny co do tego "nie działania prawa w wstecz"- przykład ustawa deubekizacyjna. To przykład odbierania nabytych praw, i nie chodzi mi o obecnym projekcie ale o poprzedniej, obecnie obowiązującej ustawie. I nie ma sensu roztrząsać tego że dotyczy pewnej określonej grupy ludzi którzy okazali się, nazwijmy to "niegodni", przywilejów - chodzi o fakt ze jak się chce to można różne przepisy zmienić w dowolny sposób.
Nie do końca bo ich służba została oficjalnie złapana na łamaniu prawa ( np. śmierć  Popiełuszki) więc na tej podstawie oraz na podstawie uznania całej formacji jako przestępczej można im odebrać przywileje resortowe. Nawet strażakowi PSP który odszedł na emkę w tym roku jeśli udowodni mu się łamanie prawa w służbie można mu odebrać emeryturę resortową ale ZUSowska będzie mu się należeć z tytułu pracy.
Co ma przestępstwo mające związek ze służbą do tematu? To nie jest utrata praw nabytych, tylko realizacja zapisów ustawy, w której wyraźnie jest napisane, że w takim wypadku traci się emkę.
Napisałem również wyraźnie że nie chodzi mi o to, czy w tym konkretnym wypadku - funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, zachodzą szczególne przesłanki do zmiany praw nabytych. Pisałem o tym, że jak jest wola to i sposób się znajdzie, o czym również Ty doskonale wiesz. To inaczej, czysto teoretycznie - jeżeli zostaną zmienione przepisy i pojawią się zapisy o przyznawaniu dodatku służbowego w okresach np 6 miesięcznych, to też będziesz twierdził że nie da się utracić nabytych praw - w tym przypadku dodatku we wcześniejszej wysokości, ustalonego na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 24, 2016, 06:40:06 »
To inaczej, czysto teoretycznie - jeżeli zostaną zmienione przepisy i pojawią się zapisy o przyznawaniu dodatku służbowego w okresach np 6 miesięcznych, to też będziesz twierdził że nie da się utracić nabytych praw - w tym przypadku dodatku we wcześniejszej wysokości, ustalonego na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów?
Służysz lub służyłeś w prewencji więc czysto teoretycznie zapytam MPZP w Twoim mieście 20 lat przewidywał tam gdzie stoi mój dom zabudowę mieszkalną  jednorodzinną a teraz przewiduje ziemię rolną/łąkę  to oznacza, że musze wyburzyć dom? Przecież stoi w miejscu w którym nie powinno go być a decyzja pozwolenia na budowę została wydana na podstawie nie obowiązujących już przepisów.
Drugi przykład czemu d-cy JRG w stopniach asp. sztab. dalej zachowali swoje stanowiska mimo, że już ten przepis nie obowiązuje od bodajże 2009 r. ? Przecież wydane decyzje są na podstawie wcześniejszych (nieobowiązujących) przepisów.
Pytasz czy będą twierdził, że należy mi się pierwotna wysokość dodatku? Oczywiście, angaż to decyzja prawomocna wydana na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania decyzji więc wzruszyć ją można tylko na podstawie art. 155 KPA. 
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 07:12:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.