Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 80947 razy)

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 21, 2016, 12:14:19 »
Może ktoś z Was się orientuje...czy przeszeregowanie strażaka z mł. rat na ratownika po ukończeniu kursu podoficerskiego i uzyskania stopnia sekcyjnego jest obligatoryjne? Czy może sobie "poczekać" np. rok czy półtora bo aktualnie nie ma środków na przeszeregowania?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 21, 2016, 12:14:56 »
A czy staż można przedłużyć ? Znam od kolegów z którymi rozmawiam, że są tacy "Komedianci" w Polsce, którzy przedłużają staż. Tylko czekać jak tym komediantom właściwy zero 01 nie przedłuży bytu.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 21, 2016, 12:40:42 »
można; przykładowo z tytułu długiej absencji chorobowej, urlopu macierzyńskiego; podstawą jest art. 34 ust. 3; chodzi o przerwę w wykonywaniu obowiązków trwającą dłużej niż trzy miesiące;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 21, 2016, 16:23:44 »
Może ktoś z Was się orientuje...czy przeszeregowanie strażaka z mł. rat na ratownika po ukończeniu kursu podoficerskiego i uzyskania stopnia sekcyjnego jest obligatoryjne? Czy może sobie "poczekać" np. rok czy półtora bo aktualnie nie ma środków na przeszeregowania?
nie jest obligatoryjne, u mnie w jrg już od kilku lat nie awansowali chłopaki w stanowisku. także Cię zasmucę - nasi duzo byl dali aby to był tylko rok czy półtora roku oczekiwania.... :gwiazdki:
pozdrawiam

Offline strazacki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 21, 2016, 16:47:27 »
Może ktoś z Was się orientuje...czy przeszeregowanie strażaka z mł. rat na ratownika po ukończeniu kursu podoficerskiego i uzyskania stopnia sekcyjnego jest obligatoryjne? Czy może sobie "poczekać" np. rok czy półtora bo aktualnie nie ma środków na przeszeregowania?
nie jest obligatoryjne, u mnie w jrg już od kilku lat nie awansowali chłopaki w stanowisku. także Cię zasmucę - nasi duzo byl dali aby to był tylko rok czy półtora roku oczekiwania.... :gwiazdki:
pozdrawiam

Są jednostki w których kilkanaście- kilkadziesiąt "podoficerów" z nadanymi stopniami czeka na przeszeregowanie z mł. ratownika i to od lat kilku, mając nawet 10 stażu .Jak to wytłumaczyć poza tym ,że brak środków finansowych których nie było, nie ma i nie będzie znając życie !

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2016, 16:50:04 »
Też potwierdzam, są takie przypadki...

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 21, 2016, 18:35:11 »

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 21, 2016, 19:52:08 »
Znowu się zrobi tylko bajzel, nic nie uzdrowią dopóki nie wejdą sztywne dodatki odpowiadające stanowisku i stażowi. Jeden zrobi coś więcej i dostanie dodatek, a drugi nie dostanie go wcale i poziom jego motywacji będzie bliski zeru. Za niektórych czarną robotę odwali kto inny i dostaną pieniądze, a jeszcze inni zrobią coś fikcyjnie co będzie widniało na papierze i również dostanie pieniądze.
Co to za uzdrawianie...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 21, 2016, 23:47:38 »
Coś odnośnie dodatków.
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia
Dokładnie.... A wiesz jak to się skończy?
PSP będzie najbardziej uzwiązkowaną formacją w całym MSWiA... Takich jaj nikt jeszcze w PSP nie spowodował. Jestem w 100% za.
Już wyjaśniam dlaczego.... 5 nawet do 10 najwyższych dodatków da się obronić poprzez art. 32 ustawy o związkach zawodowych, bawiąc się w dawanie i pozbawianiem prawa do ochrony konkretnych ludzi w jednostce 45 etatowej. A nawet KG nie da rady zmienić ustawy o ZZ która wynika z konwencji międzynarodowej o ochronie pracy ratyfikowanej przez  Sejm.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 08:13:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2016, 08:27:42 »
Dokładnie.... A wiesz jak to się skończy?
PSP będzie najbardziej uzwiązkowaną formacją w całym MSWiA... Takich jaj nikt jeszcze w PSP nie spowodował. Jestem w 100% za.
może nie w głównym temacie ale:
Ostatnio jak rozmawialiśmy z chłopakami na zmianach to dochodzimy do wniosku, że takich jaj nikt jeszcze nie chciał spowodować. i podstawowe pytanie: Czy 01 KG robi to celowo aby zohydzić "dobrą zmianę". Przypatrz się portalom wp czy interia czy onet: większość negatywnych informacji związana z pisem. Na naszym forum też idzie w tym kierunku. A uzwiązkowienie formacji bezie polegało na tym, że Solidarność z pierwszego miejsca pod względem liczebności spadnie na ostatnie za florka i pp. Żaden nowy strażak nie zapisze się do S bo będzie kojarzył go ze złymi zmianami w swojej sytuacji służbowej. I za kilkanaście miesięcy pomimo władzy pisu popieranej przez S związek będzie miał gów...o do powiedzenia w jakiejkolwiek ważnej sprawie, bo przy rozpoczynających się właśnie fundamentalnych zmianach dla strażaków zajął się na nadzwyczajnym zjeździe walkami we własnym gnieździe. Oby tak dalej to zostaną w nim zarząd krajowy i kilka zarządów wojewódzkich, ale bez szeregowych członków. Czyżby ktoś albo grupa osób robiła krecią robotę w KG bo czuje się odsunięta albo boją się stałego patrzenia na ręce przez tych co im dali władzę ??
pozdrawiam       

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2016, 11:15:15 »
A uzwiązkowienie formacji bezie polegało na tym, że Solidarność z pierwszego miejsca pod względem liczebności spadnie na ostatnie za florka i pp. Żaden nowy strażak nie zapisze się do S bo będzie kojarzył go ze złymi zmianami w swojej sytuacji służbowej. 
Na ten moment obserwuje tendencje odwrotną jeszcze niedawno Florek i "S" mieli zbliżona liczbę strażaków a już dochodzi do sytuacji w której nie długo "S" będzie większa o polowe od Floriana. Florek ma sporo poniżej 6 tys. strażaków a "S" rozmieniła w sierpniu 8 tys. Natomiast PP pożarnictwa mają bardzo mało organizacji i nie znam ich liczebności.
I za kilkanaście miesięcy pomimo władzy pisu popieranej przez S związek będzie miał gów...o do powiedzenia w jakiejkolwiek ważnej sprawie, bo przy rozpoczynających się właśnie fundamentalnych zmianach dla strażaków zajął się na nadzwyczajnym zjeździe walkami we własnym gnieździe.
Na razie mam odwrotne zdanie wynikające z obserwacji.... Uważasz, że jakakolwiek inna organizacja poza "S" może zatrzymać zatrzymać niekorzystne zimny u obecnych władz?  Jedynie "S" kojarzona jest jak mówisz z obecną władza. Ale pozostałe 2 pożarnicze ZZ kojarzone są min. z SLD poprzez OPZZ.
Oby tak dalej to zostaną w nim zarząd krajowy i kilka zarządów wojewódzkich, ale bez szeregowych członków.
Tutaj się mylisz jak diabli jest województwo, które do końca roku podwoi liczbę organizacji "S" chociaż na razie o tym jest cicho bo większość organizacji poza jedną zakładają "szeregowi" strażacy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2016, 12:51:09 »
Solidarność rośnie w siłę.  :straz:

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 22, 2016, 13:28:01 »
Czytam posty Eginoxa i nie chcę  mi się wierzyć ,że można pisać takie głupoty(nie we wszystkich). Nie można  jechać  dalej na sloganie SLD i OPZZ oraz utożsamiać  Florka z komunistami(chyba ,że jest to zamierzone aby zdyskredytować związek). Od ładnych kilku lat prowadzi swoją politykę i nie wchodzi ,żadnemu o1 w cztery litery. W OPZZ trzeba być z prostej przyczyny- jest się reprezentatywnym. Co do wielkości członków to chyba pijar. Jeżeli nabór i tworzenie nowych organizacji "S-ki"(nie wszędzie- ale jednak) będzie odbywała się w taki sposób jak obecnie rozdawanie stołków, kierowanie na szkoły lub jak zwykle straszeniu oraz na szkalowaniu Florka to w końcu i stołków i  miejsc w  szkołach braknie. Zostaną nie zadowoleni strażacy ,którym coś się obiecało a nie dostali. Jeżeli ma tak wyglądać praca związków dla ludzi to chyba ktoś pomylił służbę społeczną z dbaniem tylko o siebie. Nowe pomysły 01 wymagają konsolidacji związków w blokowaniu złych pomysłów. Co nowy pomysł 01 to lawina pytań  do związków. Takie pomysły wywołują zaniepokojenie strażaków, co dalej z choćby z systemem emerytalnym, podwyżkami, dodatkami służbowymi, szkoleniem itp. I tutaj trzeba działać aby neutralizować   takie pomysły a nie pisać takie dyrdymały.. Jesteśmy chyba jedyną służbą w MSWiA ,która zgłasza pomysły przeciw strażakom. Chyba ,że chodzi oto aby dać tylko wybranym i przyjmować do koryta tych ,którzy będą będą służyć nowym władzom( obojętne czy merytoryczny byle nasz). Temu dam ,temu nie dam bo jest z innego związku lub się nie zapisał do właściwego, lub go nie lubię. Czy o to nam chodzi? Już tworzą się podziały a będą się pogłębiać. Poz . Pytek

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2016, 13:35:39 »
Solidarność rośnie w siłę.  :straz:

Zobaczym po Walnym Zebraniu Delegatów.  :klol:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 22, 2016, 13:46:22 »
Czytam posty Eginoxa i nie chcę  mi się wierzyć ,że można pisać takie głupoty(nie we wszystkich). Nie można  jechać  dalej na sloganie SLD i OPZZ oraz utożsamiać  Florka z komunistami(chyba ,że jest to zamierzone aby zdyskredytować związek). Od ładnych kilku lat prowadzi swoją politykę i nie wchodzi ,żadnemu o1 w cztery litery.
Eqinoxa jeśli już, ale ja tylko powtarzam co mówi się u mnie.... Po tym jak szef OPZZ przed wyborami budował koalicje partii lewicowych na czele z SLD  to z czym to utożsamiać? Tylko z czerwonymi.
Czy ja gdzieś napisałem, że nie prowadzi własnej polityki? Albo, że wchodzi komuś gdzieś?
Co do wielkości członków to chyba pijar.

Cytat z strony Floriana "5611 Członków Związku - stan na 31.12.2015r."
Cytat z strony sekcji mazowieckiej "S" "Sekcja na dzień dzisiejszy zrzesza już ponad 1200 strażaków" tysiąc sto przekracza jeszcze sekcja śląska, 900 ma Łódź. Więc trzy województwa to ponad 3200. A jest jeszcze 13 województw "S".
Już tworzą się podziały a będą się pogłębiać.
Podziały są były i będą. Patrz w Policji jest jeden ZZ a się miedzy sobą województwa kłócą.


 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 22, 2016, 14:19:01 »
Coś odnośnie dodatków.
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia
Płonna wizja Pana KG że nagle wszystko będzie sprawiedliwie....,wg mnie ewidentne działanie żeby odchodzący nie mieli za wysokich emerytur- zawsze starszemu mniej aktywnemu strażakowi będzie można obniżyć dodatek .
Powrót do starych czasów różnicowania strażaków na tych samych stanowiskach a co za tym idzie skłócania ludzi ....

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 22, 2016, 15:09:07 »
Płonna wizja Pana KG że nagle wszystko będzie sprawiedliwie....,wg mnie ewidentne działanie żeby odchodzący nie mieli za wysokich emerytur- zawsze starszemu mniej aktywnemu strażakowi będzie można obniżyć dodatek .
Powrót do starych czasów różnicowania strażaków na tych samych stanowiskach a co za tym idzie skłócania ludzi ....
Taka prawda realnie te zmiany mogą dotkną odchodzących na emkę oraz mogą dotyczyć tylko nowych środków na dodatki gdyż:
"Lex retro non agit" - dostałeś dodatek decyzją na podstawia ustawy np. z 2014 r. to nie można tego w prosty sposób zmienić ustawą z 2016 r. na niekorzyść strony. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 22, 2016, 18:39:46 »
"Lex retro non agit" - dostałeś dodatek decyzją na podstawia ustawy np. z 2014 r. to nie można tego w prosty sposób zmienić ustawą z 2016 r. na niekorzyść strony.

Nie byłym taki pewny co do tego "nie działania prawa w wstecz"- przykład ustawa deubekizacyjna. To przykład odbierania nabytych praw, i nie chodzi mi o obecnym projekcie ale o poprzedniej, obecnie obowiązującej ustawie. I nie ma sensu roztrząsać tego że dotyczy pewnej określonej grupy ludzi którzy okazali się, nazwijmy to "niegodni", przywilejów - chodzi o fakt ze jak się chce to można różne przepisy zmienić w dowolny sposób.

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 22, 2016, 18:42:10 »
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia

No to mamy dobrą zmianę w PSP!!! Kto ma jeszcze możliwość odejścia z maxem to ostatni moment. Oj zapamiętamy tego KG na długo jak żadnego innego !!! A przypominał nam będzie o nim każdy kolejny przelew em-ki.   
Ale jak czytam na stronie KG życiorys 01, to w zasadzie mnie nie dziwi, że można tak namieszać w PSP. Podstawy teoretyczne wyśmienite - Katedra Taktyki i Dowodzenia SGSP, Komenda Główna PSP,  oddelegowanie do MSWiA, sejmowy ekspert do spraw ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego. Plus do tego 8 lat przerwy na emeryturze poza PSP. A z doświadczeniem na dole już nie jest tak dobrze - dowódca zmiany i p.o. dowódcy JRG (chyba dosyć dawno temu bo się nie doczytałem). Z całym szacunkiem dla tych stanowisk. Ale żeby mieć pełen obraz funkcjonowania i problemów w PSP to nie wystarczy.

A na ZZ "S" nie liczmy bo od roku najważniejszą sprawą do załatwienia są sprawy kadrowe. Oczywiście dotyczące zasłużonych dla związku. ZZ "S" nie ma interesu walczyć z KG bo ucierpią na tym już wsadzeni na stołek lub kandydaci stojący w poczekalni. 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 22, 2016, 18:52:25 »
Nie byłym taki pewny co do tego "nie działania prawa w wstecz"- przykład ustawa deubekizacyjna. To przykład odbierania nabytych praw, i nie chodzi mi o obecnym projekcie ale o poprzedniej, obecnie obowiązującej ustawie. I nie ma sensu roztrząsać tego że dotyczy pewnej określonej grupy ludzi którzy okazali się, nazwijmy to "niegodni", przywilejów - chodzi o fakt ze jak się chce to można różne przepisy zmienić w dowolny sposób.
Nie do końca bo ich służba została oficjalnie złapana na łamaniu prawa ( np. śmierć  Popiełuszki) więc na tej podstawie oraz na podstawie uznania całej formacji jako przestępczej można im odebrać przywileje resortowe. Nawet strażakowi PSP który odszedł na emkę w tym roku jeśli udowodni mu się łamanie prawa w służbie można mu odebrać emeryturę resortową ale ZUSowska będzie mu się należeć z tytułu pracy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2016, 20:50:38 »
A ja uważam, że dodatek służbowy można obniżyć.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2016, 21:58:59 »
A ja uważam że dodatek powinien systematycznie wzrastać i gdy funkcjonariusz osiąga pełną emeryturę jest maksymalny.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 23, 2016, 00:42:22 »
A ja uważam, że dodatek służbowy można obniżyć.
Podaj jakąkolwiek podstawę prawną....
Ja mogę napisać, że uważam swojego adwersarza w dyskusji za .... i to dalej nie ma mocy prawnej.
Czekam na przepis, który umożliwi obligatoryjne obniżenie dodatku....
Aby zmienić decyzję wydaną na mocy ustawy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 23, 2016, 08:39:42 »
Obniżyć nie można. Ale można ustalić inny - np. niższy  :komp:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 23, 2016, 09:51:18 »
Obniżyć nie można. Ale można ustalić inny - np. niższy  :komp:
Był tutaj na forum kiedyś wyrok ale pod naciskiem "Anioła" z Pomorza został usunięty. Ustalono Andrzejowi (chyba d-ca zmiany lub zastępu) nową wysokość poborów a sąd uznał, że nie wolno.... Nie jest to takie proste aby to zgodnie z prawem zrobić.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 09:57:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.